Esileht Pereelu ja suhted Viha ohjamise grupp

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Viha ohjamise grupp

Postitas:

Tere!
Jaanuaris on plaanis Tallinnas käivitada esmakordselt Eestis kõigile avatud viha ohjamise grupp. Mujal maailmas on see väga levinud meetod aitamaks inimestel äkilise tugeva vihaga toime tulla (googelda inglise keeles: anger managenent groups/classes). Grupp on mõeldud kõigile, kes tunnevad, et ei suuda vihahoos oma käitumist juhtida. Näiteks tean, milliseid meetodeid peaks jonniva lapsega rakendama, aga viha keeb üle ja ikka karjun laste peale või ütlen mõtlematuid asju. Või lausa karistan füüsiliselt. Või on probleem selliselt käituva lähedasega.

Siinse postituse eesmärk on uurida, kui palju oleks grupiga liitumise huvilisi. Plaan oleks teha kohtumised kord nädalas kindla tööpäeva õhtul ca 1,5 h. Grupp toimuks analoogselt AA grupi jt selliste tugigruppidega: räägitakse oma murest, analüüsitakse põhjusi, harjutatakse enesekontrolli meetodeid. Gruppi juhib vastav spetsialist.
Osalustasu sõltub grupi suurusest.

Palun andke siin teema all märku osalemishuvist ja tekkinud küsimustest. Samuti võiks märkida, mis summa oleks ühe korra osalustasuna maksimaalselt vastuvõetav.

Ps. Ma ei ole ise grupijuht, kuid algatasin selle asja, sest olen ise hädas äkkvihaga. Sõpradega rääkides ja googeldades selgus, et sama mure vaevab teisigi. Arvan, et sellised grupid oleks Eestis väga vajalikud, aitamaks mh vähendada perevägivalda. Aga vaja oleks esimene grupp kokku saada, et alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan, et inimesed, kes seda gruppi tõesti vajaksid, ei saa aru, et nad seda üldse vajavad. mul on tutvuskonnas mitu igati kirjeldusele vastavat kandidaati, aga kui neile seda kasvõi õhkõrnalt vihjata, siis nad ilmselt solvuksid hingepõhjani, peale seda muidugi, kui nad on end sinu peale tühjaks röökida saanud või sind läbi sõimata. hea, kui sulle ei tulda kallale, sõimlemise vahepeal ei tõugata vms. idee iseenesest on hea :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti oma vihahoogude pärast mures, aga sellisel kujul gruppi ei kasutaks. Esiteks ei ela Tallinnas. Teiseks ei ole võimalik sellise jututunni eest maksta. Minu teada AA grupid on kõigile tasuta. Rahastus peaks olema nt projektipõhine. Kui oleks raha üle, läheksin antud probleemiga ju pigem spetsialisti juurde individuaalsele ravile. Kolmandaks ei jää sellisesse gruppi kuulumine anonüümseks, vähemalt väiksemates linnades. Kuna paljudel inimestel on sotsiaalselt tundlik töökoht, oleks sellisesse gruppi kuulumine ka võrdne tööl usalduse kaotuse või muu seesugusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks sellist gruppi vaja olnud kümmekond aastat tagasi, nüüd olen palju rahulikum. Kui ma toona psühholoogi käest selliste gruppide kohta küsisin, vastas ta, et Eestis neid naistele ei ole.
Praegu ei tunne vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas grupi juht on ikka keegi vastava ala professionaal? Viimasel ajal olen üsna tihti mingeid isehakanud “psühholooge” kohanud, kes igasugu huvitavaid koolitusi läbi viivad ja guugeldamise käigus saadud teadmiste eest roppu raha küsivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ja tänan tagasiside eest. Rahastuse osas saan selgitada niipalju, et kaugemas perspektiivis oleks kindlasti plaan hankida toetust, et saaks ka tasuta pakkuda. Aga praegu oleks grupi eelis siiski tuntav: individuaalteraapia üks seanss Tallinnas on 40-50 eurot, grupis saaks ehk nii 15 euroga hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gruppi juhiks inimene, kes on seda Eestis ainuke kord üldse teinud –
See oli JuM rahastatud programm vanglast vabanenud vägivaldsetele meestele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele asjadele peaks suht kergelt rahastuse saama. Selleks see hasartmängumaks ju ongi. Eks mingi omaosalus peaks ka muidugi olema.
Kui on kõvad koolitajad ja kohale tulevad tõesti inimesed, kes tahavad endaga tegeleda, siis on see väga positiivne ettevõtmine. Olin ise nii viis aastat tagasi olukorras, kus oleks taolist koolitust vajanud. Aga ega minul vast need paar korda kohtumist ei oleks aidanud. Aitas ikkagi lahutus ning siis uute suhtlusmustrite õppimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks vaja midagi sellist, nagu kunagi see film oli “Anger Management”. 🙂 Mul on see häda, et elan oma negatiivseid emotsioone sissepoole ja mürgitan sellega iseennast ja olen tihti seesmiselt vihane iseenda ja kogu maailma peale. Vahel naeran endamisi, et kui ühel hetkel kõik viimased piirid kätte jõuavad, olen vist järgmine veoautoga rahva sekka sõitja. Õnneks olen leidnud enda jaoks viise, kuidas ennast maandada, et ei usu, et asi nii hulluks saab minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures ongi nii, et kuni sa selle pärast kohtus süüdimõistetud ei ole, sa Eestis abi ei saa. Grupiteraapia on ettenähtud süüdimõistetutele. Siinsete psühholoogide sõnavõtud internetis on ka kõik sellised, et ära parem nende aega kulutama mine, kui tunned end ägestuvat, mine välja jooksma või poksikotti taguma. Aga kui sul on hommikul tööleminemisega kiire ja laps leiab, et aeg on end põrandale pulgaks visata ning kogu maailmale kisendada, et see on ebaõiglane, siis ei lähe ju jooksma. Mis sa siis teed? Kükitad ta kõrvale ja veenad teda tasasel häälel, et oled autoriteet, ise ärritusest värisedes. Võibolla kükitakski ja veenakski, kui sest neetud ärritusest kuidagi enne lahti saaks. Ei ole üldse tore tunne tahta see kaheaastane lihtsalt vägisi riietesse väänata. Annaks põrgulisele nahapeale, kui sest abi oleks. Aga ei ole ju. Ja pärast seda tiksud veel pool päeva takkajärgi nagu kellapomm, iga pisemgi asi jälle harja punaseks tõmbamas.

Oleks see asi siin meiekandis, ma tuleks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui laps teeb teadlikult sigadust ja sa annad talle pepu peale laksu, siis tuleks kohe minna mingisse gruppi oma “probleemi” lahendama, psühholoogi juhtimisel ja tasuliselt ja puha?

Tee ikka natuke vahet, mis on tõeline äkkviha (intermittent explosive disorder), kus inimesel läheb silmade ees mustaks ja ta on võimeline kellegi päriselt maha lööma, vahelekiilujale autoga meelega tagant sisse sõitma jne. Kõrvutada seda sellega, kui vanemal jonniva lapse puhul üle keeb ja ta kehtestab lapsele piiri ehk röögatab või annab ühe laksu pepule, on ikka näpu ja noku võrdlemine.

Tõelise äkkvihahäire puhul oleks selline grupp mõeldav, kuigi alles toetava ja alalhoidva meetmena pärast vältimatut esialgset individuaalset teraapiat. Sinu poolt välja pakutud eesmärgil ei ole küll mingit mõtet gruppi teha, sest seda, kuidas lapsi tuleb lõputult verbaalselt terroriseerida (kuna nende aju kõnekeskus ei ole veel välja arenenud ja seetõttu ona nad vanemate lõputu rääkimise ees haavatavad ja kaitsetud) võid sa oksendamiseni lugeda oma igapäevasest delfist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitaks, kui sellest abi oleks. Kuid- inimestel on niiiiiii erinevad põhjused vihaks. Kuidas sa seda grupiteraapiaga lahendad? Kontrollimatu vihahooga inimene vajaks ikkagi individuaalteraapiat, grupis ei jõua ju sügavuti minna kõikidega.

Minu sees oli aga selline viha kogu aeg, mida väljapoole on näha harva. Sisemiselt ma keesin kogu aeg raevust ja tahtsin peksta oma lapsi, nõusid, sõita auto sodiks vastu seina.
Mida ja kuidas selline grupp siis reaalselt aitaks?
Odavam hind ei ole mingi motivaator, iva peab ikka sees olema. Iga grupi liige peaks abi saama. Lõputult ei saa ju ka gruppi inimesi võtta, teemaalgataja ei ütle, mis oleks grupi max suurus.

Ehk kirjelda palun, kuidas selline grupp reaalselt aitab? Mina olen näiteks käinud aasta individuaalteraapias, et oma vihateemat lahendada, jõuda nende juurteni. Grupis vbl saan paar korda sõna.

Pakun, et see tugigrupp oleks hea inimestele, kes nagunii käivad teraapias. Siis lisaks selline grupp oleks väga hea.
Aga ainult see- ei usu, et aitaks probleeme reaalselt lahendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan, et inimesed, kes seda gruppi tõesti vajaksid, ei saa aru, et nad seda üldse vajavad. mul on tutvuskonnas mitu igati kirjeldusele vastavat kandidaati, aga kui neile seda kasvõi õhkõrnalt vihjata, siis nad ilmselt solvuksid hingepõhjani, peale seda muidugi, kui nad on end sinu peale tühjaks röökida saanud või sind läbi sõimata. hea, kui sulle ei tulda kallale, sõimlemise vahepeal ei tõugata vms. idee iseenesest on hea :).

Kas sa elad hullumajas, palun? Koguni mitut sellist tunned, kes reaalselt sõimavad ja sulle kätega kallale tulevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Grupp ei saa tõepoolest lõputult suur olla. Ma ei oska praegu öelda numbrit, aga pakuks, et 10 ringis ehk.

Grupiteraapia on hea selle poolest, et:
1) näed, et samasuguse probleemiga inimesi on veel, et sa pole üksi. Tunned, et sind mõistetakse.
2) grupi toetus. Elatakse kaasa üksteisele.
3) tugevam motivatsioon end muuta. Individuaalses üks ühele vestluses on kergem tunnistada, et näe juhtus jälle. Seda 10 inimese ees öelda on ebamugavam. See sunnib pingutama.

Saab ka niipidi vaadata asjale, et alul tullakse grupiteraapiasse ja kui selgub, et on vaja sügavamat tööd, saab edasi minna individuaalsesse.

Hea, kui inimene üldse probleemi tunnistab ja kusagilt alustab. Grupiteraapia oleks lihtsalt üks valikutest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tase

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et olen huvitatud. Kui see 15€, siis ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõte on väga hea tegelikult. Kuskilt peab ju alustama, eks?
Ma ei tea kas ma julgeks ise osa võtta. Elan lapse isast lahus, kellel seda tõesti vaja oleks, ta on väga haige inimene. Sellest tulenevalt käivad meil kõik asjad läbi kohtu ja omavahelist suhtlust normaalselt ei ole, tema poolt kestab edasi see alandamine ja mõnitamine, tänu millele ei ole minul kannatust nii palju kui tahaks. Ja kuhugi pöörduda väga ei julgegi kuna kardan, et siis teeb mees oma ähvarduse teoks ja võtab lapse ära. Kohus määras ta küll minu juurde elama, aga… ja abi otsida pole nagu kuskilt, mees teeb mis tahab ja isegi lastekaitse laiutab nüüdseks vaid käsi, ilmselt on nad probleemist väsinud. Ausalt öeldes mina olen ka, aga kuhugi pöörduda enam ei oska ja raha ka ülearu palju pole. Vot selline lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seda teraapiat vaja, kohe, praegu. Kuigi elame lahus, suudab mu endine elukaaslane neil harvadel kordadel, kui oleme sunnitud kokku saama, mind niimoodi endast välja viia, et vaevu suudan hoiduda talle käsitsi kallale minemast. Ma tean, et ta eesmärk ongi mind provotseerida, ma tean, et meievahelises suhtluses ei muutu midagi, ma olen käinud psühholoogi juures ja MÕISTUSEGA saan ma aru, et ma ei peaks nii käituma. Paraku on mingid pimedad mustrid nii kinnistunud, et teda nähes ujub taas pinnale ka rohkem kui 10 aasta vanune saast ja ma olen võimeline tegema selliseid tegusid ja röökima niisuguseid roppuseid, et kui mu lähedased seda teaksid, siis ütleksid nad must lahti. Isegi ei tahaks ennast tunda, sest see pime viha on suuteline kõik maa pealt pühkima. Ma ei oska endaga enam midagi peale hakata. 15€ teraapiaseansi eest tasuks proovimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minu kaasa vajaks seda väga. Hind….kuni 100E kuus.Ta ilmselt oleks nõus tulema ka. Ta ise ka hädas ja tahab muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Viha ohjamise grupp

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.