Esileht Väikelaps Väikelaps ja liivakast

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Väikelaps ja liivakast

Postitas:
Kägu

Võibolla veider küsimus, aga kuidas olete nö õpetanud lapsele liivakastis mängimist ilma, et ta liiva nt üle pea ja silma ei viskaks. Seda, et liiva suhu jõuab jne olen arvestanud, aga päris suur hirm selle eest, et endale silma viskab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ta sinna liivakasti ju üksi ei lähe 🙂 Siis suunadki, vajadusel takistad. Nagu kõige muu ebasoovitavaga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jestas, no proovib loopida, siis takistad, ja kui jõuabki natuke silma minna, siis pesed voolava vee all ära ometi. Jah, ebamugav lapsele, aga õpibki, et ei tasu teha seda.
Mis maailmalõpp see siis nüüd on?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jestas, no proovib loopida, siis takistad, ja kui jõuabki natuke silma minna, siis pesed voolava vee all ära ometi. Jah, ebamugav lapsele, aga õpibki, et ei tasu teha seda.

Mis maailmalõpp see siis nüüd on?

Kus maailmalõpu viidet nägid?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jestas, no proovib loopida, siis takistad, ja kui jõuabki natuke silma minna, siis pesed voolava vee all ära ometi. Jah, ebamugav lapsele, aga õpibki, et ei tasu teha seda.

Mis maailmalõpp see siis nüüd on?

Mul on endal puru silma läinud nii, et olen mitmeid kordi pidanud EMOs käima ja silmaklappigi kasutama, sest sarvkest on kriimustada saanud ja “ähvardatud” järgmine kord sarvkesta juba kõrvetada (ma ei mäleta, mis termin ja protseduur see täpselt oli, õnneks ammu möödas ja pole enam tükk aega juhtunud). Hoolimata sellest, et iga kord on see kodus juhtunud ja koheselt silmi loputama jooksnud – seega jah, hirm on selle ees.

Saan ise ka aru, et veider küsimus (nagu mainin), aga eks oma kogemus ilmselt lisabki selle hirmu, mida ehk teistel pole olnud…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jestas, no proovib loopida, siis takistad, ja kui jõuabki natuke silma minna, siis pesed voolava vee all ära ometi. Jah, ebamugav lapsele, aga õpibki, et ei tasu teha seda.

Mis maailmalõpp see siis nüüd on?

Mul on endal puru silma läinud nii, et olen mitmeid kordi pidanud EMOs käima ja silmaklappigi kasutama, sest sarvkest on kriimustada saanud ja “ähvardatud” järgmine kord sarvkesta juba kõrvetada (ma ei mäleta, mis termin ja protseduur see täpselt oli, õnneks ammu möödas ja pole enam tükk aega juhtunud). Hoolimata sellest, et iga kord on see kodus juhtunud ja koheselt silmi loputama jooksnud – seega jah, hirm on selle ees.

Saan ise ka aru, et veider küsimus (nagu mainin), aga eks oma kogemus ilmselt lisabki selle hirmu, mida ehk teistel pole olnud…

Arusaadav siis, kui omal on sellised halvad kogemused. Siiski ütleks mitmekordse ema ja lasteaiaõpetajana, et enamasti lapsed siiski kõik hullavad liivakastis ja enamasti neil sellest erilist traumat ei teki, kui ka läheb liiva silma – korra on vastik, aga saab silmast ära. Palju ebamugavam on, kui silma satub saepurutükike, sest puit punsub niiskes keskkonnas ja siis võib küll juba arsti abi vaja minna. Liivaga pole tõepoolest ainsatki säärast juhtumit olnud, et lihtsalt veega puhtaks ei saa silma 🙂 Nii et ära ülearu muretse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps tahab liiva loopida, siis pakun talle liivaga mängimiseks ämbrit või autokasti.. “Näe, pane liiv hoopis siia”. “Teeme koos ühe liivamaja” vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla veider küsimus, aga kuidas olete nö õpetanud lapsele liivakastis mängimist ilma, et ta liiva nt üle pea ja silma ei viskaks. Seda, et liiva suhu jõuab jne olen arvestanud, aga päris suur hirm selle eest, et endale silma viskab.

Üldjuhul nad kasvavad sellest ise välja, aga võib ka öelda EI tohi ja kui ära ei lõpeta, tõstad lapse liivakastist välja lihtsalt. Ma oleks pigem mures, et teistele lastele liiva silma ei viska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks pigem mures, et teistele lastele liiva silma ei viska.

Oma koduhoovis seda muret pole õnneks.

Aga kui vana lapsega te üldse hakasite liivakastis mängimas käima? Alla aastasega juba, aastasega või pigem oligi siis kui lasteaeda läks 1,5-3 kui rohkem “mõistust” ka peas – st arusaamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu on ikka väga keeruliseks tehtud, lapsed õpivadki selliseid asju n.ö. katse-eksitus meetodil, kui keelust aru ei saa -on ebameeldiv kogemus ning siis enam ei tee. kõik lapsed on oma elus liivakastis/rannas liivaga mänginud.  Liivakasti läheb laps siis, kui kast on olemas, kohe tekib huvi asja vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks pigem mures, et teistele lastele liiva silma ei viska.

Oma koduhoovis seda muret pole õnneks.

Aga kui vana lapsega te üldse hakasite liivakastis mängimas käima? Alla aastasega juba, aastasega või pigem oligi siis kui lasteaeda läks 1,5-3 kui rohkem “mõistust” ka peas – st arusaamist?

Aastasega käisin küll juba liivakastis ja mängimas ka muidu mänguväljakutel. Ise istusin ka liivakasti äärel muidugi. Isegi, kui laps veel ei kõnni, pakub liivakast jne juba lapsele huvi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Väikelaps ja liivakast