Esileht Tööelu, raha ja seadused. Varade jagamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Varade jagamine

Postitas:

Lahutus ees. Meil olnud 2 kodu. Mõlemad 100 % mehe laenul. Remontinud ja sisutanud olen mina. Ja remontinud siis mõlemas majas päris korralikult.

Varadelahususe leping.

Nüüd mees ütlebki, et jaluta minema ja ongi kõik. Kas sellist jutuga tasub asi anda kohtusse? Arvan, et summa oleks umbjärgus 20 000.

Summa on minu jaoks suur. Seda enam, et lapsi pean ka mina ainult üleval nende sünnist ning kõrvale pole midagi panna majade kõrvalt saanud.

 

Kui kellelgi on tarka nõu anda, palun väga abi. Võib jagada ka advokaatide soovitusi, kes sellega tegeleksid.

 

 

 

 

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpikunäide mille eest hoiatatakse.

Okei, sa kasvatasid lapsi ja remontisid/sisustasid. Mees maksis laenu?+arved, ostis ka ehk süüa koju vmt, mõned remondiasjad jne. Lõpuks öeldakse, et kulud on võrdsed. Kuna ise olete valinud varalahususe siis ei olegi tagantjärgi midagi muud teha kui, et oleks pidanud targem olema. See, et sa oled seal elatud aja jooksul rahaliselt panustanud (nt remontinud ja lapsi kasvatanud) on paratamatus, ka nt üüripinnal oleks sul kulud, kuid see ei tähenda, et pärast õigus osale üüripinnast on.

Ma ei parasta, varalahusus oli ju teadlik otsus ja nii lihtsalt on.

+32
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 16:49; 08.04 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tànud,

siiski selline varadelahususe leping ei olnud minu soov. Aga samas eks ma olengi ka seda tyypi inimene, kes lõi perekonna usus, et see ongi igavene.
Et paraku sellisest jutust pole vàga kasu, mida ise niigi tean. Ootaksin kas kellelgi on sarnane olukord olnud ja oskab nõu anda.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:27; 08.04 18:33; 08.04 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi alustuseks näiteks seda  https://www.juristaitab.ee/et/tasuta-oigusabi

Saad ilmselt suuna kätte ja tasuta teada, et kas on midagi veel teha.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 16:49; 08.04 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on remonditšekid alles, siis võid midagi saada. Aga juristile esita kõik tõendid, tema ütleb, kas on mõtet jamada või mitte.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:40; 09.04 08:26; 10.04 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nagu eespool öeldud-kas sa maksid üüri? Elektriarveid, bensiini, autoliisinguid vms?

Pärast selgub, et kahe maja üür on suurem, kui su elektriarved.

PS perekonnaseadus sätestab, et abikaasad panustavad mõlevad perekonna majapidamisse.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:52; 08.04 18:39; 10.04 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pead ei anna, kuid ühisvara puhul oli vähemalt nii, et kui mees nt. minu lahusvara väärtust aitas tõsta (remont ja ka lihtsalt kinnisvara väärtuse kasv), siis tuli see vahe hüvitada. Aga võta tõesti esmane vastus eelpoolmainitud FB lehelt ning siit edasi toimeta juba juristi abiga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on tasunud maja liising, kyte, elekter.

Mina toit, kõik lastekulud alates synnist (laste trennid ainuyksi 400.- kuu umbes), oma auto hooldused jne  jne Aiasisutused ja hooldused kõik mina.

Aitäh soovitatud lingi eest. Kindlasti uurin.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:27; 08.04 18:33; 08.04 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on tasunud maja liising, kyte, elekter.

Mina toit, kõik lastekulud alates synnist (laste trennid ainuyksi 400.- kuu umbes), oma auto hooldused jne jne Aiasisutused ja hooldused kõik mina.

Aitäh soovitatud lingi eest. Kindlasti uurin.

Peavari ja soojus on eluspüsimiseks vajalikud.

Laste trennid, su oma auto ja aed mitte.

Saa täiskasvanuks palun. Tegele elyspüsimisega, mitte tiluliluga.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:52; 08.04 18:39; 10.04 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teil ei oleks seda varalahususe lepingut sõlmitud, siis oleks ehk lootust midagi vaieldes saada. praegusel juhul, kui sa oled varalahususega nõustunud, pole enam midagi nõuda. seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest, st sa ei saa öelda, et sa ikka ei tahtnud varalahusust vms.

need aastad said sa ju nendes majades elada üüri maksmata. mees maksis eluaseme eest, sina kulutasid söögi ja laste peale. aiandus oli su hobi, mees ei pea seda ju kinni maksma.

miks sellise varalahususega küll nõus ollaks, aru ma ei saa

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 18:53; 11.04 10:16; 11.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina pead siis lastega või üksi ära kolima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 100 % mulle.

Et joodikust isa saaks perest rahu. Parastada ei ole tõesti vaja. Niigi on hing pooleks.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:27; 08.04 18:33; 08.04 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta spetsialisti, mitte perekooli isehakanud juristide abi. Kui veidike pealehakkamist on, siis võib riigikohtu lahenditest ühtteist leida. Samuti võib google abil mõne advokaadi arvamuse leida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga jaluta minem ja nõua max elatis. Kui mehel 2 kinnisvara, siis tal raske välja keerutada ja vähendamist nõuda.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on küsida ja nõuda, kui oled varalahususega nõus olnud. See et olid/oled loll ja naiivne, ei tee seda olematuks ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti õpikunäide “see juhtub teistega, aga mitte minuga”. Samamoodi nagu kindlustamata maja põlengud jms. Eelnevalt räägitakse ja jahutakse, aga ei kuulata. Ja siis kui tagantjärele mainitakse “aga mida ma siis ütlesin..”, siis vihastutakse, et mis sa parastad.

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a siis kui tagantjärele mainitakse “aga mida ma siis ütlesin..”, siis vihastutakse, et mis sa parastad.

Aga sellel tagantjärgi parastamisel polegi ju mingit mõtet. Samas väga paljud ei suuda sellest kuidagi loobuda, tänitavad väga hea meelega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:40; 09.04 08:26; 10.04 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teil ei oleks seda varalahususe lepingut sõlmitud, siis oleks ehk lootust midagi vaieldes saada. praegusel juhul, kui sa oled varalahususega nõustunud, pole enam midagi nõuda. seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest, st sa ei saa öelda, et sa ikka ei tahtnud varalahusust vms.

need aastad said sa ju nendes majades elada üüri maksmata. mees maksis eluaseme eest, sina kulutasid söögi ja laste peale. aiandus oli su hobi, mees ei pea seda ju kinni maksma.

miks sellise varalahususega küll nõus ollaks, aru ma ei saa

Sest muidu ei oleks mees abiellunud.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 08:40; 11.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No  kui sul nii suur häda oli abielluda, et varalahususele alla kirjutasid, siis ei olegi midagi teha.

Mingi lootus oleks sul hüvitisele kui sa oleksid mehele kuuluvat vara olulisel määral parendanud, näiteks oma raha eest lasknud uue katuse paigaldada ja fassaadi korda teha ning sul oleks kõik vastavad tšekid alles.

Kui oleksid kuskil mujal elanud, kulunuks ainuüksi üürile kopsakas summa, mis sul nüüd aiataimede ostmiseks taskusse jäi. Seda ei  pane ükski kohtunik meest hüvitama.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 18:34; 09.04 18:44; 11.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on tasunud maja liising, kyte, elekter.

Mina toit, kõik lastekulud alates synnist (laste trennid ainuyksi 400.- kuu umbes), oma auto hooldused jne jne Aiasisutused ja hooldused kõik mina.

Aitäh soovitatud lingi eest. Kindlasti uurin.

Mehe kulud on seega kahtlemata suured, lisaks maksis ta ka oma auto eest ja veel mitmeid kulukaid asju, mida sa kaastunde kerjamise huvides meile ei maini (väljas söömine, kinopiletid, reisid vms)

Sinu kulude osas ei tasu unustada, et enda toidu ning poole laste toidust peadki ise maksma, hirmkallis trenn oli tõenäoliselt sinu valitud (ja trenn ei ole mingi eluline vajadus), OMA auto hooldused maksab loomulikult igaüks ise, mees maksis enda omad ju ka. Aiakraam on sinu hobi, mitte pereellu tehtav vältimatu kulutus.

Kuna sa teadlikult varalahususega nõustusid, siis oleks pidanud aiataimede asemel omaenda  kinnisvarasse investeerima.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 18:34; 09.04 18:44; 11.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varalahusus ju tähendab, et elu jooksul sul võib olla üks ühine asi: kodu, mida teete ühiselt, sinna panustate võrdselt.

Kõik muud asjad on eraldi.

Meie peres on näiteks üks konto, kuhu kanname olmekulud, selle kontoga käivad mõlemad poes (üks konto, kaks kaarti), ostavad lasteriideid, kütust. On ühine kodu, mille laenu maksame võrdsetes osades, kodu sisu maksame pooleks.

Kõik, mis jääb sellest olmesummast välja, on igaühe oma raha ja sellega võib teha, mida iganes soovid: osta aktsiaid, osta jaht, osta kortereid, osta riideid ja muud nänni. Oma raha, oma soovid.

Muidugi meie näide saab toimida siis, kui mõlemad teenivad viisakalt ja abiellu astudes ei olnud kummalgi soovi saada ülalpeetavaks. Rahajutud tegime selgeks kohe, kui koos hakkasime elama, ehk siis päevast üks kui meist sai leibkond.

Süsteem töötanud 18 aastat ja loodan, et jätkub samamoodi ja testamendid on tehtud ja on vastastikused.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole parastamine. Sa oled lihtsalt elanud priviligeeritud elu ja nüüd on raske tavalise eluga leppida.

Mina olen oma kodu peale viimase seitsme aastaga ehk 60 000 kulutanud. Sinu 20 000 on suht köömes…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:52; 08.04 18:39; 10.04 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varalahusus ju tähendab, et elu jooksul sul võib olla üks ühine asi: kodu, mida teete ühiselt, sinna panustate võrdselt.

Miks üks? Varalahususe puhul võib iga üksiku asja puhul eraldi otsustada, et see on ühine. Ei pea ainult üks olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sellel tagantjärgi parastamisel polegi ju mingit mõtet. Samas väga paljud ei suuda sellest kuidagi loobuda, tänitavad väga hea meelega.

Tänitatakse ehk sellepärast, et need tulevased sinisilmad ehk ometi loevad ja teevad teiste vigadest mõned järeldused. Aga ei, ilmselt mitte, need usuvad kõik ikka ja alati, et MINUGA see ei juhtu, MINA purjetan oma valgel laeval igaviku poole koos ustava kaasaga, teen tema eest kõik tööd ära, ostan toidu ja laste riided (millest ei jää ühtki märki ega tšekki maha), mees saab siis karjääri teha ja panustab (oma) kodusse…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on remonditšekid alles, siis võid midagi saada. Aga juristile esita kõik tõendid, tema ütleb, kas on mõtet jamada või mitte.

Juristil on ju alati mõtet jamada, tema kasseerib igal juhul teenustasu sisse.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 20:07; 10.04 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juristil on ju alati mõtet jamada, tema kasseerib igal juhul teenustasu sisse.

No mõni neist on ikka suhteliselt aus ka, ütleb ausalt välja, kas on sellega mõtet edasi töötada või on kulud suuremad kui oodatav tulu.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 17:40; 09.04 08:26; 10.04 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu keegi eespool kirjutas, ainuke võimalus on sul saada osaliselt tagasi see raha, mis oled mehe kinnisvara remontimisse panustanud. Kui nt vahetasite katust ja sina maksid selle eest (tsˇekkide või pangavõljavõttega saad tõestada) vmt. Karta on, et kui mingi elupuu või tapeedirulli pärast juristidele maksma hakkad, siis on see asjaajamine suurem närvikulu, kui asi seda väärt on, aga kui suudad tõestada suuremaid kulusid, siis seda tasub küll uurida. Kui see u 20 000 on aastate jooksul kogunenud nipest-näpest, millel ei ole püsivat väärtust mehe maja juures enam praegu, ja mees tõestab, et tema teie ühisesse ellu ka samaväärselt panustanud, siis pole suurt midagi teha.

Kui mööbel on sinu ostetud, nagu ütled, et sisustanud oled sina, siis need ostud saad ju pangaväljavõtetega tõestada. Muidugi, mees võib siis lihtsalt öelda, et koli koos mööbliga ja kaeva oma puud-põõsad ka välja ja vii minema. Mis on ka variant, et võtad lihtsalt enda ostetud asjad uude koju kaasa.

See, et sina oled laste trennid maksnud ja mees majalaenu jm kulusid, ei oma praegu tähtsust, sest tema on ju kogu see aeg maksnud kogu pere eluaseme eest. See, palju laste trennidele jmt kulub, on oluline, kui hakkate elatist kokku leppima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 21:19; 10.04 22:52; 11.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mööbel on sinu ostetud, nagu ütled, et sisustanud oled sina, siis need ostud saad ju pangaväljavõtetega tõestada.

Ega sisustamine ei tähenda ju mööbli ostmist… Maksja võis ju vabalt mees olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 20:07; 10.04 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mööbel on sinu ostetud, nagu ütled, et sisustanud oled sina, siis need ostud saad ju pangaväljavõtetega tõestada.

Ega sisustamine ei tähenda ju mööbli ostmist… Maksja võis ju vabalt mees olla.

Seda peabki teemaalgataja ise teadma, kes päriselt maksis. Ja kas see 20 000 majale, mis ta arvab, et on kulutanud, on ikka tõestatav. Pole tsˇekke või pangaväljavõtteid, siis pole ka midagi küsida. Endal võib ju tunne olla, et küll ma olen ostnud ja panustanud, aga samas ei pruugi need ostud olla üldse sellised, mis mehe kinnisvara väärtust on tõstnud. Kodune tilu-lilu, kardinad või pajalapid ei ole ju asi, mida rahas tagasi nõuda, kui asi isegi kasutamisest kulunud ja äragi visatud. Loevad ju suuremad asjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 21:19; 10.04 22:52; 11.04 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu keegi eespool kirjutas, ainuke võimalus on sul saada osaliselt tagasi see raha, mis oled mehe kinnisvara remontimisse panustanud. Kui nt vahetasite katust ja sina maksid selle eest (tsˇekkide või pangavõljavõttega saad tõestada) vmt.

arvad, et kui üürikas elades kõpitsed maja katust või vahetad tapeeti, siis võid lahkudes need kulud välja nõuda?

inimesed on teadlikult teinud varalahususe lepingu, mida sealt enam nõuda??? isegi, kui maksis katusevahetuse eest, tegi ta seda ju teadlikult teise inimese vara hüvanguks, mida sealt hiljem veel nõuda?

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 18:53; 11.04 10:16; 11.04 14:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Varade jagamine