Esileht Pereelu ja suhted Uskumine on vaba valik

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Uskumine on vaba valik

Postitas:
Kägu

Elu tekkimine oli ju midagi täiesti uut, mida lihtsalt keemiliste ainete maailmas ju ei eksiteerinud varem.

Ka seda sa ju ei tea. Võib-olla on seda elu siin mitu ringi juba olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see piibel nii oluline on? Koolis käinud inimene ajab siiani piiblist sõrmega järge ja võrdleb tänase eluga? Milleks siis üldse kooliharidus, oleks võinud jääda afganistaanlaseks.

Ja mis tänases elu on teisiti? Kõik need samad Piibli põhitõed, on aktuaalsed ja kehtivad ka täna. Piibel ei ole vananenud, selles seisneb Piibli tugevus. Elu on muutunud ainult materiaalse poole pealt ja me kasutamine tehnilisi vidinaid.

Kas 10 käsku on lootusetult keskaegsed ja vanamoodsad?  Ei peaks austama oma ema ja isa? Kas  teise inimese tapmine lubatud olla? Kas abielurikkumine on ok? Kas varastamine võiks au sees olla? Valetunnistuste andmine? Teise inimese kodu, asjade omastamine?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu tekkimine oli ju midagi täiesti uut, mida lihtsalt keemiliste ainete maailmas ju ei eksiteerinud varem.

Ka seda sa ju ei tea. Võib-olla on seda elu siin mitu ringi juba olnud.

Maal ei ole kindlasti olnud varem. Küll aga on leitud vett Marsilt ja seal on kunagi suured veealad olnud. Aga elu ei tekkinud sellegipoolest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimese aju on usku alati vajanud, et elamisega toime tulla. Jah tänasel päeval on sul alternatiivid tablettide, psühholoogide ja psühhiaatrite kujul olemas, aga need siiski väga tõhusad ei ole. Seetõttu on enamus inimesi sõltuvuses mingitest ainetest. On see siis suits, alkohol, mõnuained, suhkur jne. Religiooniga suudab inimene omale nö vitsad peale panna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mudakonn alustab jälle usklike halvustamistega.

Mudakonn kirjutab alati oma nime alt. Ma ei mõista kuidas ei saa arutleda ilma, et kohe mingi usklike tagakiusamise jutt üles kerkiks?

Selleks sa neid teemasid lood. Halvustamiseks.

See ei ole minu tehtud teema. Küsi mode käest, kui muidu ei usu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mudakonn alustab jälle usklike halvustamistega.

Mudakonn kirjutab alati oma nime alt. Ma ei mõista kuidas ei saa arutleda ilma, et kohe mingi usklike tagakiusamise jutt üles kerkiks?

Selleks sa neid teemasid lood. Halvustamiseks.

See ei ole minu tehtud teema. Küsi mode käest, kui muidu ei usu.

Mina pole see kägu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks usun. Ma võin ju uskuda, vaadata, kas palvetamine aitab, või ei. See tegevus ju tükki küljest ära ei võta. Kui järgi ei proovi, siis ei saagi teada. Ja Jeesus ütles ka, et nagu sinepiivake – alguses on väike, aga vaat’, kui suur taim tast kasvab. See on hea võrdlus. Et alguses kohe ei pruugi resultaate tulla. Nii iga asjaga. Lähed kooli eriala õppima, võtab ka aega, kuni selgeks saab, jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimese aju on usku alati vajanud, et elamisega toime tulla. Jah tänasel päeval on sul alternatiivid tablettide, psühholoogide ja psühhiaatrite kujul olemas, aga need siiski väga tõhusad ei ole. Seetõttu on enamus inimesi sõltuvuses mingitest ainetest. On see siis suits, alkohol, mõnuained, suhkur jne. Religiooniga suudab inimene omale nö vitsad peale panna.

Minu jaoks arusaamatu vaatenurk, et usk jumalasse on see, mis inimesel moraalinorme leida ja hoida aitab. Umbes, et ilma usuta võid ju olla, aga pole nagu päris see.Kui ma nüüd eelkirjutanust õigesti aru saan.
See on tegelikult aastassadu olnud usklike argument, et ristiusuga tulid meie maale ka vagadus ja moraalinormid. Ma ei kritiseeri usklikke, aga minu arust on see nii küüniline väide, sest just kirikuisade seas oli ja on alati palju moraalinormidest üle astujaid. Võtame kasvõi need katoliku kiriku preestrid, kes Kanadas, Šotimaal või Itaalias väikeseid poisse ja tüdrukuid pilastasid. Paar aastat tagasi on skandaal, kus kiriku aladelt leiti palju laste skelette. Teises kirikus harrastati aastaud praktikat, kus vallaslaps ema juurest eemaldati ja tapeti. Milline künism ja võltsvagadus. Seega nende moraali ei saa mitte kuidagi teistele eeskujuks tuua.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega nende moraali ei saa mitte kuidagi teistele eeskujuks tuua.

No paraku on nemadki inimesed ja täpselt sama kompleks tabab ka neid: mina olen tähtsam kui teised, mina võin reeglitest üle astuda. Sama sündroom on tabanud nii KK-st kui moraalist jutustavat kirikuisa, kes aina abieluväliseid suhteid harrastas. See ei takista neil kuidagi moraalist jutustamist, lihtsalt nad arvavad, et nad ise on sellest veidi kõrgemad isikud. Sellist asja kohtab väga paljude võimupositsioonile sattunud inimeste puhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimese aju on usku alati vajanud, et elamisega toime tulla. Jah tänasel päeval on sul alternatiivid tablettide, psühholoogide ja psühhiaatrite kujul olemas, aga need siiski väga tõhusad ei ole. Seetõttu on enamus inimesi sõltuvuses mingitest ainetest. On see siis suits, alkohol, mõnuained, suhkur jne. Religiooniga suudab inimene omale nö vitsad peale panna.

Minu jaoks arusaamatu vaatenurk, et usk jumalasse on see, mis inimesel moraalinorme leida ja hoida aitab. Umbes, et ilma usuta võid ju olla, aga pole nagu päris see.Kui ma nüüd eelkirjutanust õigesti aru saan.

See on tegelikult aastassadu olnud usklike argument, et ristiusuga tulid meie maale ka vagadus ja moraalinormid. Ma ei kritiseeri usklikke, aga minu arust on see nii küüniline väide, sest just kirikuisade seas oli ja on alati palju moraalinormidest üle astujaid. Võtame kasvõi need katoliku kiriku preestrid, kes Kanadas, Šotimaal või Itaalias väikeseid poisse ja tüdrukuid pilastasid. Paar aastat tagasi on skandaal, kus kiriku aladelt leiti palju laste skelette. Teises kirikus harrastati aastaud praktikat, kus vallaslaps ema juurest eemaldati ja tapeti. Milline künism ja võltsvagadus. Seega nende moraali ei saa mitte kuidagi teistele eeskujuks tuua.

Aga kui eestlased oleks ristiusu vastu võtnud 13 sajandil nii nagu tegid seda norra, rootsi, taani ja valinud ühiselt eestile oma kuninga nagu kõigis teistes riikides tehti, siis oleks tänane eesti hoopis teistsugune riik. Eestlased põtkisid vastu ja tegelikult eestlased kutsusid isegi võõrvägesid oma eestlastest naabrite ründamiseks appi. Mis sa sellest usust ikka kardad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Uskumine on vaba valik