Esileht Väikelaps Väikesed toiduportsud lasteaias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Väikesed toiduportsud lasteaias

Postitas:

Meie laps sööb väga hästi, sööb ära hommikusöögi (keedumuna, omlett, jogurt võileivaga jms., mis me talle kodus pakume. Paari tunni pärast lasteaias, sööb ära teise hommikusöögi (puder ja piim) ja enne õueminekut vahepala (puuvili, juurvili). Pärast õuest tulemist kogu lõunasöögi (3 x nädalas supp ja magustoit, 2 x nädalas praad) ning küsib juurdegi, pärast magamist sööb õhtuoote. Kui me ta kella 16.00 paiku koju toome on ta nii näljane, nagu poleks kunagi süüa saanud, on ärritunud ja enne ei rahune, kui on taas süüa saanud. Õhtul on juba rahulikum, enne magamaminekut sööb hästi, siis natuke mängib ja magab sügava ööune.
Lasteaias on ta hakanud kehvasti magama, tukub pool tundi ja siis ärkab nutuga üles. Kahtlustan, et lasteaia söögiportsud on liiga väikesed või siis toidu kaloraaž kasvavale lapsele liiga madal. Laps ei ole paks, pigem saledam ja lihaselisem.

Puhkepäevadel sellist asja pole, sööb 4 x päevas ja 1-2 vahepala, on rõõmus ja magab hästi.

Kas teie olete ka märganud, et lasteaias lapsel kõht tühjaks jääb, mis te olete ette võtnud?

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 08:44; 11.09 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps on ise kurtnud, et lasteaias kõht tühjaks jääb? Kui sageli lisaportsjoneid seal küsib?
See on normaalne, et laps on koju jõudes näljane – viimane eine on ju vaid kerge oode seal ja korralikum söök juba enne 12.
Samuti on normaalne, et lasteaiapäevadel, mis siiski lapse jaoks pingelised ja väsitavad, magab kehvemini ja võib kergemalt ärrituda, kodus puhkepäevadel on rõõmsam.
Ei oskaks seda esimeses järjekorras toiduga seostada, liiatigi, et kirjeldusest tundub, et laps sööb lasteaiapäevadel kokku sama palju (kui mitte rohkemgi) kui kodupäevadel.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sõi tavaliselt hommikul kodus kausi putru, lasteaias reeglina hommikusööki ei söönud. Lõunaks sõi lasteaias natuke supivedelikku ja tüki leiba või keedukartulit/tatart, kui see polnud millegagi koos (kastmega üle valatud). õhtuootel vbl tüki õuna või saia – olenevalt kattest. Kõik paki jogurtid, kohupiimad, mida teinekord lastele õhtuooteks anti pandi meile koju kaasa.
Alati, kui laps natuke rohkem sõi, tuli kasvataja seda, nagu rõõmusõnumit õhtul teatama.
Viimasel lasteaiaaastal käis ka 2x õhtul otse lasteaiast trennis – siis oli mul paar viineri või lihapirukat autos.
Kui laps oleks piisavalt näljane olnud, siis oleks ta vast ka lasteaias rohkem söönud, toidud olid seal tegelikult väga head.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 09:36; 11.09 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlustan ka, et pigem pole asi toidu koguses. Küll aga võib olla mõttekas õpetajale öelda, et laps on hea isuga, ja kui laps ise juurde ei küsi, võiks pakkuda. Minu suurem (sale, aktiivne) laps sööb vist keskmiselt kolm portsu…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub uurida lasteaiast, et kas ta üldse sööb midagi. Sest kui ta ikkagi mingil põhjusel ei taha(mida juhtub tihedamini, kui arvata võib) siis keegi talle seda sisse söötma/sundima ei hakka. Äkki sööbki ainult leiba ja joob vett, sest kalasupp ei meeldi. See võib rahutuks teha küll.

Ei usu, et portsud väiksed on ja toit peaks küll nüüdseks juba igas lasteaias täitsa hea olema. Minu laps käib näiteks erahoius ja seal on ka õhtul soesöök. See täitsa luks värk 🙂 Ei ole probleemi sellega, et toit kodus saab valmis alles kella 6 või 7 aeg. Peab kenasti vastu.

Aga ma olen eelmiste vastajatega nõus. Kehvasti magamine lasteaias tavaliselt on tingitud siiski millestki muust. Eriti, kui arvesse võtta sinu kirjelduse järgi, et laps hommikuti sööb suure ja mõnusa portsu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel (poisslaps, 2,5 aastane) on ka alati hundiisu, kui lasteaiast tuleb. Ma ei tea, kui vana ta sul on, aga minu oma sööb oluliselt rohkem, kui mina talle annan süüa. Kui ta peab iseseisvalt sööma, siis ta sòöbki hädapärast nii palju, et nälja ära kustutaks ja edasi kaob huvi, sest pisikese lapse jaoks on iseseisev söömine ikkagi pingutus. Supiga alatihti nii, et ilmselt suurem osa on särgi peal ja mitte kõhus. Pole siis ime, et kõht tühjaks jääb. Ja supp ei ole meil ka kodus selline toit, mis eriti kauemaks kui 1,5h, kõhtu täidab.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:10; 16.05 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma lapsele järgi lähen, on mul autos alati mingi snäkk kaasas talle, sest tean, et talle ei pruugi see kella 16-ne toit maitsedagi ja siis on ta väga näljas, liiga pikk vahe toitude vahel. Ja iga kord sööb snäkke (õun, banaan, riisirõngaid, tuubismuuti vm) isuga, et..võta midagi ikka tervislikumat kaasa talle. Vaene laps ju, eriti kui suure isuga

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:43; 18.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Minu poiss sööb ka umbes nii palju (2,5a siis) kui lasteaias käib. Kui kodus oleme, siis on päevas 3-4 söögikorda ja püsib kõht täis, sest sööb rohkem korraga. Praegu ta just tuli koju ja sööb. Näitlikustamaks, siis tänane toiduportsjon on järgmine – üks terve vormileiva viil, 2 munast tehtud omlett, 4 kirsstomatit, peotäis värsket kurki ja üks laste juustupulk (mozarellast). Kõrvale värskelt pressitud apelsinimahl. Ja ta sööb taldriku tühjaks.

Ja kehakujust nii palju, et ma olen hädas talle pükste leidmisega, sest millegipärast on kõik tehtud ümmargustele lastele ning vajuvad alla, kui just lisakummi või nööri sisse pandud pole. Ehket laps on üsna kilu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:10; 16.05 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5-aastane laps magab küll hästi ega ole ka kurtnud nälja üle, samuti pirtsutab ta toitudega üksjagu, aga siiski, kuna ma olen mõnikord näinud, kuidas lapsed lasteaias söövad, siis igatahes on need portsud seal mikroskoopilised võrreldes nendega, mis laps mul kodus sööb (3-4 korda suuremad portsjonid).

Laps ei ole kilu, aga igati normaalkaaluline (KMI jääb 70. protsentiili joonele).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastesias on normaslsed portsud. Lihtsalt inimesed kodus söövad kodus rohkem, suuremalt taldrikult jne

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et lasteaiati on see erinev. Minu lapsed (5 ja 3) kurdavad mõlemad, et lõunasöögi ajal jääb kõht tühjaks. Noorem laps mul üldse muud magusat peale jäätise ei söö ja tema puhul on tühi kõht supipäeval garanteeritud.
Õhtuoode on tavaliselt mingi toekam asi (kui menüüs on mingi magus värk, panen magusapõlgurile ise õhtuooteks söögi kaasa). Peale lasteaeda jaksavad lapsed tunnikese ka mänguväljakul mütata.
Lapsed mõlemad alakaalu piiril, seega pole asi selles, et oleks harjunud üle sööma, portsud ongi tillukesed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et lasteaedades on olukord väga erinev, toit on erinev, söögitädi poliitika on erinev jne. Meil näiteks ei saa mitte midagi juurde, ka mitte leiba. Ja jääb küll mõnikord lastel kõht tühjaks ka, eriti kui laps mõnda asja ei söö. Alguses on nende toitutega harjumine eriti raske, mäletan, et mind kutsuti mitu korda lapsele magamise ajal järgi, et lapsel kõht valutab. Tegelikult oli tühi, sest ei söönud tervet portsu ära ja kõht läks tühjaks. No minu arust on see muidugi parem kui ületoitmine. Teine sõbranna kurdab, et laps ei söö suppi, aga antakse kaks portsu magustoitu ja laps kaldub ülekaalulisusele juba.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine sõbranna kurdab, et laps ei söö suppi, aga antakse kaks portsu magustoitu ja laps kaldub ülekaalulisusele juba.

Töötan lasteaias. Meil on nii, et kui laps ei söö soolast toitu ära, siis magustoitu juurde ei saa. Seda teavad vanemad ka ja kiidavad heaks.
Meie lasteaias saavad lapsed küll korraliku portsu ja enamasti saavad kõik soovijad juurde ka. Kõht võib tühjaks jääda siis, kui laps lihtalt mõnda toitu ei söö.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem tütar sõi kasvuspurdi ajal samuti väga palju. Rohkem kui mina ühel toidukorral!!!
Ja on ometi kogu aeg peenike olnud. Aga ju keha vajas. Lasteaias tehti reegel, et juurde saab küsida 1x. Laps oligi koju tulles väga nälgas ning ärritatud. Veresuhkru teema…
Ja tõesti. Ka metabolismi teema. On inimesi, kellel seedub toit aeglaselt- neil tuleb ka kergemini kaalu juurde. On inimesi (nagu mina ja mu vanem tütar), kellel on väga kiire metabolism- keha seedib ruttu, kõht käib päevas mitu x läbi. Ja peabki toidu kogus suurem olema:) Muidu nälg majas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saab soolast nii palju juurde, kuni seda jätkab, aga jälgitakse, et lapsed päris üle ei sööks (on paar pontsumat last, kes võivadki 3. ja 4. korda ka juurde võtma minna, kui toit maitseb, ehkki objektiivselt võtts nad näljased küll enam olla ei saaks).
Magusat (ei magustoite ega magusaid morsse) juurde ei saa, seda pannakse kindel ettenähtud ports.
Isetehtud smuutisid ja puuvilju saab juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no meil eelmine aasta oli kõik ok, aga sel aastal kohe koju jõudes nõuab 4a laps süüa. Võib ka mingi niisama komme olla…

Õhtuoode ei olegi väga toekas. Ongi oode. Anna lapsele kodus mingi kerge asi nagu õun või porgand enne õhtisööki.

Noorem laps pidi ka hoius topeltportse sööma, samas kodus ei söö pea midagi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Iga mõne tunni tagant süüa ei ole kasvavale organismile kindlasti palju. Sööb ju normaalset sööki, pealegi pole iga toidukord suur raske praad, vaid mõnel juhul ainult väike kerge snäkk. Tegelikult peaksid ka täiskasvanud iga kahe tunni tagant sööma, sest see hoiab veresuhkru stabiilsena ja aitab hoiduda söömasööstudest suure näljatunde tõttu.

Teemasse: jaga muret õpetajatega, nemad oskavad öelda, kas sööb portsu ära või on mingid asjad, mis ei maitse jne. Oleneb natuke ka sellest kui aktiivne laps on, minu oma on pärast õues müttamist või sõpradega mängimist hundiisuga, aga kui niisama oleskleme ja telekat vaatame vms, ei tahagi palju süüa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Kuidas see ometi palju on??!!

Ta kirjutas ju, et sööb hommikut ja 2 tunni pärast uuesti hommikut (ma eeldan, et seega sööb 6.30 ja 8.30?!?! – vähemalt meie lasteaias on 8.30 hommikusöök).
Ja kella 16 ajal olev söök on väga väga väike. Minu lapsed söövad ka 17-18 paiku (praad/supp) ja 20-20.30 paiku jälle (soe võileib, puder või midagi muud).
Ja laps on keskmisest kõhnem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on küll kohati toiduportsud väikesed. Samas vaatan, et enamus lapsed söövadki nii vähe. Mul ka väike näljane 3-aastane kodus, kes on sünnist saati hea isuga olnud. Ja näiteks pudruports on seal lasteaias naeruväärselt väike hommikuti, mu laps on harjunud 2-3x suurema portsuga. Õnneks õppis ta kiiresti juurde küsima ja nüüd alati pannaksegi talle rohkem süüa. Tühja kõhtu ta pole kurtnud lasteaiast tulles. Aga näiteks täna õhtul tuli koju, siis sõi taldrikutäie praadi salatiga (minuga sama suur ports), killukese jäätist, 6 maasikat, pool banaani, pool suurest õunast ning kindlasti tahaks midagi veel, kui vaid pakkuda. Kaalukõveral on viimase ja eelviimase joone vahel oma 13,5 kilogrammiga, seega ülekaaluprobleeme pole. On beebist saati sale ja samas suur söödik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps sööb väga hästi, sööb ära hommikusöögi (keedumuna, omlett, jogurt võileivaga jms., mis me talle kodus pakume. Paari tunni pärast lasteaias, sööb ära teise hommikusöögi (puder ja piim) ja enne õueminekut vahepala (puuvili, juurvili). Pärast õuest tulemist kogu lõunasöögi (3 x nädalas supp ja magustoit, 2 x nädalas praad) ning küsib juurdegi, pärast magamist sööb õhtuoote. Kui me ta kella 16.00 paiku koju toome on ta nii näljane, nagu poleks kunagi süüa saanud, on ärritunud ja enne ei rahune, kui on taas süüa saanud. Õhtul on juba rahulikum, enne magamaminekut sööb hästi, siis natuke mängib ja magab sügava ööune.

Lasteaias on ta hakanud kehvasti magama, tukub pool tundi ja siis ärkab nutuga üles. Kahtlustan, et lasteaia söögiportsud on liiga väikesed või siis toidu kaloraaž kasvavale lapsele liiga madal. Laps ei ole paks, pigem saledam ja lihaselisem.

Puhkepäevadel sellist asja pole, sööb 4 x päevas ja 1-2 vahepala, on rõõmus ja magab hästi.

Kas teie olete ka märganud, et lasteaias lapsel kõht tühjaks jääb, mis te olete ette võtnud?

Tallinna Meelespea lasteaias näiteks on toidud väga lahjad. Kaloraazi tõstetakse sellega, et lisatakse lihtsalt õli toidu sisse. Minu tüdruk on ka õhtul nii nälgas, et lausa nutab. Süüa saab niipalju kui ta tahab lasteaias, küsib juurdegi aga toidu kvaliteet on väga vilets.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll laste aiaskäimisest hulk aega möödas, aga mäletan, et supipäevasid nad kohe pelgasid. Oli aegu, kus juba hommikul oli nägu kärtsus peas. Eriti jube oli talupojasupi päev, pisut paremad olid frikadelli- ja hernesupid. Järgi minnes(ja selleks ajaks olid nad ka tavaliselt juba õues tund-poolteist peale ärkamist jõudnud rabeleda ja joosta) oli mul autos termosega sooja teed ja mingeid isetehtud võileibu praeliha ja kurgiga, sellega nad rahustasid ennast kähku maha. See trall kestis neil miski 3 aastat, 2-5. Paar aastat enne kooli nii hull enam polnud.
Praegu on nad juba suured inimesed, söövad põhimõtteliselt kõike, aga supisöömine on neil siiani nagu mingi näljaaja meenutamine. : ))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Iga mõne tunni tagant süüa ei ole kasvavale organismile kindlasti palju. Sööb ju normaalset sööki, pealegi pole iga toidukord suur raske praad, vaid mõnel juhul ainult väike kerge snäkk. Tegelikult peaksid ka täiskasvanud iga kahe tunni tagant sööma, sest see hoiab veresuhkru stabiilsena ja aitab hoiduda söömasööstudest suure näljatunde tõttu.

Teemasse: jaga muret õpetajatega, nemad oskavad öelda, kas sööb portsu ära või on mingid asjad, mis ei maitse jne. Oleneb natuke ka sellest kui aktiivne laps on, minu oma on pärast õues müttamist või sõpradega mängimist hundiisuga, aga kui niisama oleskleme ja telekat vaatame vms, ei tahagi palju süüa.

Kahjuks ei saa lasteaiad sinu ülisuure isuga lapse pärast erandeid teha.
Kui portsud on määratud, siis nii ongi.

Alati saad ju midagi süüa kaasa panna, sest ilmselgelt oled sa lapse palju sööma harjutanud.
Reaalses elus lapsed ei söö iga 2h tagant.
Pealegi, nii sagedane söömine rikub hambaid, hambad ei saa happerünnakust taastuda.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 16:43; 18.07 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps sööb väga hästi, sööb ära hommikusöögi (keedumuna, omlett, jogurt võileivaga jms., mis me talle kodus pakume. Paari tunni pärast lasteaias, sööb ära teise hommikusöögi (puder ja piim) ja enne õueminekut vahepala (puuvili, juurvili). Pärast õuest tulemist kogu lõunasöögi (3 x nädalas supp ja magustoit, 2 x nädalas praad) ning küsib juurdegi, pärast magamist sööb õhtuoote. Kui me ta kella 16.00 paiku koju toome on ta nii näljane, nagu poleks kunagi süüa saanud, on ärritunud ja enne ei rahune, kui on taas süüa saanud. Õhtul on juba rahulikum, enne magamaminekut sööb hästi, siis natuke mängib ja magab sügava ööune.

Lasteaias on ta hakanud kehvasti magama, tukub pool tundi ja siis ärkab nutuga üles. Kahtlustan, et lasteaia söögiportsud on liiga väikesed või siis toidu kaloraaž kasvavale lapsele liiga madal. Laps ei ole paks, pigem saledam ja lihaselisem.

Puhkepäevadel sellist asja pole, sööb 4 x päevas ja 1-2 vahepala, on rõõmus ja magab hästi.

Kas teie olete ka märganud, et lasteaias lapsel kõht tühjaks jääb, mis te olete ette võtnud?

Tallinna Meelespea lasteaias näiteks on toidud väga lahjad. Kaloraazi tõstetakse sellega, et lisatakse lihtsalt õli toidu sisse. Minu tüdruk on ka õhtul nii nälgas, et lausa nutab. Süüa saab niipalju kui ta tahab lasteaias, küsib juurdegi aga toidu kvaliteet on väga vilets.

Täitsa huvitav, kes seal lasteaias toitlustaja on?
Mul lapsed Laulikus ja kurdavad ka, et ei saa kõhtu täis. Õhtuti neil samuti hundiisu ja lasteaiatoit ei pidavat maitsev olema. Kodus toiduga ei pirtsuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Iga mõne tunni tagant süüa ei ole kasvavale organismile kindlasti palju. Sööb ju normaalset sööki, pealegi pole iga toidukord suur raske praad, vaid mõnel juhul ainult väike kerge snäkk. Tegelikult peaksid ka täiskasvanud iga kahe tunni tagant sööma, sest see hoiab veresuhkru stabiilsena ja aitab hoiduda söömasööstudest suure näljatunde tõttu.

Teemasse: jaga muret õpetajatega, nemad oskavad öelda, kas sööb portsu ära või on mingid asjad, mis ei maitse jne. Oleneb natuke ka sellest kui aktiivne laps on, minu oma on pärast õues müttamist või sõpradega mängimist hundiisuga, aga kui niisama oleskleme ja telekat vaatame vms, ei tahagi palju süüa.

Kahjuks ei saa lasteaiad sinu ülisuure isuga lapse pärast erandeid teha.

Kui portsud on määratud, siis nii ongi.

Alati saad ju midagi süüa kaasa panna, sest ilmselgelt oled sa lapse palju sööma harjutanud.

Reaalses elus lapsed ei söö iga 2h tagant.

Pealegi, nii sagedane söömine rikub hambaid, hambad ei saa happerünnakust taastuda.

Lasteaeda ei tohi oma söögiga minna. Seal on ju teised lapsed ka, kes võivad hakata tahtma seda head-paremat, mis sina lapsele oled kaasa pannud. Või peaks ta sööma salaja kuskil nurga taga? Meie lasteaias õnneks on väga head söögid ja ei mingit õli või suhkru lisamist. Koka laps käib nimelt samas lasteaias. Ise oleme ka lasteaia toitu maitsmas käinud ja oi kui hea oli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Meelespea lasteaias näiteks on toidud väga lahjad. Kaloraazi tõstetakse sellega, et lisatakse lihtsalt õli toidu sisse. Minu tüdruk on ka õhtul nii nälgas, et lausa nutab. Süüa saab niipalju kui ta tahab lasteaias, küsib juurdegi aga toidu kvaliteet on väga vilets.

Toidu kaloraaži saab tõsta põhiliselt 2 asja abil: süsivesikute või rasvade (ka üli on rasv) abil. Tegelikult – kui toidu kaloraaži tõstetakse mitte süsivesikute, vaid just õli lisamisega, siis rasvane toit püsib justnimelt kauem kõhus kui sama kalorite sisaldusega, aga süsivesikuterikas toit! Ehk teisiti öeldes – kui õli asemel tõstetaks süsivesikute sisaldust, oleks kiire ainevahetusega inimene veel varem “nälgas” (veresuhkur kukuks alla varem ja tühjakõhutunne tekiks varem).

Kui toidu kvaliteet on kehv selles mõttes, et vitamiine ja kasulike aineid on seal napilt – see on teine jutt. Aga täiskõhutunde ja veresuhkrutaseme hoidjana on õli, rasv just head!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 10:06; 10.09 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale ei oska aga selles mõttes midagi soovitada, et kui laps juba küsib lisa ja seda lisa ka saab, aga ikka on näljane – siis lasteaia poolt ei olegi midagi palju teha.

Muidu, neile inimestele, kellel on probleemiks söögivahe pidamine – st. juba natuke peale sööki on selline nälg, et võtab silme eest virvendama, soovitakse toituda LCHF (“kõrge rasvasisaldus, madal süsivesikutesisaldus”) meetodil ehk siis süüa kõht täis rasvadest, mitte süsivesikutest. Tean inimesi (täiskasvanuid), kes LCHF-i abil said kõhu kiirest tühjaksminekutundest priiks -söövad oma LHCF-eineid ja kiidavad, et nii hea, kui kõht püsib täis.
Lasteaeda 1 lapse pärast LCHF-tüüpi einetele üle minema sundida ei saa.

Teemaalgataja: mine lasteaeda järgi, “tänavatoit” (selline toit, mida saab ilma lauanõudeta käest süüa) kotis. Ja sööda kohe autos või lasteaia lähedal pargipingil lapse kõht täis. See ehk ennetab vähemalt koduse ärritushoo teket.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 10:06; 10.09 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll olla, et ei saa kõhtu täis. Kui käisin alguses last lasteaiaga harjutamas siis nägin ka söögiaega pealt. Nii tillukesed nõud ja portsud ka paari ampsu suurused. Minu kasvult suurem laps pidi ka nüüd juurde küsima, kuid ei anta. Kodus sööb hariliku taldriku pealt nii palju nagu ise tahab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:26; 11.09 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte paha pärast aga su laps sööb päris palju tegelikult. Hommikul 2x ja enne õueminekut ja peale õuest tulekut ja peale lõunaund ja siis kodus veel ning ka enne magamajäämist?

Laps ju kasvab. Mis selles imelikku on? Väikestel ongi tihti kõht tühi. Minu oma sööb umbes samamoodi. Kui lasteaeda jõuab, on see juba teine hommikusöök.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 08:26; 11.09 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa lapsi ikka niipalju ei söö, vaatamata kasvamisele. Oma lapsed sõid tavaliselt hommikul kausi putru kodus ja lasteaias enam hommikut ei tahtnud. Vanem laps ei söönud lasteaias reeglina ühtegi magustoitu ja noorem ei söönud praktiliselt üldse midagi. Teinekord tüki leiba või supivedelikku. Üle elasid mõlemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 09:36; 11.09 09:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Väikesed toiduportsud lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.