Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väljakirjutamine võimalik? maja müük ja tulumaks.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Väljakirjutamine võimalik? maja müük ja tulumaks.

Postitas:

Mul on lapsepolvekodu, mida plaanin mõne aasta pärast müüa (võibolla ka mitte). Praegu ei saa seda kasutada, kuna seal elab juba 18 aastat mu sõbra pere. Andsin neile hiljuti sinna sissekirjutuse, üüri ei võta, maamaksud olen tasunud ise.  Muud kulud on nende kanda. Maja laguneb, nad seal ei ehita ega paranda , maja võtit mul enam pole.   Ööbida  ja külastada saan, aga ikka etteteatamisel.

Maakodu on sellises hapras seisus, et mul  tuleb ruttu parandama   hakata või maha müüa.

Kuna teise valikuna  kaalun  maakodu  maha  müüa, selgus, et pean maksuvabalt müümiseks seal sees elama. Elaksin hea meelega,  aga takistuseks on  nii enda tõrge teist peret segada  kui ka lahkel käel antud sissekirjutus- maksuamet võib küsida, kuidas ma seal elan, kui seal on teine pere ka.  Nii või naa tundub mõistlik see sissekirjutus lõpetada.

Seadusest loen aga,  et ” ruumi omanikul ei ole õigust avaldust esitada, kui inimene elab talle kuuluvas ruumis või isikul on õigus ruumi oma elukohana kasutada. Kasutusõiguse üle toimuvad vaidlused lahendatakse tsiviilkohtumenetluse käigus või üürivaidluse lahendamise seaduses sätestatud korras.” See võib olla ka põhjus, miks nad soovisid sissekirjutust mu müügiplaanidest kuuldes.

Kuidas siis selle väljakirjutusega on?  Kas neil on õigus seda oma elukohana edasi kasutada, kui olen selle õiguse neile kunagi andnud ja soovin seda lõpetada? Mida teha olukorras, kui tahan maja maksuvabalt müüa ja nad keelduvad end kuhugi mujale sissekirjutamast, õigemini neil polegi muud kohta.   Lisan veel, et nad on vahepeal müünud nii korteri kui suvila tallinna ligidal, mille eest oleksid saanud osta omaenda kodu

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 18:39; 30.03 19:06; 31.03 09:58; 03.04 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sissekirjutus antud kontekstis ei tähenda midagi, kui tahad maksuvabalt müüa, pead vist oli 1,5a seal elama.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sissekirjutus antud kontekstis ei tähenda midagi, kui tahad maksuvabalt müüa, pead vist oli 1,5a seal elama.

seda aega ei ole kusagil kirjas. võid enne müüki ka paariks päevaks sinna “elama kolida”

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sissekirjutus antud kontekstis ei tähenda midagi, kui tahad maksuvabalt müüa, pead vist oli 1,5a seal elama.

seda aega ei ole kusagil kirjas. võid enne müüki ka paariks päevaks sinna “elama kolida”

seda küll,   teoorias nii on. aga maksuamet tahab ikkagi tõestust.  see, et seal elavad sissekirjutusega inimesed, kes maksavad reaalselt ise oma vee ja elektriarvet, raskendab  tõestamist tunduvalt.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 18:39; 30.03 19:06; 31.03 09:58; 03.04 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära üle mõtle.
1. ainult sissekirjutus ei ole tõendiks, et inimene müüb oma elukohta st inimesel võib olla täiesti seaduslikult mitu elukohta aga registris vaid ühes
kui EMTA küsib tõendeid, et müüakse elukohta (üldjuhul, kui just ei tee iga 2a järel elukoha müüki tulumaksuvabalt, ei küsigi) siis on sinu asi tõestada, et kasutasid elukohana:
näiteks see, et kõik lepingud (elekter, prügivedu) on sinu nimel
tunnistajad
jne jne
2. elukohana müümisel pole oluline, et see aadress oleks elukoht olnud igavesti
st
kui praegu veel mõni aasta ei müü, pole oluline, kas oled registris seal või mujal
oluline on tõestada vajadusel, et müümisprotsessi alustades oli see sinu elukoht
NB! kindlasti ei tohi vahetult enne müüki olla eluase ametlikult välja üüritud!
st ametlik üürileping sõlmitud, keegi teine saanud seal elades toimetulekutoetust vm eluasemetoetusi
3. kedagi ei huvita see, kas sina müües oma elukohta elasid seal üksi, perega või võhivõõrastega

Sul on hoopis suurem probleem ilmselt sellega, et sa oled oma vara andnud kasutada kuid seda ei hooldata heaperemehelikult.
Veel- mis tähendab “andsin neile sinna sissekirjutuse”? Omanikuna andsid neile loa see aadress registreerida oma elukohaks?
Kas teil on mingi dokument sõlmitud? St kas nad saavad tõestada, et neil on seal elamiseks sinu seaduslik luba? Kui kaua st millise tähtajani?
Kui tegu on vaid suulise kokkuleppega, siis paraku ei anna see neile mingeid seaduslikke garantiisid, et sa oma luba tagasi ei võta ning neid sealt registrist kustutada ei soovi- see õigus on sul omanikuna alati olemas.

Samuti võid neil ka paluda elamispind vabastada, teatades sellest loomulikult (kui muu jutt ei aita) kirjalikult tähitult piisav aeg ette.

Alati saadki (ka suulise) lepingu lõpetada, kui soovid ise oma vara haldama hakata, olgu selleks korrastamine, remont, müügiks ettevalmistamine, ise suvitamine või (kas või ajutiselt) seal elamine.

Samuti (juhul kui on sõlmitud) kirjaliku üürilepingu saab omanik lõpetada, teatades kirjalikult ette tähtajatu lepingu puhul vähemalt 3 kuud. Sel juhul ei pea isegi põhjendama, miks.
Tähtajalise lepinguga on keerulisem, selle varem lõpetamine nõuab mõjuvate põhjuste väljatoomist (n tungiv vajadus ise kasutada või kohe teha remonttõid, milleta maja hävib…katuse remont vms, aga ka vajadus majutada sinna pereliiget, lähisugulast jne)

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 19:11; 30.03 19:18; 31.03 07:07; 31.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan veel kord, et
sinu soov (omanikuna) on, et nad kaotaks registrijärgselt “sissekirjutuse” sellel aadressil, seega see, et neil pole muud aadressi vms pole kuidagi sinu mure, ikka nende oma-
ostavad,
üürivad,
paluvad vallalt sotskorterit,
kolivad kuuse alla…
ja leiavad ise aadressi, kuhu registreeruda.

Sinul omanikuna on õigus (loomulikult korrektselt ametlikult ette teatades 3k, et soovid nende väljakolimist sinu pinnalt…see ei tähenda üürilepingu olemasolu, kirjutadki, et nendele antud luba ajutiselt peatuda tasuta sinu kinnisvaras kuulub lõpetamisele) nõuda pinna vabastamist.

Iseasi on registrist sellelt aadressilt kustutamine, see on sinu kui omaniku õigus.
Kui nad nõus pole, tuleb neil dokumentidega tõestada, mis õigusega (üürileping? omaniku st sinu kirjalik luba?) siiski seal registris olla.
See, et kunagi lubasid, see ei tähenda, et nii jääbki. Omanik mõtleb ümber.
KOV pöördudes selgitadki, et neil puudub igasugune õigus seal registris olla, pole lepingut jne ning ajutine on kestnud liiga kaua, soovid oma elamispinnalt nende andmete kustutamist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 19:11; 30.03 19:18; 31.03 07:07; 31.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen kaasa, nüüd hakkad kuulma kuidas nad on sinna oma aega ja raha matnud ja põõsad puud istutanud ja heina niitnud jne.

Külma närvi, eespool on kenasti juriidilist nõu jauba antud. 3 kuu pärast olgu välja kolitud, siis kirjutad enda sisse, tellid prügikonteineri ja koristad maja ära, siis teed pildid ja paned müüki, kui siis enam raatsid 🙂

Jah, kui 18 aastat on saanud mugavalt elatud on üliraske ree peale saada aga see ei ole sinu mure, inimesed pidid sellega ju arvestama. Ära anna järgi ja lase ennast lolliks teha. Ma olen tükk vana inimest juba ja nüüdseks aru saanud, et ainult oma pere, lapsed ja vanemad on need, kellesse on mõtet aega ja raha panustada. Kõik muu aja jooksul muutub. Olen  nooruses palju oma raha ja aega panustanud vennalaste peale, osaliselt oma lapse arvelt.  Inimestel on kalduvus unustada see hea, mis keegi neile on teinud, jah, andmise rõõm on ka aga uskumatult nõmedaks võivad mõned inimesed aja jooksul muutuda.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa puhta südametunnistusega elada ei taha ja tulumaksu ära ei maksa, pealegi, kui sugulastega on probleemid, siis 7 aastat võid koos intressidega nõude  kaela saada. MTA nõuab sult nagunii aasta päras müüki tõendeid ja selgitusi.

Sissekirjutus ei oma tähendust, pead ise seal reaalselt elama. Seega teed sugulastele teatavaks, et müüd ära ja palub pind vabastada. Siis kolid sisse, tellid lehed, sõlmid internetilepingut jms. Ainuke asi, peale müüki ja välja kirjutamist ei tohi vanale aadressile sissekirjutada, siis on kohe näha, et tegu oli fiktiivse sissekirjutusega.

+2
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 01:24; 31.03 11:37; 09.04 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi, peale müüki ja välja kirjutamist ei tohi vanale aadressile sissekirjutada, siis on kohe näha, et tegu oli fiktiivse sissekirjutusega.

Palun ära kirjuta jama. Loomulikult võib inimene vahetada elukohti nii, et algul on 1., siis vahepeal 2. ja pärast uuesti 1. kohas registris, igati loomulik. Kui vahepeal elab majas, remondib jne ning siis maja müüb, peab ju sealt välja registreerma ja igati loomulik, et registreerub oma 2. elukohta.

Soovitan ka need tuttavad kohe ja reaalselt majast välja tõsta st anda teada, et hakkad maja korrastama, siin võid silmitsi seista “puuküürnikega”, kes nõuavad oma väidetavate kulutuste korvamist, rõhuvad sinu südametunnistusele, et neil pole kuskile minna, keelduvad vabatahtlikult minemast, lõhuvad veel enne midagi, võtavad kaasa ka endale mitte kuuluvat jne

Alustadki korrastamist, selleks perioodiks registreerid majja oma elukoha, paned müüki. Korrastamine mõni kuu, edasi ostja ootamine-piisav periood seal registris olla. Müük võib vahel võtta ju aasta või kauemgi.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 19:11; 30.03 19:18; 31.03 07:07; 31.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh asjalikule käole vastuste eest!  Olid väga abiks!!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 18:39; 30.03 19:06; 31.03 09:58; 03.04 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke asi, peale müüki ja välja kirjutamist ei tohi vanale aadressile sissekirjutada, siis on kohe näha, et tegu oli fiktiivse sissekirjutusega.

Palun ära kirjuta jama. Loomulikult võib inimene vahetada elukohti nii, et algul on 1., siis vahepeal 2. ja pärast uuesti 1. kohas registris, igati loomulik. Kui vahepeal elab majas, remondib jne ning siis maja müüb, peab ju sealt välja registreerma ja igati loomulik, et registreerub oma 2. elukohta.

Soovitan ka need tuttavad kohe ja reaalselt majast välja tõsta st anda teada, et hakkad maja korrastama, siin võid silmitsi seista “puuküürnikega”, kes nõuavad oma väidetavate kulutuste korvamist, rõhuvad sinu südametunnistusele, et neil pole kuskile minna, keelduvad vabatahtlikult minemast, lõhuvad veel enne midagi, võtavad kaasa ka endale mitte kuuluvat jne

Alustadki korrastamist, selleks perioodiks registreerid majja oma elukoha, paned müüki. Korrastamine mõni kuu, edasi ostja ootamine-piisav periood seal registris olla. Müük võib vahel võtta ju aasta või kauemgi.

Ei kirjuta jama, tegelesin selle teemaga ja uurisin põhjalikult, ka MTA’lt. MTA’l tekib kohe kahtlus, kui inimene on pikalt kirjutatud ühte kohta sisse kirjutatud, siis kirjutab siis müüdavasse korterisse/majja sisse ja siis sealt  peale müüki vanasse kohta tagasi.  Et see elukoha registreerimine tehakse vaid ühel eesmärgil – mitte maksta tulumaksu.  Seega on see vaid soovitus, et MTA’l ei tekiks soovi hakata uurima ja seadma kahtluse alla, kas ikka kehtiv maksuvabastus või mitte. Maksuasjades on sinu kohustus tõendada, et sul on õigus kasutada  maksuvabastust st. et sa reaalselt selles kohas elad (ka elektrileping ei ole piisavaks tõendiks, sest omanik reeglina maksabki elektri eest).

TA puhul on tegemist suulise tasuta kasutamise lepinguga, mille puhul on igal ajal õigus see ülesütleda.  Sellest peaksid sa alustama, sest tulumaksuvaba müük on lihtsam, kui sugulastest lahti saamine.

 

 

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 01:24; 31.03 11:37; 09.04 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidan vastu, samuti MTA´lt üle kontrollitud, et

see, kui ma olen vaheldumisi registris oma linnakorteris, maamajas ja siis taas samas linnakorteris, seda ei loeta absoluutselt kontrollimist väärivaks. Vastatigi, et inimesel võib olla mitu elukohta. Samuti pole oluline, kas müün kohta kus olen registris kui elukohta või hoopis kohta kus pole registris kui elukohta st kõik on tõendamise küsimus ja ainuüksi registrisolek ei ole ainus nõutav tõend.

Meie müüsime linnakorteri. Jah, registris olin olnud aastate jooksul kord maal, kord linnas ja ikka müüsime elukohta.

Tegelikult me elasimegi seal ja siin. Algul pikalt maal(olin lastega lhp-l) kuigi registris olime ikka linnas, siis elasime linnas, lapsed seal lasteaias ja koolis aga kõik nädalalõpud, koolivaheajad ja suvepuhkused (56p minul) maal, mingil ajal kolis pereisa üldse maale(töökohale lähemale) ja kogu pere oli maal registris, siis läksid lapsed gümnaasiumi teise linna ja mina registreerisin end korterisse , abikaasa jäi maale jne Nüüd müüsime korteri hoopis maha. Jah, minu lahusvara, müüsin tulumaksuvabalt oma elukoha.

 

Tuttav sai päranduseks maamaja. Oli seal aastaid vanal sugulasel abis käinud, puhkused veetnud, viimati lausa kõik vabad päevad abistamas. Kõik teadsid teda(st tunnistajad), oli kohaliku raamatukogu lugeja, osales kultuurimaja ringis jne jne nagu juba enne kolimistki oli oma.

Kevadel otsustas, et kolibki maale.  Saab oma tööd sealt teha ja vajadusel pole ka kaugel kui vaja töökohta reaalselt mõnikord kohale minna. Mõeldud-tehtud. Registreeris elukoha jne. Elukaaslasel poleks seal tööd, tema jäi korterisse registrisse. Jah, maal käis aga ei kolinud ega registreerunud sinna.

Kahjuks halvenes tal elukaaslase tervis, sügiseks tehti otsus hoopis maamaja maha müüa. Müüski oma elukoha ja kolis eelmisse kohta tagasi ja kandis registrisse, probleemideta.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 19:11; 30.03 19:18; 31.03 07:07; 31.03 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oled lapsepõlvekodu saanud enda omaks erastamise teel, ka sel juhul müük maksuvaba

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla ka põhjus, miks nad soovisid sissekirjutust mu müügiplaanidest kuuldes.

….et “üürilised” nimelt pingutavad, et sa kindlasti peaksid tulumaksu maksma? Mis inimesed need õigupoolest sul on seal?
Aga tulumaks ei ole ka mingi koletis. Sellises olukorras müüks ikkagi maja ära ja maksaks vajadusel maksu. Saaks ju suurest murest lahti ja enamik tulust jääb ometi endale

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 05:13; 02.04 07:14; 03.04 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulumaks ei ole ka mingi koletis. Sellises olukorras müüks ikkagi maja ära ja maksaks vajadusel maksu. Saaks ju suurest murest lahti ja enamik tulust jääb ometi endale

Ma ütleksin nende elamisõiguse seal üles ja kasutaksin seda enda jaoks enne müüki. Kogu lugu. Lõhnab selle järgi, et need inimesed ei kavatsegi sealt ära kolida. Kolm kuud ette teatamine, siis registrist maha ja peaks asi korras olema.

Täitsa põnev, kuhu kolivad puugid, kes 18 aastat tasuta sees elanud on, seda korrastamata?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tellid lehed,

See sajaprotsendiliselt igas Perekooli “maksuspetsialisti” postituses olev soovitus ajab mind naerma. Kes enam tellib massiliselt paberlehti?

Mul maksuametnikuna tekiks kohe kahtlus, et miskit on mäda, kui elukohta tõestatakse ajalehetellimustega.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:57; 02.04 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tellid lehed,

See sajaprotsendiliselt igas Perekooli “maksuspetsialisti” postituses olev soovitus ajab mind naerma. Kes enam tellib massiliselt paberlehti?

Mul maksuametnikuna tekiks kohe kahtlus, et miskit on mäda, kui elukohta tõestatakse ajalehetellimustega.

No see oli ilmselt näide, üks asi mitmest, mida saaks teha. Mul on viimased 15 aastat (enne seda ei elanud Eestis) paberlehed olnud postkasti tellitud ja kui ma need nüüd uuele aadressile telliksin, oleks see igati usutav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljakirjutuse saad eesti.ee kaudu kohe teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi kuskil soovitas omanikul elektrileping lõpetada, puugid pidid siis üpris kiiresti lahkuma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga eluaseme vabastamine korraldada siiski nagu ette nähtud – kirjalik etteteatamine jne
Mine tea muidu, millega “üürilised” veel hakkama saavad

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 05:13; 02.04 07:14; 03.04 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ikka totaalset jamakokku kirjutatud.

Mina müüsin ka oma maja, õigemini oli meie perel 2 kõrvuti krunti, mõlemal peal maja ja kasutasime seda kupatust koduna.  Kolisin teise maakonda ja regsitreerisin elukoha ka sinna (nagu seadus ette näeb). Ca 2 aastat hiljem müüsin ühe nendest kruntidest koos sellel asuva majaga ja maksuamet aktsepteeris seda kodu müügina. Nad küll võtsid ühendust ja uurisid lisaks aga ei tekitanud mingit probleemi.

Eespool on kirjutatud, et ei või keegi teine olla sisse kirjutatud ega üürillist sees. Miks ei või? Kui inimene elab oma majas, võib ta vabalt pool sellest üürile anda, kasutades seda ise enda elukohana.

Aga jah, kui ise elad 5 aastat Tallinnas, sealt laekuvad maksuametile maksud siis on tõesti keerukas selgitada, miks setomaal maja kodu näol maksuvabalt tahad müüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, kui ise elad 5 aastat Tallinnas, sealt laekuvad maksuametile maksud siis on tõesti keerukas selgitada, miks setomaal maja kodu näol maksuvabalt tahad müüa.

Maksuamet on juba tükk aega möönnud, et inimesel võib olla rohkem kui üks kodu.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:57; 02.04 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema ajab naerma. Eriti inimesed, kes siin südamele panevad, et maksa ikka 20% ära.

maakodu võib 100000 maksta. Tihti soetusmaksumus 0-seega 20000 siis lihtsalt annate ära?

Et siin Eesti täis samariitlasi?Inimenesel kes saab keskmist palka tasub juba töö lõpetada ja sinna elama kolima-saab lõppkokkuvõttes suurema tulu!

 

See MA seadused on tehtud ideega, et sa ei teeks äri ja hangeldaks ja pääseks maksudest. See kui keegi oma maakodu või kodu maha müüb ei peaks kedagi huvitama

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakodu võib 100000 maksta. Tihti soetusmaksumus 0-seega 20000 siis lihtsalt annate ära?

Enne kui keegi sulle selle tasuta andis, ei olnud sul üldse midagi. S.t. Isegi sel juhul oleks 80000 võit, mitte 20000 kaotus.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 05:13; 02.04 07:14; 03.04 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oled lapsepõlvekodu saanud enda omaks erastamise teel, ka sel juhul müük maksuvaba

Tegelikult kyll. Sain pool maja pärandusena, hiljem ostsin teise poole pangalaenuga  ja maa erastasin evpdega. Tolle aja pangalaen oli 5 aasta pangalaen , praegu aga paari kuu palk.
Jah, erastamisega on oma keiss, aga maksuvabaks myygiks on vaja 3 punkti: maja erastatud. Maa erastatud. Krunt alla 2ha.  Ja mul on taidetud vaid 2. Nii et olen otsustanud selle suvekoduks votta ja eks siis paista, kas myyn elukohana voi yldse mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 18:39; 30.03 19:06; 31.03 09:58; 03.04 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

maakodu võib 100000 maksta. Tihti soetusmaksumus 0-seega 20000 siis lihtsalt annate ära?

Enne kui keegi sulle selle tasuta andis, ei olnud sul üldse midagi. S.t. Isegi sel juhul oleks 80000 võit, mitte 20000 kaotus.

No maakodu võis inimene ka ise ehitada. Soetusmaksumus 0, ei hakka ju mingeid kiviarveid alles hoidma 20 aastat, et tõestada et olid kulud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.rahvastikuregister.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et teine pool sellisele üürilepingule alla kirjutab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 01:24; 31.03 11:37; 09.04 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad sa nende sõpradega kes su majas elavad muidu hästi läbi? Kuidas see juhtus et nad sinna elama võtsid?

Kas nad küsivad sinu plaanide kohta?

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa puhta südametunnistusega elada ei taha ja tulumaksu ära ei maksa,

Puhta südametunnistusega ongi see seaduslikult korrektne käitumine, mida siin soovitatud: et TA annab eluruumi kasutajatele (soovituslikult kirjalikult) teada, et luba eluruumi kasutada lõppeb ja koligu 3 kuu jooksul välja. Seejärel teeb TA avalduse KOV-le, et need isikud tema eluruumist välja kirjutataks ja kirjutab ennast sisse. Elab ta seal siis ainult ajutiselt, kuni eluruumi natuke korrastab ja maha müüb või pikemalt, pole enam tähtis, peaasi, et elab (võib ka paralleelselt mujal elukohta omada, neid on palju, kes elavad osa ajast linnas ja maal või jagavad oma elu mitme linna vahel). Kõik on sellisel juhul korrektne nii sisuliselt kui juriidiliselt. Tulumaksu ei pea maksma, kui ta 2 aasta jooksul esimest korda oma eluruumi müüb.

Soovitan väga kõik teated ja suhtluse eluruumi kasutajatega teha kirjalikult. Kui need isikud ei koli 3 kuu jooksul välja, siis peale 3 kuu täitumist võib TA sellegipoolest nad eluruumist välja kirjutada. Samuti võib TA ennast eluruumi sisse kirjutada sõltumata sellest, kas eluruum on vabastatud või mitte. Kuna TA-l on oma eluruumi kasutajatega sisuliselt suusõnaline üürileping, aga mingeid tingimusi pole (vist?) kokku lepitud, siis võib TA end kohe tänasel päeval sisse kirjutada (ja eluruumi sisse kolida), sest pole ju kokku lepitud, et kogu eluruum on nende isikute kasutada ja TA ei tohiks seal viibida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väljakirjutamine võimalik? maja müük ja tulumaks.