Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate jutunurk 9/2012

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Triibupüüdjate jutunurk 9/2012

Postitas:

Riinu3-proovi ikka jah;)
Proviisor ja teised põdejad-mul on ka üks järgiproovitud retsept- mesi, sidrun(mahl) ja törts konjakit. Aitab ka väga hästi:) Aga sellise segu olen teinud küll külmkappi seisma, iga kord ei viitsi mängida. Võtma peaks 1spl. 2-3x päevas. Ei ole väga hullu maitsega, ja usun, et see törts konjakit segu kohta ei tee ka midagi hullu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok myone! Proovin järgi 🙂
Lisasin ikka oma mee-sibula segule küüslaugu, kui aus olla ega ta hullemaks enam ei läinud 😀
Tänud teile raviv6tete jagamise eest 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu punaparaad siis täna kohal. Jumal tänatud, et õigel päeval ja et saab hakata uuele ringile mõtlema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Myone – pai pai sulle! Loodan, et uus ring tuleb viljakas 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

myona, pai ja kalli ka minu poolt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo siit saab ikka palju nippe kuidas külmetuse puhul toimida.
proviisor25 tänan ka gonali info eest, sest mina olingi see kägu, kes ei pannud seda külmikusse ültse. Ma ei tulnudki selle peale, et seda külmikusse peaks panema. Alles siis kui hiljem tänu teistele lugesin säilitus infot avastasin.

Homme siis mul tähtis päev, kui saan teada, kuidas mimmud kasvanud on ning kas tuleb annust suurendada jne. Ma naeran, et ma olen nagu rase, sest tänu süstidele ja hormoontablettidele on nagu raseda kõht ette tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerdaliina tore, et sain aidata 🙂 Püüa mitte üle muretseda eks 😛 Loodan, et mammud siis homme juba kasvanud ja et k6ik laabub! Kuidas sul nohuga lood?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väike on, aga see selline havra esinev. Üldiselt pole, lihtsalt hommikul ja peale aevastamist vaja ainult nuusata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kerdaliina, loodan, et mammud on tublid olnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arara ja riinu3 – nu kas oli viljakas nädalavahetus?;) ma võin ennast vist see kuu maha kanda, sai vaid laupäeva päeval üks väike nagin tehtud ja eile olime mõlemad laibad, nii et asi jäi pooleli, seega ei miskit ja ka ov testid olid negatiivsed. teen veel täna ka igaks juhuks, et näha kas üldse ov on see kuu.
pliksplaks – ma kolin ka sinuga vist ühte ritta. jätan ka selle lapse saamise mitte aktiivseks teemaks. endal tekib ka masendus kui üritad ja sätid ja tagajärjeks on jälle mingi tüli selle pärast, et asi pole nam üldse loomulik. nagu mees aina kordab, et kui tuleb siis tuleb….et küll ta kunagi ikka tuleb:) vähemalt on keegi optimistlik!
eks püüan siis nautida ja tegelda nende asjadega mida pisikese kõrvalt teha ei saaks. kuidagi peab ju asjas ka positiivset nägema. ja proovin mitte vaimusilmas näha pisikest oma beebit, ahh, see lõikab nagu noaga kui sellele mõtlen.
Kohe näha et esmaspäev, meeleolu on nii sinine…vist külmast ka tingituna;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kayak, küll ta tuleb, kuhu ta pääseb 😀
reedel tegime, aga eile ei teinudki. täna teeme.
mul on ka nüüd suur pinge nende ettekirjutuste pärast – mina oleks tahtnud eile ja üleeile ka teha. saan vist mehest ka aru nüüd 🙂 kusjuures mulle tundub, et ei õnnestugi. 20.00 ajal otsustasin, et teeme siiski täna ja pärast seda siis hakkaski tugevamini torkima. mehele rääkisin, et torgib vaikselt. mees küsis, et mida tema tegema peab :)))) (kavalalt naeratades). ma ütlesin, et teeme homme ja ma ei viitsi enam mõelda ja arvestada, sest nagunii ei õnnestu ja vahet pole.
samas ma ei ole päris kindel, äkki oli öösel ära juba, kuigi ei tohiks.
emakakael on ka piisavalt avatud.

riinu3, näed, kui tubli tütar sul on :))))
ma ei tee ov-teste. jälgin emakakaela ja enesetunnet. sel korral pole emakakaela jälgida saanud, sest ei julgenud pärast seda ebaõnnestunud protseduuri. reedel ja pühapäeval katsusin. reedest saadik on paremal torkinud, kuid päris tugevaks veel läinud ei ole. eile õhtul ja täna hommikul oli juba natuke tugevam valu olnud. aga nüüd on taas vaikus.
mõtlesin, et nädalavahetusel toimub, aga minu meelest pole veel toimunud. mulle tundub, et täna on see päev 🙂

kirjutasin 2 korda peaaegu sama juttu 😀

ma hoian meile pöidlaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, päris mitmel algab nüüd siis see 2 nädalat ootusaega 🙂 Kannatlikku meelt teile!

Minul on üks nädal oodatud ja teine algas täna. Nädalavahetusel on kogu aeg tegemist ja siis olen täitsa normaalne ja rahulik. Aga nädala sees kontoris arvuti taga istudes hakkan paaniliselt igasuguseid tunnuseid ette kujutama. Tegelikult eile ka natuke nagu kõht valutas, aga üritasin seda mõtet maha suruda. Muidu hakkangi juba uskuma, et see oli pesastumise valu jne. Igatahes rinnad on nagu tavaliselt, mingit suurenenud voolust pole ja üldse on igati tavaline olla. Püüan endale sisestada, et kui ka seekord ei läinud õnneks, siis pole see veel maailma lõpp. Tegin juba plaane, et kui päevad algavad, siis ma mitte ei nukrutse, vaid hoopis poputan ennast natuke, nt võtan ühe solaariumikuuri ette. Igatahes olen ennast selle tsükli ajal nii põhjalikult jälginud, et järgmine kuu olen kindlasti palju-palju targem. Asi seegi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riinu3 – ei saanud ov testile triipusid:(
näib, et meil komikul just väga edukas nädalavahetus polnud:(
teil vähemalt võimalik veel tegutseda, mul mees nädalaks eemal ja no eks nüüd saan kindlasti ka õhtuks ov testile triibud, aga vaevalt et laupäeva päevasest nahistamisest enam selle jaoks kasu oleks olnud, liiga pikk vahe…
teil ikka tublid mehed, et viistivad nahistada ja sahistada ja teevad ise ettepanekuid! ma pean nüüd kõik oma nahistamised planeerima päevaks, sest päeval nagu niuhti asi aetud, aga õhtul nühi aj nühi, ei miskit ja mees teatas, et ta õhtuti krt nii väsind, tuleb päeval teguitsema hakata. a kuidas sa tegusted kui majas on üks jõnglane;)
aaaa, ma pean vist järgmise kuu ov teste hakkama hommikuti tegema, aga ma ei tea, mul meeles, et hommikuti vist nad ei näita õieti???? siin kindlasti pikaajalise kogemusega ov testijaid, kas võiks ka hommikul nii poole 8 ajal juba ov teste teha ja neid tõepähe võtta???
aga eks ootame siis 2 nädalat, kuigi endal suht lootusetu ja ette teada, et punaarmee saabub 99,999% tõenäosusega:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstil käidud. Mammud olid ilusti kasvanud. Ma täpselt ei teagi palju neid on, sest seda ta ei maininud mulle.Midagi aga kuulsin, kui paremalt vaatas, et 13 ja 14. Nägin ise paremas vähemalt 2-te. Sain juurde endale veel lisa süstid pluss gonali. Kõigi eelduste kohapealt peaks olema järgmine esmaspäev siis punktsioon. Reedel lähen veel uuesti kontrolli ka. Vaatasin neid süstlaid ning nuputan kuhu ma küll kõik nad ära mahutan oma kõhule. Vaene kõhuke juba auke täis niigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerdaliina – kui head uudised! Nii vahva – nüüd vaid nädalake oodata ja siis juba põhitegevus hakkabki pihta! Kui esmaspäeval punktsioon, siis siirdamine kolmapäeval? ja siis 2 nädalat ootamist. KAnnatlikkust sulle ja nüüd pöidlad veel tugevamini pihku 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii jäingi haiguslehele.
Enesetunne on kõvasti parem kui eile. 🙂
Minu päevad peaksid hakkama 3.päeva pärast!
Kuigi jah,eriti selle kuu peale ei panusta.Aga eks aeg näitab! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proviisor25 ma arvan, et neljapäeval oleks siis siirdamine, aga eks see kõik sõltub, kas nad on tugevad jne. Katsun elada päev korraga ja eriti mitte lootusi kõrgeks ajada.
Tänan kõiki toetuse eest. Hoia teile pöidlaid, et saaksite ikka triibud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis nii, et kuna tsükkel kõigub oleks võinud päevad hakata laupäeval – ei hakanud. Siis nad võivad hakata täna (hetkel märke pole) või ka homme. Täna hommikul tehtud test negatiivne.

Jama küll – ov testid sain positiivsed ja sisetunne ja enesetunne viitas küll, et võiks õnnestuda. Aga nüüd kardan, et minu haigus võis saatuslikuks saada 🙁 Hakkaks see haigus juba ära minema, aga seda tunnet küll ei ole. Alates neljapäevast ja paranemismärke ma ei tähelda 🙁

Otsustasin, et tulen nn kapist välja – tunnen, et suudan sellest nüüd kirjutada. Nimelt õnnestus mul vahepeal rasestuda – detsembris siis. 3 jaanuaril sain positiivse rasedusesti. Küll ma olin õnnelik 🙂 5 jaanuaril tehtud veretest 33,3 Täitsa rase 😉 Enesetunne – rinnad läksid nn oodatavate päevade alguspäevade ajal valusaks, lisaks maitses mulle hirmsasti hapukurk ja olin äärmiselt tundlik – mulle tundus, et kogu aeg tahavad minuga kõik norida (eriti minu mees;) ja armsate asjade peale oli kohe pill lahti 😛 Kõhus olid torked, valud, kiskumine.
Aga siis 6. jaanuari õhtul käisime sünnipäeval ja seal oli üks viirushaigusega inimene (täitsa ägedas faasis haigus ja ta ei küsinud, et ta haige, et kas kellegil on selle vastu kui ta tuleb – seal seltskonnas ka väikesed lapsed). Igal juhul kui oleksin teadnud, et ta haige, oleksin jätnud sünnipäevale minemata, sest tundsin end kuidagi väsinult ja siis oleks nagu veel rohkem põhjust olnud. Aga see selleks, reedel käisime siis sünnipäeval ja laupäeval olin selle viiruse siis endale saanud. Rääkisime minu vanematele rõõmsast uudisest, et nad saavad taas vanavanemateks – kinkisime neile shampuse pudeli, mille kaela külge oli seotud kaks väikest sokki 😀 Ütlesin emale, et kui ära arvad, siis saad auhinna – ema ainult vaatas ja isa oli see, kes ära taipas 😉 Pühapäeval oli hirmus väsimus, aga püüdsin ikka elamist koristada. Õhtul voodisse minnes hakkas järsku halb – alaseljast käis läbi paar väga valusat sähvatust ja siis hakkas kõik valutama – selg, jalad, kõht ja pea. Ja järsku hakkasin lihtsalt nutma ja ütlesin mehele, et nii paha on ja paha tunne on sees! Arvan, et siis saigi lõpp alguse. Magasin rahutult öö ära. Hommikul pea valutas ja kõhus oli päevade valu – täpselt nagu mul tavaliselt enne päevade hakkamist on. AGa üritasin veel end maha rahustada, et sellised valud võivad olla. Läksin andsin uue veretesti.
Päeval suutsin enam vähem end rahulikuks sundida ja siis õhtul 11 ajal hakkas bee¸ikalt määrima. Nutsin kogu südamest – konsulteerisin ka oma tuttava günekoloogiga – ta ütles, et nii väikese rasedusega (4+6) pole midagi teha, et erakorralisse pole mõtet minna, et nad ei tee sellise raseduse puhul midagi, et kui määrimine jääb järgi, siis on lootust, kui mitte, siis on selleks korraks kõik läbi. Et Duphastoni nii vara nad ei anna.
Ja algaski minu elu kõige jubedam öö – täis palvetamist, palumist, nutmist, magamist, wc-s kontrollimas käimist, et kas määrimine on hullemaks läinud. Hommikuks olin endaga nii läbi ja hommikul vetsu minnes oli määrimine läinud punasemaks ja teadsin sisimas, et ongi kõik. KElla 13 ajal sain ka eelmise päeva veretesti tulemused – 14,0. Siis teadsin kindlalt, et enam pole mingit lootust. Terve päev möödus nuttes, tundsin, et leinasin täiesti.
Vahepeal määrimine isegi peaaegu lõppes. Korralik puhasstumine algas neljapäeval. Jumal tänatud- kartsin, et äkki ei puhastu ise ära. Järgnevate nädalate jooksul tundsin, et tegin nn kiirkorras läbi erinevad leinaetapid – nutmine, kurbus ja ahastus, viha, apaatsus, enesesüüdistamine, andestamine, vabaks laskmine.
18. jaanuaril käisin arsti juures ülevaatusel – väga armas arst oli. Ütles, et sellises raseduse staadiumis katkeb üsna palju rasedusi ja et esimeseks põhjuseks pakkus ta viirust, et kas tundsin end halvasti. Ja et teine põhjus, et kas muna- või seemnerakus oli viga ja et loode oli eluks kõlbmatu. Vaatas mind üle, ütles, et tundub, et kõik on korras ja ära puhastunud ilusti.
Määras mulle hormoonanalüüsid, et kui uued päevad hakkavad, et siis läheksin tsükli 3-5 päeval andma neid analüüse.

Ütles, et uh-s ta ei näinud ühtki juhtfolliikulit, et ta arvab, et tuleb anovulatoorne tsükkel. TEgin igaks juhuks ikkagi ov teste ja 25 ja 26 jaan. sain positiivsed ov testid. Aga kuna ma basaali ei mõõda, siis ma ei saa kindel olla, kas ov tegeliklt toimus või mitte.
Ligi nädal peale ov-d hakkasid tuttavad torked ja valud kõhus ja lootsingi, et ehk õnnestus taas.
Aga nüüd tänane test oli negatiivne 🙁 Ja ometi on lootus ikka veel sees, et äkki veel test lihtsalt ei näita. Ja samas ütleb mõistus, et lõpeta lootmine 🙁 Oi jah.

Vabandust, et nii kurvaks nüüd läksin, aga tundsin, et tahan teiega seda jagada!
Kallistused teile kõigile ja loodan, et saate kõik oma beebid! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisamärkus – kirjutasin, et selles vanuses katkeb palju rasedusi – mõtlesin siinkohal raseduse nn vanust ehk staadiumit. Mitte minu vanust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, proviisor! Ei oskagi midagi lohutavat öelda sulle.. Mina olin pärast oma raseduse peetumist ka ikka päris rivist väljas. Mu arst ütles nii õiged sõnad: ega enne sellest päris üle ei saagi, kui pisike päkapikk su kõhu peale pannakse. Paraku nii vist ongi.
Ma pean kogu südamest pöialt, et tegid testi liiga vara ja tegelikult on taas üks pisike sinu sees kasvamas. 🙂 Küll sel korral läheb kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin oma postituses raseduse suuruse valesti – parandasin nüüd ära!
Aitäh käekott ja EM!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proviisor25- pai sulle ja kalli! Hoian sulle kogu oma südamest pöidlaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proviisor25, pai sulle veel kord 🙁
see on väga jube ja paha kogemus.
loodan, et oled rase ja et sinu test ei näita veel.
olen riinu3-ga nõus – rääkimine aitab.
jagatud mure on pool muret.
soovin sulle südamest püsivaid triipe!

riinu3, ära süüdista ennast – saite ju eile hommikul tegutseda 😉 tegutsege täna-homme veel ja sa ei peagi ennast süüdistama.

kerdaliina, tublid mammud =)

käekott, loodan, et on sul on ikka õnneks läinud ja ei pea järgmist korda ootama!

EM, tead, mõtlen tegelikult musti mõtteid, et rasedus võib tekkida, kuid kui ta pesastuda ei taha, siis ei aita mind selle tekkimine ja ei aita ka doonormunarakk. sellepärast võib olla ei huvitagi mind see ov enam. oleks vist kergem, kui ma poleks mingeid triipe näinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proviiso25 suur suur pai.ega jah sellest kaotus valust ei saagi kuidagi üle. Aeg ajalt ikka mõtled kuud hiljemgi sellele. Võibolla uus rasedus aitab võibolla mitte. Küll aga aeg aitab, et suudad juba vapramalt edasi pürgida. Mäletan siiani elu esimesi triipe veel ning tihti mõtlen, et pisike oleks praegu juba päris vahvake. Ju oli saatus see ning ehk aitab lohutada see, et äkki polnud temaga lihtsalt kõik korras. Mind aitab see natukene
EM eks mul ole jah hetkel ärev aeg. Paitan ikka aegajalt kõhtu ja räägin nendega, et areneksid ilusti ja oleksid tugevad. Loodan et ehk aitab see kaasa. Täna aga olen meeletu peavaluga kimpus jälle, aga ei julge oma rohtu võtta, sest see pole kehale hea. Peaks vist paratimooli proovima, kuigi see pole kunagi aidanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh paide ja lohtuvate sõnade eest! Täna on kuidagi raske päev – istun ja nutan siin arvuti taga ja tööd ei suuda teha.

Kerdaliina – võta paratsetamooli 1000 mg korraga ja võid seda teha iga 6 tunni tagant. Aga kuna sul pole siirdamist olnud, võid ju tegelt ka teisi valuvaigisteid võtta – ibuprofeeni vms. Mis sul aitab?! Minul on aidanud see, et võtan 1000 mg paratsetamooli, olen lasknud mehel kaela ja õlgu masseerida ja siis määrinud kaelale ja õlgadele DeepRelief geeli. Ja on paremaks läinud.

Lisaks peavalu võib tulla ka sellest, kui jood liiga vähe või liiga palju. Ära nüüd oksendamiseni ka joo. Tean, et ivf puhul on oluline palju vedelikku tarbida, aga ennast iiveldama ka jooma ei peaks – see juba teistpidi kahjulik. Vedelikku saad ka toitudest. Söö suppe jms siis saad ka vedelikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proviisor25, pärast sinu juttu sain ka mina nutta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oii, Proviisor25-kuidas siis nii, julgustad siin teisi aga endal selline mure hinges? Suur suur pai Sulle! See on üsna täpselt samamoodi, nagu minu esimene katkemine. Ära süüdista end selle haiguse pärast, ma olen küll suht kindel, et see katkemine polnud sellepärast. Nii kiiresti ei saanud ju see haigusevimm mõjuma hakata. Ju ta ikka pidi nii minema (kuigi see pole ju mingi lohutus). Aga positiivne on ju see, et peale sellist asja on paljudel kohe uuesti õnnestunud:) Ka minul õnnestus tookord 2 kuud hiljem jälle! Niisiis pöidlad pihku!
Kerdaliina-ka minul tekitasid Gonal süstid peavalu. Aga see kõik hea eesmärgi nimel:)
Mul selline küsimus- on teil kogemusi raseduse algjärgus lendamisega? Või sel ajal kui veel ei teadnud et rase? Ma olen otsinud tohutult igasugu materjali ja arvamused on seinast seina:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Myone – mind lohutabki mõtlemine, et nii pidigi minema, sest muud moodi ma ei suuda.
Lendamise kohta – mina olen kuulnud, et kui riskirase pole, siis ei peaks see ohtlik olema.

Enda loogika järgi – kuna lendamine (eriti pikad lennureisid) võivad soodustada trombide teket, sest lennukis on ikkagi kõrgenenud rõhk ja sundasend, siis, kui oleks probleeme verehüübivusega (trombidega), siis ei läheks lendama. Muidu aga läheks. Kui just muidugi arst kategooriliselt ei keelaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Myone, mina olin oma lühikese raseduse ajal kahevahel, kas minna ühele lennureisile või ei (12.nädalal). Arst ütles, et kuna mul mingeid probleeme pole olnud, siis tema takistust ei näe. Kahjuks selleks ajaks ma enam polnudki rase 🙁 Hiljem olen mõelnud, et uuesti rasedaks jäädes ma vist esimesel trimestril lennata ja üldse reisile minna ei julgeks. Ma olin ikka nii hirmunud, kui mul verejooks hakkas. Välisriigis oleks arstile saamine ilmselt tunduvalt keerulisem ja võtaks kauem aega. Seega ma ei taha küll kedagi hirmutada, aga kuna endal on halb kogemus, siis mina reisimist ette võtta ei julgeks.

Oeh, mul on veidi kahtlane olla ja kraadisin ennast – näitab 37,5. Eelmine rasedus mul algas ka sellega, et pidevalt oli väike palavik. Ei teagi nüüd, kas olen kuskilt mingi viiruse üles korjanud, kujutlusvõime paneb organismi vigureid tegema või on tõesti varsti põhjust rõõmustada. Aga enne reedet ma testi ei tee (päevad peaks hakkama pühapäeval või esmaspäeval).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot, mujal ka kirjutavad \”et kui pole riskirase\”- ilmselt ma oleks momentselt riskirase(kui see kunagi õnnestuma peaks)- oma kahe katkemise/peetumise ja ebaõnnestunud IVF-ga. Samas ma tunnen, et selline must masekas on peal, et kusagil soojal maal puhkamine saaks ainult head teha. Ma ei oska kohe kuidagi \”vabalt võtta\” ja mitte mõelda selle peale-see on täiesti välistatud! Ehk keskkonna vahetus suudab seda.
Samal ajal käib ju praegu see sero-ovitrelle-duph ravi. No nii raske on mahutada reisi nende aegade vahele, kus ei oleks kartust parasjagu rase olla! Kõigepealt ei tahaks päevade ajaks sättida ja siis veidi aega vahet, kui tuleb arstile kontrolli minna. Ja siis juba võibki kohe rase olla! No mõtlesingi, kui sätiks sellele ov ja päevade vahelisele ajale – kas sel juhul võiks lendamine näiteks pesastumisele halvasti mõjuda… Njah… mõttekoht igatahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Triibupüüdjate jutunurk 9/2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.