Esileht Koolilaps Vanusepiirang poes

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Vanusepiirang poes

Postitas:

Tere!

Minu 8aastane laps läks täna Euronicsisse, et osta endale kõrvaklapid. Ütlesin, et küsigu kohe müüja käest abi nende valimisel. Lapselt oli aga esimese asjana tema vanust küsitud ning seda kuuldes vastatud, et talle nad ei müü. Laps tuli poest ära ja saatis mulle sõnumi. Ma helistasin ja palusin minna küsima, kui vanadele nad selliseid asju müüa siis tohivad. Ta selgitas, et ei tohi ilma vanemate loata lastele müüa (ta ei täpsustanudki, kui vanalt ise osta tohib), aga ütles, et kui ta lapse telefonis ema või isaga rääkida saab ja nad kinnitavad, et laps tohib osta, siis võib küll. Ma siis andsin oma nõusoleku telefoni teel ja laps sai oma kõrvaklapid kätte. Minu jaoks oli aga täiesti esmakordne, et lastele selliseid asju müüa ei tohi. Kas keegi on veel taoliste piirangutega kokku puutunud?

+14
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 21:30; 20.01 06:43; 20.01 08:18; 20.01 10:44; 20.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma praegu ei leidnud, aga hiljuti oli mu meelest mingi lugu, kus laps oli midagi ostnud ja vanem hiljem kaebas, et tema pole luba andnud ja pood pidigi asja tagasi võtma. Ju poed ei taha sellega riskida.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see natuke napakas ole jah, pole ju mingi erootikapood, aga oma lapsepõlvest mäletan, et ostsin endale väikse raadio kassettmängijaga, maksis 250 krooni kuskil 2000ndate alguses ja ega mu ema väga õnnelik ei olnud, et oma kogutud raha sellele raiskasin, kodus oli suur muusikakeskus ka. Ju mul siis oli päris enda oma vaja, ei mäleta enam. Aga jah, elektroonikaseadmed üldjuhul ju üsna kallid ja poemüüjad ei taha pahaste vanematega tegeleda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see tuleneb tsiviilõigusest, alaealistel on piiratud teovõime. kui kaupmees ei saa kindlaks teha vanema nõusolekut ostu sooritamiseks, siis soovib ta müümisest keeldumisega vältida eos olukorda, kus vanem ilmub ostetud asjaga poodi tagasi ja nõuab oma raha, sest piiratud teovõimega isikute tehtud tehingud on tühised.

ma imestan natuke, et sa sellest kuulnud ei ole, sest ajakirjanduses käsitletakse seda teemat üsna sageli.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma imestan natuke, et sa sellest kuulnud ei ole, sest ajakirjanduses käsitletakse seda teemat üsna sageli.

Palun kas sa leiaksid mõne lingi? Ma tõesti ei ole ühtki artiklit juhtunud lugema selle kohta. Ja ma saaks aru, et lapsele ei müüda arvutit, telekat või mängukonsooli, aga paarkümmend eurot maksvad kõrvaklapid ei ole ju mingi hingehinnaga toode.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 21:30; 20.01 06:43; 20.01 08:18; 20.01 10:44; 20.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ju siis oli ekstra ettevaatlik, eriti kuna tegu väga noore lapsega. Kõrvaklappide hinna sa täpsustasid alles nüüd, neid on muideks ka paarisajaeuroseid ja need on oi oi kui popid.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklappidega see asi ka, et neid ei saa ju pärast edasi müüa. Kui on need nööbid, mis kõrva sees käivad. Ei taha ju osta kellegi poilt juba kõrvas käinuid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ju siis oli ekstra ettevaatlik, eriti kuna tegu väga noore lapsega. Kõrvaklappide hinna sa täpsustasid alles nüüd, neid on muideks ka paarisajaeuroseid ja need on oi oi kui popid.

Ega laps ka poes täpsustada ei jõudnud, kui kalleid või odavaid tahab. Läks ja ütles lihtsalt, et soovib kõrvaklappe, mille peale kohe vanust küsiti. Euronicsi kodulehel on ka väga palju kõrvaklappe alla 10€ ning kuna müüja ei andnud ka mingit hinnapiiri ega täpsustanud midagi, siis jäi mulje, et laps ei tohi kohe mitte midagi osta. Ma arvan, et uurin seda asja veidi, kui siin väidetakse, et see on üsna sage praktika.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 21:30; 20.01 06:43; 20.01 08:18; 20.01 10:44; 20.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla 18 aasta on piiratud teovõimega isik, kui ta ostab poest – siis on tegu kahepoolse lepinguga.

TsÜS § 11.  Piiratud teovõimega isiku mitmepoolne tehing
(1) Piiratud teovõimega isiku poolt seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta tehtud mitmepoolne tehing on tühine, välja arvatud, kui seaduslik esindaja tehingu hiljem heaks kiidab. Kui isik on muutunud pärast tehingu tegemist teovõimeliseks, võib ta tehingu ise heaks kiita.

(2) Kui seaduslik esindaja on andnud tehingu tegemiseks nõusoleku või tehingu heaks kiitnud, siis eeldatakse, et nõusolek või heakskiit kehtib ka kõigi tehingu ja selle täitmisega seotud toimingute ja tahteavalduste suhtes.

(3) Piiratud teovõimega isiku tehtud tehing, mille see isik on teinud seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta või hilisema heakskiiduta, kehtib, kui:
1) tehingust ei teki isikule otseseid tsiviilkohustusi;
2) isik täitis tehingu vahenditega, mille andis talle selleks otstarbeks või vabaks kasutamiseks tema seaduslik esindaja või viimase nõusolekul kolmas isik.

(4) Kui piiratud teovõimega isik on teinud tehingu seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta, võib tehingu teine pool teha seaduslikule esindajale ettepaneku tehing heaks kiita. Heakskiit on kehtiv, kui see on avaldatud ettepaneku tegijale.

(5) Kui seaduslik esindaja ei avalda heakskiitu kahe nädala jooksul, arvates käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud ettepaneku saamisest, siis loetakse, et ta ei ole tehingut heaks kiitnud.

(6) Tehingu teine pool võib oma tehingu tegemisele suunatud tahteavalduse tagasi võtta, kui piiratud teovõimega isikul ei olnud tehingu tegemiseks seadusliku esindaja eelnevat nõusolekut ja tehingu teine pool ei teadnud ega pidanudki teadma, et isik on piiratud teovõimega. Sel juhul loetakse, et tahteavaldust ei ole tehtud. Pärast seda, kui seaduslik esindaja on tehingu heaks kiitnud, ei saa tehingu teine pool oma tahteavaldust tagasi võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib suhtuda sellesse tootesse kui tervistkahjustavasse.
Mul tel. ka küsib et kas tahan ikka keerata heli veel juurde, et see helitugevus mida soovin kahjustab kuulmist.
No siis pood müüb alaealisele toote mis kahjustab tervist.
Aga nii peaks küsima ka kommide korral….

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kas sa leiaksid mõne lingi? Ma tõesti ei ole ühtki artiklit juhtunud lugema selle kohta.

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/teismeline-ostis-vanema-teadmata-kalli-kolari-seaduse-jargi-pidi-pood-selle-tagasi-votma?id=91180077

Ilmselt pärast seda juhtumit kaupmehed kardavad. Mina ohkasin seda lugedes ja mõtlesin, et kas pean edaspidi oma 13-aastasega poodides kaasas jõlkuma kui ta teksaseid või pusa valib. Viimased aastad on ta sõbrannaga käinud. Ja kust jookseb hinnapiir? Kas 20-eurosed New Yorker püksid võib alaealine ise osta? Aga 120-eurosed Levised?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklappe on 2 eurost kuni 100 euroni. Siit tulebki risk, millise summa ulatuses vanem soovib. Mõni mûûja oleks su lapsele kôige kallimad jälle mûûnud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 10:02; 20.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklappe on 2 eurost kuni 100 euroni. Siit tulebki risk, millise summa ulatuses vanem soovib. Mõni mûûja oleks su lapsele kôige kallimad jälle mûûnud.

Lapsel on pangakaardi peal limiidid, nii et ega ta kõige kallimaid müüa poleks saanudki. Samas, kui laps tahaks kõige kallimaid, poleks mul ka üldse kahju olnud. Ta on ebareaalselt mõistlik ja kokkuhoidlik. Jõuluvanalt (kellesse ta siiamaani usub) küsis ainult pulgakomme. Sünnipäevaks saadud mitusada eurot on kõik järel, iganädalase taskuraha eest (5€) ostab ainult kord nädalas 1€ maksva kommipaki ja ta raha nii ainult koguneb (mis on ju tegelikult väga hea). Iga kord kui ta midagi osta tahab, ka kõige väiksemat asja, siis ta küsib minult luba, kuigi ma olen korduvalt öelnud, et ta ei pea seda tegema. Samas saan ma väga hästi aru, et ega lapsele pole ju näkku kirjutatud, kas ta on laristaja ja kalli prahi loata kokku ostja või pikalt kogutud/sünnipäevaks saadud raha eest kauaihaldatud asja ostja.

Seaduses oli kirjas, et laps võib osta nende vahendite eest, mis talle on vanemad andnud. Kui laps maksab omaenda isikliku pangakaardiga, siis peaks ju selge olema, et vanemad sinna raha on pannud teadlikult. Sularahapatakaga liputamine võib muidugi kahtlane olla, sest ei tea, kas see on ikka tema oma või näppas kuskilt kodust.

Aga need on lihtsalt mu enda heietused praegu. Ma midagi müüjale pahaks ei pane. Kui, siis seda, et ta oleks lapsele rohkem võinud olukorda selgitada.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 21:30; 20.01 06:43; 20.01 08:18; 20.01 10:44; 20.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe muud teemat kui et müüja võiks ise soovitada vanemale helistada, et kinnitus saada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingites piirides tundub selline ettevaatlikkus ju kena, teistpidi jõuab lõpuks absurdi välja, kui lapse iseseisev tegutsemisvabadus piiratakse naeruväärsuseni ära. Tulemus – põlvkond abituid täiskasvanuid, kes pole õppinud iseseisvalt tegutsema ja otsustama.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklappe on 2 eurost kuni 100 euroni. Siit tulebki risk, millise summa ulatuses vanem soovib. Mõni mûûja oleks su lapsele kôige kallimad jälle mûûnud.

Lapsel on pangakaardi peal limiidid, nii et ega ta kõige kallimaid müüa poleks saanudki. Samas, kui laps tahaks kõige kallimaid, poleks mul ka üldse kahju olnud. Ta on ebareaalselt mõistlik ja kokkuhoidlik. Jõuluvanalt (kellesse ta siiamaani usub) küsis ainult pulgakomme. Sünnipäevaks saadud mitusada eurot on kõik järel, iganädalase taskuraha eest (5€) ostab ainult kord nädalas 1€ maksva kommipaki ja ta raha nii ainult koguneb (mis on ju tegelikult väga hea). Iga kord kui ta midagi osta tahab, ka kõige väiksemat asja, siis ta küsib minult luba, kuigi ma olen korduvalt öelnud, et ta ei pea seda tegema. Samas saan ma väga hästi aru, et ega lapsele pole ju näkku kirjutatud, kas ta on laristaja ja kalli prahi loata kokku ostja või pikalt kogutud/sünnipäevaks saadud raha eest kauaihaldatud asja ostja.

Seaduses oli kirjas, et laps võib osta nende vahendite eest, mis talle on vanemad andnud. Kui laps maksab omaenda isikliku pangakaardiga, siis peaks ju selge olema, et vanemad sinna raha on pannud teadlikult. Sularahapatakaga liputamine võib muidugi kahtlane olla, sest ei tea, kas see on ikka tema oma või näppas kuskilt kodust.

Aga need on lihtsalt mu enda heietused praegu. Ma midagi müüjale pahaks ei pane. Kui, siis seda, et ta oleks lapsele rohkem võinud olukorda selgitada.

 

Mûûja peab teadma sinu lapse kaardi limiitidest???

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 10:02; 20.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mûûja peab teadma sinu lapse kaardi limiitidest???

Ei pea. Lihtsalt see oleks kassas ju selgunud ning ta poleks saanud lapsele kõige kallimaid klappe müüa. Aga kindlasti on lapsi, kellel pole limiite ning müüjad võivadki kõige kallimaid asju ostma utsitada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 21:30; 20.01 06:43; 20.01 08:18; 20.01 10:44; 20.01 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaklappe on 2 eurost kuni 100 euroni.

kuni 100?

3 tonnised klapid: https://shop.pillipood.ee/HiFi-korvaklapid/0/readmore/271693/

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selelst on tegelikult päris palju meedias räägitud.

probleem on selles, et lapse eest vastutab vanem. Näiteks mis siis, kui tuleb välja, et vanem oli andnud lapsele raha toidupoest kraami toomiseks ja vahetusraha pidi tagastama? Jajah, kehv kasvatus ja blabla. Aga poemüüja k aju näeb, et teeb tehingu ikka päri s lapsega, kes ei ole adekvaatne hindama asju ja hindu.

Teine on siis, et 8-aastast on väga lihtne petta. Müüa mingi saast kallima raha eest, suure rahatähe olemasolul anda vähem tagasi jne. Mõistlik poemüüja tõesti ei müü tehnikat jmt lastele, ainult toidukraami.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:34; 18.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingites piirides tundub selline ettevaatlikkus ju kena, teistpidi jõuab lõpuks absurdi välja, kui lapse iseseisev tegutsemisvabadus piiratakse naeruväärsuseni ära. Tulemus – põlvkond abituid täiskasvanuid, kes pole õppinud iseseisvalt tegutsema ja otsustama.

tead, kunagi defitsiidiajal, olin mingi 6-7aastane, saatis ema mind poodi 3 saia ostma (suur pere) ja müüja ei müünud mulle, ütles, et üle 2 saia ta ei müüa ühele ostjale ja kõik. Läksin nuttes koju 🙁

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:34; 18.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine on siis, et 8-aastast on väga lihtne petta. Müüa mingi saast kallima raha eest, suure rahatähe olemasolul anda vähem tagasi jne. Mõistlik poemüüja tõesti ei müü tehnikat jmt lastele, ainult toidukraami.

No siis ei tohiks ju üldse midagi müüa, toidukraami ka mitte.
Kas on siis tõesti nii, et seaduse järgi võiksin ma minna ja nõuda toidupoelt tagasi raha, mis mu laps seal (juba ärasöödud) kommide peale kulutas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/teismeline-ostis-vanema-teadmata-kalli-kolari-seaduse-jargi-pidi-pood-selle-tagasi-votma?id=91180077 Ilmselt pärast seda juhtumit kaupmehed kardavad. Mina ohkasin seda lugedes ja mõtlesin, et kas pean edaspidi oma 13-aastasega poodides kaasas jõlkuma kui ta teksaseid või pusa valib. Viimased aastad on ta sõbrannaga käinud. Ja kust jookseb hinnapiir? Kas 20-eurosed New Yorker püksid võib alaealine ise osta? Aga 120-eurosed Levised?

Njah, selle artikli järgi on asi ikka päris absurdne. Sisuliselt ei või inimene 17-aastaselt endale üksi pükse osta. Aga seksida võib juba alates 14.-ndast eluaastast. Aga selle seksi tulemusel saadud lapsele mähkmeid osta ilmselt ei või.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Vanusepiirang poes