Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö ja halb eelaimus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Uus töö ja halb eelaimus

Postitas:

Uuele tööle minnes võiks ju olla mõnus ootusärevus, eriti kui palk vana töökohaga võrreldes oluliselt suurem? Minul on aga mingi vastik ärevus hinges ja hirm, et tegin vale valiku. Miks, seda ei oska endalegi selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega enne teada ei saa, kui pole tööl käima hakanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla tingitud lihtsalt sellest, et tead, et jälle katseaeg ja pead end tõestama. Töökoha vahetus on alati riskantne ja alati on oht, et ükskõik kui hästi sa oma tööd ka valdad, et sa lihtsalt ei sobi kollektiivi.

Mu enda õde on ka ülemus ja kuita millalgi uuris, et kas ma oskaksin nt oma organisatsioonist kedagi talle soovitada ja vastasin, et no ma tean küll, kes on nagu niisama toredad inimesed meil, aga selles valdkonnas töötulemusi ma ei oska kommenteerida, kuna ei puutu kokku, siis ütleski – kui on normaalne inimene, siis omandab ka töövõtted.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, anna palun hiljem tagasisidet, kuidas siis ikkagi kujunes.
Sisetunnet ei tasu tähelepanuta jätta, sisetunne on väga tark.

Mina tulin just ära ühelt töölt, kuhu minnes oli kõik ilus ja kena, aga mul äratundmist ei toimunud. Ja seda ei tekkinudki. Ja no nii tundub, et Sina lähed nüüd sinna minu asemele (kuigi ilmselgelt see nii ei ole).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et selline hirm on tavaline, sest siiani oli sul ju kindel töökoht olemas, teadsid oma ülesandeid, kõik oli paika loksunud. Eks uus ja tundmatu ikka hirmutab.

Aga igas töökohas on nii tõuse kui mõõnasid. Kas kõik just töötaja enda põhjustatud, töötab ju seal mitmeid inimesi, aga teatud raskused on ületatavad, teatud mitte.

Mina lähen ka proovin uues firmas, kuidas on teistmoodi lähenemisega töötada. Saan seda endale lubada, sest ametlikult olen lapsehoolduspuhkusel ja võin väikese etteteatamistähtajaga tööle naasta. Firma on uus ja jutu järgi tänapäevase mõtlemislaadiga, mis puudutab nii töötajaid kui kliente, aga hirmutab just see uudsus, et kas leiab endale koha, kas suudab tõestada, end tõsiselt võetavaks teha. On ka juba väikeseid tagasilööke olnud, just seaduse poole pealt (ei midagi tõsist), sest tundub, et juhatus pole päris pädev igas valdkonnas, aga vaatan vaikselt edasi. Ise annan endast parima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olen alustamas uues kohas varsti. Sisetunne on selline nii-ja-naa. Tahan juba uude kohta ja kõik tunduvad toredad, aga äkki ei sobi miskit või ei oska end tõestada piisavalt hästi? Olen varem sellel alal olnud, ja üldine pilt on ee, aga ikkagi selline “what if?” Tunne on. Aga see selgub ajaga. Teine pool minust on jälle “jess, saab lõpuks minema vanast ja uude kohta, kuhugi kuhu olen juba mitu kuud tahtnud saada” mind lohutab veel, see et ka teisi uusi töötajaid läheb sinna. Ja ma pole ainus. Seni on pea kõik esimesed paevad hästi lainud. (Ma pole sari-töökohavahetaja, koolipraktikad on enamus siiski olnud. Neil on nii 50/50.) kui esimene päev tõesti natuke aiataha läheb, vaata kuidas nädala-kahe pärast on. Siis laheb palju ladusamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui esimene päev tõesti natuke aiataha läheb, vaata kuidas nädala-kahe pärast on. Siis laheb palju ladusamalt.

Esimene päev peabki reeglina minema natuke aiataha kui töö on vähegi oskusi nõudev. Igal pool on oma spetsiifika, kasvõi pisiasjades. Kui kohe tundub et kõik on jube lihtne, siis on 98% tegelikult midagi lihtsalt valesti läinud või tegemata jäänud. Ja vastupidi, algul jube keerulisena tunduv on pärast möödaminnes ja seljaajuga mõeldes tehtud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katseaeg ei ole mõeldud ainult tööandjatele uue töötaja proovilepanemiseks. Katseajal vaatab ka töötaja seda, kas talle sobib selle tööandja juures töötamine. Kui ei sobi, lahkud katseajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus töö ja halb eelaimus