Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürnik ja korteri müük

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Üürnik ja korteri müük

Postitas:

Olen seda guugeldanud, aga igaks juhuks küsin siit üle, äkki kellelgi on kogemusi. Mul on üürileping, mis kestab 10. oktoobrini. 16. septembril müüb praegune omanik korteri ära. Mina olen pikalt kaalunud, kas teha jätkata uuelt omanikult üürimist või kolida ära, praegu tundub, et kolin pigem ära, see siis toimuks paari nädala jooksul.

Korteri praeguse omaniku jutust on korduvalt läbi käinud jutt, kuidas ta tahab enne müüki minuga lepingu lõpetada. Ta muidugi arvab vist ka, et ma tahan siia edasi jääda, mistõttu eeldab, et ma teen siis kohe uue omanikuga lepingu. On mul õigus, et pigem peaksin ma nõudma seda, et üürileping läheks nende ostu-müügi lepingusse, ehk siis üürileping läheks üle uuele omanikule. Kui ma näiteks nõustuks järgmisel nädalal lepingu lõpetama, ei ole mul ju enam mingit õigust selles korteris viibida ja oma asjugi kokku panna. Uue omanikuga lühiajalist lepingut sõlmida tundub ka jabur.

Lisaküsimus – kas mina pean ka seoses sellega midagi tegema, või liigub üürileping lihtsalt müügilepinguga uuele omanikule (kui see sinna sisse pannakse)?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:34; 08.09 22:54; 11.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üürileping jääb kohustusena üles ka uuele omanikule. eks praegune omanik soovib seepärast lepingut muuta, et keegi ei taha naljalt üürilepinguga koormatud korterit osta.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:40; 11.09 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis mul on õigus talle öelda, et ma ei taha lepingu lõpetamist, eks? Ega ma ei taha üldse omanikele halba, see leping lõpeb nagunii juba kuu aja pärast ju ära ja selleks ajaks olen ma kenasti ka läinud. Lihtsalt järgmise nädala jooksul veel ei jõua.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:34; 08.09 22:54; 11.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ilusti üürilepingu lõpuni, mis see sinu asi peask olema, et omanik müüb ära…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 00:02; 09.09 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled lepingu lõpuni. Sul on tähtajaline leping, siis seal on ka nende poolt formaalsusesd ja leping võib isegi edasi minna.
Kui nad soovivad, võivad su üles osta ehk ütled neile oma kahjutasu hinna.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tähtajaline leping on mõlemale poolele väga siduv – selle lõpetamiseks peavad olema VÄGA mõjuvad põhjused, ja korteri müük seda kindlasti ei ole.
Nii et anna teada, et oled kuni lepingu lõpuni – et sul pole võimalik varem lahkuda. Kompromissi korras võib ju omanik maksta sulle vastava summa, et saaksid sellega kuu aega hotellis või lühirendis elada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 08:31; 11.09 10:36; 11.09 15:39; 11.09 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilus zest oleks kui omanik maksab mingi kahjutasu hinna.
Mul endal oli just sarnane case. Müüsin korteri, kus üürnik sees.
Pakkusin talle välja, enne kui müügiga alustasin, et kui maha saan korteri, saab tema nn enneaegse lepingu lõpetamise eest preemiat. Sest ostjale on siiski oluline kohe tühja korteri saada.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 00:02; 09.09 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis mul on õigus talle öelda, et ma ei taha lepingu lõpetamist, eks? Ega ma ei taha üldse omanikele halba, see leping lõpeb nagunii juba kuu aja pärast ju ära ja selleks ajaks olen ma kenasti ka läinud. Lihtsalt järgmise nädala jooksul veel ei jõua.

Jah, võid öelda, et ei ole nõus lepingut ennetähtaegselt lõpetama. Ostu-müügi lepingusse muide pannakse ka üleandmise aeg ja müüja saab ise ostjaga kokku leppida, et korter antakse üle siis kui sinu üürileping on lõppenud.
Kui aga nüüd ostja tahab korterit kohe kätte saada ja tühjana, siis löö oma erakorralise kolimisega seotud kulud kokku ja anna omanikule teada, mis summa eest oled nõus varem välja kolima.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 13:16; 11.09 10:28; 11.09 14:47; 11.09 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

No täitsa uskumatult nõuab vana omanik jätkuvalt päev enne müümist meie üürilepingu lõpetamist. Isegi mainib oma kirjades juba kohut, ma ei tea, kas hirmutamiseks, sest minu teada ei ole tal absoluutselt mingit alust seda nõuda. Lisaks ei tohiks olla ostja nõudmistes, sest minule teadaolev ostja tahaks väga, et ma jätkaks temalt korteri üürimist. Kui ma teaks, et müük kindlalt toimub, siis ma ju võiks selle lepingu lõpetada, aga praegu on mul hirm, et äkki praegune omanik ei müü või siis müüb kellelegi teisele, keda ta mulle isegi maininud ei ole. Seetõttu ma ju ei saa ka riskida ja lasta lepingut lõpetada, pärast olen päevapealt kodutu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 22:34; 08.09 22:54; 11.09 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

No täitsa uskumatult nõuab vana omanik jätkuvalt päev enne müümist meie üürilepingu lõpetamist. Isegi mainib oma kirjades juba kohut, ma ei tea, kas hirmutamiseks, sest minu teada ei ole tal absoluutselt mingit alust seda nõuda. Lisaks ei tohiks olla ostja nõudmistes, sest minule teadaolev ostja tahaks väga, et ma jätkaks temalt korteri üürimist. Kui ma teaks, et müük kindlalt toimub, siis ma ju võiks selle lepingu lõpetada, aga praegu on mul hirm, et äkki praegune omanik ei müü või siis müüb kellelegi teisele, keda ta mulle isegi maininud ei ole. Seetõttu ma ju ei saa ka riskida ja lasta lepingut lõpetada, pärast olen päevapealt kodutu.

Teemaalgataja, ma eeldan, et sa oled oma õigustega ikka tutvunud? Nt. esimene link, mille otsinguga leiab – https://www.just.ee/et/eesmargid-tegevused/praktilisi-nouandeid/nouandeid-uurilepingu-solmimiseks
Kohtusse minek muide ei kiirenda protsessi kuidagi. Ei käi asjad nii, et täna tehakse kohtusse avaldus ja homme teeb kohus otsuses. Pigem lõpeb su leping enne ära kui asi üldse kohtus ette võetakse. Ja lisaks on kohtusse andmine kulukas. Nii et anna omanikule teada, et sina kolid välja vastavalt lepingus ettenähtud kuupäevale ja tema võib pöörduda kohtusse kui soovib.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 13:16; 11.09 10:28; 11.09 14:47; 11.09 15:12;
To report this post you need to login first.

saada pikalt:) Ütle, et pöördud ise kohtusse, kuna omanik ahistab.
Kui oled maksnud korralikult, pole mingit võimalust, et omanikule õigus jääks.

* olen ise üürileandja

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 08:31; 11.09 10:36; 11.09 15:39; 11.09 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ei tohiks olla ostja nõudmistes, sest minule teadaolev ostja tahaks väga, et ma jätkaks temalt korteri üürimist. Kui ma teaks, et müük kindlalt toimub, siis ma ju võiks selle lepingu lõpetada, aga praegu on mul hirm, et äkki praegune omanik ei müü või siis müüb kellelegi teisele, keda ta mulle isegi maininud ei ole. Seetõttu ma ju ei saa ka riskida ja lasta lepingut lõpetada, pärast olen päevapealt kodutu.

Rahu. Võibolla ta pole ostjale üürnikust rääkinud, arvestas kindlalt, et oled nõus lõpetama ja nüüd kardab, et see võib tehingu ära rikkuda.
Ma kohe ei “saadaks pikalt”, kuigi õigused on sinu poolel. Sa ei taha ju ka endast kõmu tekitada kui tülikast üürnikust.
Miks mitte avatult rääkida omanikuga? Kontrolli üle, kas on see ostja, keda arvad, kaasake ta arutellu ja leppige kokku, et üürileping jääb kehtima tähtaja lõpuni, siis lõppeb (selle võite kirjalikult vormistada, et olete kokkuleppinud lepingu lõppemises tähtajal)
Kui on teine ostja, kes sinust midagi ei tea, eks siis saab edasi arutada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 10:56; 11.09 14:55; 11.09 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

No täitsa uskumatult nõuab vana omanik jätkuvalt päev enne müümist meie üürilepingu lõpetamist. Isegi mainib oma kirjades juba kohut, ma ei tea, kas hirmutamiseks, sest minu teada ei ole tal absoluutselt mingit alust seda nõuda. Lisaks ei tohiks olla ostja nõudmistes, sest minule teadaolev ostja tahaks väga, et ma jätkaks temalt korteri üürimist. Kui ma teaks, et müük kindlalt toimub, siis ma ju võiks selle lepingu lõpetada, aga praegu on mul hirm, et äkki praegune omanik ei müü või siis müüb kellelegi teisele, keda ta mulle isegi maininud ei ole. Seetõttu ma ju ei saa ka riskida ja lasta lepingut lõpetada, pärast olen päevapealt kodutu.

las läheb kohtusse. Selleks ajaks, kui asi kuhugi jõuab, oled sa nagunii välja kolinud. Jutt ju 1,5 kuust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa omanikule ei soovi halba ja oled aus inimene, siis katsu ikka korter vabastada. ilmselt ostja ei soovi üürilepinguga korterit osta, ta ju ei tea sinu kavatsusi, võib olla oled pahatahtlik puuküürnik ja ei lähe korterist välja kui üürileping lõpeb.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kohe ei “saadaks pikalt”, kuigi õigused on sinu poolel. Sa ei taha ju ka endast kõmu tekitada kui tülikast üürnikust.

Huvitav lähenemine. Kui inimesel on igati seaduslik õigus, siis on ta “tülikas üürnik”. Pigem on siin tegu ikka tülika omanikuga ju.

Kui sa omanikule ei soovi halba ja oled aus inimene, siis katsu ikka korter vabastada. ilmselt ostja ei soovi üürilepinguga korterit osta, ta ju ei tea sinu kavatsusi, võib olla oled pahatahtlik puuküürnik ja ei lähe korterist välja kui üürileping lõpeb.

Vaata, seda kas on tegu tülika puuküürnikuga, kes lepingu lõppedes välja ei koli, saab teada siis kui leping ongi lõppenud. Mis põhjustel peaks teemaalgataja nii hea inimene olema, et omanikule lihtsalt vastu tulema ja end elu sellega keeruliseks tegema? Omanik teadis ju korterit müüma asudes väga hästi, et tal seal korteris elab tähtajalise üürilepinguga üürnik. See, mida ostja soovib, pole kuskilt otsast üürniku mure.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 13:16; 11.09 10:28; 11.09 14:47; 11.09 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa omanikule ei soovi halba ja oled aus inimene, siis katsu ikka korter vabastada. ilmselt ostja ei soovi üürilepinguga korterit osta, ta ju ei tea sinu kavatsusi, võib olla oled pahatahtlik puuküürnik ja ei lähe korterist välja kui üürileping lõpeb.

Aus inimene võib vabalt lepingu lõppemiseni korteris elada. Ei pea kõrvu longu laskma ja “ausat” mängima kohe välja kolides.

Ilmselt on müügitingimuseks seatud, et üürnik peab olema välja kolinud ja seepärast see praegune omanik sind hirmutada üritabki. Mina annaks ka teada, et varasem väljakolimine maksab x summa ja kõik. Muule sa ei pea vastamagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav lähenemine. Kui inimesel on igati seaduslik õigus, siis on ta “tülikas üürnik”. Pigem on siin tegu ikka tülika omanikuga ju.

Vaata, seda kas on tegu tülika puuküürnikuga, kes lepingu lõppedes välja ei koli, saab teada siis kui leping ongi lõppenud. Mis põhjustel peaks teemaalgataja nii hea inimene olema, et omanikule lihtsalt vastu tulema ja end elu sellega keeruliseks tegema? Omanik teadis ju korterit müüma asudes väga hästi, et tal seal korteris elab tähtajalise üürilepinguga üürnik. See, mida ostja soovib, pole kuskilt otsast üürniku mure.

Miks nii tõredalt?
Selle juhtumi puhul on ilmselgelt kuskil mingi kommunikatsioonihäire vahel. Omanikul on miskipärast arusaam, et tal on õigus üürnik sedasi välja tõsta. Suheldud on vist vaid lühidalt kirja teel ja tundub, et rahulikku pikemat arutelu pole toimunud. Kas tõesti on esimene soovitus tagaplaanil passida ja lasta omanikul kohtuplaane haududa selle asemele, et kõigepealt asjad selgeks rääkida?
Elus satud erinevatesse rollidesse ja minu meelest tuleb kasuks kui vaadata olukordasid erinevatest seisukohtadest. Pakkusin läbirääkimisi, omades kogemusi nii üürniku kui üürileandjana. Kohtusse jõuab alati minna, aga milleks sa ometi soovitaks seda olukorras, kus üürnik nagunii paari nädala pärast omal soovil tahab ära kolida? Lihtne lahendus kõigi osapoolte jaoks on ju käeulatuses.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 10:56; 11.09 14:55; 11.09 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mina oleksin ostja rollis, siis saadaks selle tehingu kassi saba alla: never ei ostaks korterit, kus keegi võõras sees elab. isegi kui tahaks osta korterit eesmärgiga see välja üürida, peaks olema üürniku taust usaldusväärne ja kontrollitud.
tõenäoliselt pole müüja ostjale siin loos üldse maininud, et üürnik sees, kuid ostja vajab korterit just omale või nt üliõpilasest lähisugulasele elamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii tõredalt?
Selle juhtumi puhul on ilmselgelt kuskil mingi kommunikatsioonihäire vahel. Omanikul on miskipärast arusaam, et tal on õigus üürnik sedasi välja tõsta. Suheldud on vist vaid lühidalt kirja teel ja tundub, et rahulikku pikemat arutelu pole toimunud. Kas tõesti on esimene soovitus tagaplaanil passida ja lasta omanikul kohtuplaane haududa selle asemele, et kõigepealt asjad selgeks rääkida?
Elus satud erinevatesse rollidesse ja minu meelest tuleb kasuks kui vaadata olukordasid erinevatest seisukohtadest. Pakkusin läbirääkimisi, omades kogemusi nii üürniku kui üürileandjana. Kohtusse jõuab alati minna, aga milleks sa ometi soovitaks seda olukorras, kus üürnik nagunii paari nädala pärast omal soovil tahab ära kolida? Lihtne lahendus kõigi osapoolte jaoks on ju käeulatuses.

Loe nüüd teemaalgataja postitused uuesti läbi.
Tegu on tähtajalise üürilepinguga. Võta lahti seadus ja loe selle kohta.
Kohtusse pole keegi siin soovitanud teemaalgatajal minna. Kohtusse minekuga ähvardab teda üürileandja. Minu jaoks isiklikult tundub see ähvardus äärmiselt tobe, sest leping lõpeb paari nädala pärast nagunii.
Kui omanik on huvitatud sellest, et korter varem vabaks saada, siis tuleb tal piitsa (kohtuga ähvardamine) asemel kasutada präänikut (nt. rahaline kompensatsioon üürilisele). Üürnikul ei ole siin vaja midagi selgeks rääkidagi. Tal on leping, sellel on tähtaeg ja on olemas seadus, mis selliseid lepinguid reguleerib.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 13:16; 11.09 10:28; 11.09 14:47; 11.09 15:12;
To report this post you need to login first.

sellise nõmeda inimese, kes seadust ise ei tunne ja samas ähvardab, saadaksin nimelt pikalt ega tuleks päevagi vastu talle…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 08:31; 11.09 10:36; 11.09 15:39; 11.09 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalise lepinguga sellist trikki teha ei ole seaduslik. Pole tõesti sinu asi, et kas ta seda nüüd varem müüa tahab või mis ta teeb selle korteriga. Sinul on õigus seal olla üürilepingu alusel 10 oktoobrini ja samadel tingimustel ja üürihinnaga, mis sul lepingus kirjas on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 16:03; 11.09 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellise nõmeda inimese, kes seadust ise ei tunne ja samas ähvardab, saadaksin nimelt pikalt ega tuleks päevagi vastu talle…

Mis sul vastu tulla? Tähtajaline leping on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 16:03; 11.09 16:03;
To report this post you need to login first.

sellise nõmeda inimese, kes seadust ise ei tunne ja samas ähvardab, saadaksin nimelt pikalt ega tuleks päevagi vastu talle…

Mis sul vastu tulla? Tähtajaline leping on.

räägingi, et ei tuleks vastu sellisele üürileandjale. Kuigi põhimõtteliselt mõlema nõusolekul on võimalik ka varem lõpetada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 08:31; 11.09 10:36; 11.09 15:39; 11.09 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui omanik on huvitatud sellest, et korter varem vabaks saada, siis tuleb tal piitsa (kohtuga ähvardamine) asemel kasutada präänikut (nt. rahaline kompensatsioon üürilisele). Üürnikul ei ole siin vaja midagi selgeks rääkidagi

Just nii, aga kui omanik ei ole kursis, mida ta saab nõuda ja mida mitte, aga üürnik on, miks üürnik siis talle ei võiks seda öelda?
Ikka need soovitused “saada pikalt”, “las läheb kohtusse”, “pole siin midagi rääkida”…
Inimesed, mis teil on lihtsa suhtlemise, kommunikatsiooni, selgitamise vastu?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.09 10:56; 11.09 14:55; 11.09 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas praegu on, aga 6 aastat tagasi müüsin oma korteri ja notaris küsiti, milliseks ajaks peab korter tühi olema. Pidi saama kuni 30 päeva panna. Kuna oli kuu lõpp, panime ostjate kokkuleppel, et uuest kuust, siis lihtsam kommunaalidega. Ta saab ju ka müüja ja panna, et korter on tühi selleks kuupäevaks mil su üürileping lõppeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas praegu on, aga 6 aastat tagasi müüsin oma korteri ja notaris küsiti, milliseks ajaks peab korter tühi olema. Pidi saama kuni 30 päeva panna. Kuna oli kuu lõpp, panime ostjate kokkuleppel, et uuest kuust, siis lihtsam kommunaalidega. Ta saab ju ka müüja ja panna, et korter on tühi selleks kuupäevaks mil su üürileping lõppeb.

see “korter tühi” käis sinu kui eelmise omaniku kohta, kehtiv üürileping on täiesti erinev asi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 22:40; 11.09 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see “korter tühi” käis sinu kui eelmise omaniku kohta, kehtiv üürileping on täiesti erinev asi.

Üürileping on küll erinev asi, aga asja sisu see antud juhul ei muuda, kui teemaalgataja ise ütleb siin, et on nõus tähtajalise lepingu lõppedes välja kolima – seega saab omanik ikkagi panna ostu-müügilepingusse korteri vabastamise kuupäevaks üürniku lepingu lõppemise kuupäeva ja kellelgi pole probleeme. Liiati on teemaalgataja kirjutanud, et uus omanik oleks huvitatud temaga üürilepingu jätkamisest, nii et enne tähtaega lepingut lõpetada pole vähimatki põhjust peale mingite oletuste, mis korteri omanik ilmselt oma peas on välja mõelnud. Aga jah – mina ka eelistaksin seda varianti, et üürnik, kes seaduste-õiguste-kohustustega kursis, selgitab omanikule rahulikult ja ülevaatlikult (soovitavalt esimese asjana kirjalikult ja punkthaaval), kuidas asjade seis seaduste järgi on ja et mingi oht omanikku ei ähvarda. Kirjalikult sellepärast, et siis omanikul rahulikult aega süveneda ja järele mõelda, hiljem võib siis juba kohtuda-vestelda ka, kui vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Üürnik ja korteri müük