Esileht Lapse ootamine vanemahüvitis 2018

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: vanemahüvitis 2018

Postitas:

Meil liiguvad mõtted teise lapse suunas, kuid ma ei suuda kuidagi endale selgeks teha, mis kuupäevast muutub järgmine aasta vanemahüvitise arvutamise periood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin pole küll kuidagi võimalik teisiti mõista.
Kui seadus muutub alates 1.september 2019 siis täpselt sealt süsteem muutubki e kõigile, kelle VH algab 1.septembrist 2019 või hiljem.
Oluline ei ole, millal laps sünnib vaid just see, millal algab temaga VH.

Sh ei muutu see, et kui soovida eelmisega sama VH st laste sünnivahe jääb alla 2a6k, see õigus on endiselt.

Sotsiaalministeeriumi lk-l täiesti leitav, näiteks
https://somblogi.wordpress.com/2017/10/11/neli-olulist-punkti-vanemahuvitise-muudatustest/
Vanemahüvitise arvutamise aluseks oleva perioodi muutmine
Kui seni oli vanemahüvitise arvestamise aluseks sünnitushüvitise lõppemise päevale eelnenud kalendriaasta, siis alates 1. septembrist 2019 muutub periood, mille alusel vanemahüvitist arvutatakse. See tähendab, et kahe aasta pärast jõustub muudatus, mille järgi vanemahüvitise arvutamiseks arvestatakse esmalt maha lapse sünnikuule eelnenud 9 kalendrikuud ning vanemahüvitis arvutatakse rasedusele eelnenud 12 kalendrikuu sotsiaalmaksuga maksustatava tulu keskmise alusel. Seega rasedusperioodil teenitud tulu vanemahüvitise arvutamisel edaspidi enam arvesse ei võeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks uue arvutamiskorra kohta veel. Kui mu vh algab nt september 2019 ja ma asusin tööle alles 2018 sept (eelnevalt tööl pole käinud)kas siis arvestatakse vh miinimum palga järgi? Või on mingi võimalus, et saaksin vh oma teenitud palga järgi? Kui alles paari aasta pärast, sest vh arvestatakse rasedusele eelnenud 12 kuud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks uue arvutamiskorra kohta veel. Kui mu vh algab nt september 2019 ja ma asusin tööle alles 2018 sept (eelnevalt tööl pole käinud)kas siis arvestatakse vh miinimum palga järgi? Või on mingi võimalus, et saaksin vh oma teenitud palga järgi? Kui alles paari aasta pärast, sest vh arvestatakse rasedusele eelnenud 12 kuud…

Kas jääd dekreeti sellest töökohast? Siis arvestatakse maha sünnitusele eelnenud 9 kuud ja sellele perioodile eelnenud aja eest saad palka. Kui laps sünnib nt suvel siis läheb maha aeg nt septembrist juunini ja vh arvestatakse 2017 sept kuni 2018 sept järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Lapse ootamine vanemahüvitis 2018

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.