Esileht Ilu ja tervis Vihkan higistamist

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vihkan higistamist

Postitas:
Kägu

Kas on veel minutaolisi? Mulle on nimelt lapsest saadik higistamine vastumeelne ning seepärast pole mulle ka kunagi sportimine meeldinud. Minu jaoks on nii vastik see tunne, et keha läheb kuumaks ja higi hakkab mööda nägu allapoole jooksma. Pärast mingit trenni on veel tükk aega vastik tunne, sest isegi pärast pesuskäiku kuumab ja higistab keha tükk aega edasi.

Kusjuures huvitav on see, et ma muidu ei higista palju, näiteks kuuma ilmaga ei ole mul seda muret, et higi hakkaks voolama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures huvitav on see, et ma muidu ei higista palju, näiteks kuuma ilmaga ei ole mul seda muret, et higi hakkaks voolama.

Kui vana sa oled?

Mul ka ei olnud mitte mingeid higistamise probleeme kuni umbes selle ajani kui rasedaks jäin. Siis kehas mingi tasakaal muutus ja ongi jäänud selliseks, et nüüd higistan nagu loom, eriti õudne on see, et higistab jalgevahe. Suvel reaalselt vahetan aluspükse mitu korda päevas, sest rõve on olla läbihigistatud alukates. Enne rasedust ma isegi ei teadnud seda, et jalgevahe ka higistada võiks.

Kui mul kaenlaalused higiseks lähevad, siis see eriti ei häiri. Aga üle kere higistada ja kui ikka kannivahelt higi tilgub, siis see on rõve. Ma ei saa end üle kere uputada deodoranti. Muidugi käin suvel ka mitu korda päevas duši all. Ei ole ülekaaluline.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures huvitav on see, et ma muidu ei higista palju, näiteks kuuma ilmaga ei ole mul seda muret, et higi hakkaks voolama.

Kui vana sa oled?

Mul ka ei olnud mitte mingeid higistamise probleeme kuni umbes selle ajani kui rasedaks jäin. Siis kehas mingi tasakaal muutus ja ongi jäänud selliseks, et nüüd higistan nagu loom, eriti õudne on see, et higistab jalgevahe. Suvel reaalselt vahetan aluspükse mitu korda päevas, sest rõve on olla läbihigistatud alukates. Enne rasedust ma isegi ei teadnud seda, et jalgevahe ka higistada võiks.

Kui mul kaenlaalused higiseks lähevad, siis see eriti ei häiri. Aga üle kere higistada ja kui ikka kannivahelt higi tilgub, siis see on rõve. Ma ei saa end üle kere uputada deodoranti. Muidugi käin suvel ka mitu korda päevas duši all. Ei ole ülekaaluline.

Olen 50. Menopauski juba käes, aga kuumahooge ei tulnud ka seoses sellega, nii et tavaolukordades ma tõesti ei higista.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, kõik teised jumaldavad higistamist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, kõik teised jumaldavad higistamist.

No tundub, et nad vähemasti ei vihka seda. On ju väga palju neid, kes sporti tõesti armastavad, ju neid siis higistamine ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas higistamine võiks olla kasulik? Ütleme need, kes teadlikult ei aja end higistama, nt saunas või trennis, kaotavad midagi tervise osas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Trenni tegemine kiirendab ja suurendab verevoolu ja lümfide tööd, lümfid nö koguvad paremini organismist kokku jääkaineid ja viivad neid paremini organismist välja.

Ehk parim, mida saad enda kasuks teha, on vähemalt kord päevas mingi väga intensiivme füüsiline tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas higistamine võiks olla kasulik? Ütleme need, kes teadlikult ei aja end higistama, nt saunas või trennis, kaotavad midagi tervise osas?

See, et higistamine nüüd tohutult mingeid toksiine ja mürke väljutab, on tegelikult müüt, selleks on inimesel maks ja neerud. Sport ja saun on loomulikult kasulikud, aga kõige muu, mitte ainuüksi higistamise pärast (südametöö, verevarustus,  auruga poorid puhastuvad jnejne). Ei ole ka mingeid “antiperspirandid liimivad higinäärmed kinni ja toksiinid kogunevad naha alla” asju olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Vihkan higistamist