Esileht Hobinurk Üksi reisile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Üksi reisile

Postitas:

Selline lugu, et pole veel kaugemale reisida saanud kui lähiriigid aga väga tahaksin. Kuna ka tuttavad pole suured reisihuvilised, siis teadmisi reisimise osas null. Kahjuks ka elukaaslane ja sõbrannad pole huvitatud kaasa tulemisest, millest mul on kurb meel, kuid ma ei taha sellepärast oma unistust nurka visata. Kas üksi, ilma mingit varasemat reisikogemust omamata, on raske minna ja kuskile lennata? Ma sooviksin minna sooja kohta, kindlasti mitte ainult basseini äärde vaid ka kohalikku elu näha ja ilusaid kohti avastada. Ma ei oskagi kusagilt alustada… Kuhu? Kui kauaks? Paketireis või broneerida ise asi? Ma ei tea konkreetset riikigi, kuna pole kuskile saanud ja huvitab nagunii terve maailma elu ja kultuur – niiet selles osas eelistust pole.
Andke head nõu, armsad reisihuvilised.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:30; 18.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame sellest, et palju oleks reisi eelarve?
Tegelikult ei ole keerulist midagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:38; 18.01 20:18; 19.01 14:34; 21.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelarve max 2000

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:30; 18.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle summaga saab tegelikult minna ükskõik kuhu maailmas. Säästureisijad rändavad 2000 euroga Aasias mitu kuud ringi. Aga kui tahad end mugavalt tunda ja mitte poodides hindu kramplikult arvestada, siis 2 nädalat saab sellega küll enam-vähem igal pool hakkama. Reisimine ei ole tehniliselt keerulisem kui bussiga Tallinnast Saaremaale sõitmine (ehkki tuleb ette kurioosumeid, et mõnikord turistid sõidavad praamiga 2-3 otsa, ennem kui kahtlema hakkavad, ja nende buss on selleks ajaks juba ilma nendeta Kuressaares) ning kui sellega hakkama saada, siis saad välismaale minekuga ka. Kui vaba aega reisimiseks on kasvõi kohe, siis vaata lehti:

http://www.trip.ee

http://www.reisidiilid.ee

http://www.lastminute.ee

Valid välja esimese huvitava pakkumise, siis guugeldad viisanõuete, hindade ja ilma kohta, ning sobivuse korral ostad piletid või paketi ära. Trip.ee lehel on reisikaaslaste otsimise rubriik ka, võib-olla leiad sobiva kaaslase. Kui majutus ei olnud reisi algses hinnas, siis otsid näiteks http://www.booking.com või http://www.hotelscombined.com lehtedelt sobiva hinnaga majutuse. Kui inglise keelt oskad, on info otsimine väga lihtne. Esimese reisi võiksid teha ühte sihtkohta, linna või saarele, ning seal rahulikult paigal olla. Edaspidi tuleb vilumus juba ja siis ei ole probleem näiteks Aasiasse lennata ja kolme-neljas riigis järjest käia.

See on muidugi individuaalne, aga minul hakkab üksi reisides kiiresti igav ja üksildane olla. Kodus mul seda ei ole, kodus tunnen end üksi hästi. Aga mõni teine inimene kindlasti naudib, et saab kodusest rutiinist välja ning ei pea kaaslasega/perega igal hetkel arvestama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:38; 18.01 20:18; 19.01 14:34; 21.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lenda Barcelonasse, mereäärne linn, saad nii randa, kui vaatamist.
Lennujaamana soovitaks Barcelona el Brati, sinna lendab Riiast AirBaltic.
Tallinnast lendab Ryanair Gironasse, sellel halvad lennuajad ning lennujaam linnast nii 100 km.
Saaksid kindlasti isegi alla 1000 € hakkama, jääks ka järgmise reisi jaoks raha.

Või võta algatuseks mõni paketireis, käis ära ja vaata edasi. Paketika ,võid saada ka 500 €, jääb ka edaspidiseks raha. Samas paketireisid on reeglina kuurortisse, kas seal läheduses midagi vaadata on sõltub sihtkohast. Aga alati tehakse ekskursioone.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:20; 19.01 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khmm, Barcelonas on turistide vastu suunatud kuritegevus üsna levinud:

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ohutus-barcelonas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:38; 18.01 20:18; 19.01 14:34; 21.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lennujaamana soovitaks Barcelona el Brati,

El Prat on asja nimi

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:47; 31.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khmm, Barcelonas on turistide vastu suunatud kuritegevus üsna levinud:

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ohutus-barcelonas

Enamuses suurlinnades on levinud, sinna pole midagi parata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 19.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khmm, Barcelonas on turistide vastu suunatud kuritegevus üsna levinud:

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/ohutus-barcelonas

Olen käinud Barcelonas 3x ja siiani kõik korras, pole keegi ahistanud ega asju varastatud. Eks vargaid on igalpool, ise peab tähelepanelik olema ja oma asjadel silma peal hoidma.

Vanadust, et El Prat valesti kirjutasin.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 12:20; 19.01 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma esialgu ostaks paketireisi sellisel juhul. neid on ju ka suures valikus selliseid, mis ei ole rannapuhkus, vaid ongi huviväärsused ja turistitamine. eestikeelsed giidid kaasas ja puha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale eelarve oleks vaja ka teada aega, kui kauaks ja millal saad minna. Ja kui hea on su keelteoskus.

Mina olen põline paketikate vastane, minu arvates on üksi parem reisida, kui terve nädala (või kaks) mingi kamba suvaliselt kokku saanud inimestega, kellele peab head nägu tegema, aga klappi ei pruugi ollagi. Siis juba parem üksi käia ja avastada. Võid ka siis kohtuda inimesega, kellega edasi rändad, aga sulle jääb alati minemajalutamise võimalus.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 17:12; 19.01 22:48; 20.01 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale eelarve oleks vaja ka teada aega, kui kauaks ja millal saad minna. Ja kui hea on su keelteoskus.

Mina olen põline paketikate vastane, minu arvates on üksi parem reisida, kui terve nädala (või kaks) mingi kamba suvaliselt kokku saanud inimestega, kellele peab head nägu tegema, aga klappi ei pruugi ollagi. Siis juba parem üksi käia ja avastada. Võid ka siis kohtuda inimesega, kellega edasi rändad, aga sulle jääb alati minemajalutamise võimalus.

Mis kambaga peab paketikal tõtt vahtima ja koos passima? Vb kui bussireis Poola siis tõesti peab…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale eelarve oleks vaja ka teada aega, kui kauaks ja millal saad minna. Ja kui hea on su keelteoskus.

Mina olen põline paketikate vastane, minu arvates on üksi parem reisida, kui terve nädala (või kaks) mingi kamba suvaliselt kokku saanud inimestega, kellele peab head nägu tegema, aga klappi ei pruugi ollagi. Siis juba parem üksi käia ja avastada. Võid ka siis kohtuda inimesega, kellega edasi rändad, aga sulle jääb alati minemajalutamise võimalus.

Mis kambaga peab paketikal tõtt vahtima ja koos passima? Vb kui bussireis Poola siis tõesti peab…

Aga milleks siis üldse pakettreis? Lennupileti ostmine ja hotelli bronnimine on ju reisi puhul lihtsaim asi, selleks pole paketti küll vaja.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 17:12; 19.01 22:48; 20.01 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kambaga peab paketikal tõtt vahtima ja koos passima? Vb kui bussireis Poola siis tõesti peab…

Kultuurireisidel ikka oled koos kambaga. Aga maailma kaugemates paikades on need ka nii huvitavad, et ega reisikaaslastest pole eriti lugugi. Piisavalt jäetakse vaba aega ise ringi käia ja maailma nautida. Kui minek soojale maale, on enamasti ka rannapuhkuse päevi küllalt, siis võib ise omale meeldivaid tegevusi organiseerida.
Kui on tõesti päris esimene reis üldse, siis mina ka soovitaks alustuseks paketika võtta, et aru saada, mis ja kuidas. Et oleks ka piisavalt tore ja täiesti muretu algusest lõpuni.
Selle raha eest saab lõdvalt päris palju eri maid ja elukombeid näha – nt Vietnami kultuurireisi koos rannapuhkusega, Sri Lanka või Tai kultuurireisi, Mehhiko rannapuhkuse Vaikse ookeani kaldal, Islandi, Gruusia jm juhendatud tuurid.
Ja muidugi ka palju odavamaid giididega reise, mis aga huvitab.
Rääkimata puhtalt rannapakettidest, milles ainult lend, transfeer ja hotell.
Ikka ise vali, mis sulle põnev või mõnus tunduks, aga esimesel korral ma laseks küll kogu korralduse turismifirmal ära teha. Sellest õpid järgmisteks kordadeks 🙂

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 19.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sama, üksi kardan pelgan, raha ja tahtmine on, aga pole kedagi kaasa kutsuda.
n 42

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui avatud inimene sa oled ja kuidas on keelega.
Kui suhelda ei karda ja inglise keelt natukenegi mõikad, siis soovitan omal käel minna Maltat avastama.
Ehk siis, kui mina oleks sina:
1. võtaks kohe suhtumise, et üksi reisimine on üldse kõige mõnusam: ei pea teistega arvestama ja saadki sajaga nautida ENDA maitse järgi reisi.
2. ostaks ryanairi piletid Maltale (max 150 euri suveks)
3. Vaataks booking.com-st majutuse mõnesse mereäärsesse linna. Otsingusse paneks rannaääre, keskmine hinnang 8 või 9, hommikusöögiga, kui soovid. /(max 500) Ja valiks meelepärase hotelli. Nt selline:
4. koha peal saad sõita bussidega. Ostad bussikaardi ja muudkui käid, kus iganes soovid.
5. naudiks reisi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole varem reisinud, siis paketireis. Sihtkohaks soovitan riiki, kus naistel on ka õigusi ja kultuur meie omaga veidi sarnane.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole varem reisinud, siis paketireis. Sihtkohaks soovitan riiki, kus naistel on ka õigusi ja kultuur meie omaga veidi sarnane.

Sellistesse riikidesse, kus naistel õigusi pole, teda ilmselt üksi ei lastagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 17:12; 19.01 22:48; 20.01 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus on, et grupireisdel on peamiselt pensionärid. Ka kaugetel ja kallitel reisidel. Pole pensionäride vastu midagi aga kui olla ainus 40-ndates inimene ja teised kõik 60+ ja 70+ on ikka natuke imelik.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine Sri Lankale!
Ma isegi mõtlen, et läheks üksinda veebruaris. Qatar Air lendab mugavalt üle Doha, 5 lennutundi lähemal kui Tai või Indoneesia. Sri lankal on isegi üks eestlannast daam, kus võid sissejuhatuseks peatuda (googelda Ingrid Sri Lanka, tal FB ka)
Kui eelarve 2000, saad mõnusa äraolemise!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sri Lanka on muidu väga eksootiline ja samas turvaline. Paljud kohalikud räägivad inglise keelt ja selles keeles saab asjad aetud. Ühistransport on väga odav ja rongide ning bussidega sõites saab väga põnevaid elamusi ja häid looduslikke vaateid nautida. Isiklikust kogemusest ainuke miinus, mille oskan välja tuua- igasuguste taksolaadsete asjadega sõites peab enamasti alati kõvasti tingima. Turisti käest küsitakse kõrgemat hinda kui Pariisi või New Yorgi taksodes. Samuti ekskursioone ostes peab ennem eeltööd tegema ning uurima tegelikku hinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:38; 18.01 20:18; 19.01 14:34; 21.01 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpool juba soovitati – Nizza oleks kindlasti sihtkoht, mille puhul on kõik üksinda reisija tingimused täidetud. Otselend, mõnus turvaline väikelinn a’la meie Tallinn. Bussiga lihtne sõita Saint Paul de Vence või Monacosse – mõlemad ühe päeva tripid. Hea toit. Meri.

Sri Lanka eksootilisema sihtkoha puhul – miks mitte. Tegelikult ka Bali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minul üksireisimise periood oli, siis käisin tavaliselt Germalo kultuurireisidel. Mul olid muidugi väikesed lapsed siis, nii et tundus suisa ülimugav, kui keegi kõik olme ära korraldas ja põneva programmi kokku pani. Mina vaid maksin ja läksin kohale. Pool maailma reisisin nii läbi. Olin ise 30-tes aastates ja küll ei põdenud, et enamik reisijatest minust vanemad. Sain alati toreda toanaabri, mõnega suhtlen siiani. Nii et kui tundub, et võib-olla on päris üksi seiklema minemine hetkel liiga kõva pähkel ja oled kultuurihuviline, siis soovitan uurida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaaria või Cran Canaria . Mõlemad turvalised kohad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bulgaaria või Cran Canaria . Mõlemad turvalised kohad

Need ju rannapuhkustena pakutavad enamus. Bulgaaria on muidu tore riik, aga huvitavate kohtade vahemaad kipuvad pikad olema, olen käinud ja ringisõitnud seal.
Ise soovitaks alguseks hoopis linnareise, näeb ühte ja teist ning kogemusi ja julgust tuleb juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Malta on küll tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee üks,Eesti ringreis.Alusta Tallinnast ja liigu Haapsalu, Pärnu, Viljandi, Tartu, Võru, Narva ja enne Tallinna tulekut mine Rakvere Spast läbi. Igas sihtkohas võid Citybeega teha päeval kruiisi ja vaatamisväärsusi külastada. Kui kõige kallimates hotellides ei ööbi jääb ehk 2000€ midagi järgigi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine Sri Lankale!

Ma isegi mõtlen, et läheks üksinda veebruaris. Qatar Air lendab mugavalt üle Doha, 5 lennutundi lähemal kui Tai või Indoneesia. Sri lankal on isegi üks eestlannast daam, kus võid sissejuhatuseks peatuda (googelda Ingrid Sri Lanka, tal FB ka)

Kui eelarve 2000, saad mõnusa äraolemise!

Ingrid elab Mirissas, aga seal ei ole peale ranna eriti midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:47; 31.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elu parimad reisid on olnud need, kui reisisin üksi. Aga see eeldab seda, et sa ei karda kohalikke ega võõrast kultuuri, vaid hoiad kõik meeled avatuna, naeratad ning kuulad, mida kohalikel rääkida on. Kui oled väga kinnine inimene, siis võta paketireis ning mõne reisikaaslasega ikka sobid kokku, et päris üksi ei jää konutama hotelli. Ma olen paar korda paketireisidel käinud ning muu reisiseltskonnaga oli alati õhtuti muljete vahetamine. Väga toredad mälestused neist reisikaaslastest, kuigi edasi suhtlema ei jäänud, tookord ei olnud veel sotsiaalmeediat. Üksi reisides meeldib mulle just see vahetu kontakt kohapealsega, sest sul ei ole kõrval kedagi, kes su arvamust ümbritsevast kujundama üritaks hakata või et suhtled ainult selle reisikaaslasega ja tõrjud kohalikke eemale sedasi. Igal pool maailmas on väga palju sõbralikke ning abivalmeid inimesi, lihtsalt nad hoiavad enamasti eemale turistidest. Petturid on need, kes kohe ligi ronivad ja neist tuleb kiiresti ja konkreetselt lahti saada, kui on abi vaja vahel paluda, siis tasub natuke aeg maha võtta ja inimesi jälgida. Kõhutunne ei peta kunagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina reisin alati üksi, sest kui juba kaugele tuldud, siis ma tahan teha seda, mida ma tahan teha, mitte hommikust õhtuni teistega kompromisse. Mõtlen just selles mõttes üksi, et ei võta sõpru vms kaasa. Paketikates sisaldub, ma eeldan, kõik huvitavad vaatamisväärsused + vaba aeg? Vot seda pisukest vaba aja kasutust ei tahaks ma oma sõbraga vaidlema hakata, siis sõpradena tagasi ei tuleks 🙂 ja see on ka mõttetu, kui ma üksi kõik orgunnin ja sõber lohiseb kaasa, kõigega nõus on ja oma peaga ei mõtle (ja kui midagi valesti läheb, siis süüdistab mind). Seega kokkuvõttes, kui endaga hästi läbi saad, siis soovitan alustuseks pakettreisi ja sinna üksi minekut. Minul näiteks on alati endaga huvitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Hobinurk Üksi reisile