Esileht Kodunurk Valgendamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Valgendamine

Postitas:
Kägu

Õpetage palun puust ja punaseks, kuidas pesumasinaga valgendada. Milline vahend, kuhu panna, kui palju, mis edasi? Kas pesu peab olema enne pestud või võib must olla? Kui see on oluline, siis mul on iDos süsteemiga Brandt, eelleotuse jaoks sahtlit ei ole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et keegi ei viitsi õpetada. Pliis? Keegi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et keegi ei viitsi õpetada. Pliis? Keegi?

Pean vabandama miinuse osas. Panin pesu masinasse ja kuidagi sattus sinna ka aroonia, eelmine aasta alustasid mustikad oma kasvu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen valgendanud nii nagu ACE pudelil kirjas, ehk siis visanud valgendamist vajavad asjad 20 minutiks kraanikaussi likku, kus on juba eelnevalt valmis segatud ace-vee lahus. Seganud hiina söögipulkadega (need saab pärast kasutamist ära visata, ma väga sageli ei valgenda). Siis olen veidike väänanud, et liiga ei tilgu, tõstnud otse pesumasinasse ja edasi pesnud nagu tavaliselt.

Niimoodi on toiminud küll. Ükskord üks uus riideese andis kõikidele teistele värvi, siis valgendasin niimoodi terve masinatäie läbi. Ühed varem mustad alukad muutusid selle peale küll pruuniks, aga teised värvilised riided ja valge taustaga kirjud said oma endised värvid tagasi. Pesu ACE järgi pärast pesemist enam ei haisenud. Aga selle pesukoguse ma siis uuesti läbi pestes tegin pooleks, märjana pannes on nad alguses kohe raskemad, mõtlesin, et äkki muidu masin läheb hulluks, kui kohe liiga palju märga pesu sinna panna.

Seal pudelil on kirjas, et sa ei tohi valgendajat masinasse valada koos pesuvahendiga, aga kui eelnevalt kuskil kausis lahjemas juba valmis lahustatud vees leotad, siis ei pea neid leotatud esemeid enne masinasse panemist veega läbi loputama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh. Selline küsimus on veel – kas valgendaja on ainult ACE? Vanish ei ole, vaid on plekieemaldaja? Need pole üks ja sama?

Selle eelleotusega on mul natuke keeruline, valgendamist vajab noormehe judokimono, need on väga suured ja kõvad, kaussi kindlasti ei mahu, ei kujuta hästi ette, kus ma seda leotaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh. Selline küsimus on veel – kas valgendaja on ainult ACE? Vanish ei ole, vaid on plekieemaldaja? Need pole üks ja sama?

Selle eelleotusega on mul natuke keeruline, valgendamist vajab noormehe judokimono, need on väga suured ja kõvad, kaussi kindlasti ei mahu, ei kujuta hästi ette, kus ma seda leotaks.

See kimono on tõesti kõva ning halvasti käsitletav, mõtle nüüd, mis võib juhtuda siis, kui pesumasinasse kuivalt selle topid ja seal see saab valgendi kohe kaela. Valgendi jätab niimoodi plekid ja varjud peale, kui paned kuivalt masinasse tõrksad kangad. Kangas ju keerleb seal alguses osaliselt kuivana päris jupp aega, vahet pole, et on idos süsteem.
Kui pole võimalust eraldi asjatada, siis pole.
Pese kimono masinas läbi ja jäta pesuproge lõpust ära väänamine ja tsentrifuugimine.
Saad puhta, lõpetatud, ühtlaselt märja kanga. Lisa nüüd valgendi ja vali sobiv proge.
Tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle eelleotusega on mul natuke keeruline, valgendamist vajab noormehe judokimono, need on väga suured ja kõvad, kaussi kindlasti ei mahu, ei kujuta hästi ette, kus ma seda leotaks.

No see kimono nii suur ka ei ole, et üldse kuskile kaussi ei mahuks. Kui on vaja valgendada, siis ostad kuskilt Prismast või koduekstrast suurema plastmasskausi või näiteks plastmassist lastevanni. Suurem probleem kui sobiva leotusanuma leidmine võib olla see, et kinono on märjalt raske ja masin pistab selle peale undama. Kui leotad eelnevalt eraldi, siis püüa võimalikult vett välja pigistada (las mees väänab ise oma kimonot).

Muidugi võib proovida ka seda eelmise Käo soovitatud nippi eelnevalt kimono masinas märjaks saada ja siis alles lisada valgendi, kuid ma kardan, et selle meetodiga ei pruugi valgendi ikkagi piisavalt ühtlaselt lahustuda. Kõige lollikindlam on ikkagi see, et kõigepealt segad valgendaja-vee lahuse leotusanumas valmis, et see oleks ühtlaselt valgendava omadusega. Masinas võib ikkagi juhtuda see, et tulemus jääb lapiline, sest ühte kohta satub rohkem kontsentraati ja teise vähem. Eelleotuse mõte selles ongi, et riideeseme saab panna juba parajaks segatud lahusesse.

Vanishi puhul mina ei oska kaasa rääkida, sest ma pole seda lihtsalt kasutanud. Kunagi aastaid tagasi proovisin, ei toiminud, nii et seekord võtsin ACE. Vanishi värvipüüdmislappe ma nüüd pärast viimast pesuvärvumisvahejuhtumit olen küll kasutama hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valgendamine tehtud, aga tulemus küll ümmargune null. Mees meenutas, et kord aastaid tagasi proovisime ka tema särki valgendada, samamoodi null tulemust. Mis valesti teeme, peaks juhendeid eirama ja rohkem vahendit panema/kauem hoidma? Või ilma keetmata ei saagi, tegelikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see oli väga õige tähelepanek, et masin üldse ei soovinud seda märga kimonot pesema hakata, liiga raske. Samas oli teda lihtne lollitada  – võtsime jaki välja, panime püksid pesema, kui vesi oli masinasse võetud, panime pesemise pausile ja lisasime jaki. Siis polnud enam mingit probleemi, pesi kohe edasi – arusaadav, siis ju kõik pesu juba märg ja raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Ace või Vanish ei mõjunud, siis ehk tasub veel  proovida seda vahendit:

https://www.barbora.ee/toode/pesuvalgendi-liilia-white-500-g

seda soovitataksegi parema tulemuse saamiseks kasutada juba puhtakspestud pesul.

Või siis võta Venemaa kangem kraam, seda saab kasutada 80-90 kraadi juures. Kimono jaoks läheb seda mitu pakki: https://www.barbora.ee/toode/pesuvalgendaja-belizna-kloorivaba-100-g

Selliseid vahendeid, millega keeta saab, ma praegu ei teagi, et müügil oleks. Nõukaajal oli mingi Orto valgendaja (nüüd Mayeri), millega ikka ema mõnikord voodilinu keetis 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa ei oota, täiendan eelmist postitust – selle vene valgendaja kasutusjuhendisse on märgitud, et sellega saab keeta ka. Niiet kui see ka ei toimi, siis tuleb lihtsalt uus kimono osta.

Ikka siis sellest jutt. Enne pesu keetmist tuleb pulber lahustada. Keetmisel mina kasutaksin terve paki sisu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Valgendamine