Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinivastased ja kirjaoskus

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Vaktsiinivastased ja kirjaoskus

Postitas:
Kägu

Ma eeldan, et ma pole ainuke, kes on märganud, et suurem osa vaktsiinivastaseid, kes jagavad igasuguseid kahtlase väärtusega “teadusartikleid” ja neid kommenteerivad, ei ole just kõige tugevamad õigekirjas! Kokku ja lahku kirjutamine, k, p, t jms ehk siis asjad, mis ei ole lohakusvead, mida me paljud teeme vaid midagi muud! Sügavalt kahtlen, et nad suudavad jagatavast materjalist aru saada ja selle sisu adekvaatsust hinnata. Pigem on tegemist madalama haridustasemega inimestega, kes mingite uhhuutajate järel noogutavad, ise teemat valdamata.

Väga sageli on asjad hoopis niimoodi, et kui jagatakse mingit päris teadusartiklit, mis vaktsiinivastast loba kinnitavat, siis seda artiklit lähemalt uurides selgub, et see väidab lausa risti vastupidist sellele, mida väidab vaktsiinivastane, või vähemalt on tõde kõvasti moonutatud. See näitab seda, et vaktsiinivastased isegi ei loe neid teadusartikleid, mida nad viitavad, vaid lihtsalt kopeerivad neid linke kuskilt oma telegrammidest pimedas usus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on kõige kõrgemalt haritud inimesed (ehk siis PhD kraadiga vähemalt) kõige rohkem vaktsineerimise vajalikkuses kahtleval seisukohal.

https://unherd.com/thepost/the-most-vaccine-hesitant-education-group-of-all-phds/

Küsimus on, et milles nad oma PhD on saanud? Suvaliste usuteaduste PhD-d on üldiselt vaktsiinide koha pealt sama harimatud kui suvaline turumutike tänavanurgalt.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõme on selliseid üldistusi teha ja inimesi vaktsineerimisotsuse alusel nimetada lamemaalaseks või harimatuks. Alternatiivseid meediakanaleid ei tarbi, Telegrami, Objektiivi jmt ei loe, kuna sealne info pole usaldusväärne, on sageli fabritseeritud või moonutatud. Piinlik on, et selle jüngrid  on aidanud kaasa mingile stereotüüpsele tüpaazhile, mille alusel inimesi lamemaalastest vaktsineerimisvastasteks sildistada.  Vandenõuteooriaid ma ei usu ja põhimõtteline vaktsiinivastane ei ole. Küll aga on terve kompott objektiivseid argumente, mis on mind vaktsineerimise osas äraootavale seisukohale pannud. Kaasa arvatud ka see, et olen selle ise läbi põdenud ja valmis ka vajadusel uuesti. Paradoks on, et varsti hakatakse ilmselt kahe süstiga piirduvaid, täna veel õige poole valinuid, kolme süstiga inimeste poolt samamoodi stigmatiseerima. Nõiajaht on juba alanud.

Tervemõistusliku kriitikameele alusel on nii mõnigi minu väga kõrgelt haritud sõber, mitmed lugupeetud ja väga intelligentsed  inimesed ja ka mitmed  meedikud otsustanud veel mitte süsti teha. Keegi neist pole fanaatiline vaktsiinivastane, lihtsalt objektiivseid vastuargumente on nende jaoks rohkem, et sellest praegu loobuda. Varieeruvad need siis isiklikel tervisest tulenevatel asjaoludel, vaktsiinide tõhususega seonduval (eilse AK hinnangul 1/4 haiglates vaktsineeritud, piinlik tulemus) kuni pandeemiaga kaasnevate riskide adekvaatse hindamiseni. Meil ei ole siin siiski mingi ulatuslik katkupuhang, mis niidaks vanusest ja tervislikust seisust sõltumatult inimesi massiliselt,vaid tegemist on väga konkreetse sihtrühma probleemiga, kuhu tuleks oma teravik suunata ja sellega tõhusamalt tegeleda.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vaktsiinivastased ja kirjaoskus