Esileht Hobinurk Vanlife?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Vanlife?

Postitas:

Sooviksin veidi mõtteid inimestelt, kellele meeldib reisida ja maailma näha. Endale meeldib reisimine ja loodus väga ning Eestis näiteks eelistan pigem matkamist ja välismaal airbnb’s majutust, kus saaks rohkem vahetumalt olla.

Üks minu unistusi on vanlife ehk eesti keeles elu kaubikus. Asjatundmatutele ilmselt kõlab nagu õudusunenägu. Kas siin on keegi, kes on ehk ka sarnase asja peale mõelnud? Mis ideid oleks anda, kui soov oleks määramata ajaks seda Euroopas teha ehk raha oleks sel ajal vaja ka teenida? Kas on mingeid selliseid võimalusi internetis teenimiseks või mis? ????

+1
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas on mingeid selliseid võimalusi internetis teenimiseks või mis? ????

See on küll väga imelik küsimus: oleneb ju, mis eriala sul on ja mida sa teha oskad. Kui sa oled kirurg või müüja, siis ilmselt ei ole neti kaudu võimalik tööd teha, kui mingi paberimäärija, siis vahet pole, kus sa oled. Sellise reisiva/koduta elu puhul on ilmselt mõistlikum ise endale tööandja olla või enne vajaminev summa kokku koguda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu unistusi on vanlife ehk eesti keeles elu kaubikus. Asjatundmatutele ilmselt kõlab nagu õudusunenägu. Kas siin on keegi, kes on ehk ka sarnase asja peale mõelnud?

Meil on kaubikust ehitatud suvilabuss. Enne koroonat käisime 6 nädalat igal suvel Euroopas ja muul ajal kaks kuud Eestis. Iga 4-5 päeva tagant motell või hotell või üldse pikemalt camping.

Ma ei saa aru, mida sa küsid? Suvisel ajal võtan puhkuse (osa palgata) ja muul ajal Eestis on wifit saada nagu muda, E-R ikka teen tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 13:26; 30.07 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…kui mingi paberimäärija, siis vahet pole, kus sa oled.

Kes need on? Kõik, kelle tööst sa aru ei saa?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, ma just hiljuti mõtlesin selle peale. Minu unistus ei ole vanlife, aga ma vaatan päris palju Eamon & Bec’i videoid. Hakkasin vaatama siis, kui nad kaubikus elasid ja mulle tundus tõesti põnev, et on võimalik endale selline mini-maailm valmis ehitada, nagu ma aru saan, Eamon enamasti ise ehitas. Ja muidugi oli huvitav jälgida, kuidas nad olid minimalistid ja essentsialistid ja neil olid mõned eriti multifunktsionaalsed asjad, millega nad paljut asendasid.

Ma väga pole aru saanud, kas neil peale sotsmeedia veel mingi töö on, aga vist mitte. Ja sellega ajasid nad väga eduliselt suuremad summad kokku, sest kui koroona pihta hakkas ja enam kaubikuga ringi uhada ei saanud, ostsid nad Kanadasse metsa maja! Inglise keeles on kõik metsas asuvad majad cabin, aga tegelikult pole see mingi onn, vaid tavaline suur majalahmakas, kus nad siis asusid roppkallist remonti tegema.

Päris muigama võtab. Enne oli jutt, et nad väldivad mittevajalikke asju, käivad küsivad oma tassiga bensukas kuuma vett ja panevad sinna oma teepaki sisse, riideid on minimaalselt jne. Esimeses maja videos ütleb Bec, we’re not gonna junk it up. Mingi viis videot hiljem sõidab Eamon midagi jäätmejaama viima ja tuleb sealt tagasi autotäie kolaga, muuhulgas plasttopsid, külmkast ja mingi suva nodi, mille kohta räägib, et aga ma ei ostnud seda, kõik oli tasuta, no täielik skoor! Igas videos paneb Bec pesu pesema mingisse udupeenesse pesumasinasse, mis on muide kuivatiga(!) ja korjab maja pealt riidehunnikuid kokku. Viimati nägin videot, kus Eamon ostis uue diivani, nahast (muidu oli jutt, et nad on veganid). Mulle tundub, et mitu aastat vanlife’i muutis nad veidi opakaks, nüüd sebivad mõnuga asju kokku ja rahmivad suures majas. Inimene pole ikka ette nähtud konservkarbis elama. Vanlife’i ajal nad rääkisid, et Eamon ei pese peaaegu üldse pead kunagi (pikad juuksed olid) ja päevade ajal passivad nad kuskil toidukohtade läheduses, et Bec saaks vetsu kohe kui tahab. Lõpuks murti neile millalgi sisse ja viidi kaamerad ja iPhone’id minema, siis kolisid nad mõneks päevaks Airbnbsse, sest Bec ei julgenud enam autos magada. Huvitav vaadata muidugi, aga ise ei tahaks. Jah, mõnus on soojal ajal natuke ringi kärutada ja paradiisirandu otsida, aga tegelikult…  rõske ja räpane elu. Ootan huviga, mis nad seal majas veel korraldavad. Nagu näljased oleks restorani lahti lastud…

Aga jah, sotsmeedia on see töö, mida kaubikust teha saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…kui mingi paberimäärija, siis vahet pole, kus sa oled.

Kes need on? Kõik, kelle tööst sa aru ei saa?

Sina vist ei saanud aru. Silmas peeti inimest, kes saab teha tööd distantsilt. See võib olla lihttööst tippspetsialistini välja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlastest, kui sa pole veel näinud, võid inspoks vaadata Lifeisaview peret, nad paar aastat tagasi elasid-reisisid terve aasta mööda Euroopat spetsiaalselt ümber ehitatud kaubikus. Vahepeal töötasid ka kohapeal, ettekandjana nt, ja laps käis mingis riigis isegi lasteaias natuke aega. Põhimõtteliselt saab ju korraldada ka kuidagi nii, et nt paar nädalat töötad ja siis paar nädalat reisid-naudid. Jätan siia sellest elust valminud dokfilmi lingi aga nende kanalil on veel palju videosid (need olid vist ka üheks sissetulekuallikaks, kui õigesti mäletan): https://www.youtube.com/watch?v=NYWq7G8SkQU

Aga variant on ju ka lihtsalt matkabuss osta/rentida, lühemaks proovitripiks nt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ideid oleks anda, kui soov oleks määramata ajaks seda Euroopas teha ehk raha oleks sel ajal vaja ka teenida?

Poolas suurte maanteede ääres elab neis vännides päris palju tüdrukuid/naisi.
Hommikul lähevad tööle, ehk autosid hääletama ja päeva jooksul paar kolm klienti ikka leiavad.
Elu on lill.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen palju reisinud ja mitmeid mandreid näinud, aga vanlife kõlab suht kohutavalt:)
Ma ilmselt kaua ei suudaks seda teha.
Esimene vastaja ütles kõik ära. Tööd saab teha ikka sellist, milleks sa võimeline oled.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiktokis on palju vanlifereid, soovitan vaadata. Nad ise ütlevad, et kui vanlife on hea, siis on see väga hea, aga kui on halb, on palavus, pidev remont, solgivesi jmt. Ööbi mõnes Soome või Rootsi kämpingus, saad lähedalt jälgida, milline toetav infra on vajalik, et seda kremplit toimimas hoida. Neid matkabusse saab esialgu prooviks rentida ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jama on mingi tehnilise rikke või liiklusõnnetuse puhul, alati peab olema puhver ootamatuks majutuseks kuni paar nädalat.
Eesti kliimas vanlife on suht keeruline, energiaga kiilub kinni, isegi kui on päikesepaneelid.
Lisaks pesumajade leidmine riietele, võimalused oma veepaake täita ja reovett maha laadida (paljud teevad seda muidugi tasuta ja suva kohas).

Olen Ford transitiga reisinud nooruses, seda väga ümber kohandamata – odav ja fun küll, aga mul oli sel ajal vanematekodu alaliseks elukohaks. Täiesti elukohata eluviisi ei kujutaks ette. Meie kliimas kindlasti mitte.

Ise valiks praegu pigem suurema auto (SUV) ja kasutatud haagiselamu, mida saab lahti haakida, Euroopas on neid karavankämpinguid, kuhu “elamine” jätta, piisavalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma mingi pesa Eestis jätaksin ikka alles (ja mitte arvestusega, et emme juurd eikka saab 🙂 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 13:26; 30.07 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin tulla kaasa tingimusel, et ei räägi sõnagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Vanlife?