Esileht Koroonaviirus COVID-19 Valepositiivne kiirtest

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Valepositiivne kiirtest

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olnud ka kodune kiirtest õrnalt positiivne, aga samal päeval veidi hiljem tehtud tavatest negatiivne? Kumb lõpuks õige oli?

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kokkupuude positiivsega. Siis oli esimene (5p peale kokkupuudet) PCR neg, nädal hiljem oli kiirtest neg (tegin enne tööle minekut kindluse mõttes). Nädal hiljem tuli nohu, mida mu terve perekond oli põdenud (käisid testil ka, olid neg) ja saadeti ka testile – sain pos PCR testi vastuse. Sama päev tegi tuttav med-õde kiirtesti – oli neg. palusin uut saatekirja, sest ei uskunud oma pos vastust ja sain uuesti neg PCR testi vastuse kohe järgmine päev. Perekond käis ka uuesti testil – kõik neg. Nende kiirtestid olid ka kõik neg.

Mul käsiti ikka kodus istuda ja juhinduda pos testist. Isegi politsei käis kontrollimas, kas olen korralikult kodus. Perearst ütles: ”Kus kurat mina tean, milline test õige on” Seega isegi pos testi päeval ei saanud pos kiirtesti. Ei usu, et tegelikult pos olin aga keegi ei tea. Olin 1 doosi vaksiini kätte saanud seega ei näinud keegi põhjust antikehade testils.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töökaaslase laps sai koolis pos kiirtesti. PCR oli neg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loeb PCR.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ka lugu, et terve pere oli haige, kiirtestid positiivsed, PCR kõigil negatiivne. Samas olid neil täielikud covidi sümptomid nagu maitse- ja lõhnataju kadu jne. No üldse ei saa aru kuidas selline asi võimalik

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kokkupuude positiivsega. Siis oli esimene (5p peale kokkupuudet) PCR neg, nädal hiljem oli kiirtest neg (tegin enne tööle minekut kindluse mõttes). Nädal hiljem tuli nohu, mida mu terve perekond oli põdenud (käisid testil ka, olid neg) ja saadeti ka testile – sain pos PCR testi vastuse. Sama päev tegi tuttav med-õde kiirtesti – oli neg. palusin uut saatekirja, sest ei uskunud oma pos vastust ja sain uuesti neg PCR testi vastuse kohe järgmine päev. Perekond käis ka uuesti testil – kõik neg. Nende kiirtestid olid ka kõik neg.

Ma tean õde, keda on rutiinselt testitud ja pärast pos kiirtesi pcr on hiljem olnud neg, järgmisel korral vaheldumisi pcr neg ja pos. Ilmselt on osad inimesed anomaalsed 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean lugu kevadest, kus lapsel kiirtest oli positiivne (vanemad mõlemad olid parasjagu koroonas) ja lapsel oli ka sümptomeid; aga pool tundi hiljem tehtud PCR-test oli ikkagi negatiivne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kokkupuude positiivsega. Siis oli esimene (5p peale kokkupuudet) PCR neg, nädal hiljem oli kiirtest neg (tegin enne tööle minekut kindluse mõttes). Nädal hiljem tuli nohu, mida mu terve perekond oli põdenud (käisid testil ka, olid neg) ja saadeti ka testile – sain pos PCR testi vastuse. Sama päev tegi tuttav med-õde kiirtesti – oli neg. palusin uut saatekirja, sest ei uskunud oma pos vastust ja sain uuesti neg PCR testi vastuse kohe järgmine päev. Perekond käis ka uuesti testil – kõik neg. Nende kiirtestid olid ka kõik neg.

Ma tean õde, keda on rutiinselt testitud ja pärast pos kiirtesi pcr on hiljem olnud neg, järgmisel korral vaheldumisi pcr neg ja pos. Ilmselt on osad inimesed anomaalsed ????

PCR testide valed tulemused ei ole üldse nii haruldased. Selle 95% arvutamine ei käi ka päris nii, nagu te oma peaga välja suudaks mõelda. Tõenäosused on keeruline teema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin lennujaamas kiirtesti, millest esimene tuli positiivne ja teine negatiivne ehk hea näide testide täpsusest. Hiljem tehtud PCR positiivne. Tegin 12 päeva peale esimest positiivset PCR testi ka uue ning ka see oli positiivne, seega jah, ikkagi olin haige. Huvitav asja juures see, et väga kerged sümptomid olid rohkem kui nädal enne esimest testi, seega jah, väga keeruline haigus ja sellest arusaamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PCR kinnitab diagnoosi.  Aga  analüüsi andes kurguloputusveest ei tohi ennem tund aega, süüa, juua, hambaid pesta, suitsetada, nätsu närida. Seega võib vale tulemuse  saada, kui mõnda reeglit rikkuda.

Ninaneelust võttes  peaks ikka õige vastuse saama. Samas  kui ennem nohurohtu piserdada, mis siis analüüsist saab?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teemaalgataja. Mul oli kiirtest õrnalt positiivne, samal päeval tehtud pcr negatiivne. Kaks päeva hiljem tegin uue kiirtesti ja positiivne joon isegi pisut tugevam. Kaks korda ei saa ometi valesti näidata? Praak vast pole, sest mees tegi ka ja tal oli selgelt ainult üks joon testil. Ilmselt lähen uuele pcr testile homme.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, sellist asja ei saa olla, et test on “õrnalt positiivne”. Kui rasedustesti teete ja õrn triip, siis ka loete end “õrnalt rasedaks”? Kui kiirtest annab õrna triibu, siis loetakse see alati positiivseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, sellist asja ei saa olla, et test on “õrnalt positiivne”. Kui rasedustesti teete ja õrn triip, siis ka loete end “õrnalt rasedaks”? Kui kiirtest annab õrna triibu, siis loetakse see alati positiivseks.

Kusjuures saab olla “õrnalt positiivne”. Olen saanud kaks korda kiirtestile just õrna triibu, ükskord natukene pärast aega, teist korda ajas. Järgnevad kiirtestid ja teist korda ka kohe PCR testid negatiivsed, haigeks ei jäänud, järnevad testid endiselt negatiivsed olnud. Samas kõik, kes on positiivse triibu saanud ja ka PCR testi positiivse on saanud ikka väga tugeva ja peaaegu koheselt teise triibu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel oli koroona, siis esimene test meil nt.  oligi nn. õrnalt positiivne, väga õrn joon tekkis. Samas järgmine päev tehtud testil oli joon juba palju tugevam ja pcr tulemus oli ka positiivne. Samas lapse sõbral oli ka õrn joon, teistel päevadel tehtud testid olid negatiivsed ja pcr ka negatiivne. Ehk siis tasub teha mitu testi mingi aja peale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Valepositiivne kiirtest