Esileht Lapse ootamine Ülekaaluline ja rase

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ülekaaluline ja rase

Postitas:

Millise plaani koostas teile ämmaemand/naistearst kui olite rasestudes (tugevas) ülekaalus?

Kas soovitus oli pigem tervislikult toitudes kaalu kaotada või öeldi, et rasedus pole aeg, kus dieeti pidada? Kui palju raseduse ajal juurde võtsite?

Olen kaotanud 30kg, et saaksin võimaluse ema olla. Kaalu tõttu rasestumine ei õnnestunud. Sama palju on veel ideaalkaaluni  minna aga elan üks õige samm korraga

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kehamassiindeks oli rasestudes 30.5. Ämmaemand ütles, et võiks püüda mitte üle 10 kilo juurde võtta. Hetkel on kolmas trimester algamas ja juures 5.5 kg.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse alguses oli KMI 33. Eraldi plaani ämmakas ei koostanud, aga samuti mainis, et oodatav kaalutõus on kuni 10kg. Hetkel käimas 38. nädal. 33. nädalaks olin juurde võtnud 4kg. Nüüd viimase 5 nädalaga olen juurde võtnud veel 5kg, seega kokku 9kg. Kogu raseduse jälgimise aja pole ei ämmakas ega arst kaalu osas noominud või seda eraldi rõhutanud. Kuna olin ise mures enda veresuhkru pärast, siis palusin saatekirja toitumisnõustaja juurde, kes oli samuti väga abivalmis. Jälgimisel olen olnud Tallinnas Pelgus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tublid rasedad. Mul oli ka KMI 30 aga juba praeguseks olen juurde võtnud 15 kg, ma muidugi pole seda ämmaemandale öelnud, ta teab, et olen vähem juurde võtnud. Õnneks keegi üle kaaluma ei hakka.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tublid rasedad. Mul oli ka KMI 30 aga juba praeguseks olen juurde võtnud 15 kg, ma muidugi pole seda ämmaemandale öelnud, ta teab, et olen vähem juurde võtnud. Õnneks keegi üle kaaluma ei hakka.

Miks sa seda ämmaemanda eest varjad? Kui on suur kaalutõus, siis põhjuseks võib olla mõni terviseprobleem või on mõni suurem terviserisk.

Mina olin viimase raseduse alguses samuti ülekaaluline, aga ülekaalu oli 2 kg, nii et see kedagi ei huvitanud. Aga kui ühe kuuga lisandus 4 kg, siis see küll huvitas. Ei hakatud pahandama, et miks ma end nii paksuks olen õginud või kuidas ma julgesin nii palju juurde võtta (see oleks neist, arstist ja ämmakast ebaprofessionaalne olnud).  Saadeti hoopis GTT tegema ja selgus, et veresuhkur oligi normist kõrgem. Esialgu arvasin, et paastusuhkur oli kõrgem stressi ja magamatuse tõttu, aga hiljem pidevalt veresuhkrut mõõtes oli siiski näha, et veresuhkur kõikus palju ja kippus teatud toitude ja pikemate söögivaheaegade juures üle normi tõusma. Dieedi elasin üle ja eks selle tõttu jäi kaalutõus tagasihoidlikuks ka. Rasedusdiabeet, mida ei ravita (kasvõi dieediga) võib olla ohtlik nii lootele kui emale. On seda vaja?

Sa ei pea ämmaemandale mainima, kui ei suutnud pidama saada ja sõid terve 300-400 g koogi üksi ära või liitri jäätist (esimese rasedusega juhtus, korduvalt), aga ütle ikka aus kaal, sest kaalutõus on oluline teave sinu tervisest. Pekivoldid neid tegelikult eriti ei huvita.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen eluaeg väga sale olnud ja rasedusega tuli juurde ainult 9 kilo, aga mul avastati sellegipoolest rasedusdiabeet. Õnneks ravimeid võtma ei pidanud, aga toitumist tuli küll jälgida, sest igapäevane mõõtmine näitas, et suhkur kõigub ikka väga kergesti. Kui ema veresuhkur üle normi läheb liiga tihti, hakkab see ladestuma beebi kehas, need lapsed sünnivad tavaliselt kõrgemas kaalus ja kehvemal juhul saavad juba beebieas diabeedidiagnoosi. Ämmaemandale pole valetada küll mõtet, sest tema tööks on aidata beebit terve ja tugevana hoida. Ja rasedusdiabeet ei ole ainult ülekaaluliste rasedate probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul teise raseduse alguses KMI 28,5. Mingit eraldi plaani ei koostatud. Praegu rasedust täis 34ndl ja kaalu juures 13kg. Esimese rasedusega oli algkaal u sama, juurde tuli 17-18kg, uuringud olid kõik korras, ei söönud kunagi meeletutes kogustes, ei lubanud endale suurt jäätist, tahvlit šokolaadi, üle 3-4 mandariini korraga vms.

Nüüd teise rasedusega nägin kohe, et kaalutõus oli täpipealt samas tempos nagu esimese rasedusega, seega ei hellita väga lootust, et selle rasedusega palju vähem lisanduks. Eelmise rasedusega kordagi noomida ei saanud, pigem tundsin ise ka muret, et millest ja kuidas kaal nii kiiresti tõuseb, lugesin vahepeal kaloreid jne. Nüüd selle rasedusega korra ämmaemand imestas, et millest ühe visiidi vahel nii suur kaalutõus (2,4kg), korra on ka arst maininud, et kaalu võiks nüüd hakata vähem tulema, rohkem pole midagi öeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tublid rasedad. Mul oli ka KMI 30 aga juba praeguseks olen juurde võtnud 15 kg, ma muidugi pole seda ämmaemandale öelnud, ta teab, et olen vähem juurde võtnud. Õnneks keegi üle kaaluma ei hakka.

Ütle ikka ämmaemandale oma tegelik kaal. Võib-olla on sul vanakooli ämmakas ja saad noomida, aga see on ju palju vähem hull kui see, et midagi sinu või su beebi tervisega halvasti läheb.

Ma ka polnud enne rasedust ülekaaluline aga südamepahadus kandus ka teise trimestrisse edasi ning lisaks võtsin ühe kuuga 4 kg juurde. Saadeti GTT tegema ja sain diabeedidiagnoosi. Ämmakas ütles, et süda on paha kuna kõht on tühi ja veresuhkur kõigub. Peab rohkem rõhku pöörama valkudele ja kiudainetele, et kõht täis püsiks ja veresuhkur normis oleks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Mina olin teist ja kolmandat ootama jäädes tugevas ülekaalus (110kg) ja minul läks raseduste aeg kaal tagurpidi. Ehk teist ootama jäädes olin 110kg, sünnitama läksin 99kg(ei pidanud dieeti, aga midagi väga sees ka ei püsinud esimesed 4 kuud), kui laps oli 6-kuune siis imetamisega oli veel 10kg läinud. Teist jäin ootama, kui esimene oli 1a, olin umbes 90kg , sünnitama läksin 88kg ja nüüd kui väiksem on 1a6k olen umbed 82-83kg.
  2. Ämmakas oli tore ja toetav, ja ütles et lapsed saavad kõik kätte mis vaja ja õnneks minu arvelt.
  3. Lapsed sündinud kõik üle 4kg ja 55cm 🙂
+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ülekaaluline aga kord võtsin kuuga 1.5kg juurde, kord ligi 4kg. Siis kohe lasti analüüsid teha. Kaaluiibe jälgimusel on oma põhjus ja seda arsti eest varjata on küll rumalus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Ülekaaluline ja rase