Esileht Pereelu ja suhted Vaimsest vägivallast

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vaimsest vägivallast

Postitas:

Miks on nii, et kui mees ütleb naisele midagi sellist, mille peale naine tunneb, et talle on haiget tehtud ja on seega põhjust rääkida mehepoolsest vaimsest vägivallast naise suunas, aga kui naine käitub kirjeldatud viisil mehega, on mehe enda probleem, et haiget sai?

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole nii.
Olen küllalt näinud olukordi, kus mees käitub naisega vastikult ja kui naine ütleb, et ära käitu minuga nii, teeb mees suured silmad – mis ma valesti tegin?
Ja on ka vastupidi.
Mölaklus ei olene soost. Küll aga tolkenb siin perekoolis üks märter-mees, kes käib ja halab igal pool, kuidas naised teevad meestele liiga ja ainult.

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda arvad. Igasugune kiunumine, tänitamine, halvustamine, liigne kontroll, liigne armukadedus, mõnitamine, kaagutamine on vastik nii meeste kui ka naiste puhul.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 14:42; 16.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii, et kui mees ütleb naisele midagi sellist, mille peale naine tunneb, et talle on haiget tehtud ja on seega põhjust rääkida mehepoolsest vaimsest vägivallast naise suunas, aga kui naine käitub kirjeldatud viisil mehega, on mehe enda probleem, et haiget sai?

Olen kuulnud meest enda vägivalla tegu õigustamas sellega, et naine ju hakkas tema vägivallale vastu ja seetõttu oli ise ka vägivaldne. Seda, et naine hakkas vastu pärast tema tegu, see mehe ajudeni ei jõudnud. Ehk siis kui laps äsab teist teist last liivakastis ämbriga ja see laps vastab samaga, siis süüdistabesimene lüüja teist, et too ju ka virutas. laste puhul on see mõistetav, et ei saa veel aru, aga miks täiskasvanud inimene ei mõista, mis oli enne ja mis pärast, noo see on arusaamatu.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii, et kui mees ütleb naisele midagi sellist, mille peale naine tunneb, et talle on haiget tehtud ja on seega põhjust rääkida mehepoolsest vaimsest vägivallast naise suunas, aga kui naine käitub kirjeldatud viisil mehega, on mehe enda probleem, et haiget sai?

See arvamus on minu arvates tekkinud sellest, et naisi peetakse hellahingelisteks, keda peab hoidma ja nunnutama ning ilusti rääkima, aga mees peab kõike taluma, muidu ta polegi nagu mees.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud meest enda vägivalla tegu õigustamas sellega, et naine ju hakkas tema vägivallale vastu ja seetõttu oli ise ka vägivaldne. Seda, et naine hakkas vastu pärast tema tegu, see mehe ajudeni ei jõudnud. Ehk siis kui laps äsab teist teist last liivakastis ämbriga ja see laps vastab samaga, siis süüdistabesimene lüüja teist, et too ju ka virutas. laste puhul on see mõistetav, et ei saa veel aru, aga miks täiskasvanud inimene ei mõista, mis oli enne ja mis pärast, noo see on arusaamatu.

Aga see on ju väga täiskasvanulik lähenemine. Vägivallale pole õigustust! Kas see, et teine sind ämbriga lõi, on siis õigustus sinu vägivallale? Selline suhtumine valitseb nii perekoolis kui igal pool mujal. Ühiskondlik hukkamõist tabab seda, kes lõpuks vastu lööb, nii on ja nii jääb.
Pimedad olete või?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 10:27; 14.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See arvamus on minu arvates tekkinud sellest, et naisi peetakse hellahingelisteks, keda peab hoidma ja nunnutama ning ilusti rääkima, aga mees peab kõike taluma, muidu ta polegi nagu mees.

Sooneutraalne kasvatus tähendabki muuhulgas seda, et poistel lubatakse ka nutta ja nad ei pea silma pilgutamata kõike taluma – ma kardan küll, et mina oma eluajal selle vilju ei näe, ikka on ühiskonna enamuse suhtumine selline, et mehed kapselduvad oma väljendamata hirmudesse, arsti juurde minna ei julge, õrnust välja näidata ei julge, kannatavad senikaua, kuni annavad lõpuks naisele kolaka.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimne vägivald ei ole alati halvasti ütlemine, vaid verbaalselt inimese allasurumine, temaga manipuleerimine (sa ei saa üksi hakkama, mis sa minuta teekasid, sa oled mõttetu inimene). KSee on tihti selline hiiliv, naine alguses ei märkagi ning ei oska ennast kaitsta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimne vägivald ei ole alati halvasti ütlemine, vaid verbaalselt inimese allasurumine, temaga manipuleerimine (sa ei saa üksi hakkama, mis sa minuta teekasid, sa oled mõttetu inimene). KSee on tihti selline hiiliv, naine alguses ei märkagi ning ei oska ennast kaitsta.

Miks sa ütled ‘naine’? Seesama toiumub ju ka vastupidi ja mees samuti sageli ei kaitse ennast pikka aega, mõni mitte kunagi.
Sa ikka pead täna seda purki õlut jooma, onju? Pead kohe või?
Sa oled sama toss nagu su isa ja vend. Käbi ei kuku kännust kaugele.
Maitea, naabrimeest oled näinud, kui viisakas, milline uus auto ja?
Sa oled nii nõme, et parem ära minuga sellele juubelile tule, mul üksi kindlam.
Sa üldse ei oska tantsida? Mingi jobu oled või, miks mul küll üldse ei vea?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks on nii, et mõnele võid öelda palju tahes, talle lihtsalt ei lähe see korda. aga teine solvub iga asja peale.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks on nii, et mõnele võid öelda palju tahes, talle lihtsalt ei lähe see korda. aga teine solvub iga asja peale.

Su meelest on inimesed kõik ühesugused ve, et mis küsimus see selline üldse on?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga tolkenb siin perekoolis üks märter-mees, kes käib ja halab igal pool, kuidas naised teevad meestele liiga ja ainult.

see oli küll väga mölakalikult öeldud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan praegu mustmiljon miinust, aga üksjagu perevägivallajuhte on tingitud sellest, et mees ei oska ennast naise verbaalse vägivalla eest teisiti kaitsta kui lõpuks plahvatab ja virutab naisele. Ja “ravitakse” seda nii, et mees peab minema viharavile, aga naine võib samamoodi mehe ajusid komposteerida. Meil oli suguseltsis üks selline paar, et naine näägutas ja näägutas seltskonnas, nii et mul endal tekkis tahtmine talle millegagi äiata. Ei aidanud ka teiste ütlemine, et jäta juba järele. Lõpuks mees ka ei pidanud vastu ja äigas. Ja loomulikult oli ainuüksi mees süüdi, et naisel silm sinine oli.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan praegu mustmiljon miinust, aga üksjagu perevägivallajuhte on tingitud sellest, et mees ei oska ennast naise verbaalse vägivalla eest teisiti kaitsta kui lõpuks plahvatab ja virutab naisele. Ja “ravitakse” seda nii, et mees peab minema viharavile, aga naine võib samamoodi mehe ajusid komposteerida. Meil oli suguseltsis üks selline paar, et naine näägutas ja näägutas seltskonnas, nii et mul endal tekkis tahtmine talle millegagi äiata. Ei aidanud ka teiste ütlemine, et jäta juba järele. Lõpuks mees ka ei pidanud vastu ja äigas. Ja loomulikult oli ainuüksi mees süüdi, et naisel silm sinine oli.

Minu käest said küll plussi. Selline ongi koolikiusajate mentaliteet: kiusata võib, aga vastu hakata ei tohi, see on siis vägivald.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 10:27; 14.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli suguseltsis üks selline paar, et naine näägutas ja näägutas seltskonnas, nii et mul endal tekkis tahtmine talle millegagi äiata. Ei aidanud ka teiste ütlemine, et jäta juba järele. Lõpuks mees ka ei pidanud vastu ja äigas. Ja loomulikult oli ainuüksi mees süüdi, et naisel silm sinine oli.

Selline olukord tekib siis kui selles suhtes on mees see kes rohkem hoolib. Naine teab seda ja lisaks on alatu.
Aga äigamine mehe poolt on muidugi nõrkuse tunnus. Ja isegi see pole vabanduseks et armunud mees ongi nõrk. Ja see oligi see venelaste kuulus juhtum et “kes lööb, see armastab”

Aga sellisel põhjusel meeste poolt vägivalda on vast ikka vähemuses ja harvad juhud. Enamasti on vastupidi + mees lihtsalt on vägivaldne jobu ja naine see, kes hoolib rohkem.

Aga mis teemaalgatusse puutub, et kui naine on vaimselt vägivaldne, siis mees on ise süüdi, ma ei ole nõus. See ei ole nii.
Võibolla nad (mehed) lihtsalt ei osla kaasaegses ühiskonnas mehed olla.
(vanasti sai vastu öelda, et naine ära kobise ja kõik oli ok)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksjagu perevägivallajuhte on tingitud sellest, et mees ei oska ennast naise verbaalse vägivalla eest teisiti kaitsta kui lõpuks plahvatab ja virutab naisele

Mis ruum see siis selline on, kus pole ust?

Loomulikult on olemas andestamatult verbaalselt vägivaldseid naisi, aga mis mees see on, kes ei oska kasvõi metsavahele jalutama minna räuskava naise juurest eemale või kuhu iganes. Uks seljatagant kinni ja minekut.

Hotelli. Kinno. Tööle. Parki. Raamatukokku. Taevake, kasvõi baari. Toa ust ei leia, et minema minna, aga rusika leiab küll.

See pole mingi mees.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 14:42; 16.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimsest vägivallast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.