Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Postitas:
Kägu

RE: Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Mina pakkisin nii oma 2 last kui ka koera autole ja läksin. Ei lapsi ega ka koera ma kellegi hoolde ei jätnud. Kui ise tahad saab alati hakkama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]aica kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei , sul ei ole lihtsalt võimet saada aru erinevatest olukordadest. Sinujaoks on siiamaani olnud ainult üks rida… -õpi hästi , hakka geeniteadlaseks või riigikogulaseks või Sandor Liiveks või IT-speciks kes Apple-le kaastööd teeks.
Samas tundub et näiteks maakonnakeskuse suurim pood on sinuarust näiteks külapood….no what a fuck??
Mina katsun siin selgeks teh, et ka need inimesed, kes ei ole ei geeniteadlased, ega SandorLiived ega riigikogulased…, ka need peavad/tahavad hakkama saada. Ja huvitaval kombel naaberriikides tööl käies, võib palgavahe erineda kordades. KUI SA POLE VEEL ARU SAANUD, SIIS ISEGI RIIGIKOGU LIIGE KES ELAB TARTUS, SAAB IGA PÄEV RIIGI RAHA EEST (KULUHÜVITIS) TÖÖL/KODUS KÄIA, KUIGI PALK U. 3,800EUR.
Sest vähemaga jääks lihtsalt nälga vist..
Ja mida enam ma su eneseõigustusi loen , tundub mulle, et erasektoris sa küll hetkel tööd ei tee..[/tsitaat]

Mida enam mina sinu postitusi loen, süveneb minus arusaam, et sul on jumala savi sellest tuttavast perekonnast, kelle lapsed Eestis ripakil, samal ajal kui nad ise mujal tööl on. Sul on üks soov- võimalikult palju ja võimalikult suurte tähtedega kiruda riiki, riigiametnikke ja riigikogulasi. Jõudu sulle! Suure saladuskatte all võin öelda, et kirumine ei aita sind mitte mingit moodi.

Aitaks sind suhtumise muutmine- otsi võimalusi rohkem teenida. Ei pea kõik olema Sandor Liived. Mõni võib olla imeline mööblirestauraator või ehtekunstnik. Isegi kauneid savist tasse võib voolida või hobuseid ja merisigu kasvatada inimene, kes tahab midagi hingega teha ja sellega oma peret toita. Tee midagi, ära virise! Siis läheb ka su elu paremaks.

Kui sa vihkab meie praeguseid poliitikuid, siis osale järgmistel valimistel ja hääleta inimese poolt, kellest sa tead, et ta ei hakka kuluhüvitisi kuritarvitama. Kandideeri kasvõi ise, kui usud, et saab rahvast paremini esindada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen samuti viimasel ajal vaadanud kahte tuttavat naist, kes mõlemad välismaal, aina postitatakse pilte, et elu kui lill. Samas on neil mõlemal naisel kooliealised lapsed ja mina aru ei saa, kus need siis see aeg on, kui ema uut elu naudib, kellele need sünnitati ja kes neid kasvatavad siis? Mäletan aega kui ise olin koolilaps ja vanavanemate juures hoida, mul oli küll suur emaigatsus. nende naiste profiilidel pole isegi lastest pilte enam, ikka uued sõbrad, töö ja kallimad. Minu mõistus ei võta?

Oma lapse ema[/tsitaat]

Ka siin foorumis kõlab sageli lause, et elatakse ju ainult korra, ja kellele siis veel, kui mitte iseendale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mind huvitab, kas on ka uuritud, mis saab lastest, kes on välismaale kaasa võetud? Kas koos vanematega elamine on ikka imerohi?

Mina isiklikult tean ühte noormeest, kes läks koos vanematega välismaale elama algkooli lõpupoole. Tubli ja tark poiss, kes käis siin ühes väga tugevas koolis. Välismaal tekkisid probleemid, ei kohanenud ta seal, ei saanud teistega läbi, sellest tulenevalt ei tahtnud koolis käia, popitamised, väga kehvad hinded. Lõpetas põhikooli kahtedega. Nüüd tahab Eestisse tagasi tulla, vanavanemate juurde. Tema puhul.. Ma ei tea, ehk oleks tema just päästnud see, kui oleks jäänud enda jaoks samasse keskkonda vanavanemate juurde elama? Võibolla oleks ka siis asi sama keeruliskes läinud, ei tea.
Aga kas ta on erand? Kas selline keskkonnast väljarebimine on ikka imerohi, millega lapsele tagatakse stabiilne elu? On seda uuritud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ka siin foorumis kõlab sageli lause, et elatakse ju ainult korra, ja kellele siis veel, kui mitte iseendale.[/tsitaat]

Kui inimene on saanud lapse, siis vahepeal umbes 18-20 aastat ei saa ta elada ainult iseendale. Ta peab arvestama laste heaoluga. Enne ja pärast seda perioodi- palun, tehku mis tahavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, see on tegelikult nii suur probleem.
Mitte ainult vanemateta jäänud lapsed, vaid ka lahkuläinud pered ning mis siin salata – ahned eestlased.

Mida mina üha enam näen.
Mehi, kes sadade kaupa käivad üle lahe või mujal tööl. Esialgu olude sunnil, hiljem juba seetõttu, et naine on jäänud koduseks (pole mõtet ju väikese Eesti palga eest tööd rabeleda) ja ei ole nõus mehe kodumaale jäämisega. Hea elu kaoks. Ärge saage valesti aru, mitte kõik pole selliseid, aga neid on siiski liiga palju. Mehest saab ajapikku ori. Aga kellele ikka meeldiks ori olla? Kuid, aastaid perest eemal, lapsi ei näe, naine jääb üha võõramaks.. Leitakse lähedane võõrriigist ja nii ta läheb. Või ei olegi kodus ahnet naist, aga mees tahab seksi ja nagu siitki näha, 3 nädalat ilma olla on nii mõnelegi mehele ülim piin. Ikka jõuame samasse punkti välja.

Ma isiklikult leian, et kui kaks inimest on otsustanud olla koos ja saada lapsed, siis nad teevad kõik selle nimel, et olla koos, perena. Välismaal käimine olgu lühiajaline või minnakse ära kõik koos. Samas on nii kerge targutada, raske teostada, inimesed pole kõik tugevad. Lisaks nõrgad pereväärtused, sest nii ta kahjuks on, tunnistage või mitte, armukesed, kärgpered jmt on täna nii normaalne nähtus.

Kes kiruvad riiki, ei jõua tõesti kuskile, tõsi. Riik ei maksa erasektoris palkasid, küll aga on riigil võimalus mõjutada erasektoris toimuvat. Miinimumpalk, töösuhete reguleerimine, maksukoormus jmt. Ning kahjuks või õnneks vajame me ka poemüüjaid, koristajaid, farmitöölisi. Kas nad peaksid viletsuses vaevlema? Ehk siis mõlemalt poolt võiks miskit kuhugi poole areneda. inimesel endal on tõesti kõige mõistlikum loota iseendale ning ennast arendada, õppida, leida parema palgaga ja võibolla ka meelepärasem töö teises valdkonnas. Pole lihtne seda laste kõrvalt teha, aga mitte ka võimatu, tean, mida räägin.

Üks positiivne meeldetuletus ka. Me kipume unustama, et võrreldes muu maailmaga elame siiski võimaluste maal. Kas seda võimalust näha õiges elukutse valikus või perega üheskoos rikkamasse riiki suundumises, see jäägu igaühe enda otsustada. Nälg on meil siiski väga harv nähtus ja selle taga on pigem hättasattunud vanema/te suur uhkus, kes kriisis teistelt abi paluma ei tihka minna ja pigem ise koos lastega kannatavad. Igaühel on siin võimalik head haridust saada, kui vähegi nupukust ja tahtmist on. Meil on kõikvõimalikud toetused ettevõtluse alustamiseks, ümberõppeks või kasvõi kriisist väljatulemiseks. Arstiabi on kättesaadav kõigile, töötu peab lihtsalt viitsima korra kuus õiges kohas allkirja anda. Jne

Aga mida meie teeme? Kui suur osa Eesti mehi on tegelikult alkohoolikud, kui palju noori põletavad mõttetult oma elu? Kui paljud ei viitsi lõhkimineva suhte nimel vaeva näha, sest nii lihtne on minema jalutada? Olgu, ma lõpetan, enne kui teemast päris välja lähen. Tahtsin lihtsalt öelda, et me sageli ei oska hinnata seda, mis meil on. Näha ja kasutada neid võimalusi, mis on antud, sest kõik peaks kätte tulema justkui iseenesest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siiski ei usu, et ahnus on see põhiline, mis sunnib välismaale tööle minema. Paljudel on see ainuke väljapääs, sest pikka aega virelemine pole ka eriti kerge. Palgad on paljudes ametites väiksed (ka lasteaednikud ja med.õed on korraliku kvalifikatsiooniga spetsialistid, mitte lõpetamata põhiharidusega luuseritest alkohoolikud), hinnad tõusevad, küttekulud on suured — kõik teavad seda ju isegi. Jumal hoidku selle eest, kui on peres veel vaja maksta nt suurema lapse ülikooli eest või toetada põduraks jäänud vanemaid. Võivad tekkida võlad ja siis polegi muud varianti kui keegi peres peab end ohverdama ja piiri taha tööle minema.

Mis puutub neisse koolilastesse, kes on omapead jäetud, siis leian ka, et see on kurjast. Lapsed tuleks kaasa võtta, kui vähegi võimalust on. Samas, paljud lähevad alguses lühiajaliselt, tööleping pole ka vb väga pikaajaline ja siis tundub liiga julge samm hakata lapsi kohe kodusest keskkonnast välja juurima (oma kool ja oma sõbrad on ju teismelistele ka olulised, kuigi, vanemad peaksid veel tähtsamad olema). Usun, et sageli viiakse lapsed mõne aja pärast järele, kui elu stabiliseerub.

Tegelikult on see kõik üks väga nukker temaatika. Ma ei tea, kes on süüdi. Ei tahaks nõustuda sellega, et need rahaahned inimesed, kes saba seljas, välismaale tööle tõttavad. Riik? Selge on see, kui raha pole, siis seda pole. Samas, see õpetajate palgatõusu nõue ei võtaks ju nii suurt summat riigikassast võrreldes mõnede muude kuluartiklitega. Ja kui riik kasvõi mingi väikse vastutulekuga näitaks, et inimesed on ka olulised, siis säiliks nii mõnelgi ehk usk elu paranemisse ja jääks ehk minemata.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[small]aica kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]aica kirjutas:[/small]
Ja emal ei ole ju mõtet Stocholmist nädalavahetuseks Hiiumaale lennata..Ta käibki seal ainult 4x palgavahe pärast. Kas sa arvad, et näiteks poemüüja , kes saab EW-s EUR 300 , saab seda ka SWERIGES?
[/tsitaat]

Hakkasin kohe huvi pärast arvutama. Kui ema saab neli korda suuremat palka, teenib ta kuus 1200 eurot. Edasi-tagasi piletid Stockholm-Tallinn-Stockholm saab nädalavahetusel 80 euroga, kui olla valmis nädala sees vabu päevi võtma, et perele külla tulla, siis 40 (AINULT NELJAKÜMNE!) euroga. Kui mõni ema väidab, et kui ta Eestis teenis 300 eurot ja Rootsis teenib 1200, siis ei saa ta igal nädalal perel külas käia, sest see sööks kogu ta palga ära, ON TAL OMA PEREST ÜKSKÕIK.

Arvutused – kui vahetustega töötav ema (müüjad töötavad teatavasti vahetustega) käiks IGAL NÄDALAL nädala sees perel külas, läheks see talle maksma ainult 160 eurot(4×40=160). Sama siis, kui ta käiks kahel nädalavahetusel kuus (2×80=160). Lisaks oleks poemüüjal võimalik kombineerida ja vahetada, nii et need kaks nädalavahetust oleks pikemad, neljapäeval tuleks ja esmaspäeval läheks – oleks perega päris pikalt koos ja maksma läheks see ainult 80 eurot (2×40=80). Kas tõesti oleks kahju OMA PERE HEAKS 1200 eurost 80 ohverdada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]aica kirjutas:[/small]

Hakkasin kohe huvi pärast arvutama. Kui ema saab neli korda suuremat palka, teenib ta kuus 1200 eurot. Edasi-tagasi piletid Stockholm-Tallinn-Stockholm saab nädalavahetusel 80 euroga, kui olla valmis nädala sees vabu päevi võtma, et perele külla tulla, siis 40 (AINULT NELJAKÜMNE!) euroga. Kui mõni ema väidab, et kui ta Eestis teenis 300 eurot ja Rootsis teenib 1200, siis ei saa ta igal nädalal perel külas käia, sest see sööks kogu ta palga ära, ON TAL OMA PEREST ÜKSKÕIK.

Arvutused – kui vahetustega töötav ema (müüjad töötavad teatavasti vahetustega) käiks IGAL NÄDALAL nädala sees perel külas, läheks see talle maksma ainult 160 eurot(4×40=160). Sama siis, kui ta käiks kahel nädalavahetusel kuus (2×80=160). Lisaks oleks poemüüjal võimalik kombineerida ja vahetada, nii et need kaks nädalavahetust oleks pikemad, neljapäeval tuleks ja esmaspäeval läheks – oleks perega päris pikalt koos ja maksma läheks see ainult 80 eurot (2×40=80). Kas tõesti oleks kahju OMA PERE HEAKS 1200 eurost 80 ohverdada?[/tsitaat]

ära demagoogitse, sa ei ole üsna ilmselt tegelikult asjaga kursis.

esiteks, paljud pered ei ela eestis tallinnas – seega tuleb lisada ka bussipilet tallinnast kodulinna ja tagasi.

teiseks, paljud eestlased, kes rootsis töötavad, et tööta stockholmis, seega tuleb lisada ka bussi- või rongipilet stockholmi ja tagasi. bussi- ja rongipiletid on seejuures rootsis kallid, nii umbes tallinn-tartu vahemaa eest tuleb vähemalt 20 eurot välja käia – ühe otsa eest.

kolmandaks, paljud, kes rootsis töötavad, ei saa oma töögraafikut sugugi nii väga mõjutada, et kui vaid tahan, kombineerin natuke vahetusi ja võtan igal teisel nädalal pika nädalavahetuse. tavaliselt käivad need välismaal lihttööd tegevad eestlased niigi tööl mingi sellise graafikuga, et 3 ndl tööl, 1 vaba – no miks peaks tahtma tööandja neile neist kolmest töönädalast veel mitu päeva vabaks anda?

neljandaks, sa vist ei tea, et laevasõit rootsist eestisse ei kesta mitte paar tundi, vaid üle poole ööpäeva, ja laev käib vaid korra päevas. rootsi ei ole soome selles osaas. seega kui ka hakkad neljapäeval tulema, siis oled eestis alles reede hommikupoolikul. esmaspäevase päeva jooksul tagasi jõuda, pead juba pühapäeva õhtupoolikul sadamas olema. seega see sinu \”päris pikalt\” perega koos olemine on tegelikult natuke üle kahe ööpäeva. kui ei saa vähemalt reedet ja esmaspäeva vabaks, ei ole üldse mõtet tulla, sest sel juhul kahaneb perega koosolemise aeg sõna otseses mõttes mõnele tunnile. parem need paar tundi siis juba perega skype’s rääkida…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

ära demagoogitse, sa ei ole üsna ilmselt tegelikult asjaga kursis.

esiteks, paljud pered ei ela eestis tallinnas – seega tuleb lisada ka bussipilet tallinnast kodulinna ja tagasi.

teiseks, paljud eestlased, kes rootsis töötavad, et tööta stockholmis, seega tuleb lisada ka bussi- või rongipilet stockholmi ja tagasi. bussi- ja rongipiletid on seejuures rootsis kallid, nii umbes tallinn-tartu vahemaa eest tuleb vähemalt 20 eurot välja käia – ühe otsa eest.

kolmandaks, paljud, kes rootsis töötavad, ei saa oma töögraafikut sugugi nii väga mõjutada, et kui vaid tahan, kombineerin natuke vahetusi ja võtan igal teisel nädalal pika nädalavahetuse. tavaliselt käivad need välismaal lihttööd tegevad eestlased niigi tööl mingi sellise graafikuga, et 3 ndl tööl, 1 vaba – no miks peaks tahtma tööandja neile neist kolmest töönädalast veel mitu päeva vabaks anda?

neljandaks, sa vist ei tea, et laevasõit rootsist eestisse ei kesta mitte paar tundi, vaid üle poole ööpäeva, ja laev käib vaid korra päevas. rootsi ei ole soome selles osaas. seega kui ka hakkad neljapäeval tulema, siis oled eestis alles reede hommikupoolikul. esmaspäevase päeva jooksul tagasi jõuda, pead juba pühapäeva õhtupoolikul sadamas olema. seega see sinu \”päris pikalt\” perega koos olemine on tegelikult natuke üle kahe ööpäeva. kui ei saa vähemalt reedet ja esmaspäeva vabaks, ei ole üldse mõtet tulla, sest sel juhul kahaneb perega koosolemise aeg sõna otseses mõttes mõnele tunnile. parem need paar tundi siis juba perega skype’s rääkida…
[/tsitaat]

aa, ja kui sa juhtumisi laevapiletite asemel lennupiletitest rääkisid, siis need maksavad ka nädala sees rohkem vähemalt 50 eurot _üks ots_ (ja et neid nii odavalt saada, pead kõvasti peale passima ja pikalt ette ära ostma). rääkimata sellest, et ainuüksi üheotsa rongipilet stockholmi südalinnast lennujaama maksab ca 27 eurot (ok, bussiga on odavam, aga üle 10 euro läheb ikka).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Leidsin töökoha, elasin nii kaua tuttava juures(umbes 3 näd) Kui oma korteri sain, tuli laps minu juurde, võtsin lapsehoidja ja 3 nädala pärats sai laps lasteaeda!

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

aa, ja kui sa juhtumisi laevapiletite asemel lennupiletitest rääkisid, siis need maksavad ka nädala sees rohkem vähemalt 50 eurot _üks ots_ (ja et neid nii odavalt saada, pead kõvasti peale passima ja pikalt ette ära ostma). rääkimata sellest, et ainuüksi üheotsa rongipilet stockholmi südalinnast lennujaama maksab ca 27 eurot (ok, bussiga on odavam, aga üle 10 euro läheb ikka).[/tsitaat]

Võtsin praegu bookinghouse’i lahti, see näitab, et kui ma tahaksin tuleval neljapäeval Stockholmist Tallinnasse tulla ja ülejärgmisel esmaspäeval tagasi minna, maksaksin RyanAiriga 40 eurot. KOKKU. Sama hind siis, kui juba laupäeval tagasi sõidan. Mõlemad otselennud, tund ja pisut peale. Pagasit ei ole ju vaja, kui nii tihti käin ja mõlemas kohas riideid jms on. Miks selliste hindadega üldse keegi laevaga sõitma peaks, jääb arusaamatuks – seda enam, et ei pea ju praegu järgmise nädala pileteid ostma, piletid saab varem ära osta, kui nagunii tihe käija oled, ja on ka hinnad odavamad. Stockholmi kasutasin näitena selle pärast, et just sellest Aica rääkis, arvata on, et Taga-Kaukaasiast oleks veidi kulukam tulla kui Stockholmist, aga kasutasin varem toodud näidet. Samuti on Eestis Hiiumaa üsna harvaesinev näide, ükskõik kuhu mandrile saab siiski vähe kergemini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma siiski ei usu, et ahnus on see põhiline, mis sunnib välismaale tööle minema. Paljudel on see ainuke väljapääs, sest pikka aega virelemine pole ka eriti kerge.[/tsitaat]
Tegelikult ei ole see sugugi ainus väljapääs, see on lihtsam väljapääs, aga paraku mitte kõige jätkusuutlikum. Minu masu ajal töö kaotanud tuttavad käitusid kolme moodi. Ühed läksid välismaale. Teised õppisid ümber. Kolmandad lõid oma ettevõtte. Teistel ja kolmandatel läheb praegu paremini, ehkki neil oli ajutiselt palju raskem. Välismaale läinud imbuvad praegu tasapisi Eestisse tagasi, cv-s näidata vahepealsele ajale ainult lihttööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte et ma pooldaksin laste siia jätmist, ise ei teeks seda kunagi ja ka ei tunne ühtegi inimest, kes oleks. tutvusringkonnas pole tõtt-öelda ka ühtegi isa, kes välismaal töötaks. Aga tahtsin kommenteerida seda 40 EURise lennukipileti juttu. Sina muidugi leidsid selle kerge vaevaga, mina leiaksin ka. Aga me ei tee ka välismaal lihttööd, eksole. Ilmselgelt ei ole need töölised nii kibedad käpad lahendusi leidma ja paelgi on siin ka mentaliteedi küsimus. \”Kuidas nüüd mina, kus nüüd mina, ei tea, ei saa\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Võtsin praegu bookinghouse’i lahti, see näitab, et kui ma tahaksin tuleval neljapäeval Stockholmist Tallinnasse tulla ja ülejärgmisel esmaspäeval tagasi minna, maksaksin RyanAiriga 40 eurot. KOKKU. Sama hind siis, kui juba laupäeval tagasi sõidan. Mõlemad otselennud, tund ja pisut peale. Pagasit ei ole ju vaja, kui nii tihti käin ja mõlemas kohas riideid jms on. Miks selliste hindadega üldse keegi laevaga sõitma peaks, jääb arusaamatuks – seda enam, et ei pea ju praegu järgmise nädala pileteid ostma, piletid saab varem ära osta, kui nagunii tihe käija oled, ja on ka hinnad odavamad. Stockholmi kasutasin näitena selle pärast, et just sellest Aica rääkis, arvata on, et Taga-Kaukaasiast oleks veidi kulukam tulla kui Stockholmist, aga kasutasin varem toodud näidet. Samuti on Eestis Hiiumaa üsna harvaesinev näide, ükskõik kuhu mandrile saab siiski vähe kergemini.[/tsitaat]

sa ikka tead, et ryanair lendab tegelikult skavstasse, mis on stockholmist rohkem kui 100 km kaugusel, ja kuhu kõige odavam buss viib su stockholmi südalinnast nii umbes 15 euro eest (üks ots)?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

jube, mis kõik tehakse. milleks neid lapsi tehakse, kui ei suudeta neile vanem olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väga nõus siinse kommenteerijaga, kes räägib antud teemas kõigest hoolimata valikute rohkusest vabas Eestis. Samuti sellega, et kui juba peres on lapsed, siis tõepoolest, ei saa elada ainult iseendale, tegelikult ka pärast lapse täisealiseks saamist ja ma usun, et enamik vanemaid seda ka ei tee. See välismaale minek ja laste ning perede probleemid, kui ollakse lahus, on tõesti väga valus teema. Mul endal ei ole peres näiteid tuua, kuid tuttavate seas ikka näen sellist asja. On olnud ka juhuseid, kus noored pered on lahku läinud just põhjusel, et enamasti mees välismaal tööl ja naine lapse/ lastega Eestisse jäänud. Ma ei taha õigustada ega süüdistada kedagi, me kõik püüame oma eluga kuidagi hakkama saada, samuti oma laste omadega. Samas leian ka ise, et igal juhul valiksin madalama elatustaseme Eestis koos perega kui kõrgema välismaal, kuid perest lahus. Praegu elan koos abikaasaga ning meil on üks laps, mõlemal normaalne töö, mis meile endile meeldib ja sobib ning saame hakkama, kuigi alati võiks muidugi pareminigi. Samas selles riiki mina ei süüdista, et olen just seal kus olen hetkel. Vabas riigis üles kasvanuna olid mul kõik võimalused õppida, ennast arendada, pere luua, väärtushinnagud kujundada, endast ja oma lähedastest hoolida ning seda olen püüdnud teha nii hästi kui võimalik. Riigi koha pealt ütleksin veel nii palju, et meid juhivad nö inimesed, nagu me isegi, oma vigade ja heade külgedega. Ei Toompeal ega kusagil mujal juhtpositsioonidel ei ole mingid tulnukad, vaid lihast ja luust inimesed. Ja demokraatlikus riigis on meil kõik võimalused valida kas paremad ja meile sobivamad inimesed etteotsa, asutada ise uus poliitiline jõud või osaleda lihtsalt aktiivsemalt poliitikas. Viimased märkused ei aita muidugi peredel otseselt leiba lauale saada, aga põhimõtteliselt leian, et väga palju sõltub ikkagi inimesest endast, tema motivatsioonist, samuti vajadusest end kokku võtta ja oma pere nimel pingutada. Kui nii võib öelda, siis minule on nö masu selles mõttes olnud sobilik, et on väga palju sundinud elus väärtuseid ja põhimõtteid ümber hindama. Ükski asi ei tule vaeva ega tööta ja pikemas perspektiivis on kõige väärtuslikumad need hüved ja asjad, mille jaoks oleme kõige enam pingutama pidanud. Kui ka lühiajaliselt võib tunduda, et pettuse ja valedega jõuab tänases maailmas kaugemale, siis tegelikult see nii ei ole. Püüan ise olla eelkõige aus iseenda suhtes ja kuulata oma mõistuse ning südame häält. Need ütlevad mulle, et tegelikult pole mu elul viga midagi, kui vaadata Eestit kaugemalt positsioonilt ja nö maailma taustsüsteemilt. Seni on mind ja mu pere aidanud töökus ja enese kokkuvõtmine, loodan samal viisil ka tulevikus jätkata ning ühtlasi loodan, et eestlased püüavad oma perede nimel hakkama saada ja neid mitte laguneda lasta. Minu arvates hakkab just perede lagunemisest kogu allakäik peale…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mitu korda mõelnud, et läheks ka välismaale tööle. Prooviks vähemalt. Kui sobib, võtan mingi aja pärast lapse kaasa, kuid kui ei sobi, sisi ei sobi ja tulen koju tagasi.

Nii väikse lapsega, nagu on minul – 2 aastane – ei tuleks minu arust kõneallagi, et ma ta kellegi teise hoolde mitmeks kuuks jätaks. See on minu arvamus.

Kuid millalgi proovin selle ära! Juba see, et tahaks ülikooli minna, aga siin see palk, mida ma saan… selle eest ei kannata korteritki üürida! Mis õppemaksudest ja üldse õppimisest siin rääkida saaks.

Oeh

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sama mõte. Olen töötu ja kuigi olen otsinud pikalt tööd, pole midagi silmapiiril. Kasvatan üksi kahte last. Olen ka mõelnud, et peaks minema mujale. Esialgu jätaks lapsed vanaema ja tädi hoole alla ning siis kuu või paari pärast tuleks lapsed järgi:)
Mida aeg edasi, seda lootusetum tundub töö leidmine ja seda rohkem hakkan tõepoolest seda varianti kaaluma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtsin lapse kaasa. Üürisin korteri ja otsisin lapsele kooli.
Algul oli laps üks kuu vanaema juures, mis mul kulus töö ja elamise leidmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

alati ei saa lapsi kaasa vôtta. näiteks kui oled merel tööl vôi rekkajuht vôi teed öötööd vôi 24-tunnised vahetusi (ei peagi alati bordellis olema, näiteks valvur, hotelli administraator, haiglas.)

Please wait...
Postitas:
loriiita

mina olen 3 aastase tütrekese ema(üksik) ja läheksin kohe soome tööle kui vaid saaks.lapse isa teatas et tema loobub lapsest,ikka selleks et maksma ei peaks,tal uus naine soomes,ja mul pole sugulast kellele laps seniks jätta kuni lasteaia koha saan.see siis kuu aega umbes.nii siis istungi kodus sest minu kodukandis tööd ka pole.arveid maksta ei jõua.tänagi tuli teade tasumata lasteaiamaksust.
nii et kui siin leidub veel mõni üksikema kes soome tahab minna-äkki koos saame hakkama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]loriiita kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen 3 aastase tütrekese ema(üksik) ja läheksin kohe soome tööle kui vaid saaks.lapse isa teatas et tema loobub lapsest,ikka selleks et maksma ei peaks,tal uus naine soomes,ja mul pole sugulast kellele laps seniks jätta kuni lasteaia koha saan.see siis kuu aega umbes.nii siis istungi kodus sest minu kodukandis tööd ka pole.arveid maksta ei jõua.tänagi tuli teade tasumata lasteaiamaksust.
nii et kui siin leidub veel mõni üksikema kes soome tahab minna-äkki koos saame hakkama? [/tsitaat]

Kui sul juba siin võlad on, kuidas sa siis Soome saad minna?
Sõit, üürimine, tagatisraha, toit, kuupilet jne?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen (õpetajana) mitut sellist juhtumit kõrvalt näinud, kus ema-isa välismaal, laps vanaema või onu-tädi hoole all, raha lapsele jagub, aga tähelepanu ei jagu. Üksikud on sellise vaimse koormaga hakkama saanud, enamik saab käitumisraskused külge. Kui vähegi võimalik, hoidke lapsed enda juures, st võtke kaasa.

Please wait...
Postitas:
mäu

Minu laps vahetas aasta tagasi trennikohta ning sai sealt pundi selliseid \”sõpru\” kus vähemalt pooltel vanematest kas 1 või mõlemad välismaal tööl, meil läks paar kuud veenmiseks, et selline üle võlli seltskond pole suhtlemiseks parim . Seda mida need omapead jäetud teismelised korraldasid te teada ei taha. Õnneks sai ka meie laps sellest aru. Meile aga teadmine, et selline variant et lapsed maha ei kõlba kuhugi

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina olen 3 aastase tütrekese ema(üksik) ja läheksin kohe soome tööle kui vaid saaks.lapse isa teatas et tema loobub lapsest,ikka selleks et maksma ei peaks,tal uus naine soomes,ja mul pole sugulast kellele laps seniks jätta kuni lasteaia koha saan.see siis kuu aega umbes.nii siis istungi kodus sest minu kodukandis tööd ka pole.arveid maksta ei jõua.tänagi tuli teade tasumata lasteaiamaksust.
nii et kui siin leidub veel mõni üksikema kes soome tahab minna-äkki koos saame hakkama? [/tsitaat]

Mitte paha pärast, aga sa ikka tead ju, et sellist asja nagu lapsest loobumine ei ole olemas? Ei saa ükski isa maksmisest pääsemiseks oma lapsest lahti öelda. Ära lase ennast lollitada- mees peab lapsele elatist siiski maksma, ehkki tal Soomes uus pere on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen (õpetajana) mitut sellist juhtumit kõrvalt näinud, kus ema-isa välismaal, laps vanaema või onu-tädi hoole all, raha lapsele jagub, aga tähelepanu ei jagu. Üksikud on sellise vaimse koormaga hakkama saanud, enamik saab käitumisraskused külge. Kui vähegi võimalik, hoidke lapsed enda juures, st võtke kaasa.[/tsitaat]
Jah, sina näed kõrvalt neid juhtumeid, kus lapsed siia jäetud, sest need lapsed on sinu silma all. ag sa ei näe neid, kus lapsed on oma keskkonnast väljarebitud ja välismaale viidud. Sa ei tea, kas ja kuidas need lapsed hakkama saavad.. Kas seegi on hea variant, oled sa selles kindel? Mina selle he tuttava näite põhjal (vt eespoolt mu postitust) ütlen, et see polnud sellele konkreetsele lapsele hea variant.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul näiteks selline olukord, et isa ei taha allkirja anda, et saaksin lapse kaasa võtta.
Põhimõtteliselt ei toetanud ja last nägi ka harva, nüüd siis suur huvi lapse vastu tekkinud. Samas Eestis ja vaja kolimieseks (rahvastikuregistirandmete muuutmiseks) isa nõusolekut. Et kui pealinnas hakkama ei saa ja tahaks mujale kolida, siis isa saab seda takistada, sest lasteaia koha saab ju siis kui kohalikku omavalistusse sisse registreeritud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin 14, kui sisuliselt isa surma järel üksi elama jäin.
Elasime maal, aastaid koduperenaine olnud ema pidi järsku üksi last kasvatama ja jälle tööle minema. Ei olnud maal seda kuskilt võtta, läks linna. Nädalavahetuseti käis kodus, iga päev sõita oleks liiga kulukas olnud. Aga siis oli aeg teine ka, polnud internetti igas kodus, meil polnud tavatelefoni ka mitte ning mobiili kõneminut maksis nii palju, et seda ka maksta ei jaksanud.

Ja elasingi siis viis päeva nädalas üksinda järgmised paar aastat. Pealtnäha olin tubli ja tore iseseisev laps – koolis head hinded, kodu hoidsin korras… Arvan, et sellel hetkel see sülle sadanud vabadus isegi meeldis.

Aga kurb on see, et nüüd aastaid hiljem mõeldes sai minu suhe emaga just sellel perioodil rikutud. Teda ei olnud minu jaoks olemas, kui teda emotsionaalselt vajasin. Me saame praegu pealtnäha normaalselt läbi, aga ta pole mulle enam kunagi olnud see inimene, kellega väga tahaksin oma isiklikust elust rääkida või muresid jagama, kui neid peaks olema. Ja pean kurbusega nentima, et sellist usaldust ei tule enam ilmselt kunagi.

Please wait...
Postitas:
erlekea

Saaksin lapsehoidmidega aidata, tasu ei võtaks, meili kui soovid suhelda. erlekea@hot.ee

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.