Esileht Sünnitus vettesünnitus – kogemused?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: vettesünnitus – kogemused?

Postitas:

Tere,

palun rääkige oma kogemustest vettesünnitusest, ning kõige rohkem huvitab, kas kellelgi on olnud vettesünnituse ajal komplikatsioone ja milliseid?

tuttavate ja kirjanduse järgi jääb mulje, et see on kergem ja loomulikum viis sünnitada, kui nö “kuiv” 🙂

mul esimene oli keiser(kaksikud), aga nüüd tahetakse panna ise sünnitama. hirm sünnituse ees suur ja praegu tundub et ainus viis kuidas ma oleks nõus seda tegema on vettesünnitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teist keisrit ei õnnestuks siis välja kaubelda? 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei anna. Esimese keisri näidustus oli kaksikrasedus ja esimese lapse (poiss) tuharseis. Aga ma põhimõtteliselt oleksin huvitatud loomuliku sünnituse kogemusest, kuid ma ei kannata valu üldse. Vettesünnitus tundus ainus vastuvõetav variant.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kindel kuidas Eestis see on, aga siin meil nii et peale keisrit vette ei lubata, vaginaalsel sünnitus Ok, aga et vette lastaks peavad nö omad ‘nouded’ olema täidetud- nt kaalunr, diabeet, südamehaige jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga epiduraali saad ka ju küsida…naise organism toodab tegelikult sünnituse ajal ka hormooni mis on nö looduslik valuvagisti, veidi leevandab ka see

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkuvalt ootan vastuseid, mis puudutavad vettesünnitusega seotud kogemusi (ka negatiivseid). Ette tänades

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valutasin vannis ja peaaegu oleks ka vannis sünnitanud, aga ämmaemand tundis et lapse pea on kuskil nurga taga kinni, seega läksime lauale üle. Ämaamemand aitas naha eemale lükata ja sünnitasin poolistuvas asendis.
Esmasünnitaja kohta kiire sünnitus (3 tundi), usun et vesi aitas natukene kiiremini asjadel liikuda sest ühel hetkel oli avatust 7, arst küsis kas tahan epiduraali aga ei jõudnud tuhu pärast vastata. Natukese aja pärast tuli ämmaemand ja avatust oli juba 10, veed tulid vannis ära natukene enne lauale ronimist ja sünnitust.
Üldse raseduse ajal ma ei mõelnud kordagi vannis sünnitamisele, aga kui ämmaemand küsis kas tahaksin vannis sünnitada, vastasin miks mitte, aga läks väheke teisiti millest pole hullu. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:15; 10.02 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitsin viimase lapse vannis. Sellest on nüüd peaaegu 3 aastat möödas. Üritan meenutada.
Minul kutsuti sünnitus esile, sest haiglasse jõudes tuhud kadusid ära. Samas avatust oli 3cm. Küsiti, kas tahame koju tagasi minna või avavad veed. Nädal oli veel tähtajani jäänud, aga ma teadsin juba ette, et väga suur laps on tulemas. Otsus oli, et avame veed. No ja siis läks põrgu lahti. Ma eelnevalt olin käinud vesisünnituse loengul. Mul oli samuti kindel kavatsus, et tahan vanni ära proovida. Alguses olin ikka kuival maal. Valud olid päris tugevad. Mäletan, et tegelikult valu järi peal istudes oli vist kõige talutavam taluda. Ämmakas muidugi soovitas erinevaid asendeid, aga ikka pagana valus oli. Lisaks pidevalt põrand ujus looteveest ja mees käis seda kuivatamas minu järel. Kuna ükski asend ok ei olnud, siis ma küsisin, kas äkki saaks vanni minna. Vannivesi pandigi jooksma. Tundsin, et pean veel WCs ära käima. Lõpuks ronisin vanni ja ma võin öelda, et vesi ei leevenda valusid. Vastupidi, vannis võib vabalt veel ebamugavam olla, sest seal asendeid vahetada on keeruline. Mul oli selleks hetkeks ükskõik. Ma jõudsin ühe tuhu veel vannis ära puhuda, kui ämmakas kontrollis avatust ja hüüdis, et ma hakkan kohe sünnitama. Küsis veel, kas minuga on ikka kõik ok (olin vist näost selline, et hakkan kohe minestama) ja äkki ma ikka tahan vannist välja. Mina ütlesin, et ma ei liigu enam kuskile. Niisiis olin vannis pool selili. Jalad surusin kuskile vastu, silmad olid kinni ja mul paluti pressida. Pressisin nii, et silme eest läks punaseks. Olgu öeldud, et ühegi lapsega pole ma nii pressinud. Teise lapse ma n.ö uutasin välja. Ei mingit erilist pressimist. Aga kolmandaga oli asi see, et laps kaalus 4,5kg. Üks hetk vist laps jäi kinni, sest mäletan, et ämmakas läks pabinasse ja palus mehel arst kutsuda. Aga kõik läks hästi. Järgmisel hetkel juba laps sündis. Ma poleks uskunudki, et kõik nii kiiresti käib. Tahtsin ju valusid vannis leevendada, aga tegelikult läksin vanni hoopis sünnitama.
Minu jaoks piinamine hakkas alles siis, kui voodisse jõudsin ja arst hakkas mind läbi vaatama. Kui ma ühegi sünnituse ajal karjunud pole, siis nüüd hakkasin karjuma ja pisarad voolasid suurest valust. Laps võeti mul rinna pealt ära ja mees saadeti lapsega välja. Mul polnud mingeid sisemisi rebendeid. Paar õmblust vist sain häbememokale. Aga millegipärast jah see läbivaatus oli valus. Ämmakas lausa vabandas mu ees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kindel kuidas Eestis see on, aga siin meil nii et peale keisrit vette ei lubata, vaginaalsel sünnitus Ok, aga et vette lastaks peavad nö omad ‘nouded’ olema täidetud- nt kaalunr, diabeet, südamehaige jne

Uurisin ja meil lubatakse peale ühte keisrit küll (kuna keisri näidustuseks polnud mingid komplikatsioonid sünnituse käigus, vaid esimese lapse tuharseis).

Seega jätkuvalt ootan julgustavaid või hirmutavaid lugusid, ning uuel nädalal plaanis minna vettesünnituse loengule. Mõistan, et sünnituse käigus võib plaan muutuda, aga plaanin siiski proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2. ja 3. laps syndinud vette. Viimane 8 kuud tagasi, Pelgus. Mulle sobis vesi hästi. Algul valutasin kuival maal ning kui avatus oli juba suurem, läksin vanni. Vannis asendeid vahetada eriti ei saa, kitsas on, aga pôlvili asend on väga ok. Põlvede alla vette tasub saunalina panna, vähemalt mulle see pelgus kysimise peale toodi küll. Pisut kehva on ka see, et vann asetses nurgas ja mees pidi toetama ka külje pealt, oleks teda ettepoole tahtnud, et kätest kinni hoida. Minu arvates vees kuidagi pehmem olla. Kumbagi vette syndinud lapsega polnud ühtegi rebendit ega õmblust vmt. Tasub muidugi hingamist ja lõdvestumist enne harjutada ka, nt pelgu rasedate joogas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vannis olles hingasin nii nagu joogas õpetati, lisaks lõdvestasin kõike all et seal midagi pinges poleks. Käsi ja kogu keha hoidsin algul valesti kui tuhud olin. Ma nimelt nagu tõmbasin kõike enda poole, aga tegelikult tuli lükata endast eemale (käsi vannipõhja poole, tagumik vastu põhja mitte õhku jne).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:44; 07.02 20:18; 07.02 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik kolm last vanni sünnitanud, iga sünnitusega oli mingi häda. Esimesega kadusid pressid ja arstid tõmbasid lapse välja, teine oli potisinine sest nabanööris oli sõlm ja nabanöör mitu korda ümber kaela ja mina pidin verest tühjaks jooksma, kolmandaga olid veed rohelised ja siis tegelikult vanni ei lasta.Ttegelikult on nii, et sul on ju andur nagunii kõhu peal ja kui mingi jama on, siis kohe veest välja, mul viimasega oli nii, et südametöö hakkas nõrgemaks minema ja laps oli vaja kiirelt välja pressida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:46; 07.02 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul koguaeg andurit peal ei olnud, täitsa vabalt olin enamus aja vannis. Kui olid kontrolli ajad, siis pandi andurid külge ja vaadati, päris lõpus laual olid pikemalt peal (ehk alustasin vanniga aga päris lõpp oli laual).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:44; 07.02 20:18; 07.02 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul koguaeg andurit peal ei olnud, täitsa vabalt olin enamus aja vannis. Kui olid kontrolli ajad, siis pandi andurid külge ja vaadati, päris lõpus laual olid pikemalt peal (ehk alustasin vanniga aga päris lõpp oli laual).

Ma esimesega tegelikult ei mäleta, kas oli koguaeg andur või mitte sest väljutus kestis 2,5 h ja oli ülikurnav. Kõikidega läksingi siis alles vanni, kui oli 9-10cm. Teise lapsega olin vannis ca. 45 minutit ja viimasega umbes 20 minutit. Teadsin, et kui tahan vannis sünnitada, siis liiga vara pole mõtet minna, muidu aetakse välja, enne seda olin raamiga orbiidil mööda palatit, et kiiresti avaneks, maapeal sünnitus oli minu jaoks välistatud,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 18:46; 07.02 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea väljend – maapeal sünnitus. 😀
Minu jaoks see 10cm ajal tõusmine vannist lauale oli ikka päris “tore.” 😀 Ses suhtes et tuhud peal ja liikusin nagu tigu lauale (lapse pea oli nurga taga kinni ja igaks juhuks läksime lauale sünnitama), 7cm ajal WCs käia oli ka sama tore – tuhud teel sinna ja potil, lisaks soojast vannist külma õhu kätte tõi suured külmavärinad. Õnneks mees oli kõrval, aitas mind püsti hoida ja sain toetuda ta peale.
Nagu ma enne ütlesin et polnud kunagi vannist mõelnud (postitus 04.12.18), siis teise sünnitusega võiks vabalt jälle vannis olla. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:44; 07.02 20:18; 07.02 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul koguaeg andurit peal ei olnud, täitsa vabalt olin enamus aja vannis. Kui olid kontrolli ajad, siis pandi andurid külge ja vaadati, päris lõpus laual olid pikemalt peal (ehk alustasin vanniga aga päris lõpp oli laual).

Ma esimesega tegelikult ei mäleta, kas oli koguaeg andur või mitte sest väljutus kestis 2,5 h ja oli ülikurnav. Kõikidega läksingi siis alles vanni, kui oli 9-10cm. Teise lapsega olin vannis ca. 45 minutit ja viimasega umbes 20 minutit. Teadsin, et kui tahan vannis sünnitada, siis liiga vara pole mõtet minna, muidu aetakse välja, enne seda olin raamiga orbiidil mööda palatit, et kiiresti avaneks, maapeal sünnitus oli minu jaoks välistatud,

ma sain aru nii, et soe vesi aitabki kõige rohkem just avanemisperioodi jooksul, kiirendab seda ja valutustab. Samas kui õnnestub vette sünnitada ka, siis pidi enamusel väljutusperiood ka lihtsam olema, kuna pole rõhkudevahetust ja vähem rebendeid. Ja samas, kui näidustust ei ole, miks keegi peaks mu sealt välja ajama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli plaanis teine laps vannis sünnitada. Aga sünnitus läks nii kiireks, et ämmakas ei jõudnudki vanni valmis panna – niikaua kui vesi hakkas jooksma, sündis laps juba ära 🙂
Kolmas laps sündis duši all (vanniga toad olid kõik juba hõivatud), võtsin plastist tooli ja läksin lihtsalt duši alla. Käsiotsikuga oli valutavat selga hea masseerida. Aga väljutuse ajaks aeti ikkagi voodisse pikali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 2 esimest last vette sünnitanud. Kiired ja kerged sünnitused, viimasel algasid kohe pressid, ilma valudeta ja laps sündis alla 1 h.Rebendid ja õmblemine pärast- need oli kohutavad.
Kolmandaga aga tervise pärast tahetakse keisrit teha ja kardan seda nagu tuld. Kindlasti kohutav kogemus ja vaevalt, et suudan beebit imetada jms.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 13:51; 11.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei suudalast imetada enda arvates? See küll teistsugune sünnitus nii öelda, aga peaksid ikka saama rinda anda. Mul paar tuttavat + beebigrupis olijad on küll imetanud kohe, taastumine on kuidas kellelgi – kas olid ärkvel või olid narkoosis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 20:15; 10.02 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei suudalast imetada enda arvates? See küll teistsugune sünnitus nii öelda, aga peaksid ikka saama rinda anda. Mul paar tuttavat + beebigrupis olijad on küll imetanud kohe, taastumine on kuidas kellelgi – kas olid ärkvel või olid narkoosis.

Olen ilmselt peale keisrit nii saamatu, eelmiste lastega olen ikka väga vaeva näinud imetamise alguses ja kui nüüd keiser ja ma ei saa iseendagagi hakkama…eks näis muidugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 13:51; 11.02 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ei suudalast imetada enda arvates? See küll teistsugune sünnitus nii öelda, aga peaksid ikka saama rinda anda. Mul paar tuttavat + beebigrupis olijad on küll imetanud kohe, taastumine on kuidas kellelgi – kas olid ärkvel või olid narkoosis.

Olen ilmselt peale keisrit nii saamatu, eelmiste lastega olen ikka väga vaeva näinud imetamise alguses ja kui nüüd keiser ja ma ei saa iseendagagi hakkama…eks näis muidugi.

Minu jaoks oli keiser kõige lihtsam sünnitus mis mul olla võis. Taastumine ka kiire ja suutsin ilusti kaksikute imetamisega toime tulla. Ennem kardaks loomulikku sünnitust (mis seal kõik valesti minna võib) ja rebendeid, kui keisrit.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikumi perekoolis vettesünnituse loengus räägiti et vettesünnitus on endiselt väga ebapopulaarne (mõni vettesünnitus kuus), ning aina vähemaks neid jääb. Naised tahavad epiduraali ja kuival maal püstiasendis sünnitada, paljud kasutavad kodus valutustamiseks sooja dušši.

Samas ämmakas väga julgustas proovima. Ütles et kõige parem vette minemise aeg on siis kui avatust 4-5cm, siis ei kao juba tuhud ära, samas ülejäänud avanemine toimub kiiremini ja valuvabamalt. Keisri järel isegi soovitas, eks ole näha mida konsiilium sellest arvab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis 15 aastat tagasi kolmas laps vette ja tahan kindlasti nüüd ka neljanda samamoodi sünnitada. Võrreldes kahe esimesega (selili laual) oli kolmas sünnitus väga mõnus, ma viskasin isegi ämmakaga nalja. Jah, muidugi oli ka valus ja kõik jutud, aga võrreldes selilisünnitamisega oli see siiski nagu jalutuskäik aasal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajaid! Küsin veel, kas keegi on sünnitanud vette peale keisrit? Kuidas emakatöö oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.11 17:00; 30.11 11:37; 02.12 19:21; 04.02 16:05; 08.02 11:45; 11.02 23:06; 23.02 01:51; 03.04 01:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sünnitanud kaks esimest last haiglas vette + kolmanda lapse kodus ja kuival maal (ei jõudnud vett enam vanni lasta). Ühelgi korral ei olnud nimetamisväärseid komplikatsioone, ainult esimesel sünnitusel sain väikese tupesisese marrastuse, sest lapsel oli välja tulles käsi pahas asendis.
Samas pean ütlema, et ma ei leia tagasivaates väga kardinaalset vahet vette sünnitamise ja kuival maal sünnitamise vahel. Vesi oli igatahes meeldiv, viis kohati ka mõtteid mujale, igatahes ma mäletan, et vees oli mõnus. Ja võimalik on muidugi, et vesi pehmendas oluliselt mu esimest ja ka teist sünnitust (seda ei saagi ju 100% teada, võib vaid oletada). Keisri kogemust mul õnneks ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, millal sul tähtaeg on. Loodan, et jagad meiega oma kogemust.

Mina sünnitasin kolmanda lapse vette. Olin valude ajal vees, vahepeal pidin veest välja tulema, et mingeid kontrolle teha. Siis kui vette tagasi sain, tundsin kui palju kergem on vees. Mul oli suur laps, üle 4.7 kg ja pressimine oli väga raske. Seal vannis polnud õiget kohta, kust kinni hoida või toetuda, aga ämmakas juhendas väga hästi ja pääsesin rebenditest vms nii suure lapsega kaasnevad. Mingeid valuvaigisteid ei saanud, kõik oli loomulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Olen praktikant 3 kursusel, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.
Mul oli praktika SA Ida-Viru Keskhaiglas ja sünnitussaalis oli vann, mida “tuleviku ema” saaks kasutada ja minu praktika ajal sellised juhtumid ikka olid. Üks naine, sünnituse ajal, palus vanni, kus ta istus umbes 30 minutit ja siis kui ta tundis tugevaid väitusi, läks tagasi sünnitus laua peale. Pärast sünnitust ma küsisin tema käest, kas oli vannist mingit kasu. Ta vastas, et vann leevendas valut. Asi on selles, et sünnitavat naist vesi lõdvestab, võtab maha pingeid, hirme ning annab erilise privaatsuse. Vees avanevad sünnitusteed kiiremini, sageli ei vaja naine muid valuvaigisteid.
Lugupidamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin teise lapse vannis. Olin juba enne esimest väga palju lugenud ja uurinud selle kohta ja soovisin seda ka siis teha, aga kahjuks preeklampsia takistas.

Aga ma ei ole nõus enam mingil muul moel sünnitama! Sünnitustuppa jõudes algasid mul kuskil 4cm avatuse juures meeletud külmavärinad. Ma ei suutnud lihtsalt olla, tund aega pidin ootama, kuni vann täitub. See oli õudne, ajud tahtsid plahvatada. Nii kui vette sain, kadusid värinad ja oli väga mõnus! Kõik valud hingasin üle, võtsin seda kui lõikude jooksmist trennis. Teadsin, et peale viit hingamist tuleb puhkepaus. Mees masseeris iga valu ajal alaselga. Muud ma tal ei lubanud teha, isegi rääkida mitte 😀 Raske oligi vaid pressid, aga kokku kestis sünnitus vanni saamisest vast poolteist tundi. Nüüd on ees kolmas sünnitus ja siiralt loodan et saan vanni!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Sünnitus vettesünnitus – kogemused?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.