Esileht Kodunurk Vana paneelika elektrijuhtmestik

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vana paneelika elektrijuhtmestik

Postitas:

Plaan osta korter 1982a ehitatud paneelikasse.
Korteris on tehtud hiljuti remont ja välja näeb kõik väga hea, aga juhtmestikku pole kunagi vahetatud.
Plaanin köögis kasutada külmikut, pliiti/ahju, nõudepesumasinat ja mikrolaineahju. Kas peaksin vähemalt köögis uue remondi tegema ja juhtmed laskma vahetada? Ei tahaks, et vanade juhtmete tõttu mingi ülepinge tekiks.
Kuidas teil kogemused on vanemate korterite elanikud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kindlasti vahetaksin

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kedagi, kellel oleks vanas paneelikas ülepinge tekkinud. Samas kui raha on, anna minna.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttega see remont tehti, aga juhtmeid ei vahetatud? Konsulteeri mõne elektrikuga.
Kuigi ilmselt midagi hullu ei juhtu. Mu 1980a majas korter ja siin on ka remontimata kortereid, kus elatakse ilmselt sama hulga tehnikaga ja on ok.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul läksid konkreetselt põlema need alumiiniumjuhtmed.
Lasin ajakohastada. Närv ei talunud pidevat tulekahjuohtu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on alumiiniumjuhtmed seinas, siis tasuks kindlasti ära vahetada.
Korralik jäme nõukaaegne vaskkaabel on väga OK. Ainus mure, et tänapäeva elektroonika tahaks ka maandust saada. Samuti võiks pesumasin, nõudepesumasin (elektriboiler) jne olla ühendatud läbi rikkevoolukaitsme.

Väga palju elektrit tahab ka triikraud, selle jaoks võiks ka olla korraliku juhtmega pesa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1970 ehitatud maja. Mitu erinevat liini – üks valgustitele, teine pistikupesadele, kolmas elektripliidile. Enne elektrikütte ja moodsa köögitehnika leiutamist oli kõik ok. Probleemid algasid siis kui naaber lasi elektrilisi põrandakütte panna. Ok, suurendati võimsust. Aga siis hakkasid kõik endale külmkappe (maja ehitamise ajal igaühel polnudki sellist luksust), röstreid, veekeetjaid, kiirkeetjaid jms köögividinaid soetama ja tarvitama – ja sellele enam voolusüsteem vastu ei pidanud. Võis juhtuda, et veekeetja sisselülitamine lööb korgid välja.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekoormuse puhul on oht juhtme rüüsi põlema kuumutada. Kui mõistusega ühendad pole mingit põhjust juhtmeid vahetada. Köögis peaks selge olema,et pliidi pistikusse pole mõtet külmkappi või kohvimasinat ühendada. Pliit paneb küll teised juhtmed põlema.
Ma tegin nii,et pliidi pesast lasin kõrvale teise tavalise pistiku tuua. Seal on vene ajast ka maandus. Kohvimasin ja mikrouun on pliidiga sama liini peal ning pean vaod jälgima,et ahjus küpsetamise ajal kohvimasinat ja mikrouuno korraga sisse ei paneks. Võib liiga suureks võimsus minna ja juhtmeid sulatama hakata.
Üldiselt tekivad vene aegsetes paneelikates enamus juhtmesulamisi halvast pesa ja juhtme vahelisest kontaktist. Peab pesadel kasutama kruvidega juhtmekinnitus kohti. Moodsad sisse susatavad pesad kipuvad sädelema hakkama alumiiniium juhtmega ja sealt ka rüüsi sulatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõtlekski, tooks kasvõi karbikuga mööda seina köögitehnika jaoks ikka uued kaablid otse kilbist. 3 kaablit. Pliit ja pesumasin eraldi ja ülejäänud seadmetele siis kolmas kaabel. Kilpi uued kaitsmed vastava koormusega ka.
Kui koonerdada tahad, siis alusta kasvõi ainult kaitsmete välja vahetamisest.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:49; 01.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koonerdada tahad, siis alusta kasvõi ainult kaitsmete välja vahetamisest.

Seda tegi EE paneelikates juba aastaid tagasi ja oma kuludega. (tallinn)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte siis ilmselt kõikides majades, sest just eile käisin paneelikas tallinna kesklinnas kus on vanad veneaegsed kaitsmed kilpides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 09:49; 01.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Vana paneelika elektrijuhtmestik