Esileht Kodunurk Villased sokid

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Villased sokid

Postitas:

Elan vanas majas, põrandakütet pole, toad ca 20 kraadi, pärast ahjude kütmist muidugi rohkem. Kannan villaseid sokke igapäevaselt kodus. Samuti kannan neid sügiseti ja kevadeti aia- ja põllutõid tehes kummikute sees. Ise olen laisk kuduja ja seega alati hea meel, kui keegi taipab villaseid sokke kinkida.

Mina ka olen suur villase soki kandja.

Elan samamoodi maal, vanas majas. Ilma põrandakütteta loomulikult. Ikka laudpõrand ja kaltsuvaibad.
Villane sokk on mul septembrist kuni aprillini iga päev jalas. Nii toas kui õues. Toas sussi sees ja mõnikord kõnnin sokkide väel ringi, kuigi see on paha komme, sest vaibad kipuvad sokke lõhkuma. Jahedatel öödel magan ka villane sokk jalas.
Ja õues ei saa sügisest kevadeni üldse ilma villase sokita olla. Ikka käivad kummikute sisse, kalosside sisse, viltide sisse (ei, ma ei tee nalja, kannangi selliseid jalanõusid kodus õues, sest need on kõige mugavamad). Villane sokk käib mul talvisel ajal ka linnasaapa sisse.

Villaseid sokke on mul 10+ paari, aga ikka on tunne, et liiga vähe. Nii et kui keegi taipab mulle kinkida uue paari villaseid sokke, olen südamest tänulik. Selliseid taipajaid on kahjuks vähe 🙂
Koon ise ka, aga harva. Muid tegemisi on nii palju ja vahest tahaks niisama telekat ka õhtul vaadata. Ma päris niimoodi kududa ei oska sokki, et samal ajal pilk on mujal. Vanaema oskas … äkki ma ka kunagi oskan 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oma vokitud

Sa tahtsid öelda kedratud?

Kas eesti keel on su jaoks võõrkeel?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinna kohta nägin täna FB postitust:

https://www.facebook.com/Jaana226/posts/pfbid09mRcjUnEionXd2adBAqnX6SkEYfGE6dcaGAExRW3JjEt8B5fCSsRfShs3e5HmScvl

Ostusoovi kohta otsi käsitöö grupist tegijat või sokikudujate grupist. Samuti on olemas grupp Käsitöö müük – kingitused südamest. Paljudel tegijatel on ka valmis sokke ja kui ei olegi, siis paari päevaga saab valmis täpselt sellises suuruses ja värvis mis tellijale sobib.

Minu poolest võib igaüks omale enda arvates 100.- euroseid sokke ja enda arvates 1000.- euroseid maale riiulisse koguda. Kedagi ei huvita teie töötunnid ega elekter, millal sellest ometi aru saadakse?

Mind lõppkliendina ei huvita teie kulud. Vaatan toodet ja hinda ja kui ei soovi osta, kõnnin edasi.

See maaliasi oli eriti jabur:))) 1000.- müüakse juba tuntud eesti kunstnike töid, miks mingi suvalise isehakanud hobitaja käest osta?

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide ma hakkasin mõtlema, kas TA jalg ikka on nii suur kui ta väidab. Nimelt ei ole keegi maininud, et soki suurust tuleks võtta mitte kinga või saapa numbri järgi, vaid nii, et pannakse paljas jalg põrandale paberi peale ja veetakse pliiatsiga joon ümber, ja siis mõõdetakse pikkus ära kannast varbani.

Just hiljuti juhtus selline lugu, et sain pistellungi terve perekonna sokkidele, ja kui numbreid küsisin, siis üteldi mehel 47, naisel 40 ja lapsel ka 40. No misasja, mingi Gargantuate või Kalevipoegade perekond või mis? Üle küsides selgus, et mehe jalg oli 27, naisel 23 ja lapsel 20 cm!!!!! No jeerum, ega sa sokki saapa PEALE ei tõmba, ja need tänapäeva kinganumbrid on ju täiesti napakad. Mul on kroksid 46 nr, aga jalg on 38, seega pikkust 24 cm.

Ja veel üks teine inimene, kes nägi neid poolvalmis naistesokke ja need talle väga meeldisid ja tellis endale täpselt samasugused. Jalanumbriks ütles ka 40, hiljem selgus aga, et 25 cm. Olin juba hakanud ninast kokku võtma, siis tuli natuke üles harutada. Tundub, et inimesed justkui üldse ei mõtle, mis nende jalg tegelikult on. Nüüd olekski ma teinud hiigelsuured sokid, aga nu ia, et see veel niigit läits – sain veel õigel ajal jaole! :S

Seega soovitan TA-l oma jalg sentimeetrites üle mõõta – äkki leiab siis endale õiges mõõdus sokid ka 🙂

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalanumbriks ütles ka 40, hiljem selgus aga, et 25 cm.

See on ikka sinu viga,et küsid jalanumbrit ja ise kood jala pikkuse järgi.

Enamus inimesed ei tea peast oma jala pikkust ja nii on lihtsam kududa jalanumbri järgi. Mustrid tehakse jalanumbri järgi jne.

Kui sa tahad jala pikkuse järgi kududa, siis ütlegi inimstele: “Mis su jala pikkus on? Kui sa ei tea, siis kõige lihtsam on joonistada jala kontuur paberile ja joonlauaga pikkus ära mõõta.”

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalanumbriks ütles ka 40, hiljem selgus aga, et 25 cm.

See on ikka sinu viga,et küsid jalanumbrit ja ise kood jala pikkuse järgi.

Enamus inimesed ei tea peast oma jala pikkust ja nii on lihtsam kududa jalanumbri järgi. Mustrid tehakse jalanumbri järgi jne.

Kui sa tahad jala pikkuse järgi kududa, siis ütlegi inimstele: “Mis su jala pikkus on? Kui sa ei tea, siis kõige lihtsam on joonistada jala kontuur paberile ja joonlauaga pikkus ära mõõta.”

Mina ei ütelnud midagi, sõbranna vahendas seda infot. Ma olen temaga sel teemal korduvalt rääkinud ja ma mõtlesin, et tal on meeles sedasi just küsida, aga selgus, et ei olnud. Mina ise alati ütlen, et ei tekiks segadusi. Mis aga jalanumbrisse puutub, siis tänapäeval on igal maal omad numbrid, need vanad prantsuse tollid, mis nõukaajal olid, paljuski ei kehti enam ja sellest siis segadus tekibki, et inimene teab, et tal oli vanasti jalg 38, aga uusi kingi ja saapaid ostab 40+ numbri järgi.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis aga jalanumbrisse puutub, siis tänapäeval on igal maal omad numbrid, need vanad prantsuse tollid, mis nõukaajal olid, paljuski ei kehti enam ja sellest siis segadus tekibki, et inimene teab, et tal oli vanasti jalg 38, aga uusi kingi ja saapaid ostab 40+ numbri järgi.

Mu jalanumber oli nõukaajal 41. Ma ei tea, kus ja mis muutunud on, aga suvaliste firmade nr 41 jalanõud on mulle ka praegu parajad. Ükskõik, millisesse poodi sisse astun ja milliseid kingi/saapaid proovin, siis 41 on enamasti ok. Ka tööriietepoodides turvasaapad. Neid firmasid on ilmselt päris palju, mis sama numeratsiooni kasutavad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide ma hakkasin mõtlema, kas TA jalg ikka on nii suur kui ta väidab. Nimelt ei ole keegi maininud, et soki suurust tuleks võtta mitte kinga või saapa numbri järgi, vaid nii, et pannakse paljas jalg põrandale paberi peale ja veetakse pliiatsiga joon ümber, ja siis mõõdetakse pikkus ära kannast varbani.

Just hiljuti juhtus selline lugu, et sain pistellungi terve perekonna sokkidele, ja kui numbreid küsisin, siis üteldi mehel 47, naisel 40 ja lapsel ka 40. No misasja, mingi Gargantuate või Kalevipoegade perekond või mis? Üle küsides selgus, et mehe jalg oli 27, naisel 23 ja lapsel 20 cm!!!!! No jeerum, ega sa sokki saapa PEALE ei tõmba, ja need tänapäeva kinganumbrid on ju täiesti napakad. Mul on kroksid 46 nr, aga jalg on 38, seega pikkust 24 cm.

Ja veel üks teine inimene, kes nägi neid poolvalmis naistesokke ja need talle väga meeldisid ja tellis endale täpselt samasugused. Jalanumbriks ütles ka 40, hiljem selgus aga, et 25 cm. Olin juba hakanud ninast kokku võtma, siis tuli natuke üles harutada. Tundub, et inimesed justkui üldse ei mõtle, mis nende jalg tegelikult on. Nüüd olekski ma teinud hiigelsuured sokid, aga nu ia, et see veel niigit läits – sain veel õigel ajal jaole! :S

Seega soovitan TA-l oma jalg sentimeetrites üle mõõta – äkki leiab siis endale õiges mõõdus sokid ka ????

No tõesti heureka!

Mul ongi 25 cm ja number 40 on mugav.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema koob sokke nii, et pistab need pärast riidekogumiskonteinerisse, kodututele või nii. Mul seda teemat lugedes tekkis nüüd mure, et kas madalapalgalised sotstöötajad neid Marketplace’i müüki ei pane 🙂 Kui on nii kallid, nagu nüüd selgus.

PS Pistellung on tore sõna, käib vist samasse komplekti pürstiga (Tartu vanavanematega inimesed või saksa keele tundjad saavad aru).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema koob sokke nii, et pistab need pärast riidekogumiskonteinerisse, kodututele või nii. Mul seda teemat lugedes tekkis nüüd mure, et kas madalapalgalised sotstöötajad neid Marketplace’i müüki ei pane 🙂 Kui on nii kallid, nagu nüüd selgus.

PS Pistellung on tore sõna, käib vist samasse komplekti pürstiga (Tartu vanavanematega inimesed või saksa keele tundjad saavad aru).

Umbes vist jah, aga mina sain selle sõna Alma Tederi toredast raamatust “Ilusad päevad” 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kurb, kuidas inimeste tööd ei väärtustata. Vaata, mis on villase lõnga hind, keskmiselt 40-70 eurot kg, sokipaari jaoks kulub 100-200g ehk juba materjal võib olla 5-10 eurot. Arvestades, et ühe paari kudumiseks läheb ikka 10+h (4,3 eurot on min tunnitasu eestis hetkel), siis mis hinda sa oleks nõus maksma? 50 eurot võib tunduda palju, aga see on käsitööna tehtud, inimene on väga palju tunde sinna oma aega pannud, ka tema tööd võiks väärtustada.

Aga neid tooteid ei vajata, see on tegija hobi! Kedagi ei huvita nende kulud ja töötunnid, ärgu lihtsalt tehku! Tegelegu asjaga, millel on nõudlust ja turgu. Aga ei, inimene koob, sest ta ise tahab. Miks peaks keegi selle vanurite tahtmise kinni maksma?

loomulikult on inimestele erinevad eelistused ja vajadused. aga arusaamatuks jääb, miks mingi mittevajaliku toote hinnaküsimus sind niiväga leili ajab? mida vaja ei ole, seda ei ostaks ju niikuinii.

iseasi, kui ikka väga tahaks, aga õiglase hinna eest osta ei jaksaks.

Said valesti aru, raha on rohkem kui piisavalt. Lihtsalt igal aastal saame jõulukingiks neid villaseid sokke ja ei kasuta kunagi. Goretex termosokid palju efektiivsemad sooja hoidmisel, proovige korra, siis saate aru, et on vahe.

????

mind tõesti ei huvita sinu rahakoti sisu. nagu ei huvita ka see, milliseid sokke sa kannad. küll aga näib mulle kummaline sinu häälekas vaenulikkus villaste sokkide ja nende kudujate vastu. ei mõista ka kingituste probleemi, majapidamisse tekkinud mittevajalikud terved ja korralikud esemed kuuluvad annetamisele. lihtne!

mõtlemise koht võiks olla, miks sulle järjekindlalt kingitakse asju, mida sa südamest ei salli?

nn termosokkidest ka. kasutan, aga kindlasti mitte suvalisi, vaid spetsiaalseid kahekihilisi matkasaabaste sokke. aga need ei asenda käsitsi kootud villaseid sokke, mis on mul samuti alati matkakotis kaasas. asendamatud siis, kui õhtul saapad jalast saab.

samas igapäevaselt ma matkasokke loomulikult ei kasuta. koduses miljöös näiteks on soe käsitsi kootud villane sokk jahedal ajal minu vaieldamatu lemmik ja linnasaabaste sees kannan peenvillaseid sokke. ehk siis igal asjal oma koht ja kasutusviis.

Kodus sa paljajalu ei käi, põrandakütet pole?

Termosokkidest. Ei ole meilgi suvalised, koertega talvel kilomeetrite pikkused ringid. Jalad peavad soojad ja kuivad püsima.

Mis veider loogika? Et kui sulle meeldib käia paljajalu, siis teistele ka? Rõvedad on need oma paljaste varvaste eksponeerijad. Olenemata sellest, kas on olemas põrandaküte või mitte.

Ning neil termosokkidel on ka oma otstarve ning ühte korraliku villast sokki ei asenda mingil juhul.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Villased sokid