Esileht Ilu ja tervis tuulerõuged ja nende avaldumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: tuulerõuged ja nende avaldumine

Postitas:
Kägu

Laps kontakteerus tuulerõuges lapsega.

Nagu olen lugenud,siis peiteaeg 14-21 päeva. Kui lapsel 22. päeval neid ei teki kas siis ta ei nakatunud?  meil lennureis plaanis ja ma nüüd ei tea kas tasub lennata või mitte…

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps enne pole põdenud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps enne pole põdenud?

ei ole põdenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mnjah, mitte et see sind lohutaks, aga meil olid kolmel lapsel ikka kordamööda, niiet esimene, siis peaaegu täpselt 3 nädalat vahet, siis järgmine, jälle 18-20 päeva vahet ja järgmisel punnid. Niiet tasub hinge kinni hoida kuni 22. päevani küll, aga võivad avalduda ka viimasel hetkel. Tuulerõugeviirus on üks nakkavamaid, palju nakkavam kui covid jms oligi, sellest ka nimetus, et tuleb kasvõi nagu tuulest. Karta on, et laps haigestub (kui see tullerõugetes laps polnud juba paranemas? siis oleks oht palju väiksem, kui viimased punnid on, kuid siiski)  ja tuulerõuged on siiski väga nakkav viirushaigus, mõnikord on inimesed karantiiniski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu üks lastest ei ole siiani tuulerõugetes olnud (19), teised lapsed, lastaiakaaslased kõik põdesid, tema mitte. Seega plaani lasta teha vereproovi, et võib olla põdes nii et keegi ei saanud aru, kui aru, kui ei – siis lasen teha vaktsiini, kuna täiskasvanult on väga raske põdeda.

Seega kindlat vastust ei ole, vereproov oleks lahenduseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu üks lastest ei ole siiani tuulerõugetes olnud (19), teised lapsed, lastaiakaaslased kõik põdesid, tema mitte. Seega plaani lasta teha vereproovi, et võib olla põdes nii et keegi ei saanud aru, kui aru, kui ei – siis lasen teha vaktsiini, kuna täiskasvanult on väga raske põdeda.

Seega kindlat vastust ei ole, vereproov oleks lahenduseks.

võib nii ollagi et põdes. Mul oli laps tuulerõugetes nii, et kui poleks teadnud, siis poleks leidnudki, paar kohta ainult neid sügelevaid punne. Needki riiete all, mitte midagi muud, ei palavikku, ei midagi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lennujaamades on ka tuulerõugetele eraldi reeglid, üldiselt võib lennata 6 päeva pärast viimaste punnide tekkimist, kui vanemad punnid on koorikuga kaetud. Päris värskeid ville täis  ja silmnähtavalt haige lapsega lennujaama minnes võib probleeme tulla, sest potentsiaalselt võib ikkagi nakatada hulka inimesi lennujaamas ja lennukis, sh täiskasvanuid, kes võivad haigestuda nii raskelt, et kukuvad haiglasse. Oleme ise ka sõitnud lennukis, endast tagumises reas rõõmus rohelisetäpiline tita- kui me terve perega poleks juba põdenud, oleks olnud murelik küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuulerõugete vaktsiini võib teha kuni kolm päeva pärast nakatunuga kokkupuutumist.

St et kui pole põdenud ja kindel kokkupuude on olemas, siis võib 20 päeva ootamise asemel tulistvalu arsti juurde joosta.

Ma olen 49, ei ole iial tuulerõugeid põdenud (vist?). Lapsena mul oli vend tuulerõugetes, mina ei jäänud. Hoidsin temast eemale, tuulutasin tuba (ma olin juba teismeline sel ajal).

Samas põevad seda tõesti inimesed väga erinevalt. Mõni ei märkagi, teine on üleni kärnas, kolmas põeb seda korduvalt, mitte ainult ühe korra elus. Sellega kaasneb ka õudselt ebameeldiv vöötohatisejama, mis jääb sul kuskile seljaajju tukkuma ja võib hilisemas elus välja lüüa. Nii et kes saab seda haigust vältida, siis see on igal juhul parem kui loterii, kuidas sinul see kulgeb. Ka lastel võib see kulgeda väga raskelt, seda ei tea ette. Ja siis mõni on selline, et põeb läbi, nii et arugi ei saa. Alla 10-aastased lapsed on vastuvõtlikumad sellele haigusele kui vanemad.

P.S. mul ei ole ka laps tuulerõugeid kunagi põdenud. Käis lasteaias küll ja oli pidevalt erinevates haigustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ei märkagi, teine on üleni kärnas, kolmas põeb seda korduvalt, mitte ainult ühe korra elus. Sellega kaasneb ka õudselt ebameeldiv vöötohatisejama, mis jääb sul kuskile seljaajju tukkuma ja võib hilisemas elus välja lüüa.

Tõesti kunagi ei tea, kuidas selle haiguse põdemine läheb. Samas, kui väga kergelt põdeda- üksikud punnid ja palavikku pole jne- siis on oht, et immuunvastust ei tekigi ja võib uuesti haigestuda. Vöötohatise väljalöömise ennetamiseks soovitatakse ca 50. eluaastates teha uus tuulerõugetevaktsiin, see on tõesti õudne haigus, nahk valutab räigelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli sama lugu – laste mängukaaslasel olid tuulerõuged (algul vanemad arvasid, et allergia) ja meil oli reis tulemas. Tegime kiiresti vaktsiini ja õnnestuski haigust vältida. Peale seda on mu lapsed korduvalt tuulerõugetega kokku puutunud, kuid ise pole haigestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis tuulerõuged ja nende avaldumine