Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Tuludeklaratsioon

Postitas:

Kui mul on eluaseme laenu intressid hetkel 0, siis lisan ise andmed sinna? Onju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul on eluaseme laenu intressid hetkel 0, siis lisan ise andmed sinna? Onju?

Ei, siis saadad need enda pangast emta-sse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul on eluaseme laenu intressid hetkel 0, siis lisan ise andmed sinna? Onju?

Ei, siis saadad need enda pangast emta-sse.

Andmed ei lähe üle mul? Siis kiri panka või?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juba aastaid panen alati selle kogumis kontole.

Milleks see hea on? Miks mitte sukasäärde?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saan lapse koolituskulud (muusikakool) kanda lapse isa deklaratsiooni? Kui jah, siis kuidas täpsemalt lisamine käib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele – Teisele lapsevanemale lapse koolituskulu lisad ja enda omast kustutad. Kuigi alati on mõistlikum pigem kohe anda koolitusasutusele maksjana selle vanema andmed, kes soovib tagastust kasutada (st kui on ette näha, et emal ei piisa ära makstud tulumaksu tagastuseks, näiteks ei tööta kogu aastat või on lhp-l vms siis lapse isa või kas või töötava vanaema vm andmed)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah! On 1 laps ja on kodulaen, eelmine aasta oli samade numbritega 100€ rohkem.

Tulumaksu said siis tagasi kodulaenu intressidelt? Vaata, kui palju sa intresse maksid, need ju vähenevadki iga aastaga. Vähemalt nii palju kui mina tean, siis enamusel meist on sellised kodulaenud, kus esimestel aastatel on intressisumma suurem ja see iga aastaga väheneb. Siis ongi ju loogiline, et eelmisel aastal rohkem tagasi said.

Juba aastaid saab kodulaenu intresside pealt tagasi maksimaalselt 60 € inimese kohta (järgmisest aastast kaob seegi), seega ei ole võimalik, et 100-eurone vahe oleks saanud tekkida intresside arvelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah! On 1 laps ja on kodulaen, eelmine aasta oli samade numbritega 100€ rohkem.

Tulumaksu said siis tagasi kodulaenu intressidelt? Vaata, kui palju sa intresse maksid, need ju vähenevadki iga aastaga. Vähemalt nii palju kui mina tean, siis enamusel meist on sellised kodulaenud, kus esimestel aastatel on intressisumma suurem ja see iga aastaga väheneb. Siis ongi ju loogiline, et eelmisel aastal rohkem tagasi said.

Juba aastaid saab kodulaenu intresside pealt tagasi maksimaalselt 60 € inimese kohta (järgmisest aastast kaob seegi), seega ei ole võimalik, et 100-eurone vahe oleks saanud tekkida intresside arvelt.

Vahe saab tekkida näiteks sellest, kui sul on aasta jooksul palk tõusnud ja kuupalk on vahemikus, kus maksuvaba tulu muutub sõltuvalt palga suurusest (aastatulu vahemikus 14400 kuni 25200). Kui palga maksmisel arvestatakse maksimaalse maksuvaba tuluga, siis võib juhtuda, et palga suurenedes tuleb aasta lōpus riigile tulumaksu juurde maksta (või saab vähem maksuvabastuste arvelt tagasi). Tagastatav summa võis olla eelneval suurem, kui olid pikalt haiguslehel, sest haigushüvitise maksmisel peetakse kogu summalt tulumaks kinni ja liigselt makstud tulumaksu saab tuludeklaratsiooni täitmise järgselt riigilt tagasi. Võibolla oli eelneval aastal tulumaksu soodustusega koolituskulusid või annetusi? Põhjuseid, miks tagastatavad summad erinevaid, on mitmeid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah! On 1 laps ja on kodulaen, eelmine aasta oli samade numbritega 100€ rohkem.

Siis ma arvasin valesti oma eelmises kommentaaris. Sul on aastatulu nii suur, et maksuvaba tulu kasutamata jätmine ei annagi sulle midagi tagasi, kuna sulle maksuvaba osa lihtsalt ei rakendu nii suure tulu tõttu. Kui maksuvaba hakkab kehtima kõigile, siis hakkad ka tagasi saama, kui edaspidi ka ei kasuta maksuvaba jooksvalt.

Lõpuks ometigi ma saan aru! Ja arvutused on täpsed, aitäh!

Tuleb vähem teenida lihtsalt, ja vinguda ka muidu kaob see viimanegi 😃

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on minujaoks alati müsteerium. Aasta jooksul Eestis kinnipeetud tulumaks 5 497,79 ja tagasi saan 92€! Aasta on jooksnud nulliga. Ahh löön käega, teised saavad ikka 500+€ minul jääb iga aastaga väiksemaks

Kui sa maksid aasta jooksul nii palju tulumaksu, siis oli sul aastatulu vähemalt 25000 eurot. Meil on teatavasti astmeline tulumaks, mis tähendab, et alates aastatulust 14400 eurot hakkab vähenema lubatud maksuvaba tulu. Kui maksuvaba osa jooksvalt üldse ei kasuta, siis saab sellelt osalt tulumaksu tagasi vaid siis, kui aastatulu jääb selle maksuvaba osa sisse vähemalt mingilgi määral. Kui said tagasi vaid 92, siis ilmselt on su aastatulu umbes 24450? On mul õigus? Sest sellise summa puhul on kasutamata maksuvaba tulu vaid veidi alla 500 euro ja saadki siis sellest 20% tagasi.

Juhul kui on milleltki tagasi saada!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul on eluaseme laenu intressid hetkel 0, siis lisan ise andmed sinna? Onju?

Laenu intressid 0 – sul pole kodulaenu? Miks/mida sa sinna üldse lisad sel juhul?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda nägin tuludeklaratsioonis maksuvaba miinimumi 2160€ abikaasale üle kandmise võimalust. Kas 2022 aasta deklarit täites pidi selle käsitsi sisestama? Ei mäleta, et eelmisel aastal see kirjas olnuks. Pole teenistust saanud ise 2022-2023.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda nägin tuludeklaratsioonis maksuvaba miinimumi 2160€ abikaasale üle kandmise võimalust. Kas 2022 aasta deklarit täites pidi selle käsitsi sisestama? Ei mäleta, et eelmisel aastal see kirjas olnuks. Pole teenistust saanud ise 2022-2023.

See võimalus oli ka eelmisel aastal ja süsteem pakkus automaatselt, kui teie mõlema tulud vastasid nõuetele. Vist oli oluline, et see, kes soovis oma kasutamata maksuvaba osa üle kanda, alustaks deklari täitmist esimesena.

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksusoodustused/maksusoodustuste-ulekandmine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

Ausalt lihtsalt – keda huvitab?? Ainsad, kes iga aasta tuludeklaratsiooni teemades kõige rohkem ärritavad on need, pääähäää, mina küll ootan ikka viimase päevani deklaratsiooni esitamisega ja olen hästi cool ja YOLO, sest see on loll, kes esimeste seas ära esitab.

 

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on minujaoks alati müsteerium. Aasta jooksul Eestis kinnipeetud tulumaks 5 497,79 ja tagasi saan 92€! Aasta on jooksnud nulliga. Ahh löön käega, teised saavad ikka 500+€ minul jääb iga aastaga väiksemaks

Ma pole aastaid maksuvaba miinimumi näinud. Järgmisel aastal läheb kergemaks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

Ausalt lihtsalt – keda huvitab?? Ainsad, kes iga aasta tuludeklaratsiooni teemades kõige rohkem ärritavad on need, pääähäää, mina küll ootan ikka viimase päevani deklaratsiooni esitamisega ja olen hästi cool ja YOLO, sest see on loll, kes esimeste seas ära esitab.

Aga meid peavad huvitama teie elud, kus deklaratsioon tuleb kohe esimesel päeval ära esitada? Kirjutada vast tohivad kõik.

Mina esitan ka tavaliselt viimasel minutil, eelmisel aastal näiteks mais.

Lihtne on, kui sul vaid palgatulu ja paar last, laen jne. Kui pead mingit välismaiste aktsiate ja muud dividenditulu nokkima kirje kirje kaupa, ei viitsiks sina ka seda varem teha kui viimasel võimalusel.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

Ausalt lihtsalt – keda huvitab?? Ainsad, kes iga aasta tuludeklaratsiooni teemades kõige rohkem ärritavad on need, pääähäää, mina küll ootan ikka viimase päevani deklaratsiooni esitamisega ja olen hästi cool ja YOLO, sest see on loll, kes esimeste seas ära esitab.

Aga meid peavad huvitama teie elud, kus deklaratsioon tuleb kohe esimesel päeval ära esitada? Kirjutada vast tohivad kõik.

Mina esitan ka tavaliselt viimasel minutil, eelmisel aastal näiteks mais.

Lihtne on, kui sul vaid palgatulu ja paar last, laen jne. Kui pead mingit välismaiste aktsiate ja muud dividenditulu nokkima kirje kirje kaupa, ei viitsiks sina ka seda varem teha kui viimasel võimalusel.

Kui sind ei huvita see teema, siis mida k*radit sa teed siis tuludeklaratsiooni teemas. Et saaks “fa-fa-fa, mul pole küll seda raha vaja äää” ülbitseda?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja  ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

 

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

Minu meelest juba eelmine aasta ei hakatud varem tagastusi tegema või siis ma ei kuulnud/lugenud sellest eriti. Käisin huvi pärast nüüd enda deklaratsiooni staatust vaatamas ja endiselt on otsus ootel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

Ausalt lihtsalt – keda huvitab?? Ainsad, kes iga aasta tuludeklaratsiooni teemades kõige rohkem ärritavad on need, pääähäää, mina küll ootan ikka viimase päevani deklaratsiooni esitamisega ja olen hästi cool ja YOLO, sest see on loll, kes esimeste seas ära esitab.

Aga meid peavad huvitama teie elud, kus deklaratsioon tuleb kohe esimesel päeval ära esitada? Kirjutada vast tohivad kõik.

Mina esitan ka tavaliselt viimasel minutil, eelmisel aastal näiteks mais.

Lihtne on, kui sul vaid palgatulu ja paar last, laen jne. Kui pead mingit välismaiste aktsiate ja muud dividenditulu nokkima kirje kirje kaupa, ei viitsiks sina ka seda varem teha kui viimasel võimalusel.

Tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 30. aprillini.

Aga sina võid muidugi mais esitada, anna siis meile ka teada, kuidas läks.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 30. aprillini. Aga sina võid muidugi mais esitada, anna siis meile ka teada, kuidas läks.

Su tsiteeritu kirjutas, et eelmisel aastal esitas mais.
Eelmisel aastal oligi tähtaeg 2. mai, sest 30. aprill oli puhkepäev ja 1. mai riigipüha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklareerin viimasel päeval, kuna maksan üürituludelt tulumaksu ja ei ole kiiret kuhugi.

Ausalt lihtsalt – keda huvitab?? Ainsad, kes iga aasta tuludeklaratsiooni teemades kõige rohkem ärritavad on need, pääähäää, mina küll ootan ikka viimase päevani deklaratsiooni esitamisega ja olen hästi cool ja YOLO, sest see on loll, kes esimeste seas ära esitab.

Aga meid peavad huvitama teie elud, kus deklaratsioon tuleb kohe esimesel päeval ära esitada? Kirjutada vast tohivad kõik.

Mina esitan ka tavaliselt viimasel minutil, eelmisel aastal näiteks mais.

Lihtne on, kui sul vaid palgatulu ja paar last, laen jne. Kui pead mingit välismaiste aktsiate ja muud dividenditulu nokkima kirje kirje kaupa, ei viitsiks sina ka seda varem teha kui viimasel võimalusel.

Tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 30. aprillini.

Aga sina võid muidugi mais esitada, anna siis meile ka teada, kuidas läks.

Loomulikult saab mais esitada, üks väike kõne Maksuametisse ja antakse kenasti luba:)

Üsna tavaline praktika.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

Vabandust, aga mis vahet seal on, kas tagastus toimub paar päeva varem või hiljem?

Sul on seda raha nii väga vaja? Kui sulle ei oleks midagi tagastatud, kuidas sa siis oleksid elanud?

Täiest arusaamatu ühtemoodi hädaldamine aastast aastasse! Inimene ei ole võimeline oma rahaasju normaalselt planeerima.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

Vabandust, aga mis vahet seal on, kas tagastus toimub paar päeva varem või hiljem?

Sul on seda raha nii väga vaja? Kui sulle ei oleks midagi tagastatud, kuidas sa siis oleksid elanud?

Täiest arusaamatu ühtemoodi hädaldamine aastast aastasse! Inimene ei ole võimeline oma rahaasju normaalselt planeerima.

Siin jääb jah tunne et kui tuluka raha ei tule siis on inimene näljas paljas…Ma ei lootnudki et tulukaga midagi tagasi saan…Aga kui inimene elab tuluka rahadest siis on majandamisest küll midagi väga mööda…Saan ka tagasi aga ei plaani kohe laiaks lüüa…Pange midagi kõrvale siis ei pea nui neljaks raha ootama..

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke mis tahke

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellelgi otsust ei ole juba tehtud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa ootel ikka, ei mingit muutust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

Vabandust, aga mis vahet seal on, kas tagastus toimub paar päeva varem või hiljem?

Sul on seda raha nii väga vaja? Kui sulle ei oleks midagi tagastatud, kuidas sa siis oleksid elanud?

Täiest arusaamatu ühtemoodi hädaldamine aastast aastasse! Inimene ei ole võimeline oma rahaasju normaalselt planeerima.

Siin jääb jah tunne et kui tuluka raha ei tule siis on inimene näljas paljas…Ma ei lootnudki et tulukaga midagi tagasi saan…Aga kui inimene elab tuluka rahadest siis on majandamisest küll midagi väga mööda…Saan ka tagasi aga ei plaani kohe laiaks lüüa…Pange midagi kõrvale siis ei pea nui neljaks raha ootama..

Ei maksa inimeste rahaootusesse nii üleolevalt suhtuda. Mina näiteks ei ela palgast palka, vaid olen aktiivne investor ja panen igal kuul mingi summa kõrvale. Tulumaksu saan sel aastal tagasi paar tuhat ja ootan seda ikka väga kannatamatult. Miks? Sest tahaks selle juba teenima panna, olen mitu head ostukohta maha maganud selle raha ootuses. Mida varem on see paar tuhat mu kontol, seda parem on mul valida, kuhu see investeerida. Seekord on mul väga kindel plaan ja iga päevaga muutub nende aktsiate hind, mida osta plaanin, aina kallimaks, jälgin pidevalt.

Väga paljudel on tagasisaadav raha ammu ette ära plaanitud, summad ju sageli suured ja kuna tuleb selline ühekordne rahasüst, siis seda on hea kasutada millegi ostuks, milleks muidu oma meelerahufondist ei raatsi kulutada. Need, kes arvavad, et inimesed vaid rahapuudusest tulumaksu laekumist ootavad, elavad ise ilmselt palgast palka ja eeldavad, et ka kõik teised on samasugused. Ei ole! Mul on raha küllalt, aga see ei tähenda, et ma seda lisa kahte tuhandet juba oma kontol näha ei tahaks. See on minu raha, mille olen jätnud aasta jooksul riigile ja nüüd tahaks selle juba kätte saada, nii lihtne see ongi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on muutuseid ka juba? Mul endal küll, nädalajagu oli kiri ees et kontrollis, sest oli kontrollimist vajavaid asju. Ja nüüd on kirjas et esitatud, vähemalt midagi toimub ikka. See 5 märts tagastamise algus, tundub niipikk aeg. Muidu on ikka üllatusi tehtud ja ennem vabariigi aastapäeva kantud. Või hakatud peale aastapäeva kandeid tegema. Jah, minul on seda raha hädasti vaja, ja olekw õnnelik kui ruttu kantakse, no olgem ausad, kes ei tahaks?🙄 eks targutajaid esineb niikuinii, aga mina küll ootan.

Vabandust, aga mis vahet seal on, kas tagastus toimub paar päeva varem või hiljem?

Sul on seda raha nii väga vaja? Kui sulle ei oleks midagi tagastatud, kuidas sa siis oleksid elanud?

Täiest arusaamatu ühtemoodi hädaldamine aastast aastasse! Inimene ei ole võimeline oma rahaasju normaalselt planeerima.

Planeerimisest rääkides – mina olen aasta algusest saadik jälginud, kui palju mul tagastatavat tulumaksu koguneb. Ma ei kasuta maksuvaba miinimumi, mistõttu iga kuuga see summa suureneb, mille korra aastas siis tagasi saan. Täiesti teadlikult planeerisin, et seekord on tulemas paar tuhat – kolmanda samba tagastus pluss kasutamata maksuvabalt osalt tulumaks. Nii et see tulumaks on minu jaoks üks kindlalt planeeritud summa, mitte mingi juhuslik sissetulek, millega ma arvestada pole osanud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tuludeklaratsioon