Esileht Pereelu ja suhted Tunnen ennast vanemate poolt ärakasutatuna

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Tunnen ennast vanemate poolt ärakasutatuna

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See viimane küll õige pole. Mu vanaema elas Rannapere pansioniaadis lamavana 5 aastat, ka praegu on sealsamas mitmeid voodihaigeid.[/tsitaat]Selge, võib-olla ma eksisin, sest minu vanaema oli insulti järel peale liikumise ka igas muus mõttes abitu (söömine, rääkimine jne). Meil muud võimalust polnud. Nojah, nii kallis pansionaadis poleks ta paraku kuidagi saanud ka elada rahalistel põhjustel, isegi kui muud asjaolud oleksid klappinud.

Aga voodihaigete laulukoor tundub mulle endiselt ulme. Või väidad Sa, et seal majas käivad laulukooris ja käsitööringis tõesti ka need, kes istuma, teist kätte kasutama ega ratastoolis liikuma pole võimelised? Sel juhul lõpetaksin tõesti oma kommentaari sellesama vanaema ühe lemmikfraasiga: \”Rahamees võib imet teha!\” Iseenesest muidugi super, kui vanal ja raskelt haigel inimesel on võimalik aktiivselt sotsiaalses elus osaleda, aga paraku Eesti oludes 99% vanurite puhul siiski ulme… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 09:22; 10.03 15:08; 10.03 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Selge, võib-olla ma eksisin, sest minu vanaema oli insulti järel peale liikumise ka igas muus mõttes abitu (söömine, rääkimine jne). Meil muud võimalust polnud. Nojah, nii kallis pansionaadis poleks ta paraku kuidagi saanud ka elada rahalistel põhjustel, isegi kui muud asjaolud oleksid klappinud.

Aga voodihaigete laulukoor tundub mulle endiselt ulme. Või väidad Sa, et seal majas käivad laulukooris ja käsitööringis tõesti ka need, kes istuma, teist kätte kasutama ega ratastoolis liikuma pole võimelised? Sel juhul lõpetaksin tõesti oma kommentaari sellesama vanaema ühe lemmikfraasiga: \”Rahamees võib imet teha!\” Iseenesest muidugi super, kui vanal ja raskelt haigel inimesel on võimalik aktiivselt sotsiaalses elus osaleda, aga paraku Eesti oludes 99% vanurite puhul siiski ulme… 🙁 [/tsitaat]

Pansionaadis söödetakse ka ja osad ei suhtle. Ma ei taha kuidagi sind halvustada, aga teistel on ehk kasulik teada. Meil tuli enam vähem rahast välja vanaema pension + tema korteri üüritulu. Umbes neljandiku pidi juurde panema, aga sellega sai hakkama.
Muuseas, laulukoor ja muud ringid on seal ka olemas (päevakeskus samas majas). Lausa voodihaiged ei käi, aga abivahendiga liikujad küll. Ja koolilapsed käivad esinemas, kirikuõpetaja teenistust läbi viimas. Ma ise tahaksin küll seal kunagi elada ja mu ema on sedasama öelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 15:19; 10.03 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Ja tahtsin veel lisada, et mind väga häirib teema pealkiri, ma loodan, et teemaalgataja ei mõtle tegelikult nii, et VANEMAD teda ÄRA KASUTAVAD. Kõlab umbes selliselt nagu isa oleks meelega voodihaigeks jäänud, et tütart ära kasutada.
[/tsitaat]

Nimetagem asju õigete nimedega. Vanemad kasutavadki tütart ära, kui pojalt isegi üheks päevaks abi ei palu. Samas leiab \”isa hooldamisest kurnatud\” ema aega, et täiskasvanud pojale koju toit kätte tassida. Tehku selle asemel parem teemaalgataja lastele süüa. Väga alatud vanemad.

Ma tõesti ei kujuta ette, et ise sellises olukorras poega putitaksin ja tütart ahistaksin. Aga eks pered ongi erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 10:31; 06.03 08:09; 06.03 09:00; 09.03 09:12; 10.03 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tihti mulle meenub perekooli lugedes Pisuhännast see koht, kus pillutakse lõpnut pontut üle aia.
Kas isa olukorda ka end keegi püüab panna? [/tsitaat]
?
Pisuhännas küll mingit pontut ei loobitud, Vestmannid ja Sanderid olid ikka intelligendid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellele teemale palju mõelnud, ja alati tuleb ääretu kurbus peale. Näen kõrvalt hääbuvaid sugulasi ja teen plaane, kuidas oma ema-isa ja äia-ämmaga tulevikus toime tulla nii, et see oma elule liiga rasket pitserit ei paneks, kuid samas nende oma elamisväärsena säilitaks.

Teema-algataja: Sa pole mingil juhul egoist, aga ka mitte vanemate poolt ära kasutatud. Lihtsalt oled väsinud. Lihtsalt olukord on paratamatu ja väljapääsmatu. Pea seda meeles – ära süüdista ema ega isa. Venda võid ju süüdistada, aga ka siin on kahjuks lugu nii, et kui temast abi pole, siis pole…

Saan aru, et rahaga teie peres just laiutada pole, nii et igapäevane hooldaja ei tule kõne alla. Äkki leiate siiski piisavalt raha, et palgata abiline kasvõi ühel-kahel päeval nädalas?

Räägi emaga – kõigest sellest, millest siin kirjutad. Sellises situatsioonis on kõige hullem kui inimesed, kes teineteisest väga-väga hoolivad, hakkavad üksteisest oludest kurnatuna emotsionaalselt kaugenema. Jaga oma tundeid. Ja las ema räägib oma tunnetest, mõtetest. Kuulake teineteist, ärge süüdistage, õigustage ega vaielge. Otsige koos lahendusi, mis oleks kõigile pisutki lihtsamad.

Proovige mitte unustada, et isa liikumatus kehas on samuti inimene oma mõtete, emotsionaalsete vajadustega. Mõnikord olmerägastikus kipub see tagaplaanile jääma. Ma ei tunne Sinu isa ega teie peret, nii et loomulikult pole mul mingit õigust seda hinnata. Aga võibolla polegi tema jaoks kõige hullem olla mõned tunnid kauem sama mähkmega? Võibolla tunneb ta rohkem puudust vestluskaaslasest, perekonnaga koos veedetud ajast, lapselastest?

Räägi ka oma perega – palu abi nii lastelt kui ka mehelt. Ehk saavad nad jõudumööda rohkem kodutöödes osaleda? Mees võiks kindlasti vastutada õhtusöögi eest vähemalt pooltel päevadel nädalas jne.

Inimesed on erinevad, aga minu meelest isiklikult on jabur arvamus, et vanemad ei tohiks haigestudes loota laste abile. Perekond ongi selleks, et teineteist hoitakse ja aidatakse nii heas kui halvas. See halb on mõnikord väga, väga raske. Elu on selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algatasin selle teema märtsis.
Praegu teeksin kõik, et saaksin isa juures käia. Võiksin seal käia teda hooldamas kasvõi kümme korda päevas. Tahaksin temaga veel pikalt rääkida, ta alati väga ootas mind. Kahjuks seda enam teha ei saa, sest isa suri mõned kuud tagasi. Kurbus on siiani hinges. Alguses oli ikka väga tühi tunne, sest mu päevad olid isa surmani tihedalt sisustatud ja olin sellega harjunud.
Tunnen ennast selle teema tegemise pärast ülihalvasti ja ei suuda uskuda, et sellist asja oma vanematest võisin kirjutada või üldse sellise asja peale mõelda, vanemad on mind elus väga palju aidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 09:10; 10.09 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas su vend end tunneb? vean kihla, et mitte pooltki nii süüdlasena kui sina. aga kurbus läheb mööda ja me kõik näeme, et sa tegid oma jõu ja võimete piires parima, rohkem ei saa kelleltki tahta. ära selle pärast kurvasta. küll su vend ka omad vitsad saab, et niisugune jobu oli. loodetavasti ema ei süüdista sind, sest kui ta seda teeb, on see temast alatu küll – see nullib nagu kogu nendepoolse abi ja sinupoolse tänulikkuse ära. laste üles kasvatamise pärast neilt hiljem verehinda nõuda pole ühelgi vanemal õigust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas teemaalgataja, ära tunne ennast süüdi nendes mõtetes ega siia kirjutamises. See kõik on ülimalt loomulik, ma usun et sa olid isegi palju palju vastupidavam ja leebem kui enamik inimesi selles olukorras suudaks.

Kõigepealt: kui süütunne sind vaevab, googelda väljendit “caregiver burnout”. Siis sa näed, et kõik, mida tundsid, on lihtsalt inimpsüühika olemusest tingitud täiesti legitiimsed tunded. Kõik tunnevad neidsamu tundeid ja paljud üldse loobuvadki aitamast, põgenevad.

Teiseks, sul ei olnud ju ilmselt mingit aimu, et see olukord nii järsu lõpu saab. sinu ees paistis perspektiiv, et kõik seesama jätkub võibolla veel aastakümneid, ilma mingi väljapääsuta. Jällegi, inimpsüühika ei kanna niisuguseid asju välja.

Kolmandaks, see kõrvetav süütunne on tegelikult lihtsalt osa sinu leinast. Leina puhul elavad peaaegu kõik inimesed läbi raskeid süütundeid – kui ma ometi oleks… See on inimese loomuse osa.

Neljandaks. Tegelikult olid sa oma pere poolt seatud siiski lubamatusse oluorda. Nüüd sa lihtsalt tead, millised nad raskes olukorras on ja saavad olema. Eriti räige on ikkagi su venna käitumine, sellel ei ole vabandust. Samuti ema – tegelikult ta rikub oma poja elu täielikult ära. Niisugustes pingeväljades elamine on igaühele kohutavalt laastav.

Viiendaks. Tingimata soovitan sul minna psühhoterapeudi juurde. Tal ei pruuugi olla mingeid võlusõnu, aga ta oskab sulle mõned asjad lahti seletada, ja siis sa saad ise oma arenguga edasi minna. Praegu on näha, et mõned mõtteskeemid võivad sind väga kauaks halvata, ja usu mind, seda pole vaja, see ei tee midagi head.

Kuuendaks. See ei näita sinu leina suurust ega sinu armastust ja tänu isa vastu, kui sa lased praegu neil süü- ja valutunnetel oma elust pool ära võtta. Sinu isa tõi su siia maailma ja hoidis sind, et sa oleksid õnnelik. Kuna ta on sinust vanem, siis lihtsalt peab see niimoodi minema, et ta ka lahkub sinust vähemalt põlvkonnajagu varem. Järelikult peab oskama sellega kuidagi elada, jõuda raskema leina järel sellesse helgemasse staadiumi, kus sa hoiad oma südames kõike head ja ilusat, mida ta sulle andis, kuid kurbus tema kaotamise pärast ei halva enam sinu elu. See võib üpris pikalt aega võtta, kuid see peab olema sinu kaugemaks eesmärgiks. Su isa oleks väga kurb, kui sa enam oma elu tagasi ei saaks. Ära koorma seda “süütunnet” tema peale, kui nii võib öelda. Sa pead suutma elada ja oma lapsi kasvatada, ja olla kunagi jälle õnnelik, et su isa seal teispoolsuses võiks öelda: ma tõin ilmale ja kasvatasin hea tütre.

Viimaseks. Tunnen sulle väga väga südamest kaasa isa kaotuse pärast. Ma tean, mis on armsa vanema kaotuse lein. Ma tean seda tunnet, et kõik on jäädavalt muutunud. Ongi. Aga selline on elu, on olnud kaua enne meid ja jääb olema ka siis, kui me kõik oleme juba ammu siit lahkunud. Sellega tuleb leppida, muud valikut pole meile antud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.03 22:12; 06.03 08:19; 06.03 14:27; 06.03 19:05; 10.09 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei tea, see on ikkagi su oma isa, keda sa hooldad. olen hooldanud vanaema ja ka ema – vanaema veel ajal kui pamperseid ei olnud. nad ei ole ju oma abituses süüdi ja on kunagi mu mind pesnud, mähkinud. Kuigi on vennad, siis aitasid tõsta, vanni viia – siis pesin, mähkisin ikkagi mina. ja ei tulnud selle peale, et vennad peaksid seda tegema. Ära kasutatuna ma ennast ka ei tundnud, tundsin vajalikuma [/tsitaat]
Aga miks vennad ei peaks/v6iks? Nemad on ka ju samapalju tema lapsed, saan aru, et kui kaugele vaja s6ita siis iga p2ev ei j6ua, aga aeg ajalt ju ikka.

Ja minu arvates on ikka vahe kyll lapse ja vanainimese/invaliidi vahel. Muidugi pead olema t2nulik, et oled heas kodus kasvanud, erinevalt niipaljudes teistest. Samas, last potitatakse/m2hitakse paar aastat max, vanemaid arvatavasti aastakymneid (ytleme kui nad on kuuekymnendates ja paranemislootust ei ole). Ja nagu sa mainisid ka vaimselt on see kurnav kui p2evast-p2eva n2ed kuidas inimene n2rbub. Pikas perspektiivis vist ainult imeinimene peaks sellisele koormusele vastu nagu sina siiamaani oma 6lule oled v6tnud.Oled niigi olnud meeletult tubli, su vanematel on kindlasti hea meel, et neil selline tytar on.

Minu ema on kategooriliselt mulle selgeks teinud, et tema minu abi ei taha, kui midagi juhtuma peaks v6tku ma hooldaja. Kuipalju ma teda kuulaks ei tea, aga ise tunnen samamoodi – mina ei tahaks oma lastele koormaks olla, las naudivad oma noorust ja OMA pere.Minu elu on olnud rikas ja 6nnelik ja soovin sama ka teistele. Ei taha et keegi minu voodi kylge aheldatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen ennast vanemate poolt ärakasutatuna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.