Esileht Lapse ootamine Varajane määrimine – kas minna arsti juurde?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Varajane määrimine – kas minna arsti juurde?

Postitas:

Olen esimest beebit püüdmas. Taustast nii palju, et mul on paar aastat olnud probleem sellega umbes nädala enne päevi toimub määrimine, mingi aeg ma võtsin selle jaoks isegi arsti poolt antud Duphastoni (puhtalt sellepärast, et see nii pikalt verisemine on jube tüütu). Kui ma arstile rasestumise plaanist rääkisin, siis ta ei näinud probleemi, ega arvanud, et mu probleem rasestumist mõjutada võiks.

Eelmisel sügisel sain oma triibud, aga juba suht algusest peale toimus määrimine.  Ma panin endale kenasti 8. nädala paiku ämmaemanda aja ja mõtlesin kannatlik olla. Vahepeal oli aga määrimist rohkem ning hirmust ja teadmatusest ronisin u 6 nädala kandis arsti juurde, näha oli ainult lootekott. Arst veel peetumist ei kinnitanud ja saatis mind koju, öeldes, et ega siin ei saa midagi teha ja eks aeg näitab. Kuna mul oli see 8. nädala aeg nagunii, siis ta mind tagasi ei kutsunud. 8. nädalal oli seis sama ja ma tegin tabletipuhastuse.

Vahepeal oli 2 kuud normaalset tsüklit ja nüüd sain jälle kaks triipu. Aga nädal enne kui päevad oleks pidanud hakkama, tuli üks hommik üsna palju punast verd, lisaks veel määris paar päeva. Pärast seda on kõik kena olnud, aga ma juba näen väga õrna pruuni määrimist.

Kokkuvõttes ma olen üsna veendunud, et ka sel korral läheb samamoodi. Aga samal ajal on mul selline ärev tunne, et äkki ma saaks midagi teha. Ma tean, et vahel kasutatakse ka rasedatel Duphastoni? Mis on teie arvamus? Kas ma peaks minema homme arsti juurde (päevade järgi 5+2)? Või ei ole sellel mõtet, sest kui see rasedus ei ole mõeldud püsima jääma, siis ta nagunii ei jää? Ma täitsa tean, et enamasti lõpetab keha raseduse, millel on midagi viga ja loomulikult ma tean, et see on ok. Lihtsalt…õnnetu on aega veeretada ja oodata, millal minna kinnitama, et see kord läks ka kehvasti. Aga samas ma tunnen, et vastus stiilis “mis sa siit otsid, ega siin ei saa midagi teha, läheb nagu läheb”, teeks kah enesetunde kehvaks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista arstile ja küsi. Ilmselt kutsuvad ikkagi kohapeale. Mul läks aasta tagasi ka samamoodi, pruunikas määrimine tihtipeale tähendab peetumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see määrimine tuli koos kõhuvaluga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kõhuvalu ei ole. Üldse mingit tunnet ei ole. Eelmine kord ka ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ootan samuti esimest last. Kauaoodatud ja ivf rasedus. 11+1 nädalal ehk siis eelmine nädal täiesti vabal päeval, ei tõstnud midagi oli rahulik päev, tundsin järsku kerget lekkimist. WC avastasin, et tegu veritsusega, olin endast nii väljas, et nüüd on kõik. Sõitsime mehega kohe Pelgulinna erakorralisse vastuvõtu tuppa (nii seda nimetatakse) ja ootasime seal elavas järjekorras u 45 minutit ennem kui saime arsti vastuvõtule. Samal ajal ikka veritses. Arst tegi ultraheli ja avastas hematoomi (verevalum). Ütles, et osadel rasedatel see lihtsalt tekib kui beebi kasvab ja veresoon kuhugi paha koha peale ette jääb?? midagi sellist oli see kirjeldus temapoolt. Ütles, et beebi liigutab ja südametöö olemas ja kirjutame teid 3 päevaks sisse, saate 3 korda päevas verd peatavat tilka ja vaatame kuidas edasi läheb. Sain natuke rahu, sest beegiga oli olenemata veritusest kõk korras. Olingi sees 3 ööpäeva ja sain tilka, veritsus peatus u 1 ööpäeva pärast ja hiljem jäi kerget pruunikat voolust määrima, aga ka see 5 päeva jooksul taandus. Peale pandi 3 korda päevas 2 tbl korraga ravimid, mis samuti kodus olles toetasid hematoomi veritsuse peatamist. Nüüd olen nädal aega kodus puhke reziimil ja kui nädalalõpu poole kõik hästi ja veritsust ei esine enam siis saan tööle naasta. Muidugi keelati ära raskuste tõstmised, füüsiline töö, kuumad vannid, saunad, autoistmesoojendid ja vahekord, mis võiks veritsust taas esile kutsuda. Niiet iga veritsus ei tähenda halba ja alati saab ultraheliga lasta end kontrollida, kas beebi liigutab ja südametöö alles.

 

Loodan, et sul läheb kõik hästi ja põhiline säilita rahu!

Kõke paremat sulle 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS! Eelmisele kirjale ka minul ei esinenud kõhuvalu vaid ainult veritsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS! Eelmisele kirjale ka minul ei esinenud kõhuvalu vaid ainult veritsus.

Ma see, kellel aasta tagasi peetumine oli, ei olnud ka mingit valu. Väike määrimine oli u 5+ nädalal, rasedus peetus paar nädalat hiljem ja avastati üldse oscaris kuu aega hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tuleb juba punakamat verd ka, nii et ju sellest ikka asja ei saa. Aga minu mure on see, et kui korralikku suuremat veritsust ei tulegi ja ta jääbki niimoodi vaikselt määrima, siis vist oleks ikka vaja sellele puhastumisele kaasa aidata? Aga samas ma vist peaks mingi aja ikka ootama, äkki need nö päevad ise jõuavad kohale? Oeh, ma ei tea ja ma ei taha ja ma ei jaksa ja ma juba nean end maapõhja, et ma julgesin pärast eelmist korda loota ja uuesti proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, ära nea ennast. See ju loomulik, et kui last tahad, siis proovid uuesti. Nii tehaksegi, kuni õnnestub. Palun mine kontrolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ikka kontrolli. Mõnel juhul ei katke rasedus mitte sellepärast, et lootel olnuks midagi viga, vaid hormoonid on paigast vmt. Kui on su haigusloos mitu varajast katkemist, on ka põhjust uurida, miks nii just sinuga juhtub. Kui jääb haiguslukku kirjutamata ja analüüsid tegemata, siis pole ka ühel hetkel (kui ikka ei õnnestu) viljatusraviarstil millestki lähtuda – muudkui ootame ja vaatame veel. Ma väga loodan, et need kaks peetumist/katkemist on vaid õnnetu juhus ja järgmine kord läheb kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli eelmisel aastal üks katkemine ca 6. nädalal, päev pärast ämmaemanda külastust hakkas veritsus. Teine katkemine oli ca 5. nädalal. Kui nüüd aasta alguses järgmised triibud said, siis oli ikka päris pikalt see tunne, et noh, kunas siis nüüd veritsus pihta hakkab…

Esimene rasedus mul peetus, siis valusid ei olnud, oli lihtsalt pikalt pruunikas määrimine. Tehti tabletipuhastus, aga ma sain aru, et põhimõtteliselt oleks ka ilma saanud. Siis veritses ikka päris pikalt. Teised kaks katkemist olid üsna menstruatsioonilaadsed, suurema raseduse korral tuli ka omajagu suuremaks tükke, aga umbes nädalaga oli kõik läbi.

Mulle endale tundub, et see arsti juurde minek on natuke enda sisetunde asi, seda puhtalt isikliku kogemuse alusel (mis ilmselgelt ei rakendu kõigile ja kõigis olukordades). Kohapeal lihtsalt tõdetakse, et asjad tõesti on nii nagu ma arvasin. Tallinnas käisin ITK sünnitusosakonnas, seal oli pisut parem, aga praegu elan väiksemas kohas, siin tuleb minna haigla üldisesse EMOsse ja kõigi teistega seal rivis oodata, mis oli minu jaoks pisut ebamugav. Siin eelistan pigem minna broneeritud visiidiga arsti juurde kui just ikka väga tõsine häda käes pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast ja kogemusi jagamast. Ma käisin täna arsti juures ära. Õnneks oli arst väga armas ja ei pahandanud, et ma sinna ronisin. Ma läksin sinna küll rohkem suhtumise ja küsimisega, et no millal ma siis peaks siis selle tabletipuhastuse peale mõtlema,  kui ma ise verest tühjaks ei jookse, aga arst oli positiivsem. Väitis, et see praegune määrimine ei pruugi veel midagi tähendada, nägin UHga täpi ka ära, mis on vähemalt kenasti õiges kohas ning ta kutsus mind kahe nädala pärast uuesti tagasi. Soovitas ikka positiivselt mõleda, aga ma pean tunnistama, et ma väga ei julge loota ja ega kõik viitab ikka sellele, et ei lähe kenasti. Arstid loomulikult ei taha halba ennustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore ju, kui kõik korras. Ära kurna ennast ülemõtlemisega. Loe midagi lõbusat või vaata filme. Pole vaja paanitseda pidevalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pruun määrimine enne päevi ja varased katkemised (õnneks hetkel ainult 1) annab aimu, et põhjuseks võib olla progesterooni puudulikkus/ luteaalfaasi puudulikkus. Sinu loos duphaston ammugi on juba selge märk, isegi kui seda siis kasutati tsükli reguleerimiseks.

Hoian südamest pöialt, et sul hästi läheks, kuid kui peaks minema kehvasti, siis kindlasti rääkida arstiga, et kasutada kas ennetavalt igas tsüklis või hiljemalt pos testi saamisel hakkama kasutama lisaprogesterooni, neid on palju erinevaid vorme (süstid, vaginaalkapslid, nii sünteetilist progestiini ja kehaomast progesterooni). Kui on kaks peetunud rasedust, siis on kindlasti vaja midagi ette võtta, mitte lihtsalt kannatada.

Aga igal juhul hoian pöialt, ole rõõmus ja rõõsa rase ja ära muremõtetel lase närida liiga palju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks viljatusarsti konsultatsiooni, kui võimalik-  tavalised günekoloogid tihtipeale ei tea viljatusravist palju (millest osa varaste katkemiste ravi ka on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, arst ütles ka, et kui sel korral peaks ka kehvasti minema, siis peab asja uurima hakkama ja ta saadab mu spetsialisti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen Miss Rosanne, võtke minuga tagasi ühendust minu e-posti aadressi kaudu: ( missrosanne2017@gmail.com )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mõtlesin, et kirjutan siia väikese täienduse, juhuks kui keegi sama murega selle teema peale satub. Määrimine kestis kokku umbes paar nädalat ja lõppes siis. Üsna varsti pärast seda algas väsimus ja iiveldamine – ma vist ei ole kunagi nii rõõmsalt sellist asja vastu võtnud. Mitte, et ma oleks nüüd uskunud, et kõik kindlasti hästi on, aga vähemalt lootus tekkis, et ehk see on HCG tõusust ja äkki see tähendab, et sel korral läheb paremini (peetumise korral ei olnud mul ühtegi raseduse sümptomit). Eile käisin uuesti kontrollis ja täpikesel oli südametöö täitsa olemas! Ma jätkuvalt olen ettevaatlik suure rõõmustamisega, aga issake, kui imeline oli seda näha!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Varajane määrimine – kas minna arsti juurde?