Esileht Ilu ja tervis Väsimus seoses unega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Väsimus seoses unega

Postitas:
Kägu

Tunnen ennast pidevalt väsinuna, sest saan ilmselgelt liiga vähe magada. Probleem on aga selles, et kui magan öösel rohkem kui 6-7 tundi, ei tule mul õhtul und. Nii vaevlengi pideva väsimuse käes, sest 6-7 tundi on mulle normaalseks toimimiseks liiga napp. Tunnen ennast väljapuhanuna, kui vahel magan 9 tundi, aga see teeb, nagu öeldud, õhtuse uinumise võimatuks ja siis on järgnevatel päevadel ja öödel veel hullem seis. Ei oska selle probleemiga midagi ette võtta, see pidev väsimus ja uimasus hakkab juba meeleolule.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenni teed?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/unehugieen/

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.kliinikum.ee/patsiendiinfo-andmebaas/unehugieen/

Ja lisaks sellele võiks minna ka uneõe vastuvõtule.

Kas sa magades norskad?  UNEAPNOE SÜNDROOMI VÕI SELLE KAHTLUSE AVASTAMINE | Eesti Unemeditsiini Selts

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On minulgi sarnane probleem ja on eluaeg olnud, igasugused uneuuringud ja asjad tehtud, uneapnoet ega midagi ei ole.

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On minulgi sarnane probleem ja on eluaeg olnud, igasugused uneuuringud ja asjad tehtud, uneapnoet ega midagi ei ole.

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

Ei ole minulgi uneapnoet, ma ei norska ka. Kusjuures mulle tundub, et mu probleem ongi põhjustatud sellest, et olen sunnitud need oma 6-7 tundi liiga vara magama. Mulle sobiks ka oluliselt paremini minna hilja magama ja ärgata hilja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama jama, ideaalne uneaeg oleks 00.00-8.00, aga ei õnnestu korraldada sellist režiimi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on see probleem ainult sel perioodil, kui lapsel kooliaasta, st et siis ma pean ärkama ka ise hommikul vara.

Suvel olen normaalselt puhata saanud. Töö on mul valitud selline, et see on õhtuti, st hommikud on kõik vabad ja ma saan magada nii kaua kuni und jätkub.

soovitan sul leida mõni selline töö, mis algab hilisemal kellaajal. ma olen eluaeg teinud sellist tööd, et kõige varem on see alanud kell 10 hommikul (koosoleku aeg). Ma tõesti ei suuda töötada niisugusel kohal, kus peaks juba platsis olema kell 8 või 9. Kooli valisin ka lapsele sellise, kus tunnid algavad võimalikult hilja, õnneks selleks osutuski meie kodule kõige lähem kool. Alguses korra mõtlesime, et kas minna kuskile veel katseid tegema, aga ei läinudki. Kodulähedane on ka piisavalt hea tasemega. Saame magada kella 8ni hommikul, ka seda jääb napiks, aga 8 tundi und venitab täis kui kesköösel magama saab jääda. Kuue tunniga olen nagu tapetud kana terve päeva.

Täiskasvanueas ja ilma lasteta on võimalik oma elu seada oma unerütmide järgi. Tee seda, kui sul on selline võimalus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

Täpselt sama siin. Tööd saaksin endale sobival ajal teha, aga laste koolid algavad kell 8 ja hommikuinimesed ei ole nõus seda muutma. Septembrist maini olen konstantselt väsinud ja stressis. Lapsed ka, nemad on ka õhtuinimesed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise töötan tegelikult kodukontoris väga paindliku päevakavaga, aga ei saa ju ikkagi oma suva järgi magama minna ja ärgata, kui ülejäänud pereliikmetel on sootuks teistsugune päevakava. Ikka ju kuulen, kui teised tõusevad, ja emana tahan lastele hommikusööki teha ja nad kooli saata. Ega ei olegi siis vist muud teha kui oodata, millal lapsed on oma elu peale läinud ja meie mehega pensionil. Siis saame oma päevaplaani sedasi sättida, et läheme magama kell 2 ja ärkame 9-10 paiku 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei olegi siis vist muud teha kui oodata, millal lapsed on oma elu peale läinud ja meie mehega pensionil. Siis saame oma päevaplaani sedasi sättida, et läheme magama kell 2 ja ärkame 9-10 paiku ????

Kahjuks on sellega nii, et vananedes uneharjumused muutuvad, eriti menopausis tekivad igasugu magamajäämisraskused, öine higistamine ja katkendlik uni. Nii palju kui ma omaealistega rääkinud olen (50+), kõik kurdavad sama. Et asi paremaks muutuks, väga ei looda, vanurid on ju enamik vara-magama-vara-üles-tüüpi. Nii et jah, noorena mõtled, et küll kunagi magan, kui lapsed suured, aga kui see kunagi käes on, ei ole enam und ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks on sellega nii, et vananedes uneharjumused muutuvad, eriti menopausis tekivad igasugu magamajäämisraskused, öine higistamine ja katkendlik uni. Nii palju kui ma omaealistega rääkinud olen (50+), kõik kurdavad sama. Et asi paremaks muutuks, väga ei looda, vanurid on ju enamik vara-magama-vara-üles-tüüpi. Nii et jah, noorena mõtled, et küll kunagi magan, kui lapsed suured, aga kui see kunagi käes on, ei ole enam und ????

Magama tuleb minna kindlal kellaajal 22 paiku.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magama tuleb minna kindlal kellaajal 22 paiku.

Sellest pole abi, kui öösel sada korda uni ära läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magama tuleb minna kindlal kellaajal 22 paiku.

Minna ju võin, aga magama jään ikka alles vahemikul 2-3.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea kui kell kolmgi magama jääks, mul läheb mingi periood nelja-viieni ja siis hommikul kuidagi end üles kangutades oleks nagu kaikaga pähe saanud. Õnneks igal kolmandal ööl kukun varem ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea kui kell kolmgi magama jääks, mul läheb mingi periood nelja-viieni

Mul oli ka mingi aeg nii ja veel ajal kui palju jalgsi käisin. Niipalju siis jalutage hea une saamiseks!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On minulgi sarnane probleem ja on eluaeg olnud, igasugused uneuuringud ja asjad tehtud, uneapnoet ega midagi ei ole.

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

Miks mitte? Mina lähen magama veel hiljem ja ärkan hiljem. Absoluutselt toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei olegi siis vist muud teha kui oodata, millal lapsed on oma elu peale läinud ja meie mehega pensionil. Siis saame oma päevaplaani sedasi sättida, et läheme magama kell 2 ja ärkame 9-10 paiku ????

Kahjuks on sellega nii, et vananedes uneharjumused muutuvad, eriti menopausis tekivad igasugu magamajäämisraskused, öine higistamine ja katkendlik uni. Nii palju kui ma omaealistega rääkinud olen (50+), kõik kurdavad sama. Et asi paremaks muutuks, väga ei looda, vanurid on ju enamik vara-magama-vara-üles-tüüpi. Nii et jah, noorena mõtled, et küll kunagi magan, kui lapsed suured, aga kui see kunagi käes on, ei ole enam und ????

Kust info, et vanuritel nii? Minu vanemad olid elu lõpuni ööinimesed. Polnud mõtet enne 14-15 helistada, magasid:) vähem stigmasid, ela nii nagu sulle sobib.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

Täpselt sama siin. Tööd saaksin endale sobival ajal teha, aga laste koolid algavad kell 8 ja hommikuinimesed ei ole nõus seda muutma. Septembrist maini olen konstantselt väsinud ja stressis. Lapsed ka, nemad on ka õhtuinimesed.

Oma viga. Mul sama, aga lapsed saavad ise hommikusöögi tehtud. Miks mina pean seda tegema?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saan omas rütmis kulgeda, lähen magama kella 1-2 paiku öösel ja magan 9-10 hommikul. Siis on on mul kõik korras, ei mingit unevaegust ega probleemi magama jäämisega. Paraku selline rütm meie ühiskonnas ei toimi.

Täpselt sama siin. Tööd saaksin endale sobival ajal teha, aga laste koolid algavad kell 8 ja hommikuinimesed ei ole nõus seda muutma. Septembrist maini olen konstantselt väsinud ja stressis. Lapsed ka, nemad on ka õhtuinimesed.

Oma viga. Mul sama, aga lapsed saavad ise hommikusöögi tehtud. Miks mina pean seda tegema?

Kui unevõlg, siis tuleb lihtsalt varem magama minna. Mina lähen ka suvel suht iga päev kell kümme magama. Talvel on igati ok kell üheksa minna. Mina olen oma uneaega reguleerinud melatoniiniga. 15 min enne soovitatavat uinumise aega võtan sisse ning kohe varsti magangi. Paari õhtuga saan tabletiga rutiini sisse, sealt edasi katsun seda uinumise aega säilitada. Melatoniin on looduslik.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui unevõlg, siis tuleb lihtsalt varem magama minna. Mina lähen ka suvel suht iga päev kell kümme magama. Talvel on igati ok kell üheksa minna. Mina olen oma uneaega reguleerinud melatoniiniga. 15 min enne soovitatavat uinumise aega võtan sisse ning kohe varsti magangi. Paari õhtuga saan tabletiga rutiini sisse, sealt edasi katsun seda uinumise aega säilitada. Melatoniin on looduslik.

Ööinimestel varem magama minek eriti ei toimi. Kui mul õnnestub ka kell 10 magama minna ja magama jääda, siis magada tahan ikka nii kella üheksani. Varem ärgates on väsimus ja välja magamatuse tunne. Seega mõistlik on minna hiljem magama. Mul pole selgitust sellele, mis toimub, aga asi ei ole ainult konkreetses tundide arvus, vaid minu jaoks just nimelt kellaajas, milleni rahulikult magada saan.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui unevõlg, siis tuleb lihtsalt varem magama minna. Mina lähen ka suvel suht iga päev kell kümme magama. Talvel on igati ok kell üheksa minna. Mina olen oma uneaega reguleerinud melatoniiniga. 15 min enne soovitatavat uinumise aega võtan sisse ning kohe varsti magangi. Paari õhtuga saan tabletiga rutiini sisse, sealt edasi katsun seda uinumise aega säilitada. Melatoniin on looduslik.

olen nüüd pereõe soovitusel nädalakese melatoniini võtnud. seni pole mingeid positiivseid muutusi. uni on ikka katkendlik. varasem magamamineku kellaaeg on muutnud vaid seda, et hommikul 5-6 ajal on veel üks unepaus lisaks. ja sedajagu paraku ka hommikul ärkamine hilisem.

praegu oli puhkuse nädal, saab näha kuidas kella peale ärkamisega minema hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei olegi siis vist muud teha kui oodata, millal lapsed on oma elu peale läinud ja meie mehega pensionil. Siis saame oma päevaplaani sedasi sättida, et läheme magama kell 2 ja ärkame 9-10 paiku ????

Kahjuks on sellega nii, et vananedes uneharjumused muutuvad, eriti menopausis tekivad igasugu magamajäämisraskused, öine higistamine ja katkendlik uni. Nii palju kui ma omaealistega rääkinud olen (50+), kõik kurdavad sama. Et asi paremaks muutuks, väga ei looda, vanurid on ju enamik vara-magama-vara-üles-tüüpi. Nii et jah, noorena mõtled, et küll kunagi magan, kui lapsed suured, aga kui see kunagi käes on, ei ole enam und ????

No ma olengi juba 51 ja menopauski algas juba kaks aastat tagasi. Õnneks ei ole kogenud mingeid kehalisi sümptomeid, välja arvatud menstruatsiooni ärajäämine, ja magada tahaks endiselt 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magama tuleb minna kindlal kellaajal 22 paiku.

Minna ju võin, aga magama jään ikka alles vahemikul 2-3.

Ehk ei väsi päeval piisavalt. Analüüsige päevarutiini ja tehke muudatusi, kui ei toimi, ehk aitab perearst. Avastasin mõnda aega tagasi, et argipäevadel kell 21-22 magama minnes tuleb 8tunnine uni. Algselt oli harjumatu, aga tunne on hommikuti parem.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööinimestel varem magama minek eriti ei toimi.

Toimib-toimib! Harjumatu ja vastik on, aga keha jällegi hiljem hommikul tänab. Vastukaaluks öösel on mõnus ärkvel olla, kuid hommikul s.tt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid hommikul s.tt ärgata.*

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööinimestel varem magama minek eriti ei toimi. Kui mul õnnestub ka kell 10 magama minna ja magama jääda, siis magada tahan ikka nii kella üheksani. Varem ärgates on väsimus ja välja magamatuse tunne.

Harjumuste ümberkujundamine võtab aega. Mulle meeldis ka hilisõhtuni üleval vahtida. Hommikul kella peale ärgates olin nagu räbal. Hakkasin tasapisi magamaminekuaega ettepoole tooma. Esialgu 23 – tundus juba jube vara ja suur saavutus. Täna lähen magama 21 ilma probleemideta ja tunnen ennast hommikul tunduvalt paremini. Ei mäleta, millal ma teadlikut alustasin sellega, aga aastat tagasi kindlasti kui mitte varem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööinimestel varem magama minek eriti ei toimi. Kui mul õnnestub ka kell 10 magama minna ja magama jääda, siis magada tahan ikka nii kella üheksani. Varem ärgates on väsimus ja välja magamatuse tunne.

Harjumuste ümberkujundamine võtab aega. Mulle meeldis ka hilisõhtuni üleval vahtida. Hommikul kella peale ärgates olin nagu räbal. Hakkasin tasapisi magamaminekuaega ettepoole tooma. Esialgu 23 – tundus juba jube vara ja suur saavutus. Täna lähen magama 21 ilma probleemideta ja tunnen ennast hommikul tunduvalt paremini. Ei mäleta, millal ma teadlikut alustasin sellega, aga aastat tagasi kindlasti kui mitte varem.

Just. See võtab aega, aga võimalik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei õnnestu. Kui varem magama lähen ja imekombel isegi uinuda õnnestub, siis mõne tunni järel ärkan ja olen 1-3 tundi ärkvel. Väsimus on, und ei ole. Kui lõpuks uuesti magama jään, siis pean ikka magama (mõnikord pausidega) hommikul 11-ni, et ennast puhanuna tunneksin. Saan seda küll endale lubada, aga probleem on selles, et varsti jälle päevad nii lühikesed, et näen päevavalgust vähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei õnnestu. Kui varem magama lähen ja imekombel isegi uinuda õnnestub, siis mõne tunni järel ärkan ja olen 1-3 tundi ärkvel. Väsimus on, und ei ole. Kui lõpuks uuesti magama jään, siis pean ikka magama (mõnikord pausidega) hommikul 11-ni, et ennast puhanuna tunneksin. Saan seda küll endale lubada, aga probleem on selles, et varsti jälle päevad nii lühikesed, et näen päevavalgust vähe.

Oleneb ju sinu päevarutiinist. Haigustest. Diabeet ajab öösel kordi urineerima? 100 põhjust.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Väsimus seoses unega