Esileht Kodunurk Tubase kassi liivakast

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tubase kassi liivakast

Postitas:

Kui tihti oleks mõistlik vahetada, täielikult uue vastu, välja kassi liivakast.

Kass rahulolematust välja ei näita aga kasti pestes olen täheldanud, et pissimise kohta on tekkinud põhja külge valge kiht, mis pestes maha ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on puidugraanulid ja kaks kassi, vahetan iga päev. Junnid korjan lisaks niisama välja.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kast ei leki, see kiht ei haise ja kass kasti kasutab ei näe põhjust vahetada.

Pesed ju kasti puhtaks/lõhnatuks ikka, lihtsalt see koht on valkjas? Mingi abrassiivse pastaga v švammiga ka ei eemaldu?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on puidugraanulid ja kaks kassi, vahetan iga päev. Junnid korjan lisaks niisama välja.

Küsimus oli ju liivaKASTI väljavahetamise kohta!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna tekib jah see valge kiht. Mina (ega kass) pole end sellest segada lasknud. Kasti olen pesnud nõudepesuvahendiga. Mingi kange keemiaga kallale minna pole tahtnud, sest äkki kassile pärast ei sobi see lõhn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on puidugraanulid ja kaks kassi, vahetan iga päev. Junnid korjan lisaks niisama välja.

Päris kalliks läheb iga päev uus kast osta…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud liivakast 5 aastat ja ka plaanin välja vahetada, sest ühe otsa põhi on kusekiviga kaetud. Pesuks kasutan vaid vett ja harja. Kassi see ei häiri, aga mind küll. Kristalle vahetan umbes 2-3 nädala tagant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kast kasutuses oma 15 aastat kindlasti, mingit kivi ei ole, sanitiga olen iga nädal pesu ajal natuke seista lasknud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kihti võib proovida eemaldada kange sidrunihappelahusega. Teha väike kogus lahust ja lasta seista mõnda aega. Kui ala on väike võib pisikese lapi lahuses märjaks teha ja selle koha peale panna. Siis valada üle võimalikult kuuma veega, samuti hoida paar minutit ja loputada puhta veega. Äädikast parem, sest ei haise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasti olen vahetanud siis kui katki on läinud. Viimane läks katki siis kui mees kogemata äärele peale astus.
Praegune peab juba mitu aastat, kuigi põhi on kraabitud ja on selliseid kohti, mis tõesti enam eeskujulikult puhtaks ei lähe. Asjad, mida kasutatakse ikka kuluvad. Ei pane kass seda pahaks ega minagi.

Kasutame saviliiva, mis seob uriini väga hästi. Kuna kass pissib eranditult kasti esiserva äärde, siis seal tekkivad kamakad korjan paari päeva järel kühvliga ära ja junnid sõelun ka siis sama kühvliga välja. Liiva välja vahetama pole pidanudki umbes pool aastat, praegu kasutusel olev mark on nii hea, et korralise hooldamise tulemusena kast ei haise. Aeg-ajalt lisan lihtsalt liiva juurde kui olen vähemaks sõelunud.

Varasemast mäletan, et kassiliiva tuli mitu korda kuus juurde osta ja siis ka kord-kaks nädalas täiesti välja vahetada. Ei aidanud ei kasti pesemine ega tihedam heitmete välja sõelumine. Hakkas tugevalt haisema juba esimese kasutuskorra järel. Praeguse liiva ostsin enne jõule (10 liitrit) ja eile valasin viimase peotäie kasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see saladus pole, siis mis marki see hea liiv on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemast mäletan, et kassiliiva tuli mitu korda kuus juurde osta ja siis ka kord-kaks nädalas täiesti välja vahetada. Ei aidanud ei kasti pesemine ega tihedam heitmete välja sõelumine. Hakkas tugevalt haisema juba esimese kasutuskorra järel. Praeguse liiva ostsin enne jõule (10 liitrit) ja eile valasin viimase peotäie kasti.

No nagu minu kirjutatud oleks.
Meie kassil on kas Caramira või Easy Cleani paakuvad liivad. Vähe kulub, ei haise.
Kord päevas korjan sealt kõik välja ja väike kassiomanik viib ilusti kotikesega prügikasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on puidugraanulid ja kaks kassi, vahetan iga päev. Junnid korjan lisaks niisama välja.

Iga päev vahetad kasse ja graanuleid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi liivakastis kasutan ränikristalle, neid vahetan 3-4 nädala järel. Liivakast ise on ostetud 10 aastat tagasi kui kassi võtsin, kuna katki pole siis pole vajadust olnud välja vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kast ei leki, see kiht ei haise ja kass kasti kasutab ei näe põhjust vahetada.

Pesed ju kasti puhtaks/lõhnatuks ikka, lihtsalt see koht on valkjas? Mingi abrassiivse pastaga v švammiga ka ei eemaldu?

See on kusihape ja tikub jah plastiku külge jääma. Mina pole probleemi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti oleks mõistlik vahetada, täielikult uue vastu, välja kassi liivakast.

Kass rahulolematust välja ei näita aga kasti pestes olen täheldanud, et pissimise kohta on tekkinud põhja külge valge kiht, mis pestes maha ei tule.

Meil on 1 kass = 1 kast ehk siis kui kass kustub, vahetame uue jaoks uue kasti. Vanim kast praegu majas on 14 aastat vana.
Ma ka ei pese seda kasti kunagi, aga me ei korja sealt asju välja, vahetame 2x nädalas kogu liiva. Üks Natusani pakk on ca 3 nädalaks ühes kastis. Kastid asuvad kohas, kus nad ei sega inimesi (eramaja rõõmud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Tubase kassi liivakast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.