Esileht Kodunurk Vastupidav mööblivärv

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vastupidav mööblivärv

Postitas:

Kellel on kogemusi ise mööbli taastamise ja ülevärvimisega, kas saate nõu anda, milline on tõeliselt tugev ja vastpidav mööblivärv köögitoolidele ja köögilauale? Ma ei tea, mida ma valesti teen, aga need tööstuslikud veepõhised värvid lihtsalt ei ole vastupidavad. Sildilt loen – erakordselt vastupidav ja kulumiskindel. Tegelikkuses aja küüned taha ja tõmba värvi. Asetan kuuma kohvitassi lauale – järgi jääb kobrutav rõngas. Kolm nädalat tagasi värvitud laualt on lahti juba killukesed ja küünega vajutades jääb jälg. Selle ajaga peaks värv olema kivistunud ju. Ei julge nõusidki enam täie hooga lauale panna.
Ma tegin korraliku eeltöö, võtsin vana värvi maha, lihvisin, kruntsin ja katsin siis Tikkurila Helmi 80 läikiva värviga. Ja tulemus nagu ülal kirjeldasin. Peaksin toolid ka värvima, aga kuidagi ei taha enam.

Kes on mööblit värvinud ja hea tugeva tulemuse saavutanud – mis värv see peaks olema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:36; 02.06 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mööblile läheb ikka õli/lahusti baasil värv või siis näiteks kriitvärv. Veebaasil sobib vaid seintele ja laele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täispuidust mööblile saime megahea katvuse ja püsivuse hoopis osmo katva toonitud õlivahaga – andis täistooni ilma, et puidumuster alt kumaks http://osmo.ee/catalogue/tooniv-olivaha-kattev/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:48; 02.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täispuidust mööblile saime megahea katvuse ja püsivuse hoopis osmo katva toonitud õlivahaga – andis täistooni ilma, et puidumuster alt kumaks http://osmo.ee/catalogue/tooniv-olivaha-kattev/

Ooo, see tundub küll põnev. Kuidas ta katab? Mul on Suwemi punakaspruun täispuitmööbel, mida täna näeksin pigem valgena. Kas nii suure toonivahe puhul üldse tasub proovida?

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kes on mööblit värvinud ja hea tugeva tulemuse saavutanud – mis värv see peaks olema?

Autovärv.
Mine proovi küünega kraapida, murrad kohe küüned.
Aga kui 40€/kilo eest siiski maksta ei taha, siis käib näiteks K-rauta poolt müüdav Rilaki Pentaprim ka…

See viimane ei kuiva kah nüüd päris ööpäevaga kivikõvaks (nagu silt suuremeelselt lubab), aga kahe nädala pärast juba küll.
Ööpäevaga on ta puutekuiv.

Veebaasil värvid on tõepoolest parajad purdud ja ainus eelis ongi neil see, et sul ei kulu lahustit üldse/nad ei haise ja vahendeid on ikka väga hea ja mugav pesta.
Aga see on ka kõik. Lakke ja seinale nad sobivad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 18:30; 03.06 04:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on kogemusi ise mööbli taastamise ja ülevärvimisega, kas saate nõu anda, milline on tõeliselt tugev ja vastpidav mööblivärv köögitoolidele ja köögilauale? Ma ei tea, mida ma valesti teen, aga need tööstuslikud veepõhised värvid lihtsalt ei ole vastupidavad. Sildilt loen – erakordselt vastupidav ja kulumiskindel. Tegelikkuses aja küüned taha ja tõmba värvi. Asetan kuuma kohvitassi lauale – järgi jääb kobrutav rõngas. Kolm nädalat tagasi värvitud laualt on lahti juba killukesed ja küünega vajutades jääb jälg. Selle ajaga peaks värv olema kivistunud ju. Ei julge nõusidki enam täie hooga lauale panna.

Ma tegin korraliku eeltöö, võtsin vana värvi maha, lihvisin, kruntsin ja katsin siis Tikkurila Helmi 80 läikiva värviga. Ja tulemus nagu ülal kirjeldasin. Peaksin toolid ka värvima, aga kuidagi ei taha enam.

Kes on mööblit värvinud ja hea tugeva tulemuse saavutanud – mis värv see peaks olema?

Mis alusmaterjalist sa räägid? See on väga oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täispuidust mööblile saime megahea katvuse ja püsivuse hoopis osmo katva toonitud õlivahaga – andis täistooni ilma, et puidumuster alt kumaks http://osmo.ee/catalogue/tooniv-olivaha-kattev/

Ooo, see tundub küll põnev. Kuidas ta katab? Mul on Suwemi punakaspruun täispuitmööbel, mida täna näeksin pigem valgena. Kas nii suure toonivahe puhul üldse tasub proovida?

Valgega ei ole kogemust, aga poe näidiste valge oli küll valge ilma kumata. Me ise tegime tumeda tooniga ja täielikuks katvuseks minu maitse järgi 2, mõnes kohas 3 kihti. Aga kuna õli siis need kihid nö õhukesed.

Kui on punakaspruun täispuitmööbel siis kindlasti korralik lihv, ilmselt sealt alt tuleb vähem punakaspruun puit välja ja usun, et katab küll, kuna ta ikkagi värvib, mitte ei tooni lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:48; 02.06 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on kogemusi ise mööbli taastamise ja ülevärvimisega, kas saate nõu anda, milline on tõeliselt tugev ja vastpidav mööblivärv köögitoolidele ja köögilauale? Ma ei tea, mida ma valesti teen, aga need tööstuslikud veepõhised värvid lihtsalt ei ole vastupidavad. Sildilt loen – erakordselt vastupidav ja kulumiskindel. Tegelikkuses aja küüned taha ja tõmba värvi. Asetan kuuma kohvitassi lauale – järgi jääb kobrutav rõngas. Kolm nädalat tagasi värvitud laualt on lahti juba killukesed ja küünega vajutades jääb jälg. Selle ajaga peaks värv olema kivistunud ju. Ei julge nõusidki enam täie hooga lauale panna.

Ma tegin korraliku eeltöö, võtsin vana värvi maha, lihvisin, kruntsin ja katsin siis Tikkurila Helmi 80 läikiva värviga. Ja tulemus nagu ülal kirjeldasin. Peaksin toolid ka värvima, aga kuidagi ei taha enam.

Kes on mööblit värvinud ja hea tugeva tulemuse saavutanud – mis värv see peaks olema?

Mis alusmaterjalist sa räägid? See on väga oluline.

Vana täispuidust talulaud, lihvisin puiduni puhtaks, veidike puidupahtlit aukudese ja siis Tikkurila krunt peale ja värv otsa.
Sain täna nõuande ka kogu kupatus paadilakiga üle teha. Teagi nüüd… See autovärv tundub ka väärt proovimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 10:36; 02.06 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna nõuande ka kogu kupatus paadilakiga üle teha. Teagi nüüd… See autovärv tundub ka väärt proovimist.

Autovärv, nagu ma ütlesin, on sigakallis ja tahab ideaalset ettevalmistust.
Seal ei ole nii, et pisut pahtlit ja korras, see tahab kõva lauspahtlit ja lauskrunti + peenlihvi. See on ka põhjus, miks seda mööblil keegi ei kasuta. (v.a. friigid)
Pealegi puu on ikkagi elusasi ja pisut mängib. Talvel ja suvel on toas erinev õhuniiskus ning see laud on siis sul erineva pikkusega. Vahe on küll 1/10mm, aga vahe on.
Auto pikkus muutub samuti, aga palju väiksemas amplituudis.

Paadilakke on erinevaid.
Katseta enne; ma lasin kunagi ühe mööbli paadilakiga täiesti pekki, kuna kuivas peale kobruliseks. Kuni spoonini sai puhtaks lihvitud, rahulikult pritsiga peale lastud, alguses oli ilus, aga pärast kivistumist kobruline. Firmat ei mäleta.
Ühesõnaga, peab katsetama mingi sarnase puujupi peal. Ja näidisel lasta lõpuni ära kuivada.

Mis värvitooni see laud peaks üldse olema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 18:30; 03.06 04:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Vastupidav mööblivärv