Esileht Pereelu ja suhted Vanainimeste jutud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Vanainimeste jutud

Postitas:
Kägu

Olen kuulnud, kuidas vanad inimesed räägivad aina sellest, mis oli vanasti. Elust vanal ajal. Sõja ajast. Siberist.  Okupatsiooni ajast. Metsavendadest. See on huvitav. On huvitav? Nad räägivad neid jutte aina uuesti ja uuesti. Ja saab öelda, #minu vanaisa aina rääkis.

Kas meil on ka rääkida midagi sellist, põnevat, ajaloolist? mis nooremat põlvkonda huvitaks ja mille kohta nad ei ütleks, et nõuka nostalgia, või et sa oled seda balti ketti juba 100 korda rääkinud, aitab. Kas juttude kuulajad on muutunud või pole meil midagi nii põnevat rääkidagi?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.
Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

+27
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb, keda sa “meieks” pead. Praegustel 50-aastased ei sa rääkida sõjaajast, elust Sibeirst. Ka okupatsiooni ajast on meie mälestused pigem lapsepõlvemälestused. Küll aga saame meie rääkida tõesti alti ketist, laulvast revolutsioonist, augustiputšist. Mina (olen 52) tõesti kipun aegajalt neist rääkima.

Veel 15+ aastat noorematest.. ma ei teagi.. Majanduskriisid? Koroona? Ukraina sõda? Mingid konkreetsed enda tegemised ehk?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefoni arengust saavad lapsed rääkida. Praeguste u,30a lapsepõlves ei olnud veel mobiile. No ok, mõnel oli suur telliskivikasti sarnane, aga üldiselt polnud. Arvutite tulekust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie saame rääkida taasiseseisvumisest ja pöörastest 90ndatest, Estonia hukk, eks koroonakriis ole ka omamoodi huvitav ajajärk, kus terve maailm oli korraks üheaegselt paanikas.

Kahjuks on maailm Eesti ümber hetkel nii ebastabiilne, et sõjajuttude pajatamise oht jätkuvalt olemas (sülitan 3x üle õla). 10 aastat tagasi võis ses suhtes rahulikum olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

????

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks. Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Eks seda “lolliks minemist” ehk hirmu põhjustas ju haiglate täitumine hingamisraskustega patsientidega sellisel määral, et oli küsimus, kas meditsiinisüsteem ikka peab vastu või ei. Need, kes nägid seestpoolt (arstid, õed, ise haiglasse sattunud), neil on mälestused olemas sellest 2 aastast ja ei saa öelda, et ah, lihtsalt aeti mingeid udujutte, et ühiskonda hirmutada. Ja ilmselt läheks nende mälestused ka ajaloopeatükki sisse?

+26
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks huvitavaid seiku leiab igast ajastust. Kõik oleneb aga jutustajast. Mõni oskab ka argielu muuta nii põnevaks ja lahedaks, et kuulajad unustavad kõik muu. Teine heietab, kolmas räägib vaid negatiivseid seiku, et küll ikka kõik oli paha ja kole ja kuidas tema ikka kannatas.

Vahel, kuulates jutte, kuidas isa küüditati ja viieaastane jutustaja jäi üksi noorema õe ja venna eest hoolitsema sellal kui ema tööl oli, siis mõtlen küll, et appi, tänapäeval seda ette ei kujutaks!

Mu vanaema oskas jube hästi pajatada endise Eesti vabariigi aegade elust ja olust. Tunnen tema jutustamisoskusest siiani puudust, kahjuks kallis vanaema juba aastakümneid mulla all.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks oleneb, keda sa “meieks” pead. Praegustel 50-aastased ei sa rääkida sõjaajast, elust Sibeirst.

Mmm, enda kogemusi ei saa. Samas on nad kuulnud neid mälestusi otseallikast – vanavanemate või vanade sugulaste käest. Ja saavad nende vanemate sugulaste jutte edasi rääkida.

Näit. mina võin rääkida, mida vanema mulle rääkis: tema lapsepõlves olid Tallinnas laudad ja peeti igasugu loomi. Lehmad läksid koos tänavatel kulgeva ühiskarjaga karjamaale ja õhtul, kui kari karjamaalt koju karjatati, võeti lehm väaraval vastu. Mingil ajal aga muutus Tallinn linnalikumaks  ja suurloomade pidamine keelati. Vanemad olevat lauda ära lammutanud.

Kui minu lapsed sündisid, oli see vanaema (kuigi ta oli pikaealine) juba jupp aega surnud, aga mina võin seda edasi rääkida.

Isiklikest mäletsustest võin rääkida, kuidas mäletan vana loomaaeda (mis ei olnud Veskimetsas, vaid kuskil Lasnamäe paekalda all). Kuidas  jõulud olid töö- ja koolipäevad, aga õhtuti vanaema juures neid siiski peeti, kuid avalikult neid ei peetud. Kuused-kingid-piparkoogid olid tõstetud nääridele (peeti nääre). Kuidas õpetaja virutas tunnis korda rikkuvale (itsitamine, pinginaabriga rääkimine) poisile kaardikepiga. Kuidas kodus laua peal oli kettaga telefon, aga mobiile üldse ei olnud. Kuidas maakodust Tallinna helistamise soovi korral tuli minna sidesõlme, seal tellida kaugekõne, siis oodata, kuni töötaja hõikas: “Tallinn! Kabiin number kaks!”. Kuidas ma 4. klassi minnes esialgu laupäeval koolis käisin (aga siis mingil ajal lõpetati laupäeval kooliskäimine ära). Kuidas banaani ostmine oli midagi väga harukordset. Kuidas olid suhkrusabad ja saia vahepeal üldse ei olnud, vahepeal aga müüja jagas 1 saia inimese kohta. Kuidas tuli rubla asemele kroon. Et minu ülikooli ajal olid tavaks räämas ühikad, aga üliõpilased ise kaasajastasid tube (fotod “enne” ja”pärast” on ka).

Pidevalt ma ei heieta. Vahel lapsed ise küsivad üle, näit. “Emme, kui sina väike olid, kas siis käis koolides ja lasteaedades näärivana?” või “Emme, kas sina oled laupäeviti koolis käinud?” – ja siis ma ütlen, et jah, oli küll nii.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

????

Näe, üks tola tuligi juba siia su sõnu kinnitama ka 😀

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Venelaste lemmikraamat on see

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona ei jää viimaseks selliseks haiguseks. Neid tuleb veel ja hullemaid. Maa rahvastik aina kasvab ja samal ajal jääb metsikut loodust aina vähemaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tänapäeva lastele on juba uskumatu, et kunagi elati ilma interneti ja mobiilita. Selleks, et sõber õue kutsuda, tuli tema ukse taha minna.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõuludest.

Olen ise 1970-ndate algupoole väljalase ja võin kinnitada, et minu kodus peeti alati kõikidel aastatel jõule. Just jõuluõhtu oli alati see kõige tähtsam, mil jagati ehiti  kuusk, istuti lauas ja jagati kingitusi.

Lasteaias rääkisime sellest omavahel vabalt, et mis keegi jõuluõhtul kingiks sai ja mis salmi lugema pidi, ja mitte kellelgi polnud aimugi, et jõulud kuidagi tabu oleks. Alles nüüd tagantjärele korraga on hakatud rääkima, nagu oleks jõulud peredes olnud kuidagi keelatud. Avalikult ehk küll, aga kodudes peeti neid ikkagi, ja täiesti vabalt. Inimesed laulsid kuuse ümber, avasid kinke ja olid rõõmsad ega vahtinud üldse hirmuga akna suunas. Ka kuuse ostsime enne jõule Keskturult või poe tagant, ei pea enda kogemustel paika väide, nagu oleks enne jõule keelatud kuuski müüa.

Seevastu vana-aasta õhtut meil eriti ei tähistatud, kui koolieelik olin. Siis ei saanud kunagi kinke, tihtipeale vanemad sõitsid mingile oma peole, mina olin vanaema ja vanaisaga. Läksime tavalisel ajal magama ja öösel vahel imestasin, mispärast väljas ilutulestikku lastakse.

Alles siis, kui kooli läksin, sain teada, et ka vana aasta viimane päev on pidupäev. Kusjuures me pole usklik pere, lihtsalt peretraditsioonid olid sellised.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroona ei jää viimaseks selliseks haiguseks. Neid tuleb veel ja hullemaid. Maa rahvastik aina kasvab ja samal ajal jääb metsikut loodust aina vähemaks.

Kas koroona sai sellest alguse, et metsikut loodust on vähemaks jäänud?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin rääkida sellest, kuidas ma üks suvi EÜE raudteerühmas Moskva rongi peal vagunisaatja olin.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alles nüüd tagantjärele korraga on hakatud rääkima, nagu oleks jõulud peredes olnud kuidagi keelatud. Avalikult ehk küll, aga kodudes peeti neid ikkagi, ja täiesti vabalt. Inimesed laulsid kuuse ümber, avasid kinke ja olid rõõmsad ega vahtinud üldse hirmuga akna suunas.

Ei, minagi ei öelnud, et õudne kartmine ja varjamine oleks olnud. Ma rõhutasin rohkem seda, et mingeid vabu päevi ei antud. Koolilapsed käisid jõulude ajal koolis ja talvine koolivaheaeg algas 29.detsembril. Väga imelik praeguste laste jaoks, kuna neil jõulud seostuvad sellega, et paljudel on vaba aeg – 3 päeva riigipühi, koolid-ülikoolid vaheajal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Venelaste lemmikraamat on see

Minu ka. Ja paljude mu sõprade lemmik. Eks haritud venelased ilmselt samuti said raamatu sõnumile pihta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Venelaste lemmikraamat on see

Minu ka. Ja paljude mu sõprade lemmik. Eks haritud venelased ilmselt samuti said raamatu sõnumile pihta.

Haritud venelased ????

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Koroona ei jää viimaseks selliseks haiguseks. Neid tuleb veel ja hullemaid. Maa rahvastik aina kasvab ja samal ajal jääb metsikut loodust aina vähemaks.

Kas koroona sai sellest alguse, et metsikut loodust on vähemaks jäänud?

Jah see on kahtlemata üks põhjustest miks sellised haigused tekivad ja levivad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Loodetavasti saan kunagi lastelastele rääkida kuidas sotsiaalmeedia võidukäiguga tekkis hulgi igasugu vandenõuteoreetikuid. Seltskond, kes nägi kõiges vandenõusid ja pidas ennast igas valdkonnas antud ariala spetsialistidest targemaks.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapselapsed (vanuses algklassid) tahavad linnas jalutada ja maju vaadata. Pean kogu aeg vastama ja rääkima, mis minu noorusajal selles või selles majas oli. Elevust tekitavad näiteks poed. Kotipood, plaadipood, piimapood, lihapood, leivapood. Nende pähe ei mahu, et poeskäiguks pidi läbi kammima viis poodi ja et liha ja piima müüdi sageli erinevates poodides. Kaubamaja või kaubanduskeskuse kontseptsioon on nende peades nii tugev, et nad ei saa aru, miks kunagi olid poed sajas jupis. Teine oluline asi, mida küsivad, on söömine. Nad ei saa aru, mis mõttes mina ja sõbrannad sööme lihtsalt kõike. Igaühel on paar asja, mida ei naudi, aga näljaga läheks kõik. Lapsed on juba enne lasteaia-aega ärevaks tehtud sellega, et kõik küsivad, kas sa seda sööd ja ega sa sellele allergiline ei ole. Isegi kui kodus seda ei tehta, siis ühiskonnas seda lausa surutaks laste teadmisse, et sul on terve pikk nimekiri asjadest, mida sa ei söö ja teine nimekiri allergiatest. Et sulanduda, nad mõtlevadki välja igasuguseid asju, mida nad väidetavalt ei söö. Üks mul siin vahetas kooli pärast teist klassi. Kui esimeses kahes klassis käies ei söönud ta kapsast ja mereande (sest popid lapsed ei söönud seda, jäkkkkkk), siis kolmandas klassis muutus seltskond ning nüüd süüakse kapsast ja kalmaari, aga nüüd ei sööda enam endist lemmikut peedi-küüslaugu salatit, mis selles seltskonnas on jäkkkkkkkkk ja öäk. Sel teemal juba juttu neil jtäkub, et kas tõesti kaunitarid sõid kunagi näiteks ampsu suitsupekki. Üldse? Kohe päriselt?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti saan kunagi lastelastele rääkida kuidas sotsiaalmeedia võidukäiguga tekkis hulgi igasugu vandenõuteoreetikuid. Seltskond, kes nägi kõiges vandenõusid ja pidas ennast igas valdkonnas antud ariala spetsialistidest targemaks.

Oleks aeg juba natuke tagasi tõmmata selle meeletu kõiksugu “spetsialistide” messianiseerimisega. Nad on hakanud trügima kõikjale ja sekkuvad asjadesse, mis ei puutu üldse neisse. Tegemist on üliinimestega, kes pidavat päästma maailma ja kellel endal puuduvad igasugused inimlikud tunded ja seega ka võimalus eksida või valesti käituda. Nad teavad absoluutelt kõike ja nende arvamusi ja nõuandeid ei tohi kunagi seada kahtluse alla, see on ülim ketserlus. Varsti ei tohi enam ilma suure Spetsialisti nõuandeta peeretadagi.

Mina ise olen ka spetsialist, omal erialal. Püüan teha oma tööd nii hästi kui suudan. Kuid samas seisan mina kahe jalaga maa peal ja kuulan ära inimese mure, sh võtan rahulikult ja shokki sattumata vastu ka kriitilise tagasiside, kui vaja. Sest ma annan endale aru, et isegi Spetsialist ei pruugi kõike teada. Ka Spetsialist võib vahel eksida ja teha inimesele kasu asemel kahju, erinevatel põhjustel ja viisidel. Muide, näiteks keskajal olid just kõrgelt tunnustatud Spetsialistid need, kes soovitasid inimesel juua haiguse raviks nt oma uriini või siduda valutava jala ümber rästikunahk.

Seega, sõna Spetsialist ei tähenda automaatselt, et sellist tiitlit kandev inimene on Jumal.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alles nüüd tagantjärele korraga on hakatud rääkima, nagu oleks jõulud peredes olnud kuidagi keelatud. Avalikult ehk küll, aga kodudes peeti neid ikkagi, ja täiesti vabalt. Inimesed laulsid kuuse ümber, avasid kinke ja olid rõõmsad ega vahtinud üldse hirmuga akna suunas.

Ei, minagi ei öelnud, et õudne kartmine ja varjamine oleks olnud. Ma rõhutasin rohkem seda, et mingeid vabu päevi ei antud. Koolilapsed käisid jõulude ajal koolis ja talvine koolivaheaeg algas 29.detsembril. Väga imelik praeguste laste jaoks, kuna neil jõulud seostuvad sellega, et paljudel on vaba aeg – 3 päeva riigipühi, koolid-ülikoolid vaheajal.

Muide, see tähtpäevade ajal tööl ja koolis käimine on olnud veel väga hiljaaegu. Jah, taasiseseisvumisega said lapsed küll koolivaheajale juba jõulude eel, kuid jõululaupäev ja 31. detsember olid tööpäevad veel üsna hiljuti. Mäletan, uus aastatuhat oli juba alanud, kui jõululaupäeval pidid inimesed veel tööl olema, lühendatud päevaga küll, aga siiski. Õnneks lõpuks tehti ikkagi jõululaupäev töövabaks päevaks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks aeg juba natuke tagasi tõmmata selle meeletu kõiksugu “spetsialistide” messianiseerimisega.

Õige. lõpetame ära igasugu spetsialistide koolitamised. Mida need arstid ikka meditsiinist teavad? Või ökonomistid majandusest? Internet on täis ju kõiketeadjaid, kes on maksimaalselt 12 aastat koolis käinud aga sellele vaatamata teavad kõigest kõike!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks aeg juba natuke tagasi tõmmata selle meeletu kõiksugu “spetsialistide” messianiseerimisega.

Õige. lõpetame ära igasugu spetsialistide koolitamised. Mida need arstid ikka meditsiinist teavad? Või ökonomistid majandusest? Internet on täis ju kõiketeadjaid, kes on maksimaalselt 12 aastat koolis käinud aga sellele vaatamata teavad kõigest kõike!

Päris lahe, et alati kui keegi julgeb mingeid spetsialiste ilmeksimatute messiastena vähegi kahtluse alla seada, nii tuuakse silmapilk mängu just nimelt arstid ja majandusinimesed, ning hakatakse neile vastandama interneti kaudu infot saanuid.

Tegelikkuses pole kaugeltki mitte kõik spetsialistid arstid, ja kaugeltki mitte kõik teise vaatenurga esindajad ei ole “maksimaalselt 12 aastat koolis käinud”, nagu sa kangesti uskuda sooviksid. Samuti ei ole sugugi mitte kõik ammutanud oma teadmised üksnes internetist. Hoopis vastupidi – mõni spetsialist on ülikoolis kaugõppe vormis omaette õppides istunud internetis rohkem kui antud eriala mittespetsialist. Ja samas näiteks mõni puudega lapse vanem on koolitanud ennast selle puude osas isegi oma arstist pädevamaks ja tunneb lapse ravivõimalusi maailma mastaabis isegi paremini.

Kõik oleneb siiski eeskätt oma mõistuse olemasolust, pühendumusest, töövõimest ja analüüsioskusest teha järeldusi ja lugeda materjale mõttega. Tuleb jätta kõrvale arrogantne suhtumine, et pelgalt kellegi tiitel määrab automaatselt ära, et see inimene on ilmeksimatu jumalus. Säherdune suhtumine ongi saanud enamiku maailmas toimunud suurte õnnetuste aluseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan, uus aastatuhat oli juba alanud, kui jõululaupäeval pidid inimesed veel tööl olema, lühendatud päevaga küll, aga siiski.

Jõululaupev oli küll varem juba vaba päev, 1998 seadus nt

https://www.riigiteataja.ee/akt/898484

Ja 31. detsember ei ole siiani püha, on ainult lähendatud ööpäev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka on. Näiteks sellest kuidas terve maailm kaheks aastaks koroona pärast lolliks läks.

Ilmselt kunagi ajalooraamatutesse tuleb see peatükk sisse näitamaks, kui lihtsasti manipuleeritavad, leplikud ja rumalad on enamik inimesi. Et inimesi piisavalt hirmutades pole kuigi keeruline muuta ühiskonda selliseks nagu Orwelli raamatus 1984

Venelaste lemmikraamat on see

Minu ka. Ja paljude mu sõprade lemmik. Eks haritud venelased ilmselt samuti said raamatu sõnumile pihta.

Ei, venelased seostavad seda just Euroopa allkäiguga nö negatiivsed mõttes. Haritud ei puutu asjasse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõululaupev oli küll varem juba vaba päev, 1998 seadus nt https://www.riigiteataja.ee/akt/898484

Seadus ise võeti vastu tõesti 1998, aga see redaktsioon, mida linkisid, hakkas kehtima ju 20. 05. 2005. Kuni sinnani ei olnud jõululaupäev puhkepäev. Eelmisele saad samalt lingilt liikuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõululaupev oli küll varem juba vaba päev, 1998 seadus nt https://www.riigiteataja.ee/akt/898484

Seadus ise võeti vastu tõesti 1998, aga see redaktsioon, mida linkisid, hakkas kehtima ju 20. 05. 2005. Kuni sinnani ei olnud jõululaupäev puhkepäev. Eelmisele saad samalt lingilt liikuda.

Mis 2005? Mina loen:

Vastu võetud 27.01.1998<br style=”color: #202020; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; text-align: center;” />RT I 1998, 13, 162<br style=”color: #202020; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; text-align: center;” />jõustumine 23.02.1998

Ja seda tean jah, kuidas eelmisele liikuda, eelmises tõesti ei olnud jõululaupäev vaba päev.  Aga 1998 aasta jõululaupäev juba oli vaba päev.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanainimeste jutud