Esileht Kodunurk Uus gaasipliit liiga nõrk

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Uus gaasipliit liiga nõrk

Postitas:

Ostsin just vana parsa, gaasiahjuga pliidi asemele elektriahjuga pliidi, millest kaua unistanud olen. Ja nüüd olen hämmingus – ahi on jah tore, aga pliidi leek nii nõrk 🙁 Vanal pliidil lõi kohe uhkelt leegi üles, kõik särises ja kees praktiliselt kohe. Aga uuel on mingi poolpidune visin seal, võtab terve igaviku, kuni midagi toimuma hakkab, ka kõige suurema põletiga. Milles asi võib olla? Kas tänapäeva moodsad pliidid ongi nii hädised? Või valisin kehva mudeli? (Electoluxi oma küll, seda firmat olen muidu alati usaldanud). Või kas saab kuskil midagi reguleerida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas düüsid on õiged? kes pliidi paigaldas? pmst saab muidugi reguleerida, düüsid tuleb suuremaks puurida. aga kutsu ikka spetsialist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et tänapäeval keegi üldse gaasipliiti tahab, kui on palju mugavamad variandid olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:11; 25.02 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, uurin seda düüside asja, lootus tärkas praegu. Paigaldas ikka sertifitseeritud spetsialist, helistan siis uuesti talle ja küsin (endal küll aimu ei ole). Aitäh!
Ja ei ole imelik, et mõni gaasipliiti fännab – kellele ema, kellele tütar, eks 😉 Olen elu jooksul kokku puutunud ka keraamiliste ja induktsioonpliitidega, aga gaasiga on ikka kõige mõnusam, tee, mis tahad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, uurin seda düüside asja, lootus tärkas praegu. Paigaldas ikka sertifitseeritud spetsialist, helistan siis uuesti talle ja küsin (endal küll aimu ei ole). Aitäh!
Ja ei ole imelik, et mõni gaasipliiti fännab – kellele ema, kellele tütar, eks ???? Olen elu jooksul kokku puutunud ka keraamiliste ja induktsioonpliitidega, aga gaasiga on ikka kõige mõnusam, tee, mis tahad!

huvitav, milles see mônusus seisneb? mul on ka olnud kôikvôimalikud pliiditüübid, ei näinud gaasipliidil ühtegi eelist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 06:22; 19.02 22:17; 28.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, uurin seda düüside asja, lootus tärkas praegu. Paigaldas ikka sertifitseeritud spetsialist, helistan siis uuesti talle ja küsin (endal küll aimu ei ole). Aitäh!
Ja ei ole imelik, et mõni gaasipliiti fännab – kellele ema, kellele tütar, eks ???? Olen elu jooksul kokku puutunud ka keraamiliste ja induktsioonpliitidega, aga gaasiga on ikka kõige mõnusam, tee, mis tahad!

huvitav, milles see mônusus seisneb? mul on ka olnud kôikvôimalikud pliiditüübid, ei näinud gaasipliidil ühtegi eelist.

No see polnudki ju praegu teemaks, kas gaasipliit on mõnus või ei. Ära hakka jälle teemat solkima oma norimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las paigaldaja vaatab üle ka pliidi juurde viivad gaasitorud-kraanid, äkki on uue pliidi jaoks gaasisurve väike, või reguleerida düüse.

Kas ühele teemat lugenud Käole gaasipliit mõnus tundub või mitte, see T6ESTI ei vaja praegu lahkamist, eksole. Vasta teemasse või ole vait. Eluaeg gaasipliiti omanuna (no on majas maagaas) on 2+2+el.ahi kõige mõnusam gaasipliidi vorm (ja irl on elektri pool poti hoidmiseks, sest gaasitulega läheb toit kiiremini).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.

Imelik, et tänapäeval keegi üldse gaasipliiti tahab, kui on palju mugavamad variandid olemas.

mina küll tahaks ideaalis pliiti, mil 2/2 elekter/gaas. Nii paljud toidud armastavad justnimelt elavat tuld.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jee, saingi nüüd nii palju targemaks, et paigaldaja oleks pidanud kohe need düüsid ja gaasisurve paika reguleerima – ta tuleb homme uuesti ja teeb korda. Super, eile oli juba tunne, et hakka või jälle pliiti vahetama 🙂 Aitäh Perekoolile veel kord!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On gaasipliitidel erinevad seadistused ja düüsidki maagaasi ja balloonigaasi puhul, nt vt http://www.saaregaas.ee/gaasipliidi-seadistamine/ . Düüsidest sõltubki leegi kõrgus. Tavaliselt on uuel gaasipliidil kaasas kohe 2 sorti düüsid, ballooni- ehk vedelgaasi ja maagaasi jaoks. Aga no seda oleks pidanud see sertifitseeritud tüüp une pealt teadma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, see paigaldaja küsis nüüd pliidi täpset mudelit ja lubas homseks järele uurida – millegi une pealt teadmisest oli asi sutsu kaugel 😀 Aga muidu tundus ta küll asjalik, no loodan parimat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta guugeldab nüüd paigaldusjuhendit 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las paigaldaja vaatab üle ka pliidi juurde viivad gaasitorud-kraanid, äkki on uue pliidi jaoks gaasisurve väike, või reguleerida düüse.

Kas ühele teemat lugenud Käole gaasipliit mõnus tundub või mitte, see T6ESTI ei vaja praegu lahkamist, eksole. Vasta teemasse või ole vait. Eluaeg gaasipliiti omanuna (no on majas maagaas) on 2+2+el.ahi kõige mõnusam gaasipliidi vorm (ja irl on elektri pool poti hoidmiseks, sest gaasitulega läheb toit kiiremini).

Ma ei soovi teemat trollida ja ei taha teema suunda kuidagi valesti suunata või tüli norida. Vastan vaid sulle.

Sellepärast, et oled eluaeg ainult gaasipliiti omanud, sa ei teagi, mis on päriselt mugav. Sul ju puudub kogemus ja võrdlus teiste pliitidega.

Mul on olnud puupliit, malmplaatidega pliit, gaasipliit, keraamiline pliit ja induktsioon. Vaieldamatult kõige parem on induktsioon.

Kui vokiroogi eriti ei tee, siis pole elaval tulel suurt pointi. Tõsi, puuplidil tehtud road on paremad kui teised. Aga tavaline gaas ei anna toidu maitsele midagi juurde.

Ja see muidugi ei vasta tõele, et gaas on kõige kiirem. Induktsioon on igal juhul kiirem.

Mul on linnakodus induktsioon. Maal aga puupliit ja pliit, millel kaks auku on malmplaatidega, kaks gaasiga. Gaas on vähemalt 5 korda aeglasem kui mu linnakodu induktsioon. See ei ole minu pliidi eripära, vaid olen ka tuttava juures, kel ka gaasipliit, sama täheldanud. Tema muide ka kiitis hirmsasti, et gaas on nii mugav, sest kiire. Ma ei jaksanud ära oodata, kuni pelmeenivesi ükskord keema läheb. Lõpuks ajas juba lausa tigedaks…

Samuti on seda pliiti raske puhastada. Kui juhtub midagi üle keema, siis valge osa määrdub nagunii, aga lisaks lähevad gaasiaugud (need vist ongi düüsid?) umbe ja summutavad leegi. Uuesti saab töökorda alles siis, kui see ära kuivab või kuivatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 06:22; 19.02 22:17; 28.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on 6eldud, et mul on AINULT gaasipliit olnud?? Loomulikult on induktsioonpliit veel kiirem kui gaas, see ei olnud teema tegelikult.

Inimene küsis konkreetset asja: mida teha, kui gaasipliidi leek on nõrk. Sellele sa midagi vastata ei osanud, mitte piuksugi. Aga kas sulle t6esti tundus, et gaasipliidi reguleerimise teema vajas sinu “arendamist”, kuidas on muid pliite ja mis sulle ikka mõnusam tundub? See on teema solkimine. Teemaalgataja küsis nõu, mida oma uue gaasipliidiga peale hakata. Ja nagu õeldud, kui on olemas maagaasitrass nt, miks siis mitte kasutada pliiti, mis on (osaliselt) gaasiga. On muide olemas ka gaas/induktioon 2+2 +el.ahi pliite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle loo juures hämmastas mind kõige rohkem paigaldaja.. Ta tõsimeeli pani pliidi paika; jättis reguleerimata; isegi ei öelnud, et seda oleks vaja teha; esitas arve ja kõndis õie mehena minema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:05; 23.02 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovi teemat trollida ja ei taha teema suunda kuidagi valesti suunata või tüli norida. Vastan vaid sulle.

Sellepärast, et oled eluaeg ainult gaasipliiti omanud, sa ei teagi, mis on päriselt mugav. Sul ju puudub kogemus ja võrdlus teiste pliitidega.

Alati ei olegi mingit praktilist põhjust, lihtsalt meeldib üks rohkem kui teine ja kõik 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:20; 24.02 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle loo juures hämmastas mind kõige rohkem paigaldaja.. Ta tõsimeeli pani pliidi paika; jättis reguleerimata; isegi ei öelnud, et seda oleks vaja teha; esitas arve ja kõndis õie mehena minema?

Nii on. Ja hämmastan natuke veel: eile telefonis ütles ta kõigepealt, et TEGELIKULT ei olegi gaasipliidid otseselt tema eriala (kuigi internetilehel oli see küll ühe teenusena ära toodud). Ning soovitas ühte teist firmat, kuhu pöörduda. Helistasingi siis sinna, aga sealt öeldi, et nad võivad muidugi tehniku saata, kuid tegelikult peaks see reguleerimine paigaldusteenuse juurde kuuluma ning et mul pole mõtet mitu korda sama asja eest maksta. Et pigem soovitavad sama paigaldaja ikka tagasi kutsuda. Helistasin siis tüübile tagasi – no väga rahulik ja sõbralik mees, selle jutu peale ütles leplikult, et ahsoo, jajah. Ja siis küsiski pliidi mudeli kohta. Suht jaburaks kisub asi jah, no täna õhtupoolikul peaks ta siis tulema.
Ja ma ei osanud tegelikult üldse sellist olukorda oodatagi, eelmise gaasipliidi lasin ka kunagi mingil suvaliselt netist leitud firmal paigaldada ja sellega kõik sujus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las paigaldaja vaatab üle ka pliidi juurde viivad gaasitorud-kraanid, äkki on uue pliidi jaoks gaasisurve väike, või reguleerida düüse.

Kas ühele teemat lugenud Käole gaasipliit mõnus tundub või mitte, see T6ESTI ei vaja praegu lahkamist, eksole. Vasta teemasse või ole vait. Eluaeg gaasipliiti omanuna (no on majas maagaas) on 2+2+el.ahi kõige mõnusam gaasipliidi vorm (ja irl on elektri pool poti hoidmiseks, sest gaasitulega läheb toit kiiremini).

Ma ei soovi teemat trollida ja ei taha teema suunda kuidagi valesti suunata või tüli norida. Vastan vaid sulle.

Sellepärast, et oled eluaeg ainult gaasipliiti omanud, sa ei teagi, mis on päriselt mugav. Sul ju puudub kogemus ja võrdlus teiste pliitidega.

Mul on olnud puupliit, malmplaatidega pliit, gaasipliit, keraamiline pliit ja induktsioon. Vaieldamatult kõige parem on induktsioon.

Kui vokiroogi eriti ei tee, siis pole elaval tulel suurt pointi. Tõsi, puuplidil tehtud road on paremad kui teised. Aga tavaline gaas ei anna toidu maitsele midagi juurde.

Ja see muidugi ei vasta tõele, et gaas on kõige kiirem. Induktsioon on igal juhul kiirem.

Mul on linnakodus induktsioon. Maal aga puupliit ja pliit, millel kaks auku on malmplaatidega, kaks gaasiga. Gaas on vähemalt 5 korda aeglasem kui mu linnakodu induktsioon. See ei ole minu pliidi eripära, vaid olen ka tuttava juures, kel ka gaasipliit, sama täheldanud. Tema muide ka kiitis hirmsasti, et gaas on nii mugav, sest kiire. Ma ei jaksanud ära oodata, kuni pelmeenivesi ükskord keema läheb. Lõpuks ajas juba lausa tigedaks…

Samuti on seda pliiti raske puhastada. Kui juhtub midagi üle keema, siis valge osa määrdub nagunii, aga lisaks lähevad gaasiaugud (need vist ongi düüsid?) umbe ja summutavad leegi. Uuesti saab töökorda alles siis, kui see ära kuivab või kuivatada.

Olen ka gaasipliidi fänn, aga see info oli nüüd küll asja ette. Võtan teadmiseks, kui pliidivahetuseks läheb. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:44; 23.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle loo juures hämmastas mind kõige rohkem paigaldaja.. Ta tõsimeeli pani pliidi paika; jättis reguleerimata; isegi ei öelnud, et seda oleks vaja teha; esitas arve ja kõndis õie mehena minema?

Nii on. Ja hämmastan natuke veel: eile telefonis ütles ta kõigepealt, et TEGELIKULT ei olegi gaasipliidid otseselt tema eriala (kuigi internetilehel oli see küll ühe teenusena ära toodud). Ning soovitas ühte teist firmat, kuhu pöörduda. Helistasingi siis sinna, aga sealt öeldi, et nad võivad muidugi tehniku saata, kuid tegelikult peaks see reguleerimine paigaldusteenuse juurde kuuluma ning et mul pole mõtet mitu korda sama asja eest maksta. Et pigem soovitavad sama paigaldaja ikka tagasi kutsuda. Helistasin siis tüübile tagasi – no väga rahulik ja sõbralik mees, selle jutu peale ütles leplikult, et ahsoo, jajah. Ja siis küsiski pliidi mudeli kohta. Suht jaburaks kisub asi jah, no täna õhtupoolikul peaks ta siis tulema.
Ja ma ei osanud tegelikult üldse sellist olukorda oodatagi, eelmise gaasipliidi lasin ka kunagi mingil suvaliselt netist leitud firmal paigaldada ja sellega kõik sujus.

Aga nüüd see mees saab kogemuse tänu sinu rahulikule suhtumisele ja edaspidi on enesekindlam ja teadlikum. Kõik on kunagi alustanud millegagi. Mõtle, kui talle oleks sattunud mõni hüsteeriakägu, kes oleks kõigepealt kuhugi tarbijakaitsesse või ma ei tea kuhu traati tõmmanud, ja mees oleks lõpuks võib-olla tööst ilma jäänud.
Sina tegid küll heateo, aitäh sulle. Kui see gaasimees kunagi minu juurde saabub, siis ta enam kobakäpp ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:44; 23.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina asendasin ka kunagi nõukogudeaegse gaasipliidi uuega. Sest majas oli gaasitoru olemas ja mulle meeldis gaasipliit. Ja just Electroluxi elektriahjuga gaasipliidi valisin! Ei olnud mingit nõrka leeki, leek oli kohe esimesel kasutamisel piisavalt jõuline ja väga hästi reguleeritav. Ju sattus mullle siis selline paigaldaja, kes kohe düüsid õigesti ära reguleeris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nüüd see mees saab kogemuse tänu sinu rahulikule suhtumisele ja edaspidi on enesekindlam ja teadlikum. Kõik on kunagi alustanud millegagi. Mõtle, kui talle oleks sattunud mõni hüsteeriakägu, kes oleks kõigepealt kuhugi tarbijakaitsesse või ma ei tea kuhu traati tõmmanud, ja mees oleks lõpuks võib-olla tööst ilma jäänud.
Sina tegid küll heateo, aitäh sulle. Kui see gaasimees kunagi minu juurde saabub, siis ta enam kobakäpp ei ole.

Gaasipliidi paigaldus võiks olla siiski asi, mida osatakse enne objektile tulekut, mitte ei käida koba peale nokitsemas. Kui mehel kogemusi napib, käigu mingi aeg koos meistriga objektidel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:05; 23.02 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et ehk teemaalgataja tuleb ka muljetama, kas sai oma gaasipliidi ornungisse lõpuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ornungisse, kuigi mitte tänu sellele paigaldusspetsialistile 😀 Ta tuligi siis nimelt uuesti, kõpitses nuppude ja düüside kallal, aga midagi paremaks ei läinud. Siis teatas, et väga hämmastav lugu, aga tõesti jah ei saa aru, milles asi võib olla. Seisime kahekesi nõutult seal pliidi ees. Ja kuna “vestlusse” oli tekkinud kohmetu paus, küsisin ma (olles siinsest arutelust tiba targemaks saanud), et äkki on asi voolikus? Ta nimelt kruvis paigaldamisel ise uue vooliku külge. Seepeale ta elavnes natuke ja hakkas mõtisklema, et äkki tõesti, ja võib-olla peaks suurema voolikuga katsetama. Aga see olevat tal teises autos, ütles, et tuleb järgmine päev tagasi. Ma tundsin, kuidas hakkan selle saaga peale juba halliks minema! Ja sisimas otsustasin, et kui ta järgmisel käigul ka asja ära ei lahenda, teen katse paigaldusraha tagasi küsida (sest jah erilist protsessija ja tarbijakaitsega ähvardaja verd minus pole, kuid mis liig, see liig!) ja kutsun kellegi teise.
No ja siis õhtul! Tuli koju mu abikaasa – ma teda väga oma pliiditeemasse seganud polnud, aga see olukord pani ta küll juba sügavalt pead vangutama. Jäi kööki ka nuppe kruttima ja asja uurima, kuni mingi hetk tuli ja teatas mulle, et korras :))) Oli pliidi seinast eemale tõmmanud ja siis näinud, et too õnnetu voolik seal taga oli väändesse ja kokku murtult jäänud ja gaas ei liikunud lihtsalt läbi! Saatsin suurt kergendust tundes paigaldajale sõnumi, et ärgu enam tulgu. Ja no ma loodan ka, et ta õppis nüüd vähemalt seda, et pärast paigaldamist tuleb koha peal seade ka üle kontrollida, et kas ikka töötab, nagu peab. Ja et vahel võib “rikke” põhjus midagi nii absurdselt lihtlabast olla! No ja ma ise ei võta ka midagi enam enesestmõistetavalt, et kui mingi töömees on ära käinud, et siis ongi korras 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 19:14; 18.02 23:15; 19.02 10:50; 19.02 14:35; 20.02 14:01; 24.02 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on hea, mis hästi lõppeb 😀 nüüd saab mees au gaasipliidi “parandamise” eest endale!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud puupliit, malmplaatidega pliit, gaasipliit, keraamiline pliit ja induktsioon. Vaieldamatult kõige parem on induktsioon.

Kui vokiroogi eriti ei tee, siis pole elaval tulel suurt pointi. Tõsi, puuplidil tehtud road on paremad kui teised. Aga tavaline gaas ei anna toidu maitsele midagi juurde.

Ja see muidugi ei vasta tõele, et gaas on kõige kiirem. Induktsioon on igal juhul kiirem.

Mul on linnakodus induktsioon. Maal aga puupliit ja pliit, millel kaks auku on malmplaatidega, kaks gaasiga. Gaas on vähemalt 5 korda aeglasem kui mu linnakodu induktsioon. See ei ole minu pliidi eripära, vaid olen ka tuttava juures, kel ka gaasipliit, sama täheldanud. Tema muide ka kiitis hirmsasti, et gaas on nii mugav, sest kiire. Ma ei jaksanud ära oodata, kuni pelmeenivesi ükskord keema läheb. Lõpuks ajas juba lausa tigedaks…

Samuti on seda pliiti raske puhastada. Kui juhtub midagi üle keema, siis valge osa määrdub nagunii, aga lisaks lähevad gaasiaugud (need vist ongi düüsid?) umbe ja summutavad leegi. Uuesti saab töökorda alles siis, kui see ära kuivab või kuivatada

Ma vaatasin praegu seda “minu köök on parim” ja seal tehakse kõik gaasipliidil/elektriahjus. Hakkas päris huvitama, miks nemad gaasi eelistavad, neil kiirus väga tähtis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:20; 24.02 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast, et oled eluaeg ainult gaasipliiti omanud, sa ei teagi, mis on päriselt mugav. Sul ju puudub kogemus ja võrdlus teiste pliitidega.

Samuti on seda pliiti raske puhastada. Kui juhtub midagi üle keema, siis valge osa määrdub nagunii

Sinu viimane kogemus gaasipliidiga pärineb vist nõukaajast. Valge osa? Ei mäleta, millal viimati kusagil üldse valget pliiti oleksin näinud.

Võta muidu ette mõni tripp kuhugi profikööki. Võid üllatuda, mis pliite nad seal eelistavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud puupliit, malmplaatidega pliit, gaasipliit, keraamiline pliit ja induktsioon. Vaieldamatult kõige parem on induktsioon.

Kui vokiroogi eriti ei tee, siis pole elaval tulel suurt pointi. Tõsi, puuplidil tehtud road on paremad kui teised. Aga tavaline gaas ei anna toidu maitsele midagi juurde.

Ja see muidugi ei vasta tõele, et gaas on kõige kiirem. Induktsioon on igal juhul kiirem.

Mul on linnakodus induktsioon. Maal aga puupliit ja pliit, millel kaks auku on malmplaatidega, kaks gaasiga. Gaas on vähemalt 5 korda aeglasem kui mu linnakodu induktsioon. See ei ole minu pliidi eripära, vaid olen ka tuttava juures, kel ka gaasipliit, sama täheldanud. Tema muide ka kiitis hirmsasti, et gaas on nii mugav, sest kiire. Ma ei jaksanud ära oodata, kuni pelmeenivesi ükskord keema läheb. Lõpuks ajas juba lausa tigedaks…

Samuti on seda pliiti raske puhastada. Kui juhtub midagi üle keema, siis valge osa määrdub nagunii, aga lisaks lähevad gaasiaugud (need vist ongi düüsid?) umbe ja summutavad leegi. Uuesti saab töökorda alles siis, kui see ära kuivab või kuivatada

Ma vaatasin praegu seda “minu köök on parim” ja seal tehakse kõik gaasipliidil/elektriahjus. Hakkas päris huvitama, miks nemad gaasi eelistavad, neil kiirus väga tähtis.

Kindlasti mitte sellepärast, et niimoodi saab kõige kiiremini. Mõni toit lihtsalt “armastab” elavat tuld rohkem. Näiteks wokkimine, mida sealses kokakunstis rohkelt harrastatakse. Gaas on muidu kiirem küll kui tavaline elektri- või malmraudadega pliit, aga kindlasti mitte kiirem kui induktsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:11; 25.02 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaas on kõige tundlikum, kõige paremini reguleeritav (otse leegi reguleerimine), sellega saab teha kõige erinevamaid küpsetus-keetmise-praadimise-hautamise jne võtteid, sh ka korralik vokkimine, mida induktsioonpliidil saab õigesti teha ainult siis kui on olemas lisavarustusena ostetud nõugusa auguga plaat. Lisaks veel elava leegi paremus mingi elektrilaine ees (mida see toiduga tegelikult teeb, ei olegi veel päris uuritud, vt mikrolaineahju vaimustus paarkümmned aastat tagasi, mis kasutab täpselt samu elektromagnetlaineid, aga toidu sees vrd induktsioonpliidi kiirgus toimetab poti sees.). Lisaks räägime siis ka kiirgusest, mida pliit ise eritab ja millepärast on “ohutu kasutamine” induktsioonpliidil siis, kui sa seisad sellest 30 cm kaugusel, proovi, kas sa tegelikult keedad pliidi juures käsi pikka 🙂 nt:
https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

Niiet induktsioon induktsiooniks, kui ainukeseks eeliseks lugeda kiirust, aga kõikidest teistest on gaas parem.

Ja kui inimene räägib mingist ärakõrbevast valgest pliidiplaadist ja ummistuvatest gaasipõletitest, siis ilmselgelt on tema viimane gaasipliidi kogemus pärinenud nõukaajast 25+ aastat tagasi. Nt vanemate juures on juba vähemalt 15, kui mitte üle 20 aasta hõbedane 2gaasi/2 keraamiline pliit piesosüüdetega ja elektriahjuga jne

Kommersk66kide kataloogist:

Gas Burners

Gas burners are the most common type of cooktop found in commercial kitchens, and can be used to make a variety of menu items by sautéing, boiling, frying, wok frying, stewing, and more (pots and pans necessary). Gas burner cooktops usually come in configurations of 4 or 6 burners. Gas burners continue to be more popular than indution/electric cooktops because of their heat precision and efficiency – gas burners heat up more quickly and many commercial kitchens find that the burners themselves tend to heat more accurately.

Induction Cooktop

Electric induction cooktops, also known as French plate cooktops, are used in the same way as gas burners (pots and pans for sautéing, boiling, frying, wok frying, stewing, etc.). Commercial induction cooktops are generally more powerful and more accurate than residential equivalents, so try not to let the mainstream negative reputation of electric cooktops affect your commercial cooktop decision. Many larger kitchens base their decision (gas vs. electric) on the cost of gas/electricity in their area. Cheaper electricity can make induction cooktops worthwhile if costs are a serious concern.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 08:27; 19.02 13:12; 19.02 16:59; 20.02 10:48; 23.02 20:20; 24.02 09:20; 25.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaas on kõige tundlikum, kõige paremini reguleeritav (otse leegi reguleerimine), sellega saab teha kõige erinevamaid küpsetus-keetmise-praadimise-hautamise jne võtteid, sh ka korralik vokkimine, mida induktsioonpliidil saab õigesti teha ainult siis kui on olemas lisavarustusena ostetud nõugusa auguga plaat. Lisaks veel elava leegi paremus mingi elektrilaine ees (mida see toiduga tegelikult teeb, ei olegi veel päris uuritud, vt mikrolaineahju vaimustus paarkümmned aastat tagasi, mis kasutab täpselt samu elektromagnetlaineid, aga toidu sees vrd induktsioonpliidi kiirgus toimetab poti sees.). Lisaks räägime siis ka kiirgusest, mida pliit ise eritab ja millepärast on “ohutu kasutamine” induktsioonpliidil siis, kui sa seisad sellest 30 cm kaugusel, proovi, kas sa tegelikult keedad pliidi juures käsi pikka ???? nt:
https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

Niiet induktsioon induktsiooniks, kui ainukeseks eeliseks lugeda kiirust, aga kõikidest teistest on gaas parem.

Ja kui inimene räägib mingist ärakõrbevast valgest pliidiplaadist ja ummistuvatest gaasipõletitest, siis ilmselgelt on tema viimane gaasipliidi kogemus pärinenud nõukaajast 25+ aastat tagasi. Nt vanemate juures on juba vähemalt 15, kui mitte üle 20 aasta hõbedane 2gaasi/2 keraamiline pliit piesosüüdetega ja elektriahjuga jne

Siis ilmselt oled ka selle kohta lugenud, et kõik elektririistad kodus eritavad kiirgust. Loodetavasti ei ole sul kodus veekeedukannu ega mobiili. Viimane peaks veel eriti ohtlik tervisele olema. Lisaks, nõudpesumasin. See ju tapab veel eriti ruttu. Nõudepesumasina kasutajatel on ju väidetavalt söögitoru kaetud mürgise pesuvahendi kihiga.

Minu maakodus on umbes 5 aastat vana gaasipliit. Jah, valge. Kipub ära kõrbema ja kui toit juhtub üle keema, siis on gaasiaugud umbes. Peast pliidi marki ei ütle, aga kohe kindlasti pole see vana ja veneaegne aparaat. Paljudel tuttavatel näen kodus samasuguseid pliite. Jah, kindlasti on olemas ka moodsama välimusega pliite, mis ei tähenda, et nö. tavalise välimusega pliite enam ei müüda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 06:22; 19.02 22:17; 28.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Uus gaasipliit liiga nõrk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.