Esileht Ilu ja tervis Vereanalüüsi tulemuste tõlgendamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Vereanalüüsi tulemuste tõlgendamine

Postitas:
Kägu

Tere

Palun abi vereanalüüsi tulemuste tõlgendamisel. Arsti vastuvõtule saan kuu aja pärast. Vereanalüüs on mõeldud tavapäraseks kontrolliks. Käimas on raseduse kolmas trimester.

Kreatiniin 41 umol/L referents 45-84

Kusihape 370 umol/L referents 150-350

Uurea 2.0 mmol/L referents 2.6-6.7

Valk 53 g/L referents 64-83

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik näidud on korrast ära ju.Rasedal võib ka teine normväärtus olla.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On tõesti referentsväärtusest üleval või allpool, eks ma seetõttu uuringi. Ehk oskab keegi suunata kas peaksin kohe homsest üritama arstiga ühendust saada (hetkel see meie haiglas väga komplitseeritud Covid-19 leviku tõttu) või on see nö norm kõikumine ja ootaksin rahumeeli järgmise vastuvõtuni. Lootust, et arst ise analüüsitulemustega tutvub on üsna väike praeguse olukorra tõttu. Tavaliselt teeb seda uue vastuvõtu alguses.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No miks sa ei võiks üritada kohe ühendust võtta? Ma küll prooviksin, kuni arsti kätte saan, mida siin karta ometi. Minu rasedus, minu veri, loomulikult ei ootaks kuu aega!
Ja mul oleks täitsa suva, mida siin PKs keegi vastab nii- või teistpidi. Ega sinu raseduse ja tervise eest keegi siinsetest ju ei vastuta.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, siin keegi ei sinu tervise eest ei vastuta.

Günekoloogi asemel võiksid püüda kontakti saada oma perearstiga. Perearst teab või saab vaadata järgi, mis olid su varasemad analüüsid ja võrrelda nendega.

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

Mina olen ka arst ja mulle näiteks üldvalk 54 eriti ei meeldiks. Vaja teha uriinianalüüs lisaks, äkki on siiski arvestatav proteinuuria? Kusihappe tõus ei ole kuigi oluline, piiripealne. Kreatiniin ja uurea normis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

Kui sa tead, mis nende analüüside taga on, siis miks sa ei taha oma teadmist teemaalgatajaga jagada?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

Mina olen ka arst ja mulle näiteks üldvalk 54 eriti ei meeldiks. Vaja teha uriinianalüüs lisaks, äkki on siiski arvestatav proteinuuria? Kusihappe tõus ei ole kuigi oluline, piiripealne. Kreatiniin ja uurea normis.

Uriinianalüüsis on valk negatiivne. Aitäh vastamast.

Perearstiga ei ole mõtet ühendust võtta, sest tema juurde ei ole ma aastaid sattunud (viimati tõesti lapsena), samuti ei ole neid näitajaid kunagi varem kontrollitud. 🙂 Günekoloog tegi palju erinevaid analüüse, sest on kõrgenenud risk preeklampsiale.

Proovin enne uut vastuvõtuaega ühendust saada aga ei muretse liial. Aitäh!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte rasedal ei muutugi veri lahjemaks, kuna vere hulk kehas suureneb ja nende muude asjade kontsentratsioon siis ongi madalam. Äkki.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

Mina olen ka arst ja mulle näiteks üldvalk 54 eriti ei meeldiks. Vaja teha uriinianalüüs lisaks, äkki on siiski arvestatav proteinuuria? Kusihappe tõus ei ole kuigi oluline, piiripealne. Kreatiniin ja uurea normis.

Kas see analüüs ei võiks viidata preeklampsia tekkele?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

    Mina olen ka arst ja mulle näiteks üldvalk 54 eriti ei meeldiks. Vaja teha uriinianalüüs lisaks, äkki on siiski arvestatav proteinuuria? Kusihappe tõus ei ole kuigi oluline, piiripealne. Kreatiniin ja uurea normis.

    Kas see analüüs ei võiks viidata preeklampsia tekkele?

    Ma küll ei usu. Siis oleks muud kah. Kreatiniin ja uurea siis pigem tõuseks kui langeks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su mees paneb kõrvale

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin ise rase ja mul sellised analüüsid oleksid, siis ma ei muretseks üldse. Aga mina olen arst ja tean, mis nende analüüside taga on.

Mina olen ka arst ja mulle näiteks üldvalk 54 eriti ei meeldiks. Vaja teha uriinianalüüs lisaks, äkki on siiski arvestatav proteinuuria? Kusihappe tõus ei ole kuigi oluline, piiripealne. Kreatiniin ja uurea normis.

Kas see analüüs ei võiks viidata preeklampsia tekkele?

Suur tänu selle kommentaari eest. Nüüdseks olen välismaise kirjandusega tutvunud ja tõesti, preeklampsia puhul kusihape tõuseb ning uuria ja kreatiniin vähenevad. Valk seerumis samuti. Õnneks ei ole kõikumine minu vereanalüüsis (veel) väga suur. 🙂

Seega üritan arsti siiski varem kätte saada. Täna pole veel õnnestunud aga proovin edasi ja võimalusel kuu aega ei oota.

Aitäh kaasamõtlejatele!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt arstid ikka hoiavad analüüside vastustel silma peal ja pigem siis ei võta ühendust, kui pole eriti midagi viltu. Kui on kahtlus, et on suurem probleem, siis võetakse ühendust, seega ei pea nii hirmsasti muretsema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstiga tasub ikka suhtlema hakata, sest seal hakkad ju kohe beebiga kontrollis käima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt arstid ikka hoiavad analüüside vastustel silma peal ja pigem siis ei võta ühendust, kui pole eriti midagi viltu. Kui on kahtlus, et on suurem probleem, siis võetakse ühendust, seega ei pea nii hirmsasti muretsema.

Miks sina, hea inimene, miinustad seda postitust. See on ju tõsi. Siin ei ole asi mingis subjektiivses arvamuses, et mina arvan nii või naa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti ei õnnestunud tabada, küll aga ämmaemandat, kes vastuseid nähes ise arsti jutule läks. Jah, tegu on algava preeklampsiaga aga sain vajaliku rohu, iganädalase kontrolli ja edasised juhtnöörid.

Tänu Covid-19 levikule ja personali vähesusele ei ole meie väikehaiglas arstide töö hetkel tavapärane, seega on väga hea, et ise uurisin ja helistasin. 🙂 Vahel tasub oma kõhutunnet usaldada, eriti sellistel keerulistel ja kaootilistel aegadel.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Vereanalüüsi tulemuste tõlgendamine