Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma siiski ei usu, et ahnus on see põhiline, mis sunnib välismaale tööle minema. Paljudel on see ainuke väljapääs, sest pikka aega virelemine pole ka eriti kerge.[/tsitaat]
Tegelikult ei ole see sugugi ainus väljapääs, see on lihtsam väljapääs, aga paraku mitte kõige jätkusuutlikum. Minu masu ajal töö kaotanud tuttavad käitusid kolme moodi. Ühed läksid välismaale. Teised õppisid ümber. Kolmandad lõid oma ettevõtte. Teistel ja kolmandatel läheb praegu paremini, ehkki neil oli ajutiselt palju raskem. Välismaale läinud imbuvad praegu tasapisi Eestisse tagasi, cv-s näidata vahepealsele ajale ainult lihttööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ma pooldaksin laste siia jätmist, ise ei teeks seda kunagi ja ka ei tunne ühtegi inimest, kes oleks. tutvusringkonnas pole tõtt-öelda ka ühtegi isa, kes välismaal töötaks. Aga tahtsin kommenteerida seda 40 EURise lennukipileti juttu. Sina muidugi leidsid selle kerge vaevaga, mina leiaksin ka. Aga me ei tee ka välismaal lihttööd, eksole. Ilmselgelt ei ole need töölised nii kibedad käpad lahendusi leidma ja paelgi on siin ka mentaliteedi küsimus. \”Kuidas nüüd mina, kus nüüd mina, ei tea, ei saa\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jube, mis kõik tehakse. milleks neid lapsi tehakse, kui ei suudeta neile vanem olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väga nõus siinse kommenteerijaga, kes räägib antud teemas kõigest hoolimata valikute rohkusest vabas Eestis. Samuti sellega, et kui juba peres on lapsed, siis tõepoolest, ei saa elada ainult iseendale, tegelikult ka pärast lapse täisealiseks saamist ja ma usun, et enamik vanemaid seda ka ei tee. See välismaale minek ja laste ning perede probleemid, kui ollakse lahus, on tõesti väga valus teema. Mul endal ei ole peres näiteid tuua, kuid tuttavate seas ikka näen sellist asja. On olnud ka juhuseid, kus noored pered on lahku läinud just põhjusel, et enamasti mees välismaal tööl ja naine lapse/ lastega Eestisse jäänud. Ma ei taha õigustada ega süüdistada kedagi, me kõik püüame oma eluga kuidagi hakkama saada, samuti oma laste omadega. Samas leian ka ise, et igal juhul valiksin madalama elatustaseme Eestis koos perega kui kõrgema välismaal, kuid perest lahus. Praegu elan koos abikaasaga ning meil on üks laps, mõlemal normaalne töö, mis meile endile meeldib ja sobib ning saame hakkama, kuigi alati võiks muidugi pareminigi. Samas selles riiki mina ei süüdista, et olen just seal kus olen hetkel. Vabas riigis üles kasvanuna olid mul kõik võimalused õppida, ennast arendada, pere luua, väärtushinnagud kujundada, endast ja oma lähedastest hoolida ning seda olen püüdnud teha nii hästi kui võimalik. Riigi koha pealt ütleksin veel nii palju, et meid juhivad nö inimesed, nagu me isegi, oma vigade ja heade külgedega. Ei Toompeal ega kusagil mujal juhtpositsioonidel ei ole mingid tulnukad, vaid lihast ja luust inimesed. Ja demokraatlikus riigis on meil kõik võimalused valida kas paremad ja meile sobivamad inimesed etteotsa, asutada ise uus poliitiline jõud või osaleda lihtsalt aktiivsemalt poliitikas. Viimased märkused ei aita muidugi peredel otseselt leiba lauale saada, aga põhimõtteliselt leian, et väga palju sõltub ikkagi inimesest endast, tema motivatsioonist, samuti vajadusest end kokku võtta ja oma pere nimel pingutada. Kui nii võib öelda, siis minule on nö masu selles mõttes olnud sobilik, et on väga palju sundinud elus väärtuseid ja põhimõtteid ümber hindama. Ükski asi ei tule vaeva ega tööta ja pikemas perspektiivis on kõige väärtuslikumad need hüved ja asjad, mille jaoks oleme kõige enam pingutama pidanud. Kui ka lühiajaliselt võib tunduda, et pettuse ja valedega jõuab tänases maailmas kaugemale, siis tegelikult see nii ei ole. Püüan ise olla eelkõige aus iseenda suhtes ja kuulata oma mõistuse ning südame häält. Need ütlevad mulle, et tegelikult pole mu elul viga midagi, kui vaadata Eestit kaugemalt positsioonilt ja nö maailma taustsüsteemilt. Seni on mind ja mu pere aidanud töökus ja enese kokkuvõtmine, loodan samal viisil ka tulevikus jätkata ning ühtlasi loodan, et eestlased püüavad oma perede nimel hakkama saada ja neid mitte laguneda lasta. Minu arvates hakkab just perede lagunemisest kogu allakäik peale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen mitu korda mõelnud, et läheks ka välismaale tööle. Prooviks vähemalt. Kui sobib, võtan mingi aja pärast lapse kaasa, kuid kui ei sobi, sisi ei sobi ja tulen koju tagasi.

Nii väikse lapsega, nagu on minul – 2 aastane – ei tuleks minu arust kõneallagi, et ma ta kellegi teise hoolde mitmeks kuuks jätaks. See on minu arvamus.

Kuid millalgi proovin selle ära! Juba see, et tahaks ülikooli minna, aga siin see palk, mida ma saan… selle eest ei kannata korteritki üürida! Mis õppemaksudest ja üldse õppimisest siin rääkida saaks.

Oeh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama mõte. Olen töötu ja kuigi olen otsinud pikalt tööd, pole midagi silmapiiril. Kasvatan üksi kahte last. Olen ka mõelnud, et peaks minema mujale. Esialgu jätaks lapsed vanaema ja tädi hoole alla ning siis kuu või paari pärast tuleks lapsed järgi:)
Mida aeg edasi, seda lootusetum tundub töö leidmine ja seda rohkem hakkan tõepoolest seda varianti kaaluma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin lapse kaasa. Üürisin korteri ja otsisin lapsele kooli.
Algul oli laps üks kuu vanaema juures, mis mul kulus töö ja elamise leidmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alati ei saa lapsi kaasa vôtta. näiteks kui oled merel tööl vôi rekkajuht vôi teed öötööd vôi 24-tunnised vahetusi (ei peagi alati bordellis olema, näiteks valvur, hotelli administraator, haiglas.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]loriiita kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen 3 aastase tütrekese ema(üksik) ja läheksin kohe soome tööle kui vaid saaks.lapse isa teatas et tema loobub lapsest,ikka selleks et maksma ei peaks,tal uus naine soomes,ja mul pole sugulast kellele laps seniks jätta kuni lasteaia koha saan.see siis kuu aega umbes.nii siis istungi kodus sest minu kodukandis tööd ka pole.arveid maksta ei jõua.tänagi tuli teade tasumata lasteaiamaksust.
nii et kui siin leidub veel mõni üksikema kes soome tahab minna-äkki koos saame hakkama? [/tsitaat]

Kui sul juba siin võlad on, kuidas sa siis Soome saad minna?
Sõit, üürimine, tagatisraha, toit, kuupilet jne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 14:31; 25.02 18:39; 27.02 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen (õpetajana) mitut sellist juhtumit kõrvalt näinud, kus ema-isa välismaal, laps vanaema või onu-tädi hoole all, raha lapsele jagub, aga tähelepanu ei jagu. Üksikud on sellise vaimse koormaga hakkama saanud, enamik saab käitumisraskused külge. Kui vähegi võimalik, hoidke lapsed enda juures, st võtke kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps vahetas aasta tagasi trennikohta ning sai sealt pundi selliseid \”sõpru\” kus vähemalt pooltel vanematest kas 1 või mõlemad välismaal tööl, meil läks paar kuud veenmiseks, et selline üle võlli seltskond pole suhtlemiseks parim . Seda mida need omapead jäetud teismelised korraldasid te teada ei taha. Õnneks sai ka meie laps sellest aru. Meile aga teadmine, et selline variant et lapsed maha ei kõlba kuhugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen (õpetajana) mitut sellist juhtumit kõrvalt näinud, kus ema-isa välismaal, laps vanaema või onu-tädi hoole all, raha lapsele jagub, aga tähelepanu ei jagu. Üksikud on sellise vaimse koormaga hakkama saanud, enamik saab käitumisraskused külge. Kui vähegi võimalik, hoidke lapsed enda juures, st võtke kaasa.[/tsitaat]
Jah, sina näed kõrvalt neid juhtumeid, kus lapsed siia jäetud, sest need lapsed on sinu silma all. ag sa ei näe neid, kus lapsed on oma keskkonnast väljarebitud ja välismaale viidud. Sa ei tea, kas ja kuidas need lapsed hakkama saavad.. Kas seegi on hea variant, oled sa selles kindel? Mina selle he tuttava näite põhjal (vt eespoolt mu postitust) ütlen, et see polnud sellele konkreetsele lapsele hea variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 22:42; 27.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin 14, kui sisuliselt isa surma järel üksi elama jäin.
Elasime maal, aastaid koduperenaine olnud ema pidi järsku üksi last kasvatama ja jälle tööle minema. Ei olnud maal seda kuskilt võtta, läks linna. Nädalavahetuseti käis kodus, iga päev sõita oleks liiga kulukas olnud. Aga siis oli aeg teine ka, polnud internetti igas kodus, meil polnud tavatelefoni ka mitte ning mobiili kõneminut maksis nii palju, et seda ka maksta ei jaksanud.

Ja elasingi siis viis päeva nädalas üksinda järgmised paar aastat. Pealtnäha olin tubli ja tore iseseisev laps – koolis head hinded, kodu hoidsin korras… Arvan, et sellel hetkel see sülle sadanud vabadus isegi meeldis.

Aga kurb on see, et nüüd aastaid hiljem mõeldes sai minu suhe emaga just sellel perioodil rikutud. Teda ei olnud minu jaoks olemas, kui teda emotsionaalselt vajasin. Me saame praegu pealtnäha normaalselt läbi, aga ta pole mulle enam kunagi olnud see inimene, kellega väga tahaksin oma isiklikust elust rääkida või muresid jagama, kui neid peaks olema. Ja pean kurbusega nentima, et sellist usaldust ei tule enam ilmselt kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]loriiita kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen 3 aastase tütrekese ema(üksik) ja läheksin kohe soome tööle kui vaid saaks.lapse isa teatas et tema loobub lapsest,ikka selleks et maksma ei peaks,tal uus naine soomes,ja mul pole sugulast kellele laps seniks jätta kuni lasteaia koha saan.see siis kuu aega umbes.nii siis istungi kodus sest minu kodukandis tööd ka pole.arveid maksta ei jõua.tänagi tuli teade tasumata lasteaiamaksust.
nii et kui siin leidub veel mõni üksikema kes soome tahab minna-äkki koos saame hakkama? [/tsitaat]

Saaksin lapsehoidmidega aidata, tasu ei võtaks, meili kui soovid suhelda. erlekea@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Steriliseerige ennast ära, pole lepsi ,pole probleemi, saab ise grupi raha eest süüa, nagu mina!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

haljastajad ja maastikukujundajad tuleks siis steriliseerida??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean üht ema, kes hiljuti siis halajate saates vingus oma kehva elu üle ja eksmehe külmuse üle laste suhtes. Nüüd jättis oma 4 alaealist kus see ja teine ja läks välismaale. Lapsed on vanima lapse, teismelise käsutada, kel probleeme alkoholi ja kriminaalse minevikuga meestega. Mis seal majas toimub, ei tahaks teada-oluline on ju see, et ema saab oma \”suurt raha\” teenida.
Minult ei küsinud keegi lapse isa nõusolekut, kui end väikelinna sisse kirjutasin ja lasteaiakoha taotlesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul näiteks selline olukord, et isa ei taha allkirja anda, et saaksin lapse kaasa võtta.
Põhimõtteliselt ei toetanud ja last nägi ka harva, nüüd siis suur huvi lapse vastu tekkinud. Samas Eestis ja vaja kolimieseks (rahvastikuregistirandmete muuutmiseks) isa nõusolekut. Et kui pealinnas hakkama ei saa ja tahaks mujale kolida, siis isa saab seda takistada, sest lasteaia koha saab ju siis kui kohalikku omavalistusse sisse registreeritud.[/tsitaat]
Pöördu kohe lastekaitseametniku poole, sest niisugusi piiranguid seades ei tohi kahjustada lapse huve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles artiklis: http://www.tartupostimees.ee/751034/vanemate-kaugele-toole-minek-votab-epideemia-vorme/
mainitakse, juhul kui muid valikuid tõesti pole, õpilaskodu võimalust.

Üldiselt, kui inimene on töötu, või kui tema kodukohas on ainult halvad valikud, siis ei saa pahaks panna, et ta välismaale tööle läheb, aga see ei vabasta teda siiski lapse elu korraldamisest ja sellel silma peal hoidmisest, kuni kohapealse tugiisiku leidmiseni. Kui kodu vahet sõitmised on kallid, siis tuleb leida keegi, kes vanemat kohapeal asendab.
Kõige hullem ongi lihtsalt sõnalausumata jalgalaskmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.