Esileht Lapse ootamine Uriiniproovi tõlgendamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Uriiniproovi tõlgendamine

Postitas:

Tere! Andsin uriiniproovi ja vaatan digiloos oma tulemusi. Kuna mul on arst alles kuu aja pärast, siis pisut mures, kuna mitmed näitajad on kõrgemad referentsist. Kas te teate, kas referents on määratud rasedate järgi või nn. tavaolukorras oleva inimese järgi? Ehk, kas see, et näiteks mul on amorfse fosfaadi kristalle märgitud palju või et leukotsüüte 9 (ref kuni 4), lameepiteeli rakke 5 (ref kuni 2) tähendab midagi halba. Kui asi on halb, kas keegi võtab minuga ühendust või ootan oma arsti aega?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 09:10; 12.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi ise mingite proovide tulemusi jälginud. Kui arst või ämmakas need proovide tulemused kätte saab, siis vaatab läbi ja kui ikka asi väga hull, küll siis ühendust võtaks. Tavainimesele ei peagi need tulemused midagi ütlema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lameepiteeli rakud on uriiniproovis siis kui proov pole õigesti võetud. Enne urineerimist tuleb alakeha leige veega pesta ja võtta keskjoa uriin (esimene sorts tuleb potti lasta). Leukotsüüdid võivad viidata põletikule, aga ravi vajava põletiku korral peaks neid rohkem olema. Tõenäoliselt pead proovi lihtsalt kordama mingi hetk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega seent pole?
mina pakuks, et tupeseen ja sellest ka need väärtused.
Kõige lihtsam helista/kirjuta oma arstile ja uuri otse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean alati andma uriiniproovi paar päeva enne arsti aega. Kas sina ei saanud ise aega valida, millal anda? Minul isiklikult on olnud ühel korral niiöelda proov korrast ära (ka leukotsüüdid) ja siis oli mul seen (ravisin selle ise multi-gyn geeliga välja). Pärast seda iseenesest alati korras olnud. Keegi mulle helistama ei hakanud ja arst vastuvõtul ka mingit numbrit sellest ei teinud, nentis vaid, et kas oli rohkem voolust vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean alati andma uriiniproovi paar päeva enne arsti aega. Kas sina ei saanud ise aega valida, millal anda? Minul isiklikult on olnud ühel korral niiöelda proov korrast ära (ka leukotsüüdid) ja siis oli mul seen (ravisin selle ise multi-gyn geeliga välja). Pärast seda iseenesest alati korras olnud. Keegi mulle helistama ei hakanud ja arst vastuvõtul ka mingit numbrit sellest ei teinud, nentis vaid, et kas oli rohkem voolust vist.

Ma ei saanud jah valida, et esimesed uuringud sel kuupäeval ja vastuvõtt alles augustis. Seent mul ei ole, aga aasta tagasi oli põiepõletik, äkki siis see ka mõjutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 09:10; 12.07 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on proovid kõik alati ilusti referentsväärtuste vahemikku jäänud, aga eelmine kord olid leukotsyydid paar pygalat yle. Kysisin ämmakalt, et mis see siis nyyd tähendab, et kas tōesti põletikupoiss kuskil? Vastas, et ei, need referentsväärtused on tavainimesele ja rasedatel on need veidi teised. Pealegi põletiku korral on need näidud laes. Seega dont worry.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Uriiniproovi tõlgendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.