Esileht Koolilaps Vabastus kehalisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Vabastus kehalisest

Postitas:

Laps vigastas suvel põlveliigest ja peab nüüd mitu kuud ortoosi kandma. Ta tegi kehalises harjutusi siiski kaasa. Kusjuures mina teadsin, et õpetaja annab talle vaid ülakehaharjutusi . Täna tuli koju jutuga, et oli ühe harjutusega uuesti liigesele viga teinud.
Muudetud:
Kas peaksin kirjutama ise mitmeks kuuks vabastuse või on selleks vaja mingit tõendit?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

räägi õpetajaga

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:45; 25.09 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus rohkem siiski selles, et kas tänapäeval kirjutatakse ise ka pikemad vabastused või olete sel puhul ikka mingi tõendi muretsenud?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sellega on nii, et sõltub kehalise õpetajast. Juriidilise külje pealt ei kirjuta arstid juba vist 10 aastat kehalise tõendeid. Aga… on kehalise õpetajaid, kes siiski nõuavad nö ametlikke. Samas … ainus ortopeed, kes vähemalt nägusid ei teinud tõendi küsimise peale, oli üks lasteortopeed ja siis üks vanem ortopeed, kes ohkas, et no mis seal’s ikka ja kirjutas ära. Teised tegid rohkem sellist ma-suren-kohe-ära-kui-sellise-jamaga-pean-tegelema nägu. Päris paljude perearstikeskuste lehel on nt kirjas, et nad ei kirjuta kehalise tõendeid.

Aastast 2010:
“Puudumistõendi, ka vabastuse kehalisest kasvatusest, kirjutab edaspidi lapsevanem, sõltumata sellest, milline on puudumise põhjus ja kestus.

Perearstide seltsi juhatuse esimehe Ruth Kalda hinnangul on tõendite kirjutamine formaalne tegevus ja kulutab arsti aega. «Muudatus hoiab kokku nii arsti kui lapsevanema aega,» sõnas ta.”

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 17:04; 23.09 19:54; 23.09 21:28; 24.09 10:47; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline laps peaks käima füsioterapeudil.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 17:24; 23.09 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline laps peaks käima füsioterapeudil.

Käimegi füsioterapeudil.
Kuid küsimus on kehalise kasvatuse tundide kohta.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägid veel korra õpetajaga. Ähvardad, kui vaja. Sest liigne koormus valel ajal keerab põlve lõplikult pekki. Kui õpetajaga soovib tõendit, siis küsid talt 50 eurot. Sest nii palju maksab tõendi väljastamine, eriti veel kui pead eraarsti juurde minema. Sest nö. riiklikku arsti on tõesti nõme sellise probleemiga tüüdata. Kui õpetajaga rääkimine ei aita, siis edasi direktori juurde.

P.S. Arstina julgen ma arvata, et saaksid selle tõendi ka tasuta ükskõik kelle käest, aga siinkohal oleksin ma põhimõõtekindel. Mismõttes õpetaja ei usalda lapsevanemat?!

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on püsiv selgrookahjustus. Taastusraviarst kirjutas kooli esitamiseks tõendi, kus on kirjas millised tegevused on lapse tervisliku seisundi tõttu välistatud. Muid harjutusi teeb, jooksmise asemel kõnnib, akrobaatika ja veel paar asja välistatud). Küsige taastusraviarstilt, kes lapse ravi juhendab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei tahtnud mu lapsele tasulised arstid grammigi rohkem kirjutada tõendeid. Pigem sai tõendi kätte just riiklikust süsteemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 17:04; 23.09 19:54; 23.09 21:28; 24.09 10:47; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb õpetajast muidugi. Mul ühel pojal oli käsi kipsis. Kirjutasin ise vabastuse, millega õpetaja nõus polnud. Õpetaja väide oli, et kõhulihased ja jalad on ju terved. Ei teagi millega see oleks lõppenud, aga karantiin tuli peale. Teisel poisil oli hüppeliigese mõra tõttu jalg kipsis. Õpetaja oli küll teine, aga suhtumine sama. No ei saanud ka peale kipsi jalga kohe liikuma. Hüümärgid tegemata jooksude ja pallimängude eest kogunesid. Lõppes see siis, kui käisime ortopeedil ja sai paberil tõendi. Ortopeedi kommentaar kusjuures oli ka, et kehalise õpetajad on kohe sellised erilised fruktid. Tegemata tööde eest pidi siis poiss referaadid kirjutama jooksutehnika, hüppetehnika jne.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 20:24; 24.09 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka arstina ei näe, miks see laps ei võiks midagi kaasa teha. Jah, liiges on kindlasti valus, aga liikuma peab, sest lihased kõhetuvad ja pärast neid taastada on ka väga valus.
Kui laps tegi põlvele liiga ortoosi kandes, siis võiks laps arutada füsioterapeudiga, mis ta siis tegi ning kuidas see valu tekitas.
Hetkel ju tunnid õues, enamus asju tehakse jalgadega.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 17:24; 23.09 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Liikumiseks-liigutamiseks on iga häda ja vigastuse korral omad piirid. Suurem osa kehalise kasvatuse õpetajatest ei ole võimelised sellega 100% arvestama. Kehalise õpetajaga nö vägikaika vedamine võib kokkuvõttes kalliks maksma minna. Õpetaja survestab midagi tegema, mida ei peaks-asi venib. Tegelikult ei ole paar kuud hea füsioterapeudi juhendamisel tegutsemist sugugi kehvem kehalise tundides käimisest.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 17:04; 23.09 19:54; 23.09 21:28; 24.09 10:47; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka arstina ei näe, miks see laps ei võiks midagi kaasa teha. Jah, liiges on kindlasti valus, aga liikuma peab, sest lihased kõhetuvad ja pärast neid taastada on ka väga valus.

Kui laps tegi põlvele liiga ortoosi kandes, siis võiks laps arutada füsioterapeudiga, mis ta siis tegi ning kuidas see valu tekitas.

Hetkel ju tunnid õues, enamus asju tehakse jalgadega.

Algse vigastusena oli tegemist patella totaalse luktsatsiooniga, mille laps sai ebatasasel pinnal lohku astudes. Täna toimus tunnis vale liigutuse tõttu uus luktsatsioon. Tänu ortoosile oli tegu osalise luktsatsiooniga.
Taastusraviarsti meil (veel) pole. Lastekirurg kirjutas (põlve vaatamata) peale kipsi ortoosi ja ütles, et seda tuleb 4 kuud kanda. See oli kogu konsultatsioon. Füsioterapeudi otsisin ise.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb õpetajast muidugi. Mul ühel pojal oli käsi kipsis. Kirjutasin ise vabastuse, millega õpetaja nõus polnud. Õpetaja väide oli, et kõhulihased ja jalad on ju terved. Ei teagi millega see oleks lõppenud, aga karantiin tuli peale. Teisel poisil oli hüppeliigese mõra tõttu jalg kipsis. Õpetaja oli küll teine, aga suhtumine sama. No ei saanud ka peale kipsi jalga kohe liikuma. Hüümärgid tegemata jooksude ja pallimängude eest kogunesid. Lõppes see siis, kui käisime ortopeedil ja sai paberil tõendi. Ortopeedi kommentaar kusjuures oli ka, et kehalise õpetajad on kohe sellised erilised fruktid. Tegemata tööde eest pidi siis poiss referaadid kirjutama jooksutehnika, hüppetehnika jne.

Sinu meelest peaks kipsis käega kuu aega toolil istuma? Ja referaate peabki kirjutama, kui oled vabastatud. Sulle meeldiks suvetöö rohkem?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb õpetajast muidugi. Mul ühel pojal oli käsi kipsis. Kirjutasin ise vabastuse, millega õpetaja nõus polnud. Õpetaja väide oli, et kõhulihased ja jalad on ju terved. Ei teagi millega see oleks lõppenud, aga karantiin tuli peale. Teisel poisil oli hüppeliigese mõra tõttu jalg kipsis. Õpetaja oli küll teine, aga suhtumine sama. No ei saanud ka peale kipsi jalga kohe liikuma. Hüümärgid tegemata jooksude ja pallimängude eest kogunesid. Lõppes see siis, kui käisime ortopeedil ja sai paberil tõendi. Ortopeedi kommentaar kusjuures oli ka, et kehalise õpetajad on kohe sellised erilised fruktid. Tegemata tööde eest pidi siis poiss referaadid kirjutama jooksutehnika, hüppetehnika jne.

Sinu meelest peaks kipsis käega kuu aega toolil istuma? Ja referaate peabki kirjutama, kui oled vabastatud. Sulle meeldiks suvetöö rohkem?

Lapsed liigutaksid end palju rohkem ja käiksid kehalises palju meelsamini kui õpetajad ise nõmedalt ei käituks ja neile seda tundi vastumeelseks ei teeks? Mida hullu õigupoolest on mõnes tegemata jooksus ja pallimängus mitteosalemises? Vastus – see ei muuda midagi lapse edasises elus. Küll aga võib mõjutada tema elu see vigastus ja see kui ta sellest rahulikult taastuda ei saa. Tuletage meelde kui kaua tippsportlastel vigastustest taastumisega aega läheb. Õpetajal on olemas võimalused laps ka teistmoodi tundi kaasata, aga tunduvalt mugavam on X-e laduda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA. Meie lapsel on oma õpetajaga head suhted. Kuigi õpetaja on pigem nõudlik, tahab laps väga tema tundides käia. Eks see eilne vigastus oli kombo õpetaja teadmatusest ning lapse liiga suurest õhinast ja soovist võimalikult palju kaasa teha.
Kindlasti pean õpetajaga ühendust võtma, kuid tunnen, et mul puuduvad pädevused talle õiget nõu anda. Tegu on geneetilise probleemiga, st laps on pärinud hüpermobiilsed liigesed, mis võivadki kergemini välja minna, kuid hetkel ei tohiks valede harjutustega asja veel hullemaks ajada. Füsioterapeudilt saadud harjutused on mõeldud siseruumis tegemiseks, kuid eks peame temaga ka veel arutama, kui palju võiks laps kehalise tundides kaasa teha.
Eile olin tõesti väga endast väljas, et kuidas õpetaja lasi teha harjutust, millel on ilmselgelt koormus just haigele põlvele ning sealt ka mõte, et ehk oleks mõistlikum ja ohutum olla mõnda aega liikumistundidest eemal.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma arvan ka sama, et kui laps saab oma kipsis käel mingi aja rahulikult kosuda lasta, siis tegelikult mingit kahju ju ei sünni. Ei pea ju kipsis kätt iga hinna eest raputama, kõigutama jne.

Hüpermobiilse lapse puhul ma pakuks, et enne põlve nö tugevdavat harjutus- vms kuuri ei maksaks hetkel kehalises nö muhku norida. Vigastuse kordumine on sellisele lapsele suurem probleem, kui nö tavalapsele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 17:04; 23.09 19:54; 23.09 21:28; 24.09 10:47; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb õpetajast muidugi. Mul ühel pojal oli käsi kipsis. Kirjutasin ise vabastuse, millega õpetaja nõus polnud. Õpetaja väide oli, et kõhulihased ja jalad on ju terved. Ei teagi millega see oleks lõppenud, aga karantiin tuli peale. Teisel poisil oli hüppeliigese mõra tõttu jalg kipsis. Õpetaja oli küll teine, aga suhtumine sama. No ei saanud ka peale kipsi jalga kohe liikuma. Hüümärgid tegemata jooksude ja pallimängude eest kogunesid. Lõppes see siis, kui käisime ortopeedil ja sai paberil tõendi. Ortopeedi kommentaar kusjuures oli ka, et kehalise õpetajad on kohe sellised erilised fruktid. Tegemata tööde eest pidi siis poiss referaadid kirjutama jooksutehnika, hüppetehnika jne.

Sinu meelest peaks kipsis käega kuu aega toolil istuma? Ja referaate peabki kirjutama, kui oled vabastatud. Sulle meeldiks suvetöö rohkem?

Ei pea kipsis käega kuu aega toolil istuma. Kui Emost öeldi, et kipskäsi peaks vähemalt paar nädalat oma kätt hoidma ja samas hakkan kehalise õpetajaga võitlema tundub see absurd. Pigem ma jah luban oma lapsel uue trauma saamise hirmus kehalises mitte kaasa teha. Kusjuures kipsi sai ta kehalise tunnis… Ja referaatidest-loomulikult tuleb oma hinded kuidagi lunastada. Kust sa loed välja, et ma selle vastu olin? Selline suhtumine oleks võinud õpetajal kohe olla. Näeb, et laps lonkab ja joosta ei suuda. Kaks kuud oli hüppeliiges veel paistes, peale kipsi eemaldamist ja mõnuga iga tunni eest hüümärk. Lahendus-referaatide näol on ju olemas, miks õpetaja seda kohe ei paku. Miks peab kõik läbi võitlemise käima.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 20:24; 24.09 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liikumiseks-liigutamiseks on iga häda ja vigastuse korral omad piirid. Suurem osa kehalise kasvatuse õpetajatest ei ole võimelised sellega 100% arvestama. Kehalise õpetajaga nö vägikaika vedamine võib kokkuvõttes kalliks maksma minna. Õpetaja survestab midagi tegema, mida ei peaks-asi venib. Tegelikult ei ole paar kuud hea füsioterapeudi juhendamisel tegutsemist sugugi kehvem kehalise tundides käimisest.

Selleks ongi vaja spetsialisti tõendit/juhist, mida peab/tohib/ei tohi teha. Või tõendit füsioterapeudi tundides käimise kohta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA. Meie lapsel on oma õpetajaga head suhted. Kuigi õpetaja on pigem nõudlik, tahab laps väga tema tundides käia. Eks see eilne vigastus oli kombo õpetaja teadmatusest ning lapse liiga suurest õhinast ja soovist võimalikult palju kaasa teha.

Kindlasti pean õpetajaga ühendust võtma, kuid tunnen, et mul puuduvad pädevused talle õiget nõu anda. Tegu on geneetilise probleemiga, st laps on pärinud hüpermobiilsed liigesed, mis võivadki kergemini välja minna, kuid hetkel ei tohiks valede harjutustega asja veel hullemaks ajada. Füsioterapeudilt saadud harjutused on mõeldud siseruumis tegemiseks, kuid eks peame temaga ka veel arutama, kui palju võiks laps kehalise tundides kaasa teha.

Eile olin tõesti väga endast väljas, et kuidas õpetaja lasi teha harjutust, millel on ilmselgelt koormus just haigele põlvele ning sealt ka mõte, et ehk oleks mõistlikum ja ohutum olla mõnda aega liikumistundidest eemal.

no aga palun kirjuta sellest kehalise õpetajale, kust tema seda teadma peaks? lapsed räägivad õpetajatele igasuguseid legende, neid ei saa alati usaldada ja kust peab õpetaja teadma, et su lapsel on varjatud terviseprobleemid, mis võivad vajada erikohtlemist tunnis? saadad õpetajale tõestuseks nt digiloo väljavõtte, kui arsti käest tõendit ei saa.
minu üks laps on aastaid kehalise normide täitmisest vabastatud arsti tõendiga (liigeseprobleemid), sest arst pakkus ise selle tõendi välja (raviarst). teisel lapsel on samuti terviseprobleem, mis ei luba enamikust asjadest osa võtta, tema õpetaja puhul piisas rääkimisest ja digiloo väljavõtte saatmisest, sest seal näha, et lapsel tõesti terviseprobleem, mitte ei viili ta tundidest. mõlemal lapsel on kehaline tunnistusel hinde asemel “arvestatud”.
niisama perekoolis vahutamisest pole kasu, suhtle õpetajaga ja selgita talle lapse olukorda. lapsed ise räägivad igasuguseid muinaslugusid õpetajatele, selleks ongi vanem, kes selliseid asju ajab.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.09 16:45; 25.09 06:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis vahutamisest ja olukorra läbi teiste silmade nägemisest on alati kasu. 🙂
Emotsioonide pealt õpetajaga vestlema tormates, ei oleks pruukinud see väga konstruktiivne vestlus olla. 😉
Tänud kaasamõtlemast!

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tõendit võib ju põhimõtteliselt vaja olla. Aga riik on üsna otse öelnud, et arstid tõendeid ei väljasta ja neid arste on ikka väga palju, kes selles osas oma õigustega kursis on.
Füsioterapeudi tundides käimine on ka tegelikult huvitav asi. Mu laps on kõik viimased korrad saanud harjutused ja tule kuu pärast tagasi. Mingit püsikäimist ei ole.
Mu lapsel on tegelikult hetkel üks kehtiv eriarsti kirjutatud tõend. See kusjuures annab õiguse lapsele ise otsustada, mida ta teha saab. Iga tervisehäda puhul ei saagi arst piire panna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.09 17:04; 23.09 19:54; 23.09 21:28; 24.09 10:47; 25.09 07:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga palun kirjuta sellest kehalise õpetajale, kust tema seda teadma peaks? lapsed räägivad õpetajatele igasuguseid legende, neid ei saa alati usaldada ja kust peab õpetaja teadma, et su lapsel on varjatud terviseprobleemid, mis võivad vajada erikohtlemist tunnis?

Usaldasin tõesti lapse ja õpetaja omavahelist suhtlust, sest tegu ei ole algklasside lapsega, vaid lõpuklassi teismelisega, kes ei soovi, et “emme” kooli läheks. Vestlusest lapsega, et kuidas õpetaja suhtus ja kas on vaja tõendit, sain tagasisidet, et õpetaja annab eraldi harjutused ning olevat suhelnud tuttava arstiga, kelle kaudu sai soovitusi, milliseid harjutusi võiks põlvele teha. Seetõttu arvasingi, et kõik on kontrolli all ja mul pole vaja sekkuda.

Siit soovisin siis saada informatsiooni selliste pikemaajaliste vigastuste ja kehaliste kasvatuse tundide kohta ning sain ka. Minu ajal kirjutas arst mulle aastateks vabastuse, kuid nüüd on süsteem paindlikum, mis on iseenesest ju positiivne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, milles üldse küsimus on. Laps vigastas põlveliigest ja sa usaldad, et mingi põhikooli kehalise õpetaja oskab talle ikkagi füüsilisi harjutusi koostada (laps ütles sinu heakskiidul õpetajale, et te nii soovite). Ta ei ole ju füsioterapeut, miks sa eeldad selliseid oskusi temalt ja paned üldse sellesse olukorda?
Sulle tõesti sobib, et võõras inimene suhtleb kolmandaga (arstiga, kes pole sinu lapse vigastusega tutvunud) ja selle põhjal määratakse vigastatud lapsele harjutusi?
Muidugi vormista vabastus (kaua siin Perekoolis analüüsida võid, kõigepealt kirjuta ise ja kui tõesti ei sobi, siis uurid edasi, mis tõendit veel vaja). Liigesed on ometi tõsine asi, aga Sina vastutad selle eest, mitte õpetaja, kellelt te lapsega eeldate ametilt mitte nõutud teadmisi-oskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 08:46; 25.09 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, milles üldse küsimus on. Laps vigastas põlveliigest ja sa usaldad, et mingi põhikooli kehalise õpetaja oskab talle ikkagi füüsilisi harjutusi koostada (laps ütles sinu heakskiidul õpetajale, et te nii soovite). Ta ei ole ju füsioterapeut, miks sa eeldad selliseid oskusi temalt ja paned üldse sellesse olukorda?

Sulle tõesti sobib, et võõras inimene suhtleb kolmandaga (arstiga, kes pole sinu lapse vigastusega tutvunud) ja selle põhjal määratakse vigastatud lapsele harjutusi?

Muidugi vormista vabastus (kaua siin Perekoolis analüüsida võid, kõigepealt kirjuta ise ja kui tõesti ei sobi, siis uurid edasi, mis tõendit veel vaja). Liigesed on ometi tõsine asi, aga Sina vastutad selle eest, mitte õpetaja, kellelt te lapsega eeldate ametilt mitte nõutud teadmisi-oskusi.

Tegu on minu jaoks ka uudse olukorraga. Kuidas peaks tavaline lapsevanem oskama selle probleemi tõsidust hinnata? Siin kommenteerijad on võibolla ise meditsiini taustaga või füsioterapeudid ja teavad, kui tõsine asi on liigesevigastus või kui hea ettevalmistuse on ses osas saanud kehalise kasvatuse õpetajad. Ma tõesti eeldasin, et kui laps läheb ortoosiga kooli ja ütleb, et peab 4 kuud rahulikult võtma, siis nii ongi. Palusin lapsel õpetajalt küsida, kas on vaja vabastust või mitte ja kuna õpetaja pakkus esialgu ülakeha harjutusi, siis jäin sellega rahule ja ei osanud üle mõelda.
PS. Võtsin juba ka õpetajaga ühendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.09 16:28; 23.09 16:53; 23.09 17:27; 23.09 21:31; 24.09 10:17; 25.09 07:24; 25.09 08:32; 25.09 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks tavaline lapsevanem oskama selle probleemi tõsidust hinnata?

Mitte jätta asja lapse enda ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 08:46; 25.09 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas peaks tavaline lapsevanem oskama selle probleemi tõsidust hinnata?

Mitte jätta asja lapse enda ajada.

Mina ajasin keskkoolis kõik oma arstidel käimised ja kooliasjad ise. Käisin ise ortopeedi juures (vanemad muidugi teadsid kõigest ja soovitasid ka), rääkisin ise kehalise õpetajaga, sain ka ortopeedilt tõendi, mis mind kooli lõpuni kehalisest vabastas. Ei tea, kas see oli ametlik tõend või mitteametlik, aga oli paber, kus peal üherealine soovitus kehalise õpetajale ja allkiri all. Kehalise õpetajale ütlesin ise, et teen neid ja neid asju ja mõnda teist harjutust ei tee üldse. Leppisime kokku mis harjutusi ma teen siis, kui tunnis on plaanis teha selliseid, mida ma kaasa teha ei tohi. Õpetaja polnud olukorrast just vaimustuses ja eks ta mind natuke seanahavedajaks pidas, aga temaga sai kokku leppida ning minul oli alati ausalt nahk märg, kui kehalise tund läbi sai. Ja mu ortopeediline häda ei läinudki hullemaks. Senimaani sama seis ja ei sega üldse elu:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtle kehalise õpetajaga .
Eelmisel sügisel vigastas vanem poeg põlve ja oli 2 ndl kodus pikali, siis hakkas ortoosi kandma ja ka koolis käima . Aga kehalisest kirjutasin ise vabastuse 3-4 nädalaks ja õpetaja sai aru.
Teine poeg väänas nüüd hüppeliigese välja . Sai käidud traumapunktis , laps pidi paar päeva kodus olema ja siis kehalisest paar nädalat vabastus. Ise kirjutasin ja õpetaja poolt probleeme ei tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on erinevad, õpetajad on erinevad ja koolid ka. Kui minu lapse vigastus kehalises hullemaks läheks, ma küll läheks just emotsiooni pealt kooli. See laps peab selle põlvega eluaeg vastu pidama. Vigastustel on ju vahe, kustkohast õpetaja palja silmaga peaks ortoosi järgi aru saama, mis täpselt viga on? Ma kirjutaks või vestleks õpetajaga ja selgitaks tausta (geneetika, mis seal taga veel on, mis siis saab kui kordub) ning lepiks kokku, mida peab tunnis tegema ja mida mitte. Mu enda lapsel oli aasta tagasi korralik küünarliigese vigastus ja arst esimesed kolm nädalat ei lubanud midagi teha. Kuna oli ka mitmeid operatsioone siis kirjutasin kooli ka pigem rohkem ja andsin infot, kui kaugel asi juba on, mis veel ees seisab, mida arst arvab jne. Klassijuhataja ütles, et laps ei käi kehalises ja oligi kõik. Laps ei pruugi ise soovida õpetajaga nii süvitsi infoga minna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kooli mingites reeglites kirjas millal piisab vanema tõendist. Vist üle kolme tunni järjest puudumisel oli vaja arstitõendit. Minu laps läks paranemisjärgus hüppeliigesega kooli. Arvasin, et kaugushüpet ei tohiks küll teha. Esimestes tundides vist kandis ortoosi. Ütles, et räägib ise õpetajaga. Õpetaja ei tahtnud uskuda, laps kõndis juba kenasti. Perearsti käest oleks saanud tõendi, arvan.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Vabastus kehalisest