Esileht Ilu ja tervis Üldverepilt

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Üldverepilt

Postitas:
Kägu

Kas keegi teadjam oskaks mulle kokku panna sellise üldverepildi mis sisaldaks palju kasulikku infot minu tervise kohta.

Kaebusteks oleks pidev jõuetus ja väsimus ja muidu ka hästi kehva olla. See kestnud hästi pikalt. Olen kaalu kaotand oma 10 kilo jne…

Võiks sisaldada erinevaid vähimarkereid jms.

Teeksin selle synlabis

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teadjam oskaks mulle kokku panna sellise üldverepildi mis sisaldaks palju kasulikku infot minu tervise kohta.

Kaebusteks oleks pidev jõuetus ja väsimus ja muidu ka hästi kehva olla. See kestnud hästi pikalt. Olen kaalu kaotand oma 10 kilo jne…

Võiks sisaldada erinevaid vähimarkereid jms.

Teeksin selle synlabis

Ja veel peale selle kehas veel mingid umbmäärased valud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst selliste kaebust peale (eriti veel kiire kaalukaotus) siis tõesti mingeid vereanalüüse ei soovita?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäi lisamata, et Syblabis on ka muidu võimalik enne analüüside andmist kokku leppida arstikonsultatsioon, kes siis soovitab sulle sümptomitepõhiselt, mida tasuks verest vaadata.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see analüüs ise makstes läheb ikka päris korralikult maksma. Parem mine perearstile.

 

Aga  kui ikka ise teha, siis hemoglobiin, ferritiin, maksa näitajad, kilpnäärme näitajad. vitamiinid d, b12, foolhape, kolesterool.  Vähi markeritega on juba keerulisem.

Lisaks uriini analüüs ja väljaheite analüüs näiteks peitvere osas.

Synlabil muidugi on olemas ka erinevad paketid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst selliste kaebust peale (eriti veel kiire kaalukaotus) siis tõesti mingeid vereanalüüse ei soovita?

Kus on öeldud ‘kiire kaalukaotus’?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud ei tea, et peaaegu igas polikliinikus on võimalik tasulisi analüüse teha ja palju soodsam kui Synlabis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähimarkerid ei sobi diagnoosiks. Normi piires olev tulemus ei tähenda veel, et kasvajat pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst selliste kaebust peale (eriti veel kiire kaalukaotus) siis tõesti mingeid vereanalüüse ei soovita?

Perearstile olen kurtnud aga too pakub välja et pole hullu midagi ja küll läheb üle. Et söö vitamiine jne…

Kaalukaotuse kohta ütles et söö rohkem ja mitmekesisemalt…

Aga see jõuetus ja väsimus mul mega pikalt juba ja mõtlesingi omal käel miskit vaadata kuna perearst ei taha kuulata eriti.

Kuigi tean et see võib natukene kalliks minna aga tervis kõige tähtsam ja endal ka rahulikum kui kõik ok. Et see perearsti klaaskuuli pealt ennustamine et söö rohkem ka kuhugi ei vii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vere kasvaja markerid leiad siit https://synlab.ee/wp-content/uploads/2017/12/SYNLAB_kasvajamarkerite_diagnostika.pdf

Synlabis annad ka vereanalüüsi ära.Mina käisin.Väga mugav oli.Kodulehelt valisin välja mis analüüse ma täpselt teha tahan.Tõstsin ostud korvi.Maksin läbi kodulehe.Siis läksin hommiku kohale,midagi ootama enam ei pidanud ja andsin vereanalüüsi ära.Õhtu sain juba vastuse.Mina tellisin ka laboriarsti konsultatsiooni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma siiski pigem võtaks Confidos arsti ja plekiks talle nii analüüside  kui ka tõlgenduse eest.

Aga kindlat on sul d vitamiii tase madal.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hea sober, kes suri kaugele arenenud vahki nii, et kõik kasvajamarkerid verest olid lõpuni ideaalselt korras. Seetõttu kahjuks ei avastatudki õigel ajal

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearst selliste kaebust peale (eriti veel kiire kaalukaotus) siis tõesti mingeid vereanalüüse ei soovita?

Kus on öeldud ‘kiire kaalukaotus’?

Kui see kaalulangus on toimunud pikkade aastate jooksul, siis vast ei ole seda mõtet siin teemas ka üles lugeda, kui üks võimalik sümptom mingile haigusele.

Kuna teemaalgataja selle ekstra välja toob, siis on ilmselge, et ta seostab kaalulangust oma tervisehädaga. Ja tervisehädale viitab siiski kiire kaalulangus, mitte see, kui inimene on viie aasta jooksul on märkamatult viis kilo kaotanud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearsti siis vahetada ei saa?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalulangusega võiks ka HIV analüüsi teha

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kestnud hästi pikalt. Olen kaalu kaotand oma 10 kilo jne…

Vot nii. Hästi pikalt. Mingist kiirest kaalukaotusest (mis on kellegi käo arvates nii ilmselge) ei ole siin juttugi.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalulangusega võiks ka HIV analüüsi teha

Oluline on hemoglobiini näit.HIV viirus otseselt ei põhjusta kaalulangust.HIV viirusel ei olegi haigusnähte.Kui haigusnähud on olemas siis HIV on arenenud juba AIDS´ks.Ja hetkel teadlased ei tea miks osad HIV vormid ei arene AIDS´ks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kestnud hästi pikalt. Olen kaalu kaotand oma 10 kilo jne…

Vot nii. Hästi pikalt. Mingist kiirest kaalukaotusest (mis on kellegi käo arvates nii ilmselge) ei ole siin juttugi.

kui räägitakse kaalu kaotusest ja sellega seoses kahtlustatakse vähki, siis vaikimis läheb mõte ikka kiirele kaalu kaotusele.  samas, mida tähendab “hästi pikalt”? pakun, et see võib inimeseti päris palju varieeruda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hea sober, kes suri kaugele arenenud vahki nii, et kõik kasvajamarkerid verest olid lõpuni ideaalselt korras. Seetõttu kahjuks ei avastatudki õigel ajal

appi kui mõttetu siis üldse neid analüüse pakkuda, kui see üldse ei aita kaasa, peaks lausa ära keelama tavainimesele seal ! Ebaaus ju, kui näitajad olid normis, milleks siis üldse ?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul hea sober, kes suri kaugele arenenud vahki nii, et kõik kasvajamarkerid verest olid lõpuni ideaalselt korras. Seetõttu kahjuks ei avastatudki õigel ajal

appi kui mõttetu siis üldse neid analüüse pakkuda, kui see üldse ei aita kaasa, peaks lausa ära keelama tavainimesele seal ! Ebaaus ju, kui näitajad olid normis, milleks siis üldse ?

KM tulemused on harva diagnostilised, need ei asenda biopsiamaterjali histoloogilist uuringut kasvaja esmasel diagnoosimise

Normaalne KM tulemus ei välista kasvajalise protsessi olemasolu või progressiooni

https://synlab.ee/wp-content/uploads/2017/12/SYNLAB_kasvajamarkerite_diagnostika.pdf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasvajamarkerite jälgimine on kasulik pigem juba leitud ja ravitud kasvaja arengu jälgimisel dünaamikas. Nt kui enne operatsiooni oli kasvajamarkeri tase tõusnud ja pärast oppi nullilähedane, siis jälgitakse sama markerit ka edaspidi: kuni püsib sealsamas nulli lähedal, on kasvaja (metastaaside) taasteke ebatõenäoline; kui aga sama kasvajamarker hakkab end jälle kõrgustesse kruvima, on suure tõenäosusega midagi pahasti. Kasvajate esmases diagnostikas ongi kasvajamarkerite roll marginaalne.

 

Väsimus on erakordselt mittespetsiifiline ja sage kaebus. See ei tähenda muidugi, et perearst ei peaks sellise kaebuse korral üldjuhul tegema mõningaid esmaseid analüüse, hindama patsienti võimalike meeleoluhäirete suhtes jne, aga üldiselt vähemalt 95+%-l väsimust kaebavatest patsientidest ei ole rasket haigust — kui me ei loe kerget-mõõdukat depressiooni vmt raskeks haiguseks. Eriti kui me räägime noorepoolsest patsiendist, mitte vanurist. Küll aga on taustal hästi sagedased meeleoluhäired: varjatud depressioon, üldärevushäire, unehäired jmt. Need seisundid lihtsalt kurnavad inimese kohutavalt läbi ja jõud kaob. Aga alustada tuleb muidugi ikka füüsiliste hädade välistamisest.

 

Arst

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst, kui sa veel siia satud, äkki tead kommenteerida: lugesin just ühte voldikut kandidoosi kohta, kuidas see võib ka igasuguseid häireid tekitada alates jõuetusest ja lõpetades depressiooniga. Ja isegi vähki, kui peensool on seene poolt tõsiselt kahjustatud. Aga pärmiseene analüüse tehakse ainult välistest piirkondadest (tupest, nahalt), mitte sealt sooltest? Kui mul tupeseent ega nahakahjustusi ei ole, kas mul võib ikkagi olla organismis seenega probleem? Kui vereanalüüs ei näita põletikulisi protsesse, kas siis on kõik korras? Või ütleks midagi soolestiku mikrobioomi uuring?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krooniline väsimuse sündroom?

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/kroonilise-vasimuse-sundroom/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Üldverepilt