Esileht Väikelaps Turvatooli teema

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Turvatooli teema

Postitas:

Tere! Laps 10kuune ja vaikselt kasvab turvahällist välja. Otsin turvatooli aga autos puudub isofixi võimalus. Palun soovitage turvatoole. Endale jäi silma Joie transcend aga jäi selgusetuks kas turvavööga vōimalik kinnitada. Võiks käia lamavasse asendisse aga pole oluline tingimus (pikemaid ja uneajale jäävaid sõite ei tee ja laps magas viimati turvahällis päris titena). Pikkus 72cm ja kaal 8,5kg. Ilmselt kasutusele võtaks suve alguses. Hind võiks olla kuni paarsada eurot. Jah kindlasti leiaks netist palju infot(uurin sealt ka) aga küsiks isiklikke kogemusi. Lisaks sellele on kogu see turvatoolimajandus niii mahukas ja keeruline(vähemalt alguses) ja loodetavasti satub keegi seda teemat lugema, kes sama tee hiljuti läbi käinud.
Ette tänades!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii pisikesele kindlasto selg sõidusuunas tool. Olen näinud, et palju soovitatakse Axkid Minikidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, et sõidad sama autoga ka 5 aasta pärast? Ehk on mõttekas siiski isofixi võimalusega turvatool valida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kipun arvama, et Transcend on ka nii pisikesele ikka väga suur. See on pärast padja eemaldamist ju 15-36kg kasutatav? Cybexi 9-36kg toolid on küll algul padjaga sobivad nii 85cm+ pikkuses lapsele alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikesele lapsele on kõik padjaga toolid suured. Laps upub padja taha ja kui peaks avarii juhtuma, siis sellest padjast on rohkem kahju kui kasu. Peale turvahälli peaks kasutama ikka seljaga sõudusuunas turvatooli. Neid on väga palju erinevaid ja ei ole vaja karta, et auto turvavöö ette jääks või lapsel ebamugav oleks (ei tasu võrrelda turvahälliga). Väga head ja turvalised on axkidi, besafe ja britaxi seljaga sõudusuunas turvatoolid. Neid on erinevas suurustes ja saab valida sellise, mis mahub ka väikesesse autosse. Osad turvatoolid sobivad juba enne 9kg täitumist (vaadata hoolega toote kirjeldust!).
Väga hea leht seljaga sõidusuunas turvatoolidega tutvumiseks on http://shop.carseat.se/ . Sealt leiab enamus firmad, mis neid toodavad ja saab juba tootja kodulehti uurida. Lisaks soovitan meeldima hakanud mudelite nimed panna youtube ja seal vaadata erinevaid arvustus ja tutvustus videosid.
Ise uurisin ikka mitu kuud erinevaid turvatoole ja käisin poes näppimas või uurisin erinevates fb beebigruppides kasutajatelt infot. See uurimine ja “ajaraiskamine” tasus ära, sest sain just sobiva turvatooli ja mitu aastat juba rahul. Aga turvatooli valimine tundus tõelise raketiteadusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:11; 09.04 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, et sõidad sama autoga ka 5 aasta pärast? Ehk on mõttekas siiski isofixi võimalusega turvatool valida?

Sellisel juhul peaks tool olema mõlematmoodi kinnitatav, aga selliseid ei ole just eriti palju. uU 4 aasta pärast võib/peaks niikuinii turvatooli jälle kõrgema grupi vastu vahetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 12:31; 08.04 14:02; 08.04 19:26; 09.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,ta on sul ikka pisike. Mina sellepärast valisingi turvahälli sellise, kuhu võimalikult kaua ära mahuks. Nüüd ongi poeg nii suur, et turvahälli pikkuse poolest enam ei mahu (pea on normipiiril), kaalu poolest veel läheks. Ja siis läksime samuti peast lolliks siin mehega otsides normaalset tooli.

Ja sõelale jäi põhimõtteliselt ainus variant nii väiksele, millel poleks Isofixi. Või noh on, aga pole vajalik kasutada. See on siis Cybex Pallas M-fix tool (kindlasti 2017 või 2018 mudel, 2015a omal polnud nii häid näitajaid). See tool on turvapadjaga, kehtib 9-36kg ja on ADAC-i turvatestides hinnanguga “good”. Teine variant on teil jah osta mingi vahepealne, kui arvad, et ta üldse enam olemasolevas turvahällis vastu ei pea. Siis vaataks mina teie asemel mingit, mis kestaks kuni 15kg-ni, sest sealt läheb valik ikka palju suuremaks ja toolid ka odavamaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 13:20; 08.04 16:27; 08.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,ta on sul ikka pisike. Mina sellepärast valisingi turvahälli sellise, kuhu võimalikult kaua ära mahuks. Nüüd ongi poeg nii suur, et turvahälli pikkuse poolest enam ei mahu (pea on normipiiril), kaalu poolest veel läheks. Ja siis läksime samuti peast lolliks siin mehega otsides normaalset tooli.

Ja sõelale jäi põhimõtteliselt ainus variant nii väiksele, millel poleks Isofixi. Või noh on, aga pole vajalik kasutada. See on siis Cybex Pallas M-fix tool (kindlasti 2017 või 2018 mudel, 2015a omal polnud nii häid näitajaid). See tool on turvapadjaga, kehtib 9-36kg ja on ADAC-i turvatestides hinnanguga “good”. Teine variant on teil jah osta mingi vahepealne, kui arvad, et ta üldse enam olemasolevas turvahällis vastu ei pea. Siis vaataks mina teie asemel mingit, mis kestaks kuni 15kg-ni, sest sealt läheb valik ikka palju suuremaks ja toolid ka odavamaks.

Kuna turvahälli mahub enamasti laps pikkuseni 75-80 cm, siis ütleks, et teie tegite vale otsuse. Turvapadjaga toolid ei sobi alla 85 cm-sele lapsele, padi jääb liiga kõrgele. Mmis siis, et nö lubatud alates 9 kg. Sellist tooli, mis kestaks kuni 15 kg, ei ole olemas, on turvahällid, mis on kuni 13 kg, siis on grupp I, mis on kas kuni 18 või kuni 25 kg (need on siis kas nss või sss), ja siis on grupp II, mis on 15-36 kg ehk alates 4-aastasest. Pallast kasutatakse grupp I-na 9-18 kg, ehk siis löökpadja ja alusega, edasi eemaldatakse mõlemad. Aga Pallas sobib ikkagi alates u 2-aastasest ja u 85 cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 12:31; 08.04 14:02; 08.04 19:26; 09.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poeg ongi 85 juba täis, sest on oma vanuse kohta ikka pikk. Teised temavanused huviringides ikka 5-10 cm lühemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 13:20; 08.04 16:27; 08.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poeg ongi 85 juba täis, sest on oma vanuse kohta ikka pikk. Teised temavanused huviringides ikka 5-10 cm lühemad.

M6te jääb ikka samaks – nii väiksele nss ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 12:31; 08.04 14:02; 08.04 19:26; 09.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poeg ongi 85 juba täis, sest on oma vanuse kohta ikka pikk. Teised temavanused huviringides ikka 5-10 cm lühemad.

M6te jääb ikka samaks – nii väiksele nss ei sobi.

Oh jeerum küll, ja sina siis ilmselt tead paremini, kui tooli tootja ja kasutajad..?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 13:20; 08.04 16:27; 08.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

juba 60+ aastat tagasi tõestati, et sss on 5x turvalisem kui nss. see ka põhjus, miks cybexil on sirona turvatool ja soovitab peale turvahälli pigem seda. löökpadjaga toolid veidi vanemale lapsele või siis sellele 2% eranditele, kes med põhjustel ei kannata sss sõitu (nemad ei kannata üldse autosõitu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:11; 09.04 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poeg ongi 85 juba täis, sest on oma vanuse kohta ikka pikk. Teised temavanused huviringides ikka 5-10 cm lühemad.

M6te jääb ikka samaks – nii väiksele nss ei sobi.

Oh jeerum küll, ja sina siis ilmselt tead paremini, kui tooli tootja ja kasutajad..?

No kasutajatest targem olen ma vabalt, sest näen iga päev vigu, mida turvavarustuse kasutajad teevad. Samamoodi on ammu-ammu kindlaks tehtud, et sss on 5 korda turvalisem kui nss. Loomulikult peavad tootjad ka nss toole tegema, sest need on odavamad ja tõesti on lapsi, kes sss sõita ei suuda. Kui aga panna see 9-kilone laps, kes on näiteks 9-kuune, nss tooli ja temaga avarii teha, siis see laps murrab kaela (alles hiljuti oli selline laps teles, avarii hetkel oli ta veidi suurem). Selleks on läbi viidud hunnikus teste ja need kõik internetis vabalt kättesaadavad.
Löökpadjaga toolid on ka nss, aga kuna lapse õlgu miski kinni ei hoia, siis on tagajärjed veidi leebemad. Tõenäosus kaela murda väheneb lapse vanuse-kaalu kasvamisega, sest lapse kael muutub kasvades tugevamaks. On ju loogiline, et 6-kuune laps saab nss toolis surma, aga 3-aastane võib vabalt vigastusteta pääseda. Sellepärast on Rootsis sss kohustuslik kuni 3-aastaseni, ja uue i-size regulatsiooniga toolid kohustavad last sss sõidutama kuni 15 kuuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 12:31; 08.04 14:02; 08.04 19:26; 09.04 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli ka teise lapsega häda, et viskas pikkust ja ei mahtunud turvahälli enam hästi, aga samas oli veel alla aasta vana ja kindlasti ei saanud turvatooli nss panna. Lugesin ja vaagisin pikalt(vaatasin youtube videosid nendest kokkupõrgetest jne), kuna meil kaks autot, siis pidin arvestama ka, et mingi aja pärast tuleb teine tool ka veel osta.

Ma otsustasin hinna/kvaliteedi suhte järgi. Leidsin, et et natuke odavam tool, mida saab sss kasutada on turvalisem kui kallim nss. Isofixi ka autos ei olnud, seega valisin turvavööga kinnitatava Britaxi.
Praegu laps sellest ka välja kasvanud (on hetkel ostas müügis).
Mingi aeg venitasime ühe tooliga välja ja siis ostsime teise autosse Cybexi löökpadjaga, aga siis oli lapse vanus juba selline, et süda lubas nss ka sõita

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kõige noorem laps sai aastasena selle http://www.tipatapa.ee/detailid.php?6773
Hetkel sealsamas soodukaga 199. Meie ostsime Beebikeskusest ja seal maksis see soodukaga 169 (kui mälu ei peta).
Turvahälli võid kasutada niikaua kui lapse pea üle ääre ei ulatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostsin oma lapsele samas olukorras( kasvas turvahällist välja, ja pisike ja kerge) britax two-way elite’i. rihmadel on mitu kõrgust, nii et saad alustada madalaimast, ja kalde saad panna ka suurema, kui laps veel sageli autos magab.a alustad sss ja hiljem tõstad ringi, kui aeg küps. sobib pea kõikidesse autodesse, selles mõttes lihtne. seda oli paar aastat tagasi isegi eestist võimalik osta, hetkel ei tea. carseats’is on veel britaxeid, mis kahes suunas sobivad, ja mitmed neist sobivad paljudesse autodesse, ja võimaldavad pikka kasutusaega.
minu kribulal oli/on igatahes väga mugav selles, kohe sai leevendust turvahällist välja saades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täita hullud, titt otse hällist NSS -36 kg tooli… Kui turvalisus kõrvale jätta, siis lapse seljast üldse kahju pole või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Turvatooli teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.