Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu eraldi tuppa magama

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Vastsündinu eraldi tuppa magama

Postitas:

Kas beebi võiks juba algusest peale magada oma toas, niimoodi et uks vahelt lahti et kuuleksin kui ta ärkab? Või peaks ta esimesed kuud ikka minu läheduses olema?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 00:10; 18.06 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea aga mina isiklikult ei julgenud üksi jätta(hällisurm jne) ja laisk olin ka, et keset ööd teise tuppa vantsida.
Mul oli ta meie voodi kõrval oma võrekas. Oli palju lihtsam ka öösiti rahustada, kui talpolnudki nälg vaid lihtsalt tahtis silitust seljale vms. Panin käe läbi võrede tema vastu ja sain ise edasi põõnata.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 00:14; 24.06 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie panime kõrvaltuppa alates u 3-nädalaselt, kuna ta magas nii lärmakalt ( gaasivalud). Ta polnud ärkvel vaid läbi une häälitses kui gaasid käisid. Elu läks kohe lihtsamaks – kõik magasid palju paremini. Mul oli tema toassöötmistool, kus ma siistukkusin ja söötmas käisin, kui kisa lahti oli.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ka kunagi, et läheb oma tuppa, aga jäi meie tuppa. Esiteks oli unevõlg auur ja sai hästi magada, ilma et oleks oidanud kuskile tuppa verl kõndima ja siis tagasi. Kohe oli kuulda, kui laps häälitses, ärkasin kohe üles. Süüa oli kerge anda ja tagasi voodi panna, lisaka tahtis ta vahel kaisus olla siis oli hea kui ta lähedal oli, piima juurde tellimise ajal oli ta väga tihti klammerduv ehk sel ajal oleksid sa ainult teises toas. 🙂
Paar kuud võid ju oma toas hoida ja vaadata, kuidas su laps öösiti käitub ja kuidas sinu/teie unevajadus on, siis saad otsustada kuidas edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ka kunagi, et läheb oma tuppa, aga jäi meie tuppa. Esiteks oli unevõlg auur ja sai hästi magada, ilma et oleks oidanud kuskile tuppa verl kõndima ja siis tagasi. Kohe oli kuulda, kui laps häälitses, ärkasin kohe üles. Süüa oli kerge anda ja tagasi voodi panna, lisaka tahtis ta vahel kaisus olla siis oli hea kui ta lähedal oli, piima juurde tellimise ajal oli ta väga tihti klammerduv ehk sel ajal oleksid sa ainult teises toas. ????

Paar kuud võid ju oma toas hoida ja vaadata, kuidas su laps öösiti käitub ja kuidas sinu/teie unevajadus on, siis saad otsustada kuidas edasi.

Olen kuulnud, et ei juleta jätta ka sellepärast eraldi tuppa magama alguses, kuna oht lämbuda?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 00:10; 18.06 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka see võib põhjus olla jah, kuigi seda lämbumist võivad tekitada erinevad asjad. Mina jälgisin et oleks külje peal alguses (pärast reguleeris ise mis poosis ta tahab magada), et isegi kui oksendas siis sain kiirelt reageerida ehk kraps voodist püsti ja lapse juurde.
Ma ei tea, kas see on mingi emadevärk vist, aga kui magasin ja laps hakkas ärkama, siia eristasin selle ärkamise häälitsuse ära, niisama sahmerdamise peame ei ärganud sügavast unest. See sama ärkamine oli ka oksendamise, kakamise ja muu hädade korral. 🙂 Kui oleks teises toas olnud (korteri teises otsas), siis poleks ma midagi kuulnud peale suure nutu. Mul mees ärkas vahepeal enne mind üles ja ütles et laps üleval/nutab/kakab jne, sest ma olin sügavas unes, jälgis ka mind imetamisel (jäin vahepeal magama imelikus asendis voodis).
Kui ta oma tuppa nüüd ümber koliks, siis peame oma magamistoa ka kõrvale ümber kolima.

Aga endiselt soovitan algul oma toas hoida ja vaadata, kuidas on ja kuidas hakkama saate. Kui on hea magaja ja ärkab ainult hädade peale üles, siis ei peaks see teid kuidagi mõjutama. Sind ilmselt mõjutab rohkem, sest sa pad öösel süüa andma ja mähkmeid vahetama. Mul meest häiris meie ärkamine algul, aga harjus ära ja isegi kui ärkav, siis jääb kohe magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie panime kõrvaltuppa alates u 3-nädalaselt, kuna ta magas nii lärmakalt ( gaasivalud). Ta polnud ärkvel vaid läbi une häälitses kui gaasid käisid. Elu läks kohe lihtsamaks – kõik magasid palju paremini. Mul oli tema toassöötmistool, kus ma siistukkusin ja söötmas käisin, kui kisa lahti oli.

Wow, sellist ajuvabadust pole ma kuskil veel lugenud. 3-nädalane on juba tüliks oma gaasivaludega. Lihtsam on ta eraldi tuppa panna, kui lapsele lähedust pakkuda, mida tal just gaasivalude ajal vaja olekski. Uskumatu, nüüd olen ma tõesti vist kõike kuulnud.

Teemasse: Mul kaks last. Ma ise juba soovisin, et nad minu lähedal oleks. Ei suudaks kuidagi imikut eraldi tuppa magama panna. Suurem 1a3k praegu ja siiani väga suur kaisukas. Varsti ostamegi nari ja hakkame emme/issi kaisust võõrutama. Suurem tüdruk oli ka suur kaisukas (praegu 3a4k) Üleöö kolis oma “suure tüdruku” voodisse ja sinna ka jài 1a5k. Eraldi tuppa ma ei paneks, aga enda tuppa tema enda voodisse küll.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot seda ei kujuta ma ka ette,kuidas koolikuvalus beebi teise tuppa kupatada.
Esimese lapsega koolikuid polnud,ei teadnudki sellest midagi. Teise lapsega sai ridamisi katsetatud erinevaid meetodeid valu leevendamiseks.
Beebi saab peagi aastaseks ja on kogu aeg meiega ühes toas maganud.
Kui mees rahulikumalt magada tahtis,kolis ise teise tuppa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kunagi aru saanud inimestest, kes beebisid eraldi tuppa panevad. Huvitav, et ema süda seda üldse lubab- ilmselgelt vajab beebi ema lähedust ja tegelikult ka vastupidi. Teiseks ka ohutuse küsimus. Minu lapsel on algusest peale olnud suur toidu tagasiheide- neid hetki, kui ta läbi une hing kinni kõõksuma hakkab on olnud piisavalt. Lisaks ka mitmed haigused on esmalt öösel väljendunud – ülikõrge palavik, oksendamine mingi viirusega seoses jne. Jube mõeldagi, kui laps oleks sel ajal teises toas olnud. Minu lapsel on nt uni nii sügav, et teda ei ärata isegi mitte suitsuanduri lärm ja ammugi mitte tema enda tervisehädad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hällisurma ei kartnud aga kuna laps sõi öö jooksul mitu korda ning lisaks tuli ka mähet vahetada siis ei tahtnud öösel veel mööda elamist ringi uidata. Magamistoas sai kõik märksa kiiremini tehtud ja magama tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iialgi ei paneks imikut eraldi tuppa. Mul kolmene magab siiamaani kaisus. Miks peaksin oma lapsele lähedust keelama kui tal seda vaja on? Küll jõuab veel kogu ülejäänud elu oma voodis magada.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:35; 26.06 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iialgi ei paneks imikut eraldi tuppa. Mul kolmene magab siiamaani kaisus. Miks peaksin oma lapsele lähedust keelama kui tal seda vaja on? Küll jõuab veel kogu ülejäänud elu oma voodis magada.

Päris nii ka mõelda ei saa. Inimesed on erinevad. Kui beebi magab pikalt ja rahulikult, siis võib ju seda kaaluda.
Osadele ei sobi see kaisus magamine. Ma ise ka ei ole kaisus magaja ja nagu eelnevalt kirjutasin, siis mul laps magas beebina oma voodis aga kõrval.
Kusagil aastasena jäi kaisus magama ja siis tõstsin ta ümber, kuna ma tõesti olin muidu öö otsa magamata. Nimelt laps oli ja on siiamaani unes vehkleja ja rändaja. Ja 2x2m voodi jäi meile kolmele väikeseks.
Läheduse vastu ei ole mul senimaani midagi, kui poiss juba 5a on. Laseme tal senini vähemalt kord nädalas meie voodis magada aga reaalsus on see, et üks meist vanematest on hommikuks diivanil, kuna laps lihtsalt puksib kellegi voodist välja ja me ei saa ennast välja puhata.
Ka beebide lähedusvajadus on erinev.
Mina isiklikult olin beebieas paanitseja(esimene laps) ja seepärast magas samas toas). Pealegi olid tal väga rahutud ööd(koolikud). Kui mu laps oleks maganud öösel pikalt ja rahulikult, oleks ma ta ilmselt varem oma tuppa pannud. Kindluse mõttes ka beebimonitorid kasutusele võtnud. Aga kuna meil 3 toaline korter, siis reaalset vajadust polnud. Oma tuppa kolis ta 2a(sellest pool magas ikka meie juures).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 00:14; 24.06 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsel oli esimene kõriturse 2-3-kuuselt, vajas kiirabi ja haiglat, et teises toas oleks vist ära surnud. Toidu tagasiheidet on tuttaval lapsel olnud, et peaaegu oleks laps öösel oksesse ära lämbunud. Ootamatud haigused ja palaviku tabab ikkagi samas toas rutem ära. Magada öö läbi nagunii ei saa ja kui laps liikuma õpib, siis ei saa enam üksi nagunii isegi wc-sse minna. Lisaks on ema lähedus imiku põhivajadus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iialgi ei paneks imikut eraldi tuppa. Mul kolmene magab siiamaani kaisus. Miks peaksin oma lapsele lähedust keelama kui tal seda vaja on? Küll jõuab veel kogu ülejäänud elu oma voodis magada.

Päris nii ka mõelda ei saa. Inimesed on erinevad. Kui beebi magab pikalt ja rahulikult, siis võib ju seda kaaluda.

Osadele ei sobi see kaisus magamine. Ma ise ka ei ole kaisus magaja ja nagu eelnevalt kirjutasin, siis mul laps magas beebina oma voodis aga kõrval.

Kusagil aastasena jäi kaisus magama ja siis tõstsin ta ümber, kuna ma tõesti olin muidu öö otsa magamata. Nimelt laps oli ja on siiamaani unes vehkleja ja rändaja. Ja 2x2m voodi jäi meile kolmele väikeseks.

Läheduse vastu ei ole mul senimaani midagi, kui poiss juba 5a on. Laseme tal senini vähemalt kord nädalas meie voodis magada aga reaalsus on see, et üks meist vanematest on hommikuks diivanil, kuna laps lihtsalt puksib kellegi voodist välja ja me ei saa ennast välja puhata.

Ka beebide lähedusvajadus on erinev.

Mina isiklikult olin beebieas paanitseja(esimene laps) ja seepärast magas samas toas). Pealegi olid tal väga rahutud ööd(koolikud). Kui mu laps oleks maganud öösel pikalt ja rahulikult, oleks ma ta ilmselt varem oma tuppa pannud. Kindluse mõttes ka beebimonitorid kasutusele võtnud. Aga kuna meil 3 toaline korter, siis reaalset vajadust polnud. Oma tuppa kolis ta 2a(sellest pool magas ikka meie juures).

Kõik ei maga kolmekesi ühes voodis. Mina magangi lapsega kahekesi. Hoopis mehega koos magades oleksin magamata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 17:35; 26.06 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu eraldi tuppa magama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.