Esileht Väikelaps Väikelaste emad, mitu tundi magate öösel?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Väikelaste emad, mitu tundi magate öösel?

Postitas:

Kas lähete samaaegselt lapsega magama?
Ise olen 20-kuuse lapse ema ja tunnen, et 6st-7st tunnist unest olen ikka väsinud. Ja magamine sealjuures ei ole ühte jutti,vaid ikka 2-3korda ärkamistega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 11:09; 03.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lapsed 3 ja 5. Tööpäevadel magan umbes 7-8 h (õhtul magama 22-23 paiku, lapsed 21 paiku). Praegu juba on öiseid vaheärkamisi lastel vähe ja enamuse öödest magavad mõlemad ka oma voodis. Nädalavahetustel magan ilmselt sama palju – magama lähen ehk natuke hiljem, aga hommikuti saavad lapsed multikate ees juba ise hakkama ja isegi kui ärkavad väga vara, siis saame ikka mehega mingi tunnikese veel vedeleda. Suurem laps saab ka võileibadega juba hakkama 🙂

Kui lapsed olid pisemad, siis muidugi sain vähem magada – magamajäämise/ärkamise ajad olid enam-vähem samad, kuna mul suurem laps varajane ärkaja alati olnud, aga öised tegevused siis võtsid uneaega vähemaks. Aga no nädalavahetused tuleb siis mehega ära jagada, et üks magab laupäeva hommikul ja teine pühapäeva hommikul. Õhtuti varem magama jne. Kui oled veel kodune, siis päeval ürita lapse une ajal ka magada.

Kui meil olid lapsed pisemad, et ei jätnud neid ka üksi teleka ette veel, siis tavaliselt nädalavahetusel üks meist ajas end voodist välja ja ronis elutuppa diivanile pikutama – ei pea kohe virgaks muutuma, kui lapsed ärkavad. vajadusel sai hommikuhelbed või müsli ette pandud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad lapsed kuni kolmeseks saamiseni väga halvasti maganud, st titena heal juhul 2 h järjest, aastasest alates ka ikka pidevate ärkamistega. Esimest korda magasidki ärkamata öö otsa umbes 2,5-aastaselt. Lapsed plaanisime väikese vanusevahega, lootsin, et teine laps ehk magab paremini. Tegelikult oli temaga sama lugu, tihedad ärkamised, lutti ei võtnud, rinnast sai aastaselt võõrutatud, lootsin, et ehk hakkab siis paremini magama, aga miski ei aidanud. Rutiin oli paigas jne, aga mitte miski lihtsalt kõigist neist laste hea une soovitustest ei aidanud. Teatud vanuseni lihtsalt olidki halvad magajad ja kõik. Sellist pidevate ärkamistega elu oli mul u 5 a järjest. Olin aastaid unevõlas, enesetunne oli lõpuks kohutav. Ja need ärkamised polnud lihtsalt, et korraks ärkab, magab edasi. Siis nad ei jäänud ju uuesti magama, esimese lapse päev algas ka väga vara hommikul, u 5 ajal. Sedasi jupiti ja mõne tunni kaupa magades ma isegi ei osanud arvestada, palju öö peale und tuli, parimatel öödel u 6 h, aga tavaline oli u 4-5 h und öö peale. Õhtul tuli mees töölt, siis üritasin paar tundi magada, et järjekordseks hulluks ööks valmis olla. Väga raske aeg oli. Magama hakkasid normaalsemalt lapsed alles siis, kui lõunauned ära jäid, st nad ise ei jäänud enam lõuna ajal magama, tee mis tahad. Õnneks oligi see neil u kolmeselt, pärast seda muutus ka ööuni rahulikumaks ja pikemaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad lapsed kuni kolmeseks saamiseni väga halvasti maganud, st titena heal juhul 2 h järjest, aastasest alates ka ikka pidevate ärkamistega. Esimest korda magasidki ärkamata öö otsa umbes 2,5-aastaselt. Lapsed plaanisime väikese vanusevahega, lootsin, et teine laps ehk magab paremini. Tegelikult oli temaga sama lugu, tihedad ärkamised, lutti ei võtnud, rinnast sai aastaselt võõrutatud, lootsin, et ehk hakkab siis paremini magama, aga miski ei aidanud. Rutiin oli paigas jne, aga mitte miski lihtsalt kõigist neist laste hea une soovitustest ei aidanud. Teatud vanuseni lihtsalt olidki halvad magajad ja kõik. Sellist pidevate ärkamistega elu oli mul u 5 a järjest. Olin aastaid unevõlas, enesetunne oli lõpuks kohutav. Ja need ärkamised polnud lihtsalt, et korraks ärkab, magab edasi. Siis nad ei jäänud ju uuesti magama, esimese lapse päev algas ka väga vara hommikul, u 5 ajal. Sedasi jupiti ja mõne tunni kaupa magades ma isegi ei osanud arvestada, palju öö peale und tuli, parimatel öödel u 6 h, aga tavaline oli u 4-5 h und öö peale. Õhtul tuli mees töölt, siis üritasin paar tundi magada, et järjekordseks hulluks ööks valmis olla. Väga raske aeg oli. Magama hakkasid normaalsemalt lapsed alles siis, kui lõunauned ära jäid, st nad ise ei jäänud enam lõuna ajal magama, tee mis tahad. Õnneks oligi see neil u kolmeselt, pärast seda muutus ka ööuni rahulikumaks ja pikemaks.

Täpselt nii siin ka.
Kõige huvitavam ongi, et rutiin iga päev sama, palju tegevusi mis väsitavad,ent öösel nii kurnatud pole, et hommikuni korralikult magaks.
Mõnikord teengi nii, et lähen koos lapsega magama st. Jääb ära ühine vaba hetk mehega,vanema lapsega õhtul.
See eest hommikul on tunda, et olen puhanum või et maganud.
Ühesõnaga kuskil 1,5aastat veel rahutuid ja magamata öid mul ees.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 11:09; 03.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps. Öösel ja hommikul normaalselt magama hakkas ca 4 aastaselt. Siis magas terve öö vähemalt kella 7ni ja ilma öise ärkamiseta.
Ega üle 7h öist und väikelapse eas ei tulnud mul, kuna ma ise olen öökull.

Nüüd on 6ne ja tundub, et ta on ööinimene nagu ma ise. Magama läheks peale 00 ja ärkaks 9-11. Mulle nv-l igatepidi sobib selline variant. Lasteaia päevadel ja nüüd läheneva kooliajal kindlasti saab hommikune ärkamine raske olema aga mis teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps magas titena kehvasti ja ärkas öösel palju kordi. Kui öise toitmise umbes kümnendal kuul ära lõpetasin, läks paremaks ja millalgi peale aastaseks saamist hakkas magama 20-7. Ärkab siiani (praeguseks kolmene) umbes korra nädalas, siis lähen ja silitan natuke selga ja magab edasi. Tundub nagu näeks ta vahel paha und. Minu nipp on see, et laps magab oma toas ja kuna sinna kolis ta juba umbes aastasena, ei oska ta meie juurde tahtagi. Praegu on juba pikemat aega nii, et hommikul paneb oma toas tule põlema ja mängib mänguasjadega, kuni mina ärkan. Kohe on uus beebi sündimas ja hirm on magamatuse ees suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsed 2a 3k ja 7k. 7-kuune magab sünnist alates hommikul 5-6ni, sööb ja magab 8ni. Suurem laps sõi öösel 2 korda väiksena. Nüüd u viimase aasta magab terve öö, muidugi on ka erandeid, kus ta lihtsalt 2 h üleval passib. Magama jäämine on aga suuremal täielik komöödia, iga õhtu trallitab 1-1,5 h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on alati maganud hästi, va haiguste ajal. Imikuna ärkas ainult söömiseks/mähkmevahetuseks ja unetud ööd on mulle olnud võõras nähtus. Praegu 4 ja magab siiani hästi. Kodus lõunaund enam ei maga, lasteaias küll. Laps ärkab tööpäevadel 7 paiku ja läheb magama kell 20. Nädalavahetusel natuke nihkub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on sünnist saati öösel palju ärganud. Aastaseks saamiseni ärkas 4-10x öösel. Hiljem ärkamised tasapisi vähenesid. Praegu neljaaastasena ärkab 1-2x öösel. Enamasti jääb küll üsna kiirelt uuesti magama. Aga kui ärkab, siis tuleb meie voodisse ning tema siplemine ja laiutamine segavad minu und. Tõeliselt kvaliteetset und saan magada tavaliselt 2-4 tundi, sest laps tuleb kaissu 1-2 paiku öösel. Teine pool ööst möödub kehvemalt magades, eriti kui laps veel korra ärkab, sest siis ta ei uinu enam kohe ja tahab kallistada ning külje alla ronida. Õnneks hommikul ärkab 8-9 vahemikus ehk siis mitte liiga vara, kodustel päevadel uinub 21.00 paiku õhtul ja lasteaiapäevadel 23.00.
Kohe sünnib teine laps ja loodan, et ta on veidigi parem magaja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi Jesus, ma pole ainuke ???? sama siin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Väikelaste emad, mitu tundi magate öösel?