Esileht Pereelu ja suhted väikelapsega üksikema ja hullumas

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 183 )

Teema: väikelapsega üksikema ja hullumas

Postitas:

Olen ka üksikema ,mul on põhimure materiaalne pool kuigi ka tunnen vahel üksindust .
Õnneks ema aitab mind ja olen saanud puhata .olen saanud väljas käia ja lõõgastuda .ja siis peale seda on nii hea jälle lapsega koos olla.Praegu on juba kergem kuna laps käib koolis.
Kuna nagu aru sain tuled materiaalselt endaga välja ,ehk on võimalik sul siis mõneks tunniks või koguni üheks päevaks palgata lapsehoidja ,et saaksid natuke lõõgastuda ja end välja puhata.See vaheldus annab palju jõudu .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meest lapsega vägisi suhtlema ei pane, aga majanduslik toetus aitaks kasutada vahel hoidjat, hiljem näiteks last laagrisse saata vms, et endale aega jääks.[/tsitaat]Teemaalgatajaga samas olukorras olin ja seda siiani ka mina kuid lapse isa tegi kõik kohtu mõjutamiseks, et kohus ei määranud temalt sentigi lapsehoidja v laagri raha. Lihtsalt hakkas lolli mängima ja valetama, et ma pole talle last pakkunud ning veel enam, ma pidavat takistama tal lapsega kohtumist. Nuta või naera. Selle tagajärjel hakkasin ka mina ad-d sööma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küll sa üle elad selle aja. algul on nad väiksed ja ei lase magada ja puhata.
läheb mööda u 10 aastat ja sa ei saa magada, ega kui laps ei tule koju kokkulepitud ajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 30.09 10:24; 30.09 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jutt õige, nii ongi. Teemat alustasingi, et alalõpmata räägitakse (ma ei lugenudki enne perekooli ja avalikult keegi ei räägi probleemidest)rahalistest raskustest aga keegi räägi kui raske on last kasvatada. Mulle ei olnud see parim valik aga ma ei teadnud mida valin. Esimene laps. Nüüd on laps olemas ja ei oska suletud ringist välja saada. Laps on tore, ta on väga hea iseloomuga (pagan, kirjeldan nagu koera tõutunnuseid) üritan olla vastutustundlik, tegeleda ja mõtlen ainult kuidas temal parem oleks. See on kõik võlts, ma teen seda sellepärast nii, et nii on õige aga nüüd tunnengi, ma ei jaks enam selliselt jätkata. [/tsitaat]
Sinu elus on rõõm puudu, pead selle üles leidma. Leidma sellestsamast, mis sul on.
Sind võib aidata mõte, et see tegu ei ole ainult sinu vastutada, mehel on selles ka oma osa. Mees tuleb vastutama panna ühel või teisel moel – ja usu mind, kui selles osas on selgus majas, siis läheb sul endal ka kergemaks.
Praegu sa süüdistad ennast, see võtab sult jõu ära. Keegi pole süüdi. Aga kaks on vastutavad. Mitte ainult sina.
Sa võid lasta mehel valida, mil viisil ta vastutab – kas annab raha, tunnistab ennast avalikult isaks ja hakkab lapsega kohtuma (samal ajal saaksid sina aega iseenda jaoks) või mõnel kolmandal moel. Kui annab raha, saad sa sagedamini hoidjat palgata.

Ja see on loll jutt, et väikelapsega ema peabki olema kogu aeg väsinud ja närviline. Ei, sellist kohustust ei ole. Kui on võimalik abi saada, siis hangi seda abi. Kui ei ole, siis tuleb jah välja kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu elus on rõõm puudu, pead selle üles leidma. Leidma sellestsamast, mis sul on.
Sind võib aidata mõte, et see tegu ei ole ainult sinu vastutada, mehel on selles ka oma osa. Mees tuleb vastutama panna ühel või teisel moel – ja usu mind, kui selles osas on selgus majas, siis läheb sul endal ka kergemaks.
Praegu sa süüdistad ennast, see võtab sult jõu ära. Keegi pole süüdi. Aga kaks on vastutavad. Mitte ainult sina.
Sa võid lasta mehel valida, mil viisil ta vastutab – kas annab raha, tunnistab ennast avalikult isaks ja hakkab lapsega kohtuma (samal ajal saaksid sina aega iseenda jaoks) või mõnel kolmandal moel. Kui annab raha, saad sa sagedamini hoidjat palgata.

Ja see on loll jutt, et väikelapsega ema peabki olema kogu aeg väsinud ja närviline. Ei, sellist kohustust ei ole. Kui on võimalik abi saada, siis hangi seda abi. Kui ei ole, siis tuleb jah välja kannatada. [/tsitaat]Ma kirjutasin eespool, mis juhtub kui rongaisa vägisi vastutama sundida. Lõpuks on närvid kohtus käimisest veel rohkem laastatud ning lisaks veel majanduslikult laostunud tänu advokaadikuludele. Mul kestis kogu see protsess 2 aastat, läks maksma 3000 eurot ning selle tulemuseks saavutasin 35 eurot miinimumist suurema elatise ning kohtu poolt ei määratud mingit suhtluskorda.
Muidugi, eks mõni mees ka vbl murdub aga kavalamad mitte. Loodan, et lapsehoidja tasudega oled kursis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.Miks tehakse lapsed mehega,kellega ei plaani koos lapsi kasvatada,või kes pole lastekasvatamiseks veel valmis?
2.Miks ei otsita meest,kellega jagada elukoormat?
Lõpptulemuseks on see,et üksikud mehed kaotavad lootuse oma õnnele ja lõpetavad eksistentsi omal käel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]1.Miks tehakse lapsed mehega,kellega ei plaani koos lapsi kasvatada,või kes pole lastekasvatamiseks veel valmis?
2.Miks ei otsita meest,kellega jagada elukoormat?
Lõpptulemuseks on see,et üksikud mehed kaotavad lootuse oma õnnele ja lõpetavad eksistentsi omal käel.[/tsitaat]
1. Miks pühivad mõned mehed oma käed puhtaks ja põgenevad elukoorma jagamisest kuigi enne tõotasid olla koos ja lubasid tähed taevast tuua?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

1. Miks pühivad mõned mehed oma käed puhtaks ja põgenevad elukoorma jagamisest kuigi enne tõotasid olla koos ja lubasid tähed taevast tuua?[/tsitaat]
Sest nad polnud pere-eluks piisavalt küpsed.Tõenäoliselt oli tegu alla 40 aastaste meestega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]1.Miks tehakse lapsed mehega,kellega ei plaani koos lapsi kasvatada,või kes pole lastekasvatamiseks veel valmis?
2.Miks ei otsita meest,kellega jagada elukoormat?
Lõpptulemuseks on see,et üksikud mehed kaotavad lootuse oma õnnele ja lõpetavad eksistentsi omal käel.[/tsitaat]

Sest pole olemas ühtki põhjust, miks peaks keegi tahtma oma elamisse meest, kui on võimalik elada ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.09 14:30; 28.09 16:01; 28.09 17:42; 28.09 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest nad polnud pere-eluks piisavalt küpsed.Tõenäoliselt oli tegu alla 40 aastaste meestega.[/tsitaat]Sul on õigus. Üks selline isend oli 39 aastane kui laps sündis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]
Sul on õigus. Üks selline isend oli 39 aastane kui laps sündis :)[/tsitaat]
Oleksid pidanud lapse isaks valima 45+ mehe,kui tekkis soov pere luua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isiklikult arvan, et antud loos on sügavamad põhjused läbipõlemisel, kui üksikemadus ja raske väikelapseiga. Põhjused võivad olla pärit ka sinu enda lapsepõlvest.
Aga mida saaks teha… Siin foorumis on palju räägitud sellest, et kui emal üleväsimus siis kindlasti kui laps puhkab-magab, siis peaks ka ema puhkama. On olemas inimtüübid, keda nimetatakse perfektsionistideks. Neil tüüpidel on suur oht läbi põleda, sest nad tunnevad sundust, et kõik peab olema korras või kõik peab olema õigesti tehtud. Neil on suur vajadus olla tubli ja töökas jne. ja selle vajadusega nad piitsutavad kas ennast või teisi.
Esiteks soovitan ma ennast korralikult välja magada ehk õhtuti minna koos lapsega magama.
Teiseks tuleks ilmsesti keha turgutada, võibolla on jahh mingi aine puudus.
Kolmandaks soovitan lapsega koos olles kõrvale panna oma mured ja keskenduda 100 protsenti lapsele. Ehk mängida temaga, kuulata teda … Laps on viril, sest sa oled mentaalselt temast eemal, oma murede ja süütunnete sasipuntras. Aga pane oma puntrad ja kohvikuigatsused kõrvale ja lihtsalt ole oma lapsega. Ka lapsega koos olemine võib olla puhkus, kui leiate ühise rõõmu koosolemisest. Seda saab ainult siis, kui sa keskendud lapsele, teistmoodi ei saa. Liikuge väljas kui on vaba päev, minge koos kohvikusse või korralda kohvik kodus, kutsudes sõbranna külla.
Kui sul on raske töö mille maandusega toime ei tule, siis äkki on võimalik oma töökohta vahetada. Võibolla on kogu probleem raskes töös, aga sa kandid selle lapsele. Last ei saa ringi vahetada, aga töökohta on võimalik vahetada. Kui sa hambad ristis raha pärast käid ebasobival tööl, siis on see tõesti see koht, kus lapse isa võiks vastutada ja toetada.
Sa ei ole ohver, sa ei pea kannatama, sa ei pea hambad ristis lapsega nn õige ema olema. Lihtsalt vaata – äkki on su elus palju mõttetut tegevust mis aega sööb ja äkki on su peas liiga palju muremõtteid, mis sinu ajul puhata ei lase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 23:14; 29.09 11:16; 29.09 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleksid pidanud lapse isaks valima 45+ mehe,kui tekkis soov pere luua.[/tsitaat]Kamoon 🙂 seda isa juba vaadati lasteaias, et kas on isa või vanaisa. Pealegi, riski haige lapse sünniks lisab mitte ainult naise vaid ka mehe kõrge vanus. Huvitav kus oksal need 45+ mehed lapse isa valikuks reas istuvad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkond on täis selliseid üksikuid mehi.
Osa muidugi on üksinduse tõttu pidevalt täis,aga on ka korralikke,kuna maapiirkonnas on vallalisi,pereloomiseks sobivaid naisi oluliselt vähem kui linnades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan ka teemaalgatajale jaksu soovida. Mul on olemas nii depressiooni kui ka üksikema kogemus, kuid seda 2 väikese lapsega.

Depressioon on jama lugu, sellest niisama lihtsalt välja rabeleda üksi on vähetõenäoline. Miks mitte pillid, kui need aitavad ärevuse tipud madalamaks saagida.

Teine asi on see, et sa nagu süüdistaks end a) et su laps peab elama sellises peres b) et sa ei suuda olla talle praegu optimaalne ema jne. Sa peaksid endaga minu arust lõplikult rahu sõlmima ja enesele kõik patud andeks andma (kui sul on usk, siis Jumalaga). See on veidike nagu leina faaside läbi tegemine, lein nö selle pärast, et elu pole läinud ideaalselt. Kui sa lõpuks rahu sõlmid, siis läheb kõik ainult ülesmäge.

Tegelikult pean ma ütlema, et laste kasvatamine minu jaoks pole oluliselt kergem nüüd, kui ma olen nende isaga jälle koos. Üksi olemise aega varastan oma uneajast, katkematu lasteaed-töö-lastead-pood- söök- koristamine- unejutt tsükkel ruulib. Pigem tundub olevat nii, et osadel läheb see kergelt ja osadel raskelt. Mul läheb raskelt (kuigi muidugi ma armastan neid üle kõige maailmas). Mõnevõrra ehk läks kergemaks, kui ma sain aru, et defineerin \”puhkamist\” lastevaba ajana. Nii aga ei saa, puhkama peab õppima KOOS lapsega. Nii et üksikemadus pole põhjus, miks su elu raske on emotsionaalselt, ma arvan.

Veel, sa kirjutad, et ei taha trenni minna, sest lapsel on raske pärast la veel mängutoas olla. No kui see annab talle stressivabama ema, siis ma arvan, et see on hea diil teile mõlemile. Tee proovi – äkki lapsele hoopis meeldib seal.

Lastel on õnneks hea omadus kasvada ja iseseisvuda, ja varsti on sul palju rohkem aega raamatute ja sõbrannade jaoks. Samuti on su perel järjest kergem last hoida võtta. Ma ütleks, et sa oled varsti üle künka jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pead enda mõtlemises midagi muutma. Last ei saa koormaks mõelda, ta on sinu elu osa. Üht last ei ole tõesti ka üksi raske kasvatada, tuleb lihtsalt asjale veidi positiivsemalt läheneda. Kui on laps ja oled üksi, siis ei saagi trenni, sõbrannadega välja jne. Oled ema 24 tundi ööpäevas. Ja nii saabki olema. Jah, kui laps kasvab ja kooli läheb, siis saad teda ka vahel üksi jätta ja oma käimisi teha, trennis või kus iganes, aga siis tulevad teised mured. Nii-öeda \”mure\” oma lapse pärast jääb elu lõpuni (Ma olen juba keskealine naisterahvas, aga minu ema ikka muretseb mu pärast). Kuid ma pean ütlema, et pole juba palju-palju aastaid kuskil väljas käinud. Alguses võibolla oleksin käinud, aga kuna laste pärast ei saanud, siis harjusin selle mõttega ja nüüd ausalt öeldes juba enam ei viitsigi, kuigi lapsed on juba nii suured, et ema öösel kodust ära olemine pole mingi probleem. Mina jäin üksi 3 väikese lapsega ja olen nad üksi suureks kasvatanud, tööl käinud (töö on vaimselt ja mõneti ka füüsiliselt väsitav), majapidamise eest hoolitsenud jne. Rahalist toetust pole kuskilt saanud (kui välja arvata riiklik lastetoetus). Nii et kõik on võimalik, kui väga tahta. Võta antidepressandid ära, muuda veidike oma mõtlemist ja näed elu jälle rõõmsamates värvides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul soovitas psühhiaater korrata päevas vähemalt10 korda endale kõva häälega \” Lapsed on mulle rõõmuks\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 21:18; 28.09 21:45; 28.09 22:12; 28.09 23:05; 28.09 23:15; 29.09 09:34; 01.10 20:25; 01.10 21:58; 05.10 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis sa asud? Ma aitaks ka hea meelega, mul sama vana laps ja hea meelega võtaks talle seltsilise kampa vahel. Olen ka enamus ajast üksi, lapse isa 2x kuus ehk siin, aga mul on õnneks tugivõrgustik olemas kohe samas kandis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleksid pidanud lapse isaks valima 45+ mehe,kui tekkis soov pere luua.[/tsitaat]45+ (teglikult 40+) mees on lapse saamiseks juba liiga vana, geenid on juba vigased ja väärarengutega lapse sündimise risk liiga suur. Seejuures muide pole mingit tähtsust lapse ema vanusel – ka noor ema ei vähenda riski lapsele.
Sel teemal on nii palju artikleid, et ei viitsi linki panema hakatagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest pead enda mõtlemises midagi muutma. Last ei saa koormaks mõelda, ta on sinu elu osa. Üht last ei ole tõesti ka üksi raske kasvatada, tuleb lihtsalt asjale veidi positiivsemalt läheneda. Kui on laps ja oled üksi, siis ei saagi trenni, sõbrannadega välja jne. Oled ema 24 tundi ööpäevas. Ja nii saabki olema. Jah, kui laps kasvab ja kooli läheb, siis saad teda ka vahel üksi jätta ja oma käimisi teha, trennis või kus iganes, aga siis tulevad teised mured. Nii-öeda \”mure\” oma lapse pärast jääb elu lõpuni (Ma olen juba keskealine naisterahvas, aga minu ema ikka muretseb mu pärast). Kuid ma pean ütlema, et pole juba palju-palju aastaid kuskil väljas käinud. Alguses võibolla oleksin käinud, aga kuna laste pärast ei saanud, siis harjusin selle mõttega ja nüüd ausalt öeldes juba enam ei viitsigi, kuigi lapsed on juba nii suured, et ema öösel kodust ära olemine pole mingi probleem. Mina jäin üksi 3 väikese lapsega ja olen nad üksi suureks kasvatanud, tööl käinud (töö on vaimselt ja mõneti ka füüsiliselt väsitav), majapidamise eest hoolitsenud jne. Rahalist toetust pole kuskilt saanud (kui välja arvata riiklik lastetoetus). Nii et kõik on võimalik, kui väga tahta. Võta antidepressandid ära, muuda veidike oma mõtlemist ja näed elu jälle rõõmsamates värvides.[/tsitaat]
Oi õudust… On teatud põlvkond, kes tõesti on sellise mõtlemisega, et elu on raske ja sa peadki kannatama. Pane aga tablett suhu ja rüga edasi.
Kui on raske ja just nimelt psüühhiliselt, siis tuleb leida üles raskuse tekitavad põhjused, mitte panna edasi niikui tank, sest \”elu ongi selline\”. Ma mäletan kuidas ma vaidlesin oma emaga ja tema põhimõtetega, ohvrimõtlemine oli nii juurdunud, et minu väited, et saab ka teisiti – põrmustas ta oma vastuväidetega ära. Nüüd, alles aastaid hiljem on ta oma mõttemaailmas jõudnud sinnamaale, et suudab oma elu ise juhtida, ennast kehtestada ja mittesobivat muuta.
Teemaalgataja, võibolla oled sa ka ummikus, sest tundud olevat kontrolli kaotanud. Ära usu neid inimesi, kes sul annavad nõu \”lõuad pidada ja edasi teenida\”. See on nende elu. Sinul on sinu elu ja seda on võimalik muuta. Tuleb vaid otsida üles see, mis tegelikult raskust põhjustab, sest laps see ei ole. Laps on omamoodi peegel, kes näitab sulle sinu stresse. Tegelikult on ta inimene, kes armastab sind tingimusteta ja ka sul on võimalus seda teha, kui vaid leiad oma elust üles selle, mis sind tegelikult kurvaks, väsinuks ja närviliseks teeb.
Kui sa tunned, et ei saa lapsega enam olla ja olete mõlemad närvipuntrad, siis võibolla tuleks kasuks käia sellistel üritustel, kus räägitakse lapse arengupsühholoogiast ja kõigest muust, mis käib lapsemajanduse juurde. Sellistel üritustel on tavaliselt ka lastetuba. Antud üritusi pakuvad erinevad lasteaiad, koolid ja ringid. Uuri asja ja julgustan neist osa võtma, kindlasti annavad need tarkust mõista nii ennast kui ka last rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 23:14; 29.09 11:16; 29.09 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka üks neist üksikemadest, kes nautis/naudib lapsega koos olemist. Arvan, et kui oleksin mehega kokku jäänud, oleksin olnud palju rohkem stressis ja seega ka halvem ema. Pigem oli probleem rahaline kitsikus, aga nälga me ei jäänud.

Tegin kõiki lapsega koos – käisin läbi muuseumid ja näitused (muuseumites on teatud aja tagant tasuta päevad, koolieelikutele pea kõik asjad tasuta), jalutasime palju ringi (kasutasin käru üsna pikalt, nii sai päris pikki vahemaid käidud) ja magasin lapse uinakute ajal. Mõtle ise, kumb on parem – kas pestud akendega korteris istuv nuttev ema või pesemata akendega korteris elurõõmus ema.

Sa pead endale looma tugivõrgustiku. Siin on juba pakutud sulle abi, jäta oma e-mail. Lisaks vaata sõimes välja normaalsemad lapsevanemad ja katsu nendega kokku leppida, et hoiate vaheldumisi teineteise lapsi.

Mul oli kunagi kliiniline depressioon (enne lapse sündi) ja võin öelda, et august väljatulemiseks oli AD-dest kasu küll. Ära karda, need ei tekita sõltuvust, sõltuvus tekib rahustitest. Aga AD-d annavad sulle ainult redeli, august pead ise välja ronima. See tähendab, et on vaja muuta suhtumist. Tundub, et sa süüdistad iseennast (et sa ei armasta oma last jäägitult) ja last (et tema kasvatamine ei vasta su ootustele). Lisaks jäi mulle mulje, et salamisi lootsid, et kui lapse saad, siis mees jätab oma naise maha ja tuleb sinu juurde. Sa pead nendest sundmõtetest ja minevikust lahti laskma ja elama tänases/tulevikus.

Kusagilt jäi mulle silma selline valem:

ÕNN = REAALSUS – OOTUSED

Ehk oleks aeg luua realistlikumad ootused?

Selleks, et olla parem ema, pead olema parem inimene. Vaata üle, mis iseloomujooned sulle enda juures ei meeldi ja hakka neid tasapisi muutma. Hinda seda, mis sinus on positiivset ja tunnusta enda edusamme. Nii suureneb endaga rahulolu ja endaga rahulolev naine on ka parem ema, kes oskab rõõmu tunda oma lapse üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Maapiirkond on täis selliseid üksikuid mehi.
Osa muidugi on üksinduse tõttu pidevalt täis,aga on ka korralikke,kuna maapiirkonnas on vallalisi,pereloomiseks sobivaid naisi oluliselt vähem kui linnades.[/tsitaat]

Nii lihtne on visata sellist lauset koguaeg, et maapiirkond on üksikuid mehi täis. Aga sellest ei piisa, maamehe vastu peaks tõmme ka tekkima ju, lihtsalt sellepärast, et naine end üksikuna tunneb ei maksaks küll minna maamehele orjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tudub ja loen rahulikult teie kõigi kirjutatud vastuseid. Aitäh, sain palju mõtteid ega tea kust alustada vastamist.
Elan Tallinnas.
Mees maksab elatisraha ja minu arust on see piisav summa (160.-), tänu sellele me ka ei kannata puudust. Palju on pereseid, kes saavad lapsehoidjat lubada? Arvan, et see on ikka pigem luksus.
Vastuseks, kes kirjutasid, et peaksin mehelt nõudma ka lapse eest hoolitsemist. Ei, ma ei tee seda. Minu tõekspidamised on teised. See olukord juhtus ja ma ei soovi lõhkuda kellegi peret. Ei hakka arutlema sellel teemal. Olen enda jaoks selle selgeks mõelnud. Kuna mul ei olnud enne ega ole ka pärast lapse sündi huvi selle mehega koos elama hakata, siis mis annaks mulle tema kohustamine lapsega tegelemiseks? Vastutahtsi ei saa sundida kedagi eriti nii keerulises olukorras.

Tänan, kes andis mõtte, et laps ei ole koormaks. Peatusin sellel kõige kauem. Jah, tunnistan, et näen teda koormana. Mõtisklen edasi sellel teemal, et kuidas seda mõttemalli muuta.

Keegi küsis meie tavapärase päeva kohta. Vabal päeval, ärkame, teeme hommikust, sööme rahulikult, peseme nõud, läheme õue, käime vanaema juures aias mängimas, lõunauni, tõuseb, sööb, tavaliselt pesen pesu, koristan, mingi tegelus-mäng koos, koos paneme puidust puzlesid, joonistame palju, tihti läheme uuesti õue. Kindlasti käime suuremad ringid turul, poes, triigin, suuremad söögitegemised. Teen nädalasse paariks kolmeks päevaks ette süüa. Käime ujumas ja väikelaste tunnis. Võibolla siin ongi kala sees, et ma ei oska aega planeerida? Magama läheb ta 9-10 vahel õhtul aga reeglina olen nii väsinud, et istun pool tunnikest oimetuna diivanil ja siis pesen nõud ning 11 ajal magan juba ise ka.

Pean teie kõigi vastuseid pisut laskma seedida. Olete põhjalikult kirjutanud ja palju, et see lihtsalt ühest kõrvast sisse ja teisest välja ei läheks, vajan aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 28.09 11:33; 28.09 11:40; 28.09 11:45; 28.09 11:57; 28.09 11:58; 28.09 11:59; 28.09 12:04; 28.09 12:25; 28.09 12:32; 28.09 12:36; 28.09 14:09; 28.09 14:16; 28.09 14:23; 29.09 12:15; 29.09 12:18; 29.09 22:36; 29.09 22:37; 29.09 22:52; 30.09 10:50; 30.09 13:53; 30.09 13:54; 05.10 18:03; 05.10 20:44; 05.10 21:20; 06.10 22:41; 07.10 15:45; 07.10 15:46; 07.10 19:56; 07.10 19:59; 12.10 22:37; 28.10 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutaksin veel juurde, et tegemist on lapsega, kes on väga rõõmsameelne aga üliaktviine. Viripilli pole kunagi olnud minu kodus aga samas temaga kohviku minemine on täielik piin. Võibolla ehk kunagi koos saame teha asju, mis jäävad kodust väljaspoole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt 28.09 11:33; 28.09 11:40; 28.09 11:45; 28.09 11:57; 28.09 11:58; 28.09 11:59; 28.09 12:04; 28.09 12:25; 28.09 12:32; 28.09 12:36; 28.09 14:09; 28.09 14:16; 28.09 14:23; 29.09 12:15; 29.09 12:18; 29.09 22:36; 29.09 22:37; 29.09 22:52; 30.09 10:50; 30.09 13:53; 30.09 13:54; 05.10 18:03; 05.10 20:44; 05.10 21:20; 06.10 22:41; 07.10 15:45; 07.10 15:46; 07.10 19:56; 07.10 19:59; 12.10 22:37; 28.10 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheaastane laps võiks minna magama hiljemalt kell üheksa. Nohh, oleneb muidugi mis kell ta tõuseb, aga õhtul kell kümme on juba potensiaalne võimalus üleväsinud lapse tekkeks. Ega lasteaias ju ka lapsed väga kaua maga, pluss lasteaed on niigi nii väikesele lapsele ülierutuvalt mõjuv. Eriti kui laps on kella viieni lasteaias. Pikk lasteaia päev, pluss hiline magamaminek võibki lapsele mõjuda nii, et laps on üliaktiivne. Ja muuseas, laps tajub ka vanemate seisundeid nii et kui oled tundmas, et laps on koormaks ja takistab elamast, siis ta tunneb seda ja reageerib ka omapoolselt. Antud juhul võimalik, et siis üliaktiivsusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 23:14; 29.09 11:16; 29.09 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka olnud kaks aastat üksikema, kui laps oli 2-4-aastane. Ma saan sinust, teemaalgataja, hästi aru. Mina siiski palkasin lapsehoidjaid. Mul oli suhteliselt hea palk ja lapse isa ka natuke toetas. Aga siiski oli vahel väga raske. See, et kellegagi polnud vastutust jagada.
Mina soovitaksin sul püüda luua endale tugivõrgustikku. Võibolla on siin teemaski kirjutamas või lugemas keegi, kel on enamvähem sama vana laps ja tunneb ka puudust oma ajast? Ei pea ju tingimata üksikema olema. Võibolla on mõni pere, kes tahaks hoopis koos, mees ja naine, väljas käia? Saaksite äkki kokku leppida, et nt ühel nädalal on kellegi teise laps sinu juures, teisel nädalal on sinu laps seal hoida? Nii saaksid kaks ema või peret endale korra nädalas mõne tunni oma aega.
Või kui sul on FB konto, siis kirjuta seal, võibolla on su tuttavate seas keegi, kes oleks nõus niiviisi vaheldumisi lapsi hoidma?
Või vaata ringi oma lähikonnas. Kui elad korrusmajade piirkonnas, siis pane mõne lähema maja trepikodadesse kuulutusi, et sooviksid korra nädalas mõneks tunniks lapsehoidjat. Mõni keskkoolitüdruk või nooruslik pensionär saaks natuke vaheldust ja teenida mõne euro, sina saaksid oma aega. Kui sa näiteks maksaksid korra nädalas 10 ¤ hoidmise eest, kuus 40 ¤, kas sellega saaksid rahaliselt hakkama?
Selles on sul ka õigus, et üksikemadus muudab karmiks. Kardan ka ise, et kasvatasin oma esimest last liiga karmi käega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Puhkust tahan, peatuda, et saaksin oma mõtteid mõelda. See paus, mis mul hetkel on, on vaid kuni ta magab. Täna kukkus varem ära.
Jah, olen ka seda mõelnud, et mu mure ei ole n.ö. üksikema mure, et nii võib ka olla kooselades. Ometi ei vähenda see teadmine kuidagi minu raskustunnet. [/tsitaat]

Ma ütleks ka, et neil, kes on sulle öelnud, et selline ongi elu väikeste lastega, on õigus.

Seda hetke või puhkust endale ei olegi väikeste lastega, sest lastega koos ongi kogu aeg \”valmisolek number 1\”, nagu keegi ühes teemas seda kirjeldas.

See on raske kõigil, on päevi, kui ongi silme eest must ja tahaks uksest välja astuda ja rahu saada, aga tuleb hakkama saada.

Ma olen kahe väikse lapsega kodune. Mehel on pikad tööpäevad, komandeeringud, osa ajast välismaal. Vanaemasid-vanaisasid lähedal ei ole, muid sugulasi, kes aidata võiks ka mitte. Võtangi elu üks päev korraga. Kui väiksed igapäevaasjad tehtud saavad suurema draamata (lapsed riidesse ja poodi nendega või mänguväljakule, arstil käidud koos lastega jne), siis on seegi nagu töövõit.

Paari aasta pärast on kindlasti kergem, kui lapsed juba ise tegijamad ja kaob ära see pidev vajadus sööta, kasida, pesta, riietada, potitada jne. Tuleb lihtsalt üle elada see raske aeg.

Kui sul on pere, kes harva, aga siiski aitab, siis on sul vedanud. Küsi neilt tihedamini abi, ära varja nende eest, et oled viimase piiri peal. Nad ei pruugi ju ise taibata, mida või kuidas nad aidata saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 18:33; 30.09 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Nii lihtne on visata sellist lauset koguaeg, et maapiirkond on üksikuid mehi täis. Aga sellest ei piisa, maamehe vastu peaks tõmme ka tekkima ju, lihtsalt sellepärast, et naine end üksikuna tunneb ei maksaks küll minna maamehele orjaks.[/tsitaat]
No mingu siis maamehe juurde,et maamees saaks orjata tema heaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleksid pidanud lapse isaks valima 45+ mehe,kui tekkis soov pere luua.[/tsitaat]

45+ mees?! Nalja teed või? Kui jutt on ühele (või mitmele) juba olemasolevale lapsele \”pesamuna\” meisterdamisest, siis veel saan aru, aga 45+ mees ESIMEST korda isaks? Millal ta seda last kasvatada hakkab, kui 55. aastaselt tuleb reuma ja 65. aastaselt viskab üldse halvimal juhul vedru välja infarkti tagajärjel?

Juba enda tervise seisukohast, et suudaks kasvatada lapse täisealiseks (sh olla võimeline tööeluks), võiks nii mehe kui naise vanus esimese lapse saamiseks olla 25…40 vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

45+ mees?! Nalja teed või? Kui jutt on ühele (või mitmele) juba olemasolevale lapsele \”pesamuna\” meisterdamisest, siis veel saan aru, aga 45+ mees ESIMEST korda isaks? Millal ta seda last kasvatada hakkab, kui 55. aastaselt tuleb reuma ja 65. aastaselt viskab üldse halvimal juhul vedru välja infarkti tagajärjel?

Juba enda tervise seisukohast, et suudaks kasvatada lapse täisealiseks (sh olla võimeline tööeluks), võiks nii mehe kui naise vanus esimese lapse saamiseks olla 25…40 vahel. [/tsitaat]
55-60 aastaselt on just mehel paras koos lastega suusatamas ja jalgrattaga sõitmas käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 183 )


Esileht Pereelu ja suhted väikelapsega üksikema ja hullumas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.