Esileht Tööelu, raha ja seadused. TVL pärast LHP

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: TVL pärast LHP

Postitas:
Kägu

Tere!

Olin alates 2020. aasta novembrist LHP-l, tööle pidin naasma 08.08.22 (LHP viimane päev pidi olema 07.08.22, see on tööandja juures fikseeritud ja LHP peatatud). Paraku jäin haigeks ja 08-12.08.22 olin haiguslehel. Saan õigesti aru, et mingit hüvitist mul saada ei ole, kuna 2.-5. haiguspäeva eest maksab tööandja hüvitist eelmise aasta kuue kuu keskmise palga alusel ja seda mul ei olnud? Kui see on oluline info, siis enne LHP töötasin 1,0 koormusega, pärast LHP 0,6 koormusega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui oled alles (taas)tööle läinud, siis makstakse haigushüvitust hoopis muudel alustel
ravikindlustusseaduse väljavõte:

(3) Kui käesoleva seaduse § 5 lõike 2 punkti 1 või 2 alusel kindlustatud isiku eest kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel aluseks oleval kalendriaastal ei makstud sotsiaalmaksu, siis võrdub kalendripäeva keskmine tulu töötaja põhipalga ja arvu 30 jagatisega, kuid mitte üle Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud kuupalga alammäära ja arvu 30 jagatise. Kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel lähtutakse töövõimetuslehel märgitud töökohustuste täitmisest vabastuse alguspäevale eelnenud päeval kehtinud töötaja põhipalgast või Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast.
  (4) Kui käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud korras arvutatud kalendripäeva keskmine tulu on väiksem kui lõikes 3 sätestatud korras arvutatav kalendripäeva keskmine tulu, siis arvutatakse kalendripäeva keskmine tulu lõikes 3 sätestatud korras.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui oled alles (taas)tööle läinud, siis makstakse haigushüvitust hoopis muudel alustel

ravikindlustusseaduse väljavõte:

(3) Kui käesoleva seaduse § 5 lõike 2 punkti 1 või 2 alusel kindlustatud isiku eest kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel aluseks oleval kalendriaastal ei makstud sotsiaalmaksu, siis võrdub kalendripäeva keskmine tulu töötaja põhipalga ja arvu 30 jagatisega, kuid mitte üle Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud kuupalga alammäära ja arvu 30 jagatise. Kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel lähtutakse töövõimetuslehel märgitud töökohustuste täitmisest vabastuse alguspäevale eelnenud päeval kehtinud töötaja põhipalgast või Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast.

(4) Kui käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud korras arvutatud kalendripäeva keskmine tulu on väiksem kui lõikes 3 sätestatud korras arvutatav kalendripäeva keskmine tulu, siis arvutatakse kalendripäeva keskmine tulu lõikes 3 sätestatud korras.

Ta oli 5 päeva haige, talle ei maksa HK midagi.  Tööandja maksab keskmist kalendripäeva tasu TLs kehtiva põhipalga alusel. Kui 12 kuud pole töötasu makstud, korrutatakse summa ka koefitsiendiga läbi.

https://www.riigiteataja.ee/akt/13191217?leiaKehtiv

Loe paragrahv 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. TVL pärast LHP