Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi arst

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Viljatusravi arst

Postitas:

Kuna läksite esimest korda viljatusravi arsti juurde?
Hetkel ravib mind günekoloog, kuna kuue kuu jooksul toimus ovulatsioon ainult ühel korral(tegin ovulatsiooniteste ja ka ultraheli kinnitas ovulatsiooni puudumist) Last oleme proovinud saada nüüdseks 7 kuud(nendest kaks ovulatsiooni stimuleerimisega), aga siiani pole õnnestunud. Vereproovid on korras, otsest diagnoosi pole. Mõlemad oleme noored ja alla 30.
Mees läheb varsti uuringutele, aga kas ka mina peaks viljatusravi arstile aja panema või muretsen praegu üle? Tean, et tegelikult peaks ju rahulikult aasta aega proovima..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 21:16; 14.09 19:09; 15.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin peale 1,5a. Alguses ei põdenud, sest mees oli välismaal ja ov teste ei teinud -lasin asjadel minna. Aga kui mees oli ka juba pikalt kodune ja ikka ei midagi siis panin aja kirja.
Kui sa tead, et sul ov pmt ei toimu siis ma paneksin aja. Viljatusarst saab ka mehe uuringutele saata, kui tal veel saatekirja pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna läksite esimest korda viljatusravi arsti juurde?

Hetkel ravib mind günekoloog, kuna kuue kuu jooksul toimus ovulatsioon ainult ühel korral(tegin ovulatsiooniteste ja ka ultraheli kinnitas ovulatsiooni puudumist) Last oleme proovinud saada nüüdseks 7 kuud(nendest kaks ovulatsiooni stimuleerimisega), aga siiani pole õnnestunud. Vereproovid on korras, otsest diagnoosi pole. Mõlemad oleme noored ja alla 30.

Mees läheb varsti uuringutele, aga kas ka mina peaks viljatusravi arstile aja panema või muretsen praegu üle? Tean, et tegelikult peaks ju rahulikult aasta aega proovima..

Aga mis mõttega Sa end ravid, kui mees polegi üldse kontrollitud? Vbl on asi mehes ja teie ainuke tee on IVF, nagu nt minul oli. Kiiremas korras mees kontrolli, endale paneksin juba ka viljatusravi arstile aja kirja, sest günekoloog ei ole viljatusravi arst ja selles vallas ta pädevus jääb viljatusravi arstile alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina lõpetadin pillid 2018 juuni, LAP tehti 2019 oktoober (näidustatud). Siiani pole õnnestunud kordagi. Kaasa kontrollitud 2019 kevad (kõik korras). Günekoloog ja op arst soovitasid aasta peale LAPi ikka ise proovida ja siis pöörduda viljatusravi arsti poole. Kahjuks mul niipalju kanntust polnud ja esimene vv oli siis ca 6 kuud peale opi (mis esialgsete eelmise arsti sõnade kohaselt oligi suurima tõenäosusega aeg rasetsumiseks peale opi). Seega soovitan, et tegutse parem kohe!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie proovisime umbes pool aastat kui läksin günekoloogile kurtma, et ei jää rasedaks. Tehti vereproov ja öeldi, et kui aasta pärast pole ikka rase, tulge tagasi. Mina tundsin, et minuga ei tegeletud, põhjusi ei uuritud ja läksin ise 6 kuu pärast viljatusravi areti juurde, kus kohe hakati uurima põhjalikult mis põhjustab seda mitte rasestumist. Ja tuligi välja, et PSOC on mul. Siis proovisime veel ravimitega pool aastat loomulikul teel aga ei midagi. Siis tegime ivf mis õnnestus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme 9 kuud proovinud. Võib-olla küll mitte nii sage proovimine, kui võiks, aga siiski. Nii, kui lapseplaan käiku läks, tegin inofolicu kuuri, retseptiravimina foolhape on mul juba ammu peal, kuna mul on epilepsia.
Progesterooni tase on nüüd väga madal, kusjuures paar kuud tagasi oli ok. Ovulatsiooni pole olnud. Tsükkel on nii ebakorrapärane, paar kuud pole menstruatsiooni olnudki. Olen ootejärjekorras dr. Pajumetsa juurde LTKH viljatusravikeskusesse. Mis mind seal arsti juures ees ootab? Kas tavaliselt esimese asjana on ovulatsiooni stimuleerimine ja kas seda tehakse pigem tabletikuurina, või süstidega? Ma ei oska arvatagi, kuidas hormoonravi võib üldisele enesetundele mõjuda. Mul on suur segadus, palju lühendeid, millest ma pole kuulnudki ja tunnen ennast nii rumalana ja mures ja kurvana.
Äkki saatusekaaslased ja kogenumad saaksid mind ette valmistada saabuvaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stellapolaris, kõigepealt tehakse sinule erinevad analüüsid ning ilmselt palutakse varem/hiljem ka mehel analüüs anda.
Seejärel tegutsetakse vastavalt nendele 🙂

Edu sel huvitaval teekonnal!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin dr.Pajumetsa juures ära. Väga meeldiv arst vähemalt esimest kohtumist arvestades. Muidugi kogu vastuvõtuaja olin nii närvis, et kõik info, mille kodus olin kaardistanud (põetud haigused endal ja lähedastel) oli meelest läinud. Isegi oma günekoloogi nimi oli hetkeks meelest läinud. Tunne oli küll selline, et lähen kohale täiesti ettevalmistamata nagu teismeline esimesel günekoloogi vastuvõtul. Ma endiselt ei saa paljudest terminitest aru.
Siiski jälle täielik müstika, kõik tundub esmase info põhjal ok. Ovulatsioon on toimunud, aga ikkagi beebiootel ei ole. Ta ehmatas muidugi, et olen viimase poole aastaga 20kg kaotanud, et ka see võib palju mõjutada, aga lõpuks siiski arvas, et arvestades minu varasemat kaalu, on see pigem hea. Ma ei tee midagi ekstreemset, söön lihtsalt ülitervislikult ja mõistlikes kogustes.
Ma olen täiesti ummikus. Elukaaslane käis samuti ja andis proovid. Ootame nüüd analüüside vastuseid, kohutav hirm on sees. Ma pole kuidagi isegi sellele mõelnud, et äkki pole probleem minus.
Vaatan, et eelpool kirjutanutel on ovulatsiooni stimuleerimist tehtud palju kiiremini, juba 6 kuu jooksul. Oleme aasta aega aktiivselt üritanud.
Ma olen tõesti nii naiivne, et isegi ei arvanud, et pean sellise probleemi ees seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul stimuleeriti pärast poolt aastat proovimist, kuna mul tuli sisuliselt aasta peale ainult üks positiivne ovulatsioonitest. Mitu kuud hiljem ja arsti vahetades tuli ka diagnoos, milleks on pcos. Ühtegi tüüpilist pcos sümptomit mul polnud, seega polnud diagnoosimine nii lihtne.

Tean, et analüüside tulemuste ootamine on raske, aga ette ei saa ju otseselt muretseda. See on väga positiivne, et ovulatsioon ise toimub! Kui aga otsustatakse stimuleerida, siis alguses on see ilmselt tablettidega(stimuleeriv rohi+progesteroon tsükli teises pooles) ja hiljem võib lisanduda ovulatsiooni ajastamiseks ka süst, aga ei pruugi. Enesetunne stimuleerimise ajal on väga erinev. Minul tekkis kerge peavalu ja rinnavalu just progesterooni manustades.

Mõistan, et see teema võib tunduda hirmus ja segadusse ajada, aga iga visiidiga läheb lihtsamaks. Kui võimalik, siis kirjuta ikka kõik küsimused ülesse ja järgimine kord küsi üle või saada kiri, et oma murekohti täpsustada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 21:16; 14.09 19:09; 15.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole saanud isegi ovulatsioonitesti teha, sest kogu selle proovimise aja on menstruatsioon nii kuidas jumal juhatab. Seetõttu ma isegi ei tea, millal seda tegema peaks. Nüüd esimest korda, kui Pajumetsa juures käisin ütles ta, et ovulatsioon on toimunud. Ma siiralt loodan, et kaalukaotus on teinud head tööd ja hormonaalse tasakaalu pisut taastanud.
Ei tohi muidugi palju googeldada haiguste teemal, aga mul on just väga palju psoc sümptomeid. Samas seda ju ultrahelis peaks enamasti tuvastama? Ma eeldan, et seda on varemgi analüüsitud, vaevalt günekoloog ainult PAP´i ja progesterooni analüüsis. Nagu ma aru saan, siis kui on psoc, on isegi stimuleerimise korral rasestumine vähetõenäoline.
Ma ütlen ausalt, et see nimetus “viljatuskliinik” on nii ebameeldiv. Mitte et ma oskaks midagi paremat välja pakkuda, aga see keskkond pelgus, kus on rasedad ja “viljatud” koos mõjus mulle isiklikult jube depressiivselt. Muus osas igati positiivne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PCOS ei pruugi uh-s nähtav olla. Minul avastati alles siis kui tehti hormoonanalüüsid. Ainuke probleem oli ebaregulaarne menstruatsioon ja ov puudumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul diagnoositi pcos vereanalüüsi põhjal. Menstruatsioon ise oli korrapärane ja ultrahelis tundus kõik korras olevat. Ainuke “sümptom” oli ovulatsiooni puudumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.05 21:16; 14.09 19:09; 15.09 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kui tohib küsida, siis milliseid vereanalüüse võeti , et diagnoosida pcos?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võeti eile terve A4 täis erinevaid proove, kokku 7 topsikut verd pidi andma tsükli 2-4ndal päeval. Hetkel on digiloos ainult progesterooni vastus, väärtusega 1. Ma saan aru, et see on madal. Kui teised sinna ka ilmuvad kirjutan, mis täpsemalt võeti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Analüüside vastused teada. Kõik ok nii mehel kui ka minul. Ma ei näe digiloos täpselt, mis analüüse võeti, seal ongi ainult progesteroon. Ütles, et hemoglobiin, hüübimine, d-vitamiin, b12, veresuhkur, foolhape, kilpnäärme analüüs, naissuguhormoon – kõik ideaalne. Seal oli muidugi rida asju veel, mida ta ette luges, aga mul ei püsinud kõik meeles. Kaalukaotus on tõenäoliselt ikkagi vägagi kasuks olnud. Ovulatsioon on ikkagi toimunud, nagu ta esimesel korral nägi, aga see kas see regulaarselt ja millal üldse toimub on väga kahtlane. On kahtlus PCOSi osas just tsükli pikkuse pärast. Tehakse munajuhade läbinähtavuse uuring kontrastainega. Ta siiski arvas, et kuna tsükkel on nii ebakorrapärane, ei ole lihtsalt õnnestunud beebitegu õigesti ajastada. Ma ei saa aru, kuidas tõepoolest pole ühelegi sobivale päevale satuunud. Määratakse uue kuu algusest ravim ovulatsiooni stimuleerimiseks. Need ovulatsiooni määramise ribateste on raske teha, kui ei ole regulaarset menstruatsiooni. Kas olete kasutanud viljakusmonitori?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna läksite esimest korda viljatusravi arsti juurde?

Hetkel ravib mind günekoloog, kuna kuue kuu jooksul toimus ovulatsioon ainult ühel korral(tegin ovulatsiooniteste ja ka ultraheli kinnitas ovulatsiooni puudumist) Last oleme proovinud saada nüüdseks 7 kuud(nendest kaks ovulatsiooni stimuleerimisega), aga siiani pole õnnestunud. Vereproovid on korras, otsest diagnoosi pole. Mõlemad oleme noored ja alla 30.

Mees läheb varsti uuringutele, aga kas ka mina peaks viljatusravi arstile aja panema või muretsen praegu üle? Tean, et tegelikult peaks ju rahulikult aasta aega proovima..

Aga mis mõttega Sa end ravid, kui mees polegi üldse kontrollitud? Vbl on asi mehes ja teie ainuke tee on IVF, nagu nt minul oli. Kiiremas korras mees kontrolli, endale paneksin juba ka viljatusravi arstile aja kirja, sest günekoloog ei ole viljatusravi arst ja selles vallas ta pädevus jääb viljatusravi arstile alla.

Väga õige kommentaar! Tava gün. ei taipagi, et meest on vaja ka uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Viljatusravi arst