Esileht Erivajadustega laps Viited autismile kolmekuusel?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Viited autismile kolmekuusel?

Postitas:

Muretsen siin ennast hulluks. Kolmekuune (veidi enneaegne) pole veel koogama ega õieti naeratama hakanud, ja mis kõige hullem – ei vaata eriti otsa. Kui võtan kätte enda ette, siis vehib peaga paremale-vasakule või fikseerib pilgu kuhugi eemale. Laelampi võib igavesti vaadata. Vahetevahel vaatab peaaegu otsa, nagu üle õla. Ja vahetevahel õnneks siiski õnnestub ka tema pilk tabada, aga pigem veidi eemalt, nii meetri kauguselt. Mõne korra on ikka näkku naeratanud ka, aga iga päev seda ei juhtu. Olen näinud teda seinale naeratamas…
Ei ole ei liialt rahulik ega rahutu laps. Tüdimusest, väsimusest ja puuksude väljapressimisest ikka nutab ka, näljanuttu pole mina veel päriswlt suutnud tuvastada (pigem sööb rinnast minu seatud graafiku järgi, v.a. öösel, kus annan rinda selle peale, et hakkab nihelema ja tihkuma). Füüsilost kontakti ei karda, aga käsi minu suunas just ei siruta.
Arsti juurde minek alles järgmisel nädalal, ja ma olen murest halliks minemas. Oskab keegi ehk jagada kogemust, kas selliste tunnustega beebist ei kasva autist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen füsioterapeut. Kolmekuuse lapse puhul ei saa veel keegi öelda, kes temast kasvab. Probleem võib tõesti olla, aga ei pruugi. Maini arstile oma muret, eks ta vaatab ja vajadusel suunab edasi, neuroloogi juurde näiteks.
Kui palju laps enneaegne on? Kas ta suudab pead keskasendis hoida st otse üles vaadata, mitte koguaeg küljele pöörata? Kui see on raske, toeta lapse pead kukla tagant, et ta püsiks keskel ning proovi siis kontakti saada. Üldiselt peaks kolmekuusel olema korralik pilkkontakt olemas küll, seega mure on igati õigustatud.

Need autistid, keda mina tean- ainult üks neist jäi beebina arstile silma kuna pilk eksles ruumis ringi ning kontakti oli raske saada, edasiste uuringute käigus selgus kromosoomirike, millega kaasnes ka autism. Teiste puhul on kahtlus tekkinud ikkagi hiljem, väikelapseeas ning siis tagantjärgi on emad meenutanud, et tõesti oli teatud eripärasid ka beebina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen füsioterapeut. Kolmekuuse lapse puhul ei saa veel keegi öelda, kes temast kasvab. Probleem võib tõesti olla, aga ei pruugi. Maini arstile oma muret, eks ta vaatab ja vajadusel suunab edasi, neuroloogi juurde näiteks.
Kui palju laps enneaegne on? Kas ta suudab pead keskasendis hoida st otse üles vaadata, mitte koguaeg küljele pöörata? Kui see on raske, toeta lapse pead kukla tagant, et ta püsiks keskel ning proovi siis kontakti saada. Üldiselt peaks kolmekuusel olema korralik pilkkontakt olemas küll, seega mure on igati õigustatud.

Need autistid, keda mina tean- ainult üks neist jäi beebina arstile silma kuna pilk eksles ruumis ringi ning kontakti oli raske saada, edasiste uuringute käigus selgus kromosoomirike, millega kaasnes ka autism. Teiste puhul on kahtlus tekkinud ikkagi hiljem, väikelapseeas ning siis tagantjärgi on emad meenutanud, et tõesti oli teatud eripärasid ka beebina.

Laps sündis kuu enne tähtaega, rasedus ja sünnitus kulgesid probleemideta.

Pead hoiab keskjoonel ilusti, ja voodikarusselli liikuvaid loomakesi jälgib pilguga kenasti. Kui silme ees huvitavat objekti küljelt küljele liigutada, siis seda jälgib hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismi enne 3ndat eluaastat ei diagnoosita. Enamasti ei saa veel selleski vanuses seda diagnoosi panna.

Minu arust sa kirjeldad täiesti tavalist beebit.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 09:30; 26.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan tugispetsialistina ja kõige nooremad lapsed, kellega töötan, on 10 kuud vanad. Ja nende puhul on küll autistlikud jooned juba tuvastatavad. Kolmekuuse kohta ma kahjuks midagi öelda ei oska kuna ei ole endal kogemusi nii pisikestega.

Igaks juhuks aga mainin, et autismi puhul ei ole muretsemisest mitte kõige vähematki kasu, pigem kahju. Ärev ja depressioonis vanem süvendab lapse autislike jooni. Autistliku last on võimalik väga hästi arendada ja õpetada. Mulle isiklikult väga meeldib autislike lastega töötada, sest nende areng on silmaga nähtav kui kasutada õigeid võtteid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 15:20; 01.04 13:59; 17.06 22:41; 18.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 tugevate autistlike joontega last ja ei mäleta, et nad oleksid niimoodi teinud. Silma on nad kogu aeg vaadanud. Ja kooganud rõõmsalt kui mingeid asju nende silme all liigutasin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viimane laps vaatas esimesed 4 kuud ühte kindlat toa nurka ja naeratas õndsalt. Meile naeratas ka mõnikord, aga see nurk sai raudselt rohkem tähelepanu kui pereliikmed. Viskasime nalja, et kaitseingel istub seal kardinapuu peal. Hetkel on laps 2-aastane. Käib lastesõimes ja tundub täitsa normaalne. Kas sa ise naeratad oma lapsele? Lapsed matkivad ilmeid. Need, kellel rohkem naerunägusid ümber, naeratavad ise ka rohkem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile kommenteerijatele, püüan mitte liialt muretseda. Tunnen ise ka, et laps on rahulikum ja rõõmsameelsem ning teeb arengus märgatavamaid edusamme, kui ma ise olen tšill ja ei püüa teda kramplikult endale otsa vaatama saada. Nädalavahetusel käisid meil külalised, ja vanaemale kinkis laps küll nii suured naeratused, et anna olla (vanaema tuli ju ainult positiivsete emotsioonidega, sest ma ei ole oma murest rääkinud – ei taha, et tema ka muretsema hakkaks). Puhanu ja heatujulisena tundub ka silmsidet tasapisi rohkem tekkivat.
Aga muidu jah, käin vist ringi nagu kloun, naeratus kogu aeg näol, kui lapsele otsa vaatan. Kui ta mulle otsa vaatab, siis rääkides teen suuga hästi selgeid liigutusi, et tal oleks lihtsam järele aimata, kui ta ükskord otsustab seda teha. Mõnikord tundub, et suud vaatab rohkemgi kui silmi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan tugispetsialistina ja kõige nooremad lapsed, kellega töötan, on 10 kuud vanad. Ja nende puhul on küll autistlikud jooned juba tuvastatavad. Kolmekuuse kohta ma kahjuks midagi öelda ei oska kuna ei ole endal kogemusi nii pisikestega.

Igaks juhuks aga mainin, et autismi puhul ei ole muretsemisest mitte kõige vähematki kasu, pigem kahju. Ärev ja depressioonis vanem süvendab lapse autislike jooni. Autistliku last on võimalik väga hästi arendada ja õpetada. Mulle isiklikult väga meeldib autislike lastega töötada, sest nende areng on silmaga nähtav kui kasutada õigeid võtteid.

Sellegipoolest, ei panda 10-kuustele autismi diagnoosi. Ammugi mitte 3-kuustele. Iga käitumuslik eripära ei ole autism. Lisaks, autismile viitavaid jooni esineb ka nn. norminimestel.

Mina näiteks ei ole autist. Ma suhtlen ka täiesti vabalt, kuid terve elu on mul olnud raskusi inimestele silma vaatamisega.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 09:30; 26.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismi enne 3ndat eluaastat ei diagnoosita. Enamasti ei saa veel selleski vanuses seda diagnoosi panna.

Pole nii. Ma ei tea täpselt, kuidas Eestis on, aga Ameerikas diagnoositakse ka alla 3seid. Youtuubis on videod: early signs of autism.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ju pole diagnoosimises, ega diagnoos last autistlikuks ei tee. Autistlik laps sünnib autistlikuna ja mida varem selline laps saab reha plaani ja arendavaid teraapiaid, seda paremad tulemused. Beebina vajavad sellised lapsed turvalist ja õnneliku keskkonda, mida eelkõige saavad pakkuda vanemad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 15:20; 01.04 13:59; 17.06 22:41; 18.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle paistab küll, et tegu on pigem nägemise puudulikkusega. Selles osas lihtsalt jälgi last. Kui ta valgusele reageerib, siis midagi kindlasti näeb. Aga nii tugevalt enneaegsetel on nägemisprobleemid sagedased.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahan mainida, et vaatasin kord saadet Discoverilt vm taoliselt kanalilt ja seal näidati lapse aregut kuude kaupa. Nägemise kohta öeldi, et see imikueas alles areneb. Alles 8-kuuselt suudab laps kindlalt fokusseerida pilku ühele esemele, näiteks emale ja näha seda selgete kontuuridega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enneaegsed lapsed ongi algul teistest veidi maas, mis arengusse puutub. Võrdle teda pigem lastega, kes syndisid siis, kui ta kalendri põhjal pidanux ilmale tulema, & siis lisa veel kuu aega, sest see varem saabumine ei saanud olla meeldiv synnikogemus.

Minu enneaegne laps seisis esimest korda toe najal pysti täpselt päeval, kui aastasex sai. Praegu hoia alt, see ‘alaarenenu’ käib tööl jalgrattaga või rulluiskudel. Silma vaatamisest ma muidugi ei tea, ma ise väldin pilkkontakti, sest minul on sinane syndroom kyll.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile kommenteerijatele, püüan mitte liialt muretseda. Tunnen ise ka, et laps on rahulikum ja rõõmsameelsem ning teeb arengus märgatavamaid edusamme, kui ma ise olen tšill ja ei püüa teda kramplikult endale otsa vaatama saada.

Ma räägin sulle…
Mu esimesel lapsel olid kahe kuu vanuses kohutavad gaasivalud. Mis iganes trikke ma tegin, muudkui nuttis. Ma olin a. hulluks minemas ja b. kiirabi kutsumas.
Olin siis ema juures, lõpuks ema võttis lapse enda sülle ja käskis mul jalutama ja rahunema minna. Laps jäi vait enne, kui ma uksest välja sain.
Küsisin ema käest solvunult, et miks nii. Ema vastas, et eks värsked mammad ikka muretsevad üle ja ajavad lapse ka ärevile, see pole midagi enneolematut. Aga tema on juba vana ja elukogenud ja ei närvelda.

Novot.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korrigeeritud vanusega on su laps alles 2 kuune. Ei mäleta mida 2 kuune tegi või pidi tegema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan tugispetsialistina ja kõige nooremad lapsed, kellega töötan, on 10 kuud vanad. Ja nende puhul on küll autistlikud jooned juba tuvastatavad. Kolmekuuse kohta ma kahjuks midagi öelda ei oska kuna ei ole endal kogemusi nii pisikestega.

Igaks juhuks aga mainin, et autismi puhul ei ole muretsemisest mitte kõige vähematki kasu, pigem kahju. Ärev ja depressioonis vanem süvendab lapse autislike jooni. Autistliku last on võimalik väga hästi arendada ja õpetada. Mulle isiklikult väga meeldib autislike lastega töötada, sest nende areng on silmaga nähtav kui kasutada õigeid võtteid.

Kus või kuidas sellise tugispetsialisti juurde saaks? Me nüüdseks viiekuused ja ausalt öeldes näen mitmeid autistlikke tunnuseid, kuid neuroloog ütles, et tema praegu diagnoosi ei pane. Ja et Eestis puudub varajase sekkumise programm. St on ilmne, et ta samuti kahtlustab autismi, aga kuna nii varakult ei diagnoosita, siis… Muidu silmside on paranenud (ideaalne küll pole, aga edasiminek on olnud märkimisväärne), naeratab rohkem (eriti enda peegelpildile, mida ta alguses paaniliselt kartis), mõned korrad on häälega naernud, AGA häälele väga ei reageeri, ei keera, häälega ei suhtle (häälitseb omaette, aga mitte suhtlemise eesmärgil, st sisuliselt ei kooga), ja tekkinud on imelik käeliigutus (kui on väsinud või stressis, hakkab sõrmi peopessa suruma ja sirutama – ing.k. flapping). Taastusarst suunas meid logopeedile, aga aeg on alles augustis – ehk üle kuu maha visatud aega, samas kui tahaks praegust arenemise aega ära kasutada.

Ehk et… kuidas ja kus on võimalik last arendada, kui “diagnoosi” pole ja “programmi” samuti mitte? Või oleks teil anda mingeid soovitusi, mida ise ette võtta, et aeg päris raisku ei läheks? Saan aru, et see varajane sekkumine on suht kriitilise tähtsusega ning aitab palju. Isegi kui ma “mõtlen üle”, ei saa ükski arendav tegevus olla kurjast. Lapsega räägin niikuinii edasi, artikuleerin nii hästi kui oskan, harjutame keeramist jms. Äkki saate jagada veel mingeid võtteid, mida proovida, mida ise ka kasutate. Lihtsalt abituse tunne tekib, kui loed, et varajane sekkumine on oluline, aga Eestis sellist asja ei ole. Tahaks ju teha omalt poolt kõik, et see väike inimene saaks võimalikult hea stardi siin elus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan teha kõige pealt testi mis näitab autismispektrihäire võimalikkust. Teha saab seda 6-36 k vanustele lastele. Registreeruda ei ole vaja, vastama peab küsimustele kas jah või ei, vajadusel aitab google translate tõlkimisel. Test asub leheküljel:
https://www.autismspeaks.org/what-autism/diagnosis/screen-your-child

Kui testi tulemus näitab autismispektrihäire võimalikkust, siis tasub kiiresti pöörduda eripedagoogi või tegevusterapeuti poole. Kõige enam väga väikeste lastega on kogemust ilmselt sügava ja raske vaimupuudega töötavatel eripedagoogidel.

Helidele reageerimist ei tasu alustada autismispektrihäire puhul mitte kõnele reageerimise treenimisega, vaid hoopis rütmipillihelidele reageerimisega, st kelluke, kõristi, tamburiin, vile vms piisavalt vali heli. Kindlasti välja lülitada igasugune pidev taustamüra, autistliku lapse aju võib väga kergesti õppida helisid ignoreerima, kui need pidevalt taustaks on, sama ka kõnega, pidevalt lapsega rääkides laps hakka kõnet pidama müraks ja hakkab kõnet ignoreerima. Muusikateraapia on ka autistlikele lastele väga sobiv.

Soovitan ka kasutada montessori põhimõtteid, need on autistliku lapse arendamiseks väga head.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 15:20; 01.04 13:59; 17.06 22:41; 18.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See test on vist ikka veidi vanematele lastele mõeldud, nii väiksel ei ole võimalik seal mitmele küsimusele parimagi tahtmise juures jaatavalt vastata, näiteks – kas laps käib.

Kuidas nende eripedagoogide ja tegevusterapeutide juurde saab? Peab ilmselt olema saatekiri? Ja järjekorrad ilmselt väga pikad?

Kas saan õigesti aru, et kodus taustaks mängiv raadio on pigem kurjast? Muidu ju soovitatakse, pidi kõne arengut just soodustama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, test on jah 16-36 kuud. Pidev müraallikas sh raadio kindlasti ei soodusta kõne arengut. Tasuta saab tugispetsialisti juurde läbi taastusraviarsti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.03 15:20; 01.04 13:59; 17.06 22:41; 18.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsialisti juurde saate ka perearsti saatekirjaga, näiteks küsite Adeli rehabilitatsiooni keskusesse saatekirja ja siis lepite seal aja kokku.
Adelis on olemas neuroloog, taastusraviarst, logopeed jt. kuuldavasti ollakse seal rahul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan tugispetsialistina ja kõige nooremad lapsed, kellega töötan, on 10 kuud vanad. Ja nende puhul on küll autistlikud jooned juba tuvastatavad. Kolmekuuse kohta ma kahjuks midagi öelda ei oska kuna ei ole endal kogemusi nii pisikestega.

Igaks juhuks aga mainin, et autismi puhul ei ole muretsemisest mitte kõige vähematki kasu, pigem kahju. Ärev ja depressioonis vanem süvendab lapse autislike jooni. Autistliku last on võimalik väga hästi arendada ja õpetada. Mulle isiklikult väga meeldib autislike lastega töötada, sest nende areng on silmaga nähtav kui kasutada õigeid võtteid.

Sellegipoolest, ei panda 10-kuustele autismi diagnoosi. Ammugi mitte 3-kuustele. Iga käitumuslik eripära ei ole autism. Lisaks, autismile viitavaid jooni esineb ka nn. norminimestel.

Mina näiteks ei ole autist. Ma suhtlen ka täiesti vabalt, kuid terve elu on mul olnud raskusi inimestele silma vaatamisega.

Mul on ka probleem inimestele rääkides otsa vaadata, aga pole ka autist. Olen ise mõelnud, miks see nii on?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere teemaalgataja!

Kuidas teil läinud on? Kas on muutusi või mure endiselt?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 11:27; 14.11 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mure on endiselt, kuigi eks laps ikka areneb ja murekohad muutuvad. Suuresti on mure praeguseks koondunud kommunikatsiooni ümber, teised valdkonnad tunduvad korras või rahuldavad. Silmside on enam-vähem, nimele tavaliselt reageerib, aga ise ei otsi nagu kontakti. Kui tahab sülle, siis käputab mu juurde ja surub pea vastu mu jalgu, aga otsa ei vaata. Kui tahab mingit mänguasja, siis vaatab seda ja joriseb, aga abi saamiseks mulle otsa ei vaata. Kaashäälikud pole häälitsemisse endiselt tekkinud, st sisuliselt ei lalise. Endiselt väga tõsine beebi, naeratab harva.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et olete ka logopeedi juures käinud? Mis tema on arvanud?

Ma ei saa aru, miks ma olen miinuseid saanud selle eest, et tunnen huvi kuidas teemaalgata beebil läinud on?

Minul on ka mure oma beebi pärast ja teiste emmede kogemused oleks abiks.

Ise väga loodan, et te mure on asjata!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 11:27; 14.11 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et olete ka logopeedi juures käinud? Mis tema on arvanud?

Diagnoosi ei taha keegi nii väikesele panna. Ääri-veeri sain logopeedilt hinnangu, et häälitsuste poolest on ta mitu kuud arengust maas, samas jäi mulje, et üldplaanis oli arenguga rahul. Võib-olla lihtsalt jäi mulje…

Muidu kõnest arusaamise koha pealt mina ei muretse – tunneb ära mitmeid esemeid, teab mis on “ei” ja kui ütlen “tule emme juurde”, siis tuleb. Ehk olen sinisilmne, aga lootust vast on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.03 15:47; 24.03 22:36; 26.03 12:40; 17.06 10:34; 18.06 10:10; 08.11 10:35; 25.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole mingi spetsialist, aga tuletan meelde, et enneaegne ongi ju veidi arengus maas esialgu. Parim, mis emme olemasolevas situatsioonis teha saab, on olla rõõmus ja rahul, sest Eestis pole reaalselt kompleksset ravi nii väiksele autismikahtlusega lapsele saada. Aga kui sa olukorda muuta ei saa, tuleb sellega kohaneda. Ja laps vajab hädasti rõõmsat ja rahul emmet, et võimalikult hästi areneda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli ka teistmoodi, ongi olnud veidi aegasema arenguga. Sündis pisikesena. Küll õigeagsena 37 + 6. Aga ei vaadanud otsa, ei teinud nägusi järgi, nuttis koguaeg beebina.
Häälitsusi ka ei teinud eakohaseid – koogatamaise jms. Kõne saime alles 5 ndaks eluaataks täiesti korda.Hetkel ongi viiene ja lõpuks igas aspektis eakohaselt arenenud.
Lihtsat kõik tuli viimsel hetkel ja osad asjad jätis täiesti vahele. ( nägude tegemine, järgi kordamine , rollimänge nukudega hakkas alles 3selt mängima) keerama ja pöörama hakkas viimasel hetkel st normist isegi veidi kauem läks).
Sülle tahtis siis nuttis ja magas meie juures aga minupoole käsi ta ei sirutanud esimestel aastatel, sülle ei roninud, kaissu ka mite pigem ei tahnud füüsilist kontakti st. maas ei meeldinud olla tahtis istuda nö. puusal mull aga kallistused lükkas ära pai ei lubanud üldse teha.
Nüüd küll tahab kaisus olla ja kaisutada aga mitte pikal st. tal on ebamugav ja ronib kaisust minema ca. 5 miniga. Samas sõbruneb kergel, hetke väga sotsiaalne õpetajad ütlevad lastaias, et talle meeldib liidrirollis olla. Aga paremini saab läbi endas noorematega.

Kuna kodus kasvamas ka 2,5 siis teiselapsga olen eriti hästi märganud asju mida suurem laps ei teinudki.

Aga lambid on mõlema lapse lemmikud olnud. Minuteada vastsünndinu ei näegi muud kui valgust – kui tegu ka veidi enneagse lapsega siis vb. su laps ihtsalt ei näinudki sind veel korralikult 3 kuusena. Leidsin sellise artikli ka http://www.teadlikvanem.ee/mida-tuleks-vanemana-teada-laste-silmade-arengust-ja-silmaprobleemidest/

siin ka välja oodud, et laps hakkab korralikult esemeid fokuseerima alles 2 – 3 elukuul, kui sinu laps oli ka veidi enneaegne siis võsiki see lihtsalt hijem tulla. Kuna lamp on aga ere siis seda vaaavad kõik beebid väga varakult.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 11:08; 30.11 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aa nimele hakkas kuskil 9 kuusel alles reageerima aga see peaks normikohane olema 🙂 ega nad väga varem ei saagi sellega hakkama.

Ole ise rahulik ja naudi beebiaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 11:08; 30.11 11:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Erivajadustega laps Viited autismile kolmekuusel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.