Esileht Ilu ja tervis Veider probleem vanniga

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Veider probleem vanniga

Postitas:

Hoiatan juba ette, et tuleb imelik teema.

Nimelt, mulle on eluaeg meeldinud vannis käia. Lapsena elasin vanniga korteris ja ka edaspidi oli kodu valimisel alati kriteeriumiks, et peab olema vann. Polnud mingi probleem kasvõi 3h seal liguneda.

Aga nüüd on. Nimelt lõpevad viimasel ajal kõik mu vanniskäigud peavaluga. Pärast vanni hakkab vaikselt migreen üles kerima ja kestab terve õhtu, öö ja vahel ka järgmise hommiku. Vahel lihtsalt näriv valu, vahel on nii tugev, et ajab iiveldama. Olen proovinud siis lühemalt vannis olla, vett mitte nii kuuma lasta, juuksed kohe kuivaks föönitada, et kuklal jahe poleks. Kasu ei midagi, ikka hakkab pea valutama.

See täiega masendab mind. Mul on erivajadusega laps ja pole eriti aega iseendale või hobide jaoks. Kord nädalas vannis vedelemine oli alati oodatud lõõgastus ja puhkus. Ja nüüd on see rikutud mingi jubeda migreeniga.

Mis kurat see on? Miks vannis käies pea valutama hakkab? Kas keegi veel sellist asja on kogenud? Arstile ma selle probleemiga muidugi ei lähe, ta ütleks mulle, ära siis käi vannis. Aga ma tahan käia. Ilma peavaluta.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:57; 14.02 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhk korras?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panustaks ka vererõhule. Lase perearstil uurida. Või on mingi stressirikkam periood ning pingeangus toob kaasa migreeni?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sarnane lugu. päris hullu migreeni pole, aga halb enesetunne ja pea tuikab. muidu olin ka varem suur vannisõber.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja! Kui sa arstile ei taha/viitsi minna siis helista kasvõi sellele perearsti nõuandeliinile.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mingeid lõhnavaid vannipomme või vahtu ei kasuta? Kas muidu on ka migreen?

Kõige tõenäolisem, et temperatuuri muutusega ei suuda veresooned suurenenud verevooluga toime tulla, rõhk tõuseb ja tekibki peavalu. Kui on kehv ventilatsioon, siis ka hapnikupuudus võimalik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on saunaga sama lugu. eluaeg olen armastanud saunas käia, leili talumisega pole mingeid probleeme olnud, aga viimased paar aastat saan pärast sauna peavalu. ilmselt vanus, mis muu 🙁

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vbl vesi liiga kuum ja süda enam ei taha nii kuuma? kolesterool kõrgemaks läinud viimasel ajal?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovi nõks jahedama veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpiline arvutiinimeste probleem.

Kaelasooned tahavad liikumist ja massaaži, sul on ilmselt turi/õlavööde pinges. Otsi Youtube’ist näidisharjutusi kaelale.

Kui kaelas on sooned pitsunud/pinges, siis soojusega vere- ja lümfisooned laienevad, kuid tõkete korral liiguvad soontesisud südamest eemale suurema jõuga kui hiljem südame poole tagasi, seega peas suureneb pinge ja rõhk ning tulemuseks on peavalu.

Võimle ja venita, tee kas või pearinge ja õlaringe mitu korda päevas ning lõpeta harjutusteseeria venitamisega (teatud viisil kallutamine). Üks meeldetuletus – pinges ja pitsunud soonte puhul ei maksa pead väga taha kallutada, see ei tee head.

Kui rahakott lubab, mine massaaži. Kuigi sellistes olukordades kipuvad massaažiseansid veidi pearinglust või iiveldust tekitama, vähemasti alguses. Võimlemine on aeglasema ja mahedama mõjuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raua puudus?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhk võib üles minna soojas vees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks meeldetuletus – pinges ja pitsunud soonte puhul ei maksa pead väga taha kallutada, see ei tee head.

Kusjuures pea asend vannis võib olla ka probleemi tekitaja – tasub proovida vannipatja või panna rätik kukla alla, et pea ei oleks väga taha surutud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda nimetatakse vananemiseks. tunniajane kuumas vees ligunemine on tervele, ea lisandumisel löövad nõrgad kohad välja. sul peavaluna, kontrolli tervisenäitajaid, saad selgema pildi – millest.  niiet ei midagi erilist, füsioloogia näitab hambaid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas vannis vedelemine oli alati oodatud lõõgastus ja puhkus. Ja nüüd on see rikutud mingi jubeda migreeniga.

Muide, pingelangus võib ka peavalu tekitada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks meeldetuletus – pinges ja pitsunud soonte puhul ei maksa pead väga taha kallutada, see ei tee head.

Kusjuures pea asend vannis võib olla ka probleemi tekitaja – tasub proovida vannipatja või panna rätik kukla alla, et pea ei oleks väga taha surutud.

See on väga tõenäoline põhjus nagu ka vererõhu tõus pingelangusest. MInul hakkab samalaadne peavalu mitme padja puhul mingi aja pärast. Ärgates on räige peavalu, magan mingi aja üldse padjata siis probleem kaob ja võin sama padja tagasi panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele, eriti neile, kes kaela ja õlgade pinget mainisid. Mõtlesin järele, vaatasin oma vanni ja see tundus tõenäoline seletus. Täna panin rullis käteräti kukla taha. Ohoo, peavalu jäigi tulemata.

Tore koht see perekooli foorum!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:57; 14.02 05:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Veider probleem vanniga