Esileht Hobinurk vajadus olla omaette / palverännak / mediteerimine vms

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: vajadus olla omaette / palverännak / mediteerimine vms

Postitas:

Ideid paluks. Kuidas realiseerida vajadus olla täiesti omaette ja oma mõtedega. Kus leida nädalaks rahu.

On surma raske kaotusvalu, see tuleb läbi elada. Nüüd on nii, et igal pool pakutakse heatahtlikult seltsiabi, mille võtan noogutades vastu. Lähen suvilasse, on imelised naabrid kohe lobisemas, lähen aeg-ajalt kontorisse, kohe lõbus sädin. Olen kodus, öeldakse, et elu peab edasi minema, teeme seda-toda, läheme sinna-tänna. Lihtsalt hotelli ei taha minna.

Ja kuna kõik nii hoolitsevad, siis ma pole kellelegi julgenud öelda, et minu ainus soov oleks olla täiesti üksi ja vaikuses ja mitte ainult pool päeva.

Oleks keskkaeg, läheks kloostrisse nunnaks. Läheks Hispaaniasse Compostela palverännakule. No aga miks peab just Hispaanias palverännakuid tegema, mis Eesti radadel viga on?  Läheks Eesti palverännakule. Aga aitab see? On see põgenemine lihtsalt? Inimene peaks kaotusvaluga niisama hakkama saama.

Palverännakutel ei saa ka vist olla üksi.

Ei teadnud millisesse rubriiki panna.

 

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 13:31; 05.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan et vajadus olla üksi on sinu olukorras täiesti normaalne. Igaühel on vaja erinevat asja ja üksioleku soov on väga OK. Välja arvatud juhul, kui sul on peas mõtted midagi iseendale teha. Sel juhul hoia inimeste ligi ja räägi see mõte ka välja. Aga millegipärast arvan, et antud juhul ei ole see keiss.

Nunnaks või isegi Compostela palverännakule nädalaks ju ei lähe, eriti esimene on ikka oluliselt pikem protsess ja seda niimoodi ajutiselt ei saa. Jah, kloostrid võtavad inimesi enda juurde ajutiseks külalistemajja, kuid siis peab sul olema nendega mingi varasem side. Ah, üks mõte – Tallinnas on Pirita kloostril ju oma hotell, see on hästi vaikne ja seal ei pea suhtlema, võid olla täitsa omaette ja kui tahad, minna kloostri kabelisse kui nunnadel on palvused. Äkki see sobib sulle?

Mõtleksin ka mingi turismitalu peale (kaevaks netis), kus oleks võimalus olla eraldi. Aga siis peab kindlasti üle helistama ja küsima, kas on täieliku eraldumise võimalust, muidu võid sattuda mingite pidutsejate sekka. Ütleks lihtsalt, et oled väga palju töötanud ja vajad täielikku puhkust. Vahel on taludel ka väljareklaamimata võimalusi.

Ma vist ka seda eriti kellelgi ei ütleks, kuhu ma lähen sest inimesed võivad oma heatahtlikkusega olla üsna pealetükkivad – kõige paremate motiividega muidugi, seda ei saa neile pahaks panna. Ütleks ainult ühele lähemale inimesele (kes on võimeline sinu üksioleku vajadust mõistma), kuhu sa tegelikult lähed. Teistele ütleks (ja sellel ühel inimesel paluks ka öelda) et lähed ühe kooliõe juurde vms. Telefoni avaks 1x päevas et paanitsevatele sms-dele vastata, kui neid tuleb. Ja siis jälle tlf kinni.

Tunnen sulle väga kaasa. Olen ise ka elumuutvaid kaotusi üle elanud ja mõistan sind täielikult. Eks nüüd järgneb lihtsalt teistsugune elu, tuleb hakata seda tasapisi elama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba Compostela  mõtteis, siis alustuseks võid ju proovida meie oma matkateid. Telk ja magamiskott kaasa. Praegu paras aeg – ei ole liiga palav ega veel liiga külm. Liigud omas tempos omade mõtetega. Olenevalt teest ja eeltööst, mõne öö saab ehk ka linade vahel magada ja süüa restos/kõrtsus.

https://www.loodusegakoos.ee/kuhuminna/matkatee

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka eestis on palverännutee olemas. Algab Pirita kloostrist ja lõppeb Vastseliinas. Netist leiab palverand.ee lehelt info. 

Aga ka RMK matkateed on ikka üsna inimtühjad. Ei pruugi terve päev kedagi kohata, viimati ei näinud 24h ühtegi inimest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÄNAN!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 13:31; 05.08 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin üksindusevajadusega matkama, kaheks nädalaks. Rattaga ja telgiga, aga kindlasti saab ka teisiti. Üksinduse kõrval oli ka füüsiline liikumine ise tervendav, niisamuti lihtsalt kulgemine ühest paigast teise ning seal, kus hing ihkab, seismajäämine ja mõtisklemine, ja siis jälle edasi liikumine. See aitas tõesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksinduse kõrval oli ka füüsiline liikumine ise tervendav, niisamuti lihtsalt kulgemine ühest paigast teise ning seal, kus hing ihkab, seismajäämine ja mõtisklemine, ja siis jälle edasi liikumine. See aitas tõesti.

Hakka trenni tegema-tavaline käimine kasvõi 2 korda nädalas omale meeldivas tempos ja kohas. Käimine, mõõdukas tempos sörk või rattasõit on samuti  meditatsioon, olemas on ka spets. “käimismeditasioon” (guugelda) . Puht-füsioloogiliselt annab selline liikumine sulle muude tervistavate mõjude kõrval tubli annuse õnnehormoone, mis suruvad alla rusutusega tekkivad keemilised protsessid.

Liikumiseks ei pea sõitma kuskile teise ilma otsa -kuigi ka sellel on (vahel )oma mõte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võimalik mine mereäärde. Piki randa kõndimine on hea rännak.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on võimalik minna mõneks ajaks minna kloostrisse, ilma, et peaks nunnaks hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vipassana meditatsiooni kohta uuri. Seal on küll teised inimesed, aga null suhtlust. VÄGA silmiavav ja iseendasse vaatav kogemus. Olen käinud erinevatel palverännakutel, aga see oli täielik ahhaa-kogemus ja muutis mu elus paljut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

deid paluks. Kuidas realiseerida vajadus olla täiesti omaette ja oma mõtedega. Kus leida nädalaks rahu.

Mina suure vaikijana käin mõned korrad aastas lihtsalt üksi reisil, enne koroonat. Räägin minimaalselt. Kui ei taha, käin ainult korraks jalgu sirutamas toidupoes. Tere, palun, aitäh ja hotellituppa tagasi. Aga teine päev jalutan üksi tundide kaupa, söön kuskil, käin muuseumis jne.

Miski pole ju lihtsam.

Kui raha vähem, käin Riias. Kui rohkem, siis kaugemal. Bussid sõidavad, lennukid käivad.

Ja kui väga üle viskab, lähen 2-3 ööks Eestis mõnda hotelli ja vaikin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka eestis on palverännutee olemas. Algab Pirita kloostrist ja lõppeb Vastseliinas. Netist leiab palverand.ee lehelt info.

Aga ka RMK matkateed on ikka üsna inimtühjad. Ei pruugi terve päev kedagi kohata, viimati ei näinud 24h ühtegi inimest.

Täpselt. Mina tegin just 3-päevase matka ja üksikuid inimesi nägin ainult asulaid läbides. Ja ei pea ju kõndima kui soovi pole. Osta soe magamiskott, otsi kõige üksildasem RMK lõkkekoht ja jää sinan laagrisse.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõida laevaga Rootsi. Üksi kajutis, keegi sind seal ei tülita. Käid jalutad veits laeva peal, keegi sind ei tülita. Jõuad Rootsi, lähed kondad linna peal, keegi sind ei tülita. Tuled tagasi laevale, lähed kajutisse ja naudid oma üksindust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk vajadus olla omaette / palverännak / mediteerimine vms