Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu talveriided

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Vastsündinu talveriided

Postitas:

Tere!

On sündimas talvebeebi ja püüan aru saada, kuidas oleks õige vastsündinut talvel õues riietuda?

Vankrisse ostsin soojakoti. Plaanisin võtta meriinovillase kombeka lisaks, millega laps saab nii turvahällis kui ka soojakotis olla. Kas suva toariided  + meriinovillane kombe on piisav või peaks olema alumine kiht ka siiski meriino kangast?

Kuidas te oma vastsündinuid talvel riietanud olete? Pabistan, et pidi tulema külm talv ja ma olen beebi asjades täielik võhik.

Lingid soovituste juurde on kõige enam teretulnud, et ma saaks pildi silme ette, mis on kogemustega emmedel toiminud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimene laps talvelaps ning vankris magas nii, et talvekombe all olid pikad sipukad ja pikkade käistega pluus/bodi, mingi pusa/kampsun. Kui ilm tundus väga tuuline v jahe, siis vankrikatte alla panin fliisteki(soojakotti polnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 2b414ebe0440

Pikad talveriided + Nordlyse sulekott on mu lahenduseks. Ma ei pane meriinovillast kihti esimeseks, et beebi nahka säästa ja siiani pole talvel vaja olnud, sulekott on hästi sooja hoidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu oma oli tavaliste toariietega kottkombe sees. Kui oli jahedam ilm siis oli ka villane tekk peal. Soojakotti ei omanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikad talveriided + Nordlyse sulekott on mu lahenduseks. Ma ei pane meriinovillast kihti esimeseks, et beebi nahka säästa ja siiani pole talvel vaja olnud, sulekott on hästi sooja hoidnud.

Mis selle all mõtled? Ma ise rase alles ja olen aru saanud, et meriinot just soovitatakse aluskihiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No on ikka vahe, kas on -3 või – 13.

Olen näinud, et lisaks toariietele pannakse soe villakombe ja siis ülipaksu fliisist soojakotiga autosse, laps karjub nägu punane. Mul samas soojakotis lapsel 1 kiht puuvillaseid riideid.

Igasuguste soojakottide mõte ongi, et ei pea kombet kasutama, vaid laps toariietes sisse. Sama hästi võiks ju laps ollagi siis paksemas kombes…

Teadvusta, et laps võib ka ülekuumeneda!

Mul 2 novembrikat ja nt -5 kraadi ringis olid talvekombes toariietega, vajadusel tekk peal. Lisakihid tulid ikka pakasega.

Aga ka lapsed on erinevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kogemus detsembribeebiga ja nüüd novembris uus laps tulemas.

Esimesega oli Nordlys soojakott. Beebi selle sisse 1. kihi meriinokombega ja kui külm, siis lisaks villakombe. Lisaks kapukad või villased sokid.

Teise beebiga sama riietus. Soojakotiks Voksi move.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” 🙂

Seega minu valik beebile on talvekombe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka värske kogemus novembris sündinud beebiga.  Sarnaselt eelmisega ei oleks sobinud meile variant, kus laps soojakotis. Mina panin toa riiete peale kas meriinokombe või fliiskombe, olenevalt temperatuuridest. Külmemate ilmadega vahetasin vaid kombeid. Külmemate ilmadega oli paks fliiskombe alla ja sulekombe/kott. Kindlasti vali sellised aluskombed, millel on käe ja jalaosad peale keeratavad ning võimalusel ka sellised õuekombed. On vähem stressi kui vaja õue minna. Vankris kasutasin lisaks fliis või villatekki.Soojakotti hakkasin alles nüüd kasutama, kui beebi liigub õues tavaliselt vaid isteasendis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” ????

Seega minu valik beebile on talvekombe.

Turvahälli ei tohi nagunii talvekombes panna, rihmad ei ole siis piisavalt kehaligi. Siin ikka just lahendus – õhem kombe + õhem soojakott, mis kokku annab talvekombinatsiooni. Nii saab korraks ka talvel beebi autost vankrisse tõsta – ise plaanin just nii sel talvel vajadusel, kui on ette teada olukord (nt ujumisest naastes)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu hilissügisene beebi hakkas vankris magama alles 5kuuselt, seni oli kandelinas minu jope sees, kõige suuremate külmadega meriino + softshell, muidu paksud toariideid.

Kui oleksin talle ette kalli vankri ja talvevarustuse ostnud, oleks ikka rahast kahju olnud pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” ????

Seega minu valik beebile on talvekombe.

Turvahälli ei tohi nagunii talvekombes panna, rihmad ei ole siis piisavalt kehaligi. Siin ikka just lahendus – õhem kombe + õhem soojakott, mis kokku annab talvekombinatsiooni. Nii saab korraks ka talvel beebi autost vankrisse tõsta – ise plaanin just nii sel talvel vajadusel, kui on ette teada olukord (nt ujumisest naastes)

Ei tohi, jah, teoorias. Ja see on ka põhjus, miks eelmise lapsega sai soojakott turvahällile soetatud.

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada? Ok, seljas on õhem kombe ja soojakott. Kui isegi saan turvarihmadele vaatamata magavat laps sellises komplektis turvahällist vankrisse tõsta, siis mis ma teen, kui ta nutuga ärkab? Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa 🙂 ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Ma tõesti ei oska sellele muud lahendust leida, kui talvekombega turvahälli kasutamine. Ehk targemad saavad alternatiivi soovitada?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul üks lastest talvel sündinud. Turvahällis olid tal seljas püksid, body, pusa, sokid, meriinokombe, -kindad, -kapukad ja -müts. Õues meriinotekk peal. Kui autoga kuhugi sõitsime, et kärusse lapse panin, siis oli kaasas lisaks õhem kottkombe, mille meriinokombele peale panin ja autos jälle ära võtsin. Vajadusel ka tekk peale.

Kärutamas igapäevaselt kasutasin lenne kottkombet, kus olid ikka samad riided all nagu turvahällis (meriinokombet mitte). Kui oli -20, siis panin toariidetele lisakihi meriinoaluskombe. Minul oli ka vaja beebit välja võtta, sest nuttis tihti gaasidest ja tahtis püsti, seega soojakott ei sobinud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli vankris lambanahk ja tekk/tekid. Lapsele panin tavalised toariided ja kottkombe. Kasutasin villast tekki ja sai ka sättida vastavalt ilmale, et kas volitisin topelt kokku või panin niisama peale. Kui oli krõbedam külm, siis vahel võtsin õhem teki lisaks. Mõnele ei meeldi üldse tekkidega jamada, aga mulle just sobis. P.s kartsin ka talvist aega, aga pigem oli minu jaoks kevadel last riietada veel keerulisem ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli vankris meriino alusriietega Easygrow paksus sule-soojakotis, vastsündinuna suurema külmaga üksikud korrad ka villafliisist pealiskombe seal vahel ja selle võrra siis soojakott osaliselt lahti (ajaga taipasin, et tegelikult see oli liig). Kui vankriga sõitmas käisime, oli laps vankris ja teda sealt välja ma ei kiskunud – kui tuju halvaks läks, läksime koju. Üksikud korrad võtsin ta siiski välja ja siis loomulikult koos soojakotiga.

Autos kasutasime üldjuhul meriinost alusriideid ja turvahälli soojakotti. Ülimugav lahendus. Ausalt öeldes, järgmise lapsega ostaksingi ainult sulgedega turvahälli soojakoti ja kasutaksin seda ka vankrikorvis. Mul oli päris vankri-soojakott eraldi, aga see oli nii soe, et vankrikorvile katet ei saanud kunagi peale panna. Vähemalt üle-eelmisel talvel oleks vabalt ka turvahälli soojakotist piisanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikad talveriided + Nordlyse sulekott on mu lahenduseks. Ma ei pane meriinovillast kihti esimeseks, et beebi nahka säästa ja siiani pole talvel vaja olnud, sulekott on hästi sooja hoidnud.

Mis selle all mõtled? Ma ise rase alles ja olen aru saanud, et meriinot just soovitatakse aluskihiks.

Meriino on väga mõnus ja nahasõbralik materjal, ja sobib hästi esimeseks kihiks. See laseb nahal hingata ega ole ka niiskeks saades külm. Meil on juba kaks talve Cosilana siidi-villa riided kasutuses ja on ennast igati õigustanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” ????

Seega minu valik beebile on talvekombe.

Turvahälli ei tohi nagunii talvekombes panna, rihmad ei ole siis piisavalt kehaligi. Siin ikka just lahendus – õhem kombe + õhem soojakott, mis kokku annab talvekombinatsiooni. Nii saab korraks ka talvel beebi autost vankrisse tõsta – ise plaanin just nii sel talvel vajadusel, kui on ette teada olukord (nt ujumisest naastes)

Ei tohi, jah, teoorias. Ja see on ka põhjus, miks eelmise lapsega sai soojakott turvahällile soetatud.

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada? Ok, seljas on õhem kombe ja soojakott. Kui isegi saan turvarihmadele vaatamata magavat laps sellises komplektis turvahällist vankrisse tõsta, siis mis ma teen, kui ta nutuga ärkab? Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa ???? ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Ma tõesti ei oska sellele muud lahendust leida, kui talvekombega turvahälli kasutamine. Ehk targemad saavad alternatiivi soovitada?

Mina panin lapse toariietes turvahälli soojakotti ja siis soojas autos panin talle talvekombe selga ning hiljem siis võtsin talvekombe autos ära ja panin tagasi hälli. Kui oli teada, et auto võib vahepeal külmaks minna, kasutasin meriinokombet ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski selline riideese ei ole kohustuslik. Saab ka ilma hakkama. Aga kui laps on muidu suur higistaja, siis võivad need osutuda väga vajalikeks, sest vill juhib niiskuse kehast eemale ning on ka niiskena soe, erinevalt puuvillast. Ka külmavaresele on vill kindlasti parem kui puuvill.
Mina olen oma laste puhul jälginud nii, et kui ilm on tõesti väga külm, siis panen kõik kihid villased, aga kui ei ole, siis tihti läheb nende riietega, mis seljas juhtusid olema, ainult sokid siis on alati villased, sest need on lihtsalt palju mõnusamad ja soojemad.
Möödunud talvel külmade ilmadega oli minu beebi selliselt riides, et naha vastas Cosilana meriino või siidi-villa body ja püksid (ostetud Sternumist ja Opadiist) ja Sterntaleri villased sokid. Nende peal villafliisist Engeli kombe, villafliisist Smallstuff tuukrimüts, papud ja kindad. Laps oli omakorda Voksi Explorer soojakotis või kootud villase teki sees vankrikorvis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” ????

Seega minu valik beebile on talvekombe.

Turvahälli ei tohi nagunii talvekombes panna, rihmad ei ole siis piisavalt kehaligi. Siin ikka just lahendus – õhem kombe + õhem soojakott, mis kokku annab talvekombinatsiooni. Nii saab korraks ka talvel beebi autost vankrisse tõsta – ise plaanin just nii sel talvel vajadusel, kui on ette teada olukord (nt ujumisest naastes)

Ei tohi, jah, teoorias. Ja see on ka põhjus, miks eelmise lapsega sai soojakott turvahällile soetatud.

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada? Ok, seljas on õhem kombe ja soojakott. Kui isegi saan turvarihmadele vaatamata magavat laps sellises komplektis turvahällist vankrisse tõsta, siis mis ma teen, kui ta nutuga ärkab? Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa ???? ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Ma tõesti ei oska sellele muud lahendust leida, kui talvekombega turvahälli kasutamine. Ehk targemad saavad alternatiivi soovitada?

Ei tule jah ette. Kolmas laps ja tõesti kärutan kodu lähedal, mitte ei sõida autoga jalutama. Ja ei tekita ette teadlikult olukordi, et pean jalutama karjuva lapsega – magava lapse tõstan vankrisse ainult siis, kui tean, et magab edasi – ja katsetan seda ikka kodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada?…… Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa ???? ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Kui lapsele ei sobi selline üles äratamine ja magavana autost välja tõstmine, siis on ehk targem ka sinul kodu lähedal jalutada?
Mina olen sõitnud kuhugi vaid siis kui tahan ise mõnda kohta külastada… vaatamisväärsust, matkarada, sõpra, perekonda vms. Niisama igapäevase jalutuskäigu pärast küll ei ole viitsinud kuhugi teise linnaserva autoga minna. Et laps magab autos oma une ära ja siis pärast kärus olla ei soovigi, see tundub väga tüütu jalutuskäik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele villakombe+soojakott variant ei sobinud üldse. See tähendab põhimõtteliselt, et sa beebit õues vankrist välja ei võtagi. Minu lapsed olid rahutud ja vihkasid vankrit, s.t. et õues oli vaja neid süles kussutada esmalt. Samuti kui laps ärkas nutuga oli vaja ta vankrist sülle võtta kui just koduterassil ei maganud. Rääkimata sellest, et nad suutsid ennast soojakotist välja keerutada nii, et käed ja ülemine poolkeha õues.

Turvahälliga sama värk: kui on vaja nt arstile korraks, siis toakombe+turvahälli soojakott ajasid asja ära (kotist välja saanud paljas käsi oli sellejuures tavaline vaatepilt). Aga kui on veidi keerulisem marsruut ja nt tahaks vahepeal uinunud beebit vankrisse tõsta, siis oli kohe probleem. Nt tuleme beebiga suuremale lapsele kooli järgi ja too tahab veel õues olla. Või sõidame vanavanemate juurde, laps magab, võiks natuke õues ringi liikuda, aga ei saa – selgitasin mehele, et laps on ebapiisavalt riides õueskäigu jaoks ja tema vastas muidugi “aga pane siis teda normaalselt riidesse” ????

Seega minu valik beebile on talvekombe.

Turvahälli ei tohi nagunii talvekombes panna, rihmad ei ole siis piisavalt kehaligi. Siin ikka just lahendus – õhem kombe + õhem soojakott, mis kokku annab talvekombinatsiooni. Nii saab korraks ka talvel beebi autost vankrisse tõsta – ise plaanin just nii sel talvel vajadusel, kui on ette teada olukord (nt ujumisest naastes)

Ei tohi, jah, teoorias. Ja see on ka põhjus, miks eelmise lapsega sai soojakott turvahällile soetatud.

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada? Ok, seljas on õhem kombe ja soojakott. Kui isegi saan turvarihmadele vaatamata magavat laps sellises komplektis turvahällist vankrisse tõsta, siis mis ma teen, kui ta nutuga ärkab? Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa ???? ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Ma tõesti ei oska sellele muud lahendust leida, kui talvekombega turvahälli kasutamine. Ehk targemad saavad alternatiivi soovitada?

Lamavasse käiv turvahäll, mille tõstad raamile ja jalutad. Pärast tõstad autosse tagasi. Kui vaja välja võtta vahepeal, siis selleks on mul omal lapsekandmisjope seljas ja paks tekk kaasas, võtan põue.

Aga meil oli talvel sündinud lapsel just nii õhem kottkombe kui soojakott, sest pidin teda pidevalt söötma õues. Autos vahepeal soojakott, vahest tekid. Villariided muidugi head, aga mina kasutasin vähe, sest läksin õue siis, kui laps magas, ei hakanud riideid vahetama. Mul magas väga halvasti ja tegelikult õue ei saanudki väga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul talvel sündiv ja hetke plaaniga olen ostnud paar puuvilla/meriinokombet, kottkombe ja soojakoti. Kottkombe alla ilmselt lähebki siis üks komplekt pikk aluskiht, kottkombe meeldib selle poolest, et jalad on koos ja nö peaks soojem olema juba iseenesest kui eraldi säärtes. Soojakott on lambavillaga, aga olengi aru saanud, et seal mingi -5 ja vist isegi -10 juures on kottkombe+soojakott palav, aga lahtisena käru põhjas võib ikka olla, külmematega ilmadega saan siis mõlemat kasvõi kasutada. Käru on olemas, aga hetkel ausalt ei kujuta ette, et kui hästi nüüd tuult hoiab, et ega vankrikorvi sisse ei puhu.
Ega ma ise ka hästi seda riietamist veel ette ei kujuta, kõik justkui räägivad, et vankrikorvis on üpriski soe olla – mis mulle tundub nii veider, et kuna laps ennast ju seal pigem ei liiguta ja nö ühe koha peal justkui liigutamata hakkab jahe, et selle võrra peakski olema siis soojemad riided. Aga meriinokiht alla peaks just selle poolest hea olema, et ei lähe ka higiseks ehk isegi kui natuke palav on ei tohiks keha märjaks minna, ning samas külmaga hoiab sooja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida rohkem neid teemasid lugeda, seda keerulisem asi tundub. Põhjus selles, et on nii palju erinevaid variante ja ükski pole ideaalne. Kui teha nii nagu paljud siin nõu annavad, peaks välja käima ikka korralikud summad. Esiteks need meriinoriided ja -kombed maksavad hingehinda. Ja siis veel soojakott turvahälli ja soojakott vankrisse. Selge on see, et turvahällist seda kotti iga kord välja võtma ei hakka nende rihmade pärast. Keegi soovitas last autos riietada. No see tundub ikka täitsa ulme.

Kui ikka päris aus olla, siis talvekombe on ikkagi kõige praktilisem ja ka kõige odavam lahendus. Mul on kõik kolm last talvekombedes istunud nii turvahällis kui ka turvatoolides. Lihtsalt olen kombe eest lahti teinud, et turvavööd tihkelt vastu keha jookseks. Meil pole sellist autotki, mis hetkega soojaks läheb. Diiselauto läheb soojaks siis, kui oled 10km vähemalt sõitnud. Nii et ma ise istun ka roolis paks talvejope seljas ja lukk eest lahti.
Vankris on nagunii vankrikorvil kate peal. Seda ju loetakse üheks paksuks kihiks. Meie vanal Emmaljungal on soe termopõhi (nagu penoplast). See peaks ju soe olema küll. Käruosal on jalgade kott ja teisel n.ö kergemal linnakärul on samuti soe jalgadekott varustuses olemas. Milleks veel soojakotti vaja?
Nii et neljanda lapsega lähen ikka sama teed ehk siis talvekombe ostan. Selleks hetkeks on ta 4-5kuune. Olemas on fliisist kevad-sügis kombe. Seda põhimõtteliselt saab ka talvel autos kasutada, kui suuri miinuseid pole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käruosal on jalgade kott ja teisel n.ö kergemal linnakärul on samuti soe jalgadekott varustuses olemas. Milleks veel soojakotti vaja?

Paljudel kärudel ikka ei ole, vaid vaja eraldi juurde soetada.
Mul soojakott, mis pikendatav ehk kasutatav kuni 3a eesmärgipäraselt ja hiljem saab kasvõi kelgul põhjas, jalgadel vmt kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sündis laps eelmise aasta detsembris. Väga külm talv oli. Elasime selle üle meriino riiete ning soojakotti abil. Laps magas kõik päevauned vankris alates 2-nädalaseks saamisest. Meriino täidab oma eesmärki, kui on naha vastas. Meie lemmikuteks olid Bredeni, Joha ja Minibeebi esimese kihi meriinoriided, sest need olid ülimalt pehmed ja nahasõbralikud. Soojema talveilmaga (-5 kuni 0) panin lapsele selga Joha siidivilla body ja püksid, topeltpuuvillase mütsi ning meriinosokid. Vankris oli Voksi Urban soojakott, vankrile katet peale ei pannud. Külmema ilmaga panin lisaks meriinovillase kombe. Väga külma ilmaga (jep, mu vastsündinu magas ka -20 kraadiga õues ja tal oli soe) panin meriino body ning püksid, paksemad meriinosokid, meriinovoodriga mütsi, peale meriinovillase kombe ning mässisin veel teki sisse ning seejärel soojakotti. Nii toimides ei olnud lapsel terve talve vältel kordagi ei liiga kuum ega ka külm.

Turvahälli paksu kombega last panna ei tohiks. Meie kasutasime Easygrow Lite k/s soojakotti ning panin lapse sinna meriinovillase kombega. K/S koti valisin just seetõttu, et alguses on autos küll külm, aga sõites läheb ju soojemaks. Kartsin, et laps hakkab higistama paksus sulekotis. Meil toimis nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka eelmise külma talve beebi ja enne pabistasin kõvasti, et kuidas ma teda riietama peaks. Lisaks ajasid inimeste kirjeldused oma mitmest erinevatest meriino jm kihtidest mul juhtme kokku.

Vastates TA küsimustele, siis minu meelest kombost suvakad toariided ja meriinovilla kombe (mul oli Joha, aga mulle väga ei meeldinud Joha lõige, et Engel vmt äkki mõnusam) soojakotti ja turvahälli on piisav. Joha kombe suuruses 50 on praegu mu 74 kandvale beebile veel pm paras ehk talvel oli see suht suur, et kindaid ega kapukaid ei kasutanud vaid lihtsalt otsad olid ära keeratud. Käed vahest olid jahedad, aga keha soe ehk tegelikult beebil oli soe olla. Peas oli talvemüts. Vahest magas ka soojakotis Lindexi beebikombes.

Mul ei olnud ka mingit uhket sulekotti, vaid vatiinist soojakott. Samas mu beebi ei maganud -20C õues ka, vaid üldse esimesed 1-2 (külma) kuud  magas pigem toas, sest siis ikka silma all ja selles vanuses beebid magavad mu meelest kus iganes 🙂 Õues magas siis, kui temperatuur oli 0 kraadi ringis pigem. Sest ausalt, ma ise ei tahaks ka miinuskraadidega õues pikalt magada. Aga nagu mõned eelmised vastajad on soovitanud, siis vajadusel saad pigem õhemale soojakotile tekke lisada. Mu meelest lihtsam, kui higistava beebiga tegeleda, sest ülekuumenemine on beebidele ohtlikum, kui alajahtumine. Kui neil on külm, siis üldiselt nad annavad sellest teada 🙂 Lsaks on soojakoti kasutusaeg pikem. Ning pärast ei tulegi külma talve!

Mulle endale ei meeldi meriino vastu nahka ega ka muu vill materjalina üldse, lisaks ma ei viitsinud hakata toariideid õue minekuks vahetama. Ehk mina sinna meriino, villa ja siidi klubisse ei kuulu 🙂 Tavalised puuvillased Lindexi ja HM body + pükste kombod olid meil kõige rohkem kasutatavad toariided.

Uueks talveks ostsin aastaseks saavale Voksi Exploreri +villakombe. Ma kardan, et pean tavalise kombe ka ostma, sest ma ei kujuta ette, et mu laps tahaks seal koti sees niisama olla, ikka käed väljas ja ringi uudistada ka 🙂

Kui on normaalne auto, mis kaua ei soojene, siis autosse ka on mu meelest meriinovilla kombe + nt igaks juhuks tekike autosse viimise/soojenemise ajaks täiesti piisav. Ma küll ostsin Cybexi enda soojakoti ka, see tegelikult väga paks, et ainult külmemate ilmadega kasutasin. Ja siis ka nii, et panin toariietele kampsuni peale ja autos võtsin soojakoti lahti suht kiiresti. Cybexi oma on soojakoti hõlmad magnetiga kinni, mitte lukkudega ja selles mõttes mugav. Igaks juhuks oli üks villatekike ka mida peale panna. Lihtsalt soojakotis oleks isegi toariietega beebil mu meelest liiga palav hakanud, samamoodi ei kujuta ette kuidas talvekombes beebil autos soe ei hakka. Lisaks muidugi turvalisuse küsimus.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas te tõesti jalutate vankriga vaid kodu ümbruses? Ei tule ette olukorda, kui sõidate nt Kadriorgu või mere äärde, et seal kärutada?…… Kuidas saan teda nö ümbrikus ühe käega kanda ja teisega veel vankrit lükata (rääkimata sellest, et mul tavaliselt ka koer kaasa ???? ). Laps samal ajal röökib, vehkleb ja üritab käsi vabaks saada.

Kui lapsele ei sobi selline üles äratamine ja magavana autost välja tõstmine, siis on ehk targem ka sinul kodu lähedal jalutada?

Mina olen sõitnud kuhugi vaid siis kui tahan ise mõnda kohta külastada… vaatamisväärsust, matkarada, sõpra, perekonda vms. Niisama igapäevase jalutuskäigu pärast küll ei ole viitsinud kuhugi teise linnaserva autoga minna. Et laps magab autos oma une ära ja siis pärast kärus olla ei soovigi, see tundub väga tüütu jalutuskäik.

Ega kõik jalutuskäigud ei ole lõbu pärast, eriti kui peres mitu last. Nt vanemate laste eelkoolid, trennid, võistlused, sünnipäevad jne. Vahel käin ka vanaema-vanaisa juures, kes elavad teises linnaservas. Sõbrannadega saame linnas kokku, et koos jalutada jne.

Nt keskmise lapse eelkoolist toomine on beebi uneajal. Sõidan siis varem kohale ja kärutan kohapeal. Täiesti võimalik, et beebi ärkab varem ja siis olen temaga süles õues suuremat last ootamas.

Või kuna eelmine talv oli lumerohke, siis nv käisime suusabaasil, et mees suuremate lastega suusatada sai samal ajal kui mina beebiga kärutasin. Kas siis oleksin pidanud neid autos ootama või hoopis koju jääma?

Loen, et mõni siin tõesti kärutab vaid kodu ümbruses, meie elu on aga mobiilsem, stsenaariume mitmeid ja paindlikust peab olema (laps turvahällist vankrisse või tagasi, sülle, kõhukotti jne). Tuvahäll ratastel on hea lahendus küll, aga mitte talveajal. Vankris on ikka beebi tuule eest kaitstud, põhjas lambanahk jne, häll on aga avatud, tuul puhub läbi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil väga heast materjalist kombe https://www.osta.ee/reima-voodriga-kombekas-s-68-74-161019565.html

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu veebruaribeebi oli talvekombega kookonis, talvemüts ja kapuuts peas. Ei mäleta enam eriti. Kui nt soojakoti sisse võib-olla õhema talvekombega panna, siis saaks äkki vajadusel temperatuuri reguleerida, niiet soojakoti lukku natuke avada ja kombega ei ole kohe külm. Soovitati sõrmedega kukla tagant, kaela voltidest temperatuuri katsuda, kas nahk jahe või kuum/higine, siis saab kas soojemalt või jahedamalt riidesse panna. Vankris paigal olles soojemalt ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega kõik jalutuskäigud ei ole lõbu pärast, eriti kui peres mitu last. Nt vanemate laste eelkoolid, trennid, võistlused, sünnipäevad jne. Vahel käin ka vanaema-vanaisa juures, kes elavad teises linnaservas. Sõbrannadega saame linnas kokku, et koos jalutada jne.

Nt keskmise lapse eelkoolist toomine on beebi uneajal. Sõidan siis varem kohale ja kärutan kohapeal. Täiesti võimalik, et beebi ärkab varem ja siis olen temaga süles õues suuremat last ootamas.

Või kuna eelmine talv oli lumerohke, siis nv käisime suusabaasil, et mees suuremate lastega suusatada sai samal ajal kui mina beebiga kärutasin. Kas siis oleksin pidanud neid autos ootama või hoopis koju jääma?

Loen, et mõni siin tõesti kärutab vaid kodu ümbruses, meie elu on aga mobiilsem, stsenaariume mitmeid ja paindlikust peab olema (laps turvahällist vankrisse või tagasi, sülle, kõhukotti jne). Tuvahäll ratastel on hea lahendus küll, aga mitte talveajal. Vankris on ikka beebi tuule eest kaitstud, põhjas lambanahk jne, häll on aga avatud

Ma arvan, et kõik inimesed käivad vahetevahel külas, poes või saavad sõprade ja perega kokku, aga teema oli sellest, et mõni sõidab niisama teise linnaserva lapsega jalutama, ilma mingi lisapõhjuseta.
Suusabaasis jalutamise asemel saaks tegelt samal ajal ka kodu juures õues jalutada kui see lapsele mugavam on. Ja samal ajal mees suusatab teiste lastega. Lihtsalt nagu info mõttes, et see on ka variant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vastsündinu talveriided