Esileht Ilu ja tervis Uuringud, mida kiirabi kodus teeb

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Uuringud, mida kiirabi kodus teeb

Postitas:

Mul käis pereõde kodus ja võttis vereproovid, aga vastused sain ikkagi hiljem, kui arst mulle helistas. Aga mulle endale anti veresuhkru määramiseks mingi pisike klõbin, kuigi ma pole seda veel kasutanud. Kui on mingi eluohtlik olukord, siis ma arvan, et mingid vastavad kiirtestid kiirabi teeb küll, tänapäeva tehnika on ju super.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus siin eluohtlikkus on?

Lähedane nimelt väidab, et tal pole vaja perearstile minna, sest kiirabi käis ja tegi kõik proovid ja kõik oli korras ja nüüd inimene arvabki, et kõik on uuritud ning vinks vonks.

Su lähedasel on õigus – kiirabi käis ja tegi kindlaks, et tal ei ole midagi eluohtlikku. Seda, et su lähedane tingimata d-vitamiini ja muud peaks kontrollima, on sinu idee. Ära otsusta teise inimese eest, mida ta oma tervisega tegema peab.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema siin on tüüpiline näide, kus teemaalgataja viskab küsimuse õhku ilma igasuguse kontekstita ning teised siis peavad arvama, mida ta tegelikult teada tahab saada. Kas tõesti oli raske see kaks lauset selgitust kohe kirja panna? Oleksid saanud ka kohe tegelikku teemasse puutuvaid vastuseid. Aga praegu jätab teemaalgatus tõepoolest mulje, et keegi loodab, et kiirabi tuleb kohale ja teeb hunniku vereanalüüse.

Ma küll ei õigusta TA hilisemaid kommentaare, kuid tegelikult on see perekoolis tõesti üks vastik nähtus, kui hakatakse teemaalgatusele pahatahtlikke omaloomingulisi asju külge kleepima.

Tavaliselt kipub see nii olema Pereelu all. Keegi näiteks on silmitsi mingi tõsise pereprobleemiga, ja siis hakkab pihta… Ega sul ju ei ole kuhugile minna ka – maja ju mehe oma. Sina ise oled ju ilma hariduse, sissetulekuta ja varata naine, kes on end nurka mänginud jne jne. See on kõige tüüpilisem näide. Vaene teemaalgataja lihtsalt ei tulnud selle peale, et lisaks selle kirjeldamisele, milleks ta teema tegi, peab lahti rääkima kogu oma eluloo, varalise seisu, haridustaseme ja muu tausta. Ikka selleks, et vältida pahatahtlike järelduste tegemist.

Ma ise perekoolis teemasid eriti ei algata. Aga, kui teen seda, siis mõtlen enne hoolikalt peas läbi, et mis võivad olla need kohad, kus saab norima hakata. Ja siis toon need punktid ise juba teemaalgatuses välja. Aga tegelikult on see nõme! Ja täitsa usun, et enamus inimesi ei tule lihtsalt selle pealegi, et peaks mingeid esmapilgul väheolulisi nüansse igaks juhuks kohe lahti kirjutama.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirabi määrab põletikunäitu ka, küll saab ka kodus kiirtesti teha. https://www.kiirtestid.ee/et/a/poletikunaitaja-crp-crv-c-reaktiivne-valk-kiirtest

Kuo crp kõrge, siis kehas põletik, mida vaja juba rohtudega ravida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei õigusta TA hilisemaid kommentaare, kuid tegelikult on see perekoolis tõesti üks vastik nähtus, kui hakatakse teemaalgatusele pahatahtlikke omaloomingulisi asju külge kleepima.

Olen teemaalgataja ja tänan sind.

Ma ise perekoolis teemasid eriti ei algata. Aga, kui teen seda, siis mõtlen enne hoolikalt peas läbi, et mis võivad olla need kohad, kus saab norima hakata. Ja siis toon need punktid ise juba teemaalgatuses välja. Aga tegelikult on see nõme!

On jah väga nõme ja mina just üritan võimalikult täpselt alati oma küsimusele keskenduda, meelega ei too kõrvalist infot välja. Sest ega see ju tegelikult sugugi aita, norijad hakkavad ikka norima, küll nemad juba leiavad, mille kallal võtta. Nagu siingi teemas – isegi peale seda, kui selgitasin, milles asi, leidus kodanik kägu, kes teadis täpselt, et ma kipun liigselt otsustama teise eest, mis ta oma tervisega tegema peab …

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt kipub see nii olema Pereelu all. Keegi näiteks on silmitsi mingi tõsise pereprobleemiga, ja siis hakkab pihta… Ega sul ju ei ole kuhugile minna ka – maja ju mehe oma. Sina ise oled ju ilma hariduse, sissetulekuta ja varata naine, kes on end nurka mänginud jne jne. See on kõige tüüpilisem näide. Vaene teemaalgataja lihtsalt ei tulnud selle peale, et lisaks selle kirjeldamisele, milleks ta teema tegi, peab lahti rääkima kogu oma eluloo, varalise seisu, haridustaseme ja muu tausta. Ikka selleks, et vältida pahatahtlike järelduste tegemist.

Hetkel ei haaku sinu näide absoluutselt praeguse teemaga. Teemaalgatajal poleks olnud raske lisada üks selgitav lause, seda enam, et pärast on tal nähvamiseks ja heietamiseks aega küll ja küll jätkunud. Lisaks olen ka seda meelt, et teemaalgataja võiks olla viisakas, isegi kui vastajad seda pole. Siinnne teemaalgataja on väga ebameeldiv.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel ei haaku sinu näide absoluutselt praeguse teemaga. Teemaalgatajal poleks olnud raske lisada üks selgitav lause

Haakub ikka. Raske poleks olnud, aga selle lause lisamiseks polnud mingit vajadust.

Siinnne teemaalgataja on väga ebameeldiv.

Sinu suhtumine on seda ka.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah väga nõme ja mina just üritan võimalikult täpselt alati oma küsimusele keskenduda, meelega ei too kõrvalist infot välja. Sest ega see ju tegelikult sugugi aita, norijad hakkavad ikka norima, küll nemad juba leiavad, mille kallal võtta. Nagu siingi teemas – isegi peale seda, kui selgitasin, milles asi, leidus kodanik kägu, kes teadis täpselt, et ma kipun liigselt otsustama teise eest, mis ta oma tervisega tegema peab …

Tegelikult uurisid sa oma teemaalgatuses, kas kiirabi võtab tavalisi vereproove kodus või viivad nad selleks inimese haiglasse. Kujuta nüüd ette, et sa esitad sellise küsimuse mõnele kolleegile või teretuttavale, kes sinu tausta ei tea. 9-l juhul 10-st ei saaks see poolvõõras inimene aru, miks sa tahad tavalisi vereproove kiirabi abil teha ning küsiks sult täpsustavaid küsimusi. Kas sa sellepeale kukuksid nähvama, et pole sinu asi ja ära uuri?  Enamik inimesi ei tule ilmselt selle pealegi, et tavaliste vereproovide tegemist kiirabilt oodata. Ja haiglas tehakse neid küll, aga haiglasse viib kiirabi ikka muudel põhjustel kui vereproovi tegemiseks. Sellepärast said sa ka sellised vastused nagu said.

Kui sa oleksid kohe kirjutanud, et su lähedasel käis kiirabi ning ta väidab, et talle tehti kõik proovid, aga sina pole kindel, kas kiirabi ikka teeb neid proove, siis oleksid ka teistsuguseid vastuseid saanud. Sest ilmselgelt on raske uskuda, et lähedane teadlikult valetab ning äkki talle ikkagi tehti neid proove. Või äkki ta lihtsalt ei saanud ise ka täpselt aru, mis proove talle tehti ning usubki, et tehti kõike. Ja sina lihtsalt vajad kinnitust oma teadmisele, et kiirabi tavalisi vereproove siiski ei tee ning sa pead oma lähedase perearsti juurde saama.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oleksid kohe kirjutanud, et su lähedasel käis kiirabi ning ta väidab, et talle tehti kõik proovid, aga sina pole kindel, kas kiirabi ikka teeb neid proove, siis oleksid ka teistsuguseid vastuseid saanud.

Aga ma sain oma soovitud vastuse kätte, üsna kähku ja mitmelt inimeselt – paari tunniga, kui õigesti mäletan. See, et pärast veel materdamine tükk aega kestab, on tavaline ja ei mõjuta mind ega mu infootsingut tegelikult mitte kuidagi. Siin teemas ajate te küll jama, et mingit lisainfot keegi vajanuks, et mu küsimusele normaalselt vastata. Jah, on teemasid, kus tõesti on lisainfo oluline, aga käesolev küll see teema ei olnud.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma sain oma soovitud vastuse kätte, üsna kähku ja mitmelt inimeselt – paari tunniga, kui õigesti mäletan.

Tegelikult said palju kiiremini, aga sa pead õigeks vastuseks ainult seda, mis sulle meeldis ja teemavälist Perekooli kirumist. Seda heietajat sa tänad siin, kes tegelikult su teemale üldse ei vastanud. Ja oled lapsik solvuja, kes peab ikka jätkama ja jätkama oma nähvamist ja enda õigustamist, sest sulle peab ju ikka viimane sõna jääma. Ebaküps ja nõme inimene.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja oled lapsik solvuja, kes peab ikka jätkama ja jätkama oma nähvamist ja enda õigustamist, sest sulle peab ju ikka viimane sõna jääma. Ebaküps ja nõme inimene.

Ütleme nii – eks igaüks näeb teises ikka ainult isennast 😀 Nii on ja nii jääb.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult said palju kiiremini, aga sa pead õigeks vastuseks ainult seda, mis sulle meeldis ja teemavälist Perekooli kirumist.

Sain vastuse tunni ajaga, et olla täpne, vaatasin nüüd järele. Kõige esimene vastus oli tänitamine, teine vastus oli tõsine vastus. Rahuldab see sind?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult said palju kiiremini, aga sa pead õigeks vastuseks ainult seda, mis sulle meeldis ja teemavälist Perekooli kirumist.

Sain vastuse tunni ajaga, et olla täpne, vaatasin nüüd järele. Kõige esimene vastus oli tänitamine, teine vastus oli tõsine vastus. Rahuldab see sind?

Kõige esimene vastus ei olnud tänitamine, vaid täiesti adekvaatne vastus teemaalgatusele.

P.S. ei ole esimesena vastanud kägu.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Ilu ja tervis Uuringud, mida kiirabi kodus teeb