Esileht Lapse ootamine Vitamiinid rasedatele

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vitamiinid rasedatele

Postitas:
Kägu

Kas te olete võtnud raseduse ajal rasedate vitamiine? Kuidas ämmakas soovitanud? Mul algas 2.trimester ja ämmakas ütles, et võib, aga ei pea. See vastus ei anna mulle väga midagi 😀

Kui olete võtnud, siis millal ja kui kaua? Oskaksite mingeid konkreetseid soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole võtnud. Olen võtnud eraldi foolhapet või B-grupi vitamiine, kus see sees, D-vitamiini ja C-vitamiini. Vahepeal ka magneesiumi.

Kui esimene rasedus peetus ja käisin ITKs erakorralises, siis sealne naistearst ütles pigem, et mitte võtta neid kompleks vitamiine. Kui õigesti aru sain, siis seal võib probleemiks saada mõnede vitamiinide ületarvitamine (kuigi ilmselt ülemääraselt see ka kahjulik pole).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin vist 4-5 päeva, aga need rasedusvitamiinid ajasid iivelduse veel hullemaks ja kõhu kinni. Praegu ainult foolhape ja d-vitamiin. Vahepeal magneesium.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega võtsin multivitamiine ja foolhapet. Aga need multid ajasid südame pahaks.
Teisega võtsin ka foolhapet alguses ja südameaspiriini(37.nda nädalani), kuna oli suur preeklampsia risk.

D vit siis kui meelde tuli aga üldiselt mul see näit koguaeg korras olnud ja reaalset vajadust pole. Talve lõpp/kevade algus, kui suurt väsimust tunnen, mõned nädalad võtnud.

Ahjaa ja mg võtsin teisega lõpus, sest olid jalakrambid ja ülivõrdes rahutud jalad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

foolhapet kindlasti võtta 1. trimestril, muid asju vastavalt vajadusele. kompleksvitamiinid, ka spets rasedate omad, pole head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks need kompleksvitamiinid siis nii halvad on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks need kompleksvitamiinid siis nii halvad on?

1) juurdevõetavad vitamiinid ja toidulisandid on kehale kasulikud ainult sellisel juhul, kui teatud ainest on kehas puudus. Seega peaks nende võtmise eelselt nende taset kontrollima. Mõned vitamiinind ja toidulisandid on ka ületarbimisel kahjutud, kuid osa mõjub kahjulikult, eriti ettevaatlik peaks sellega olema raseduse ajal (nt A-vitamiini ületarbimisel võib lootel tekkida väärarenguid).

2) vitamiinidest ja toidulisanditest on kasu siis, kui need ka reaalselt imenduvad. Kompleksvitamiinides ei arvestata sellega, et osa vitamiine tuleks võtta koos kindla mingi muu ainega (nt d-vitamiin + rasv), osa jälle ei imendu koos mõne muu ainega (nt raud + piimavalk). Seega võivad kompleksvitamiinid koostisosade eraldiolevaid mõjusid ebavajalikult kahandada või võimendada.

3) sünteetilised vitamiinid ja toidulisandid ei imendu nagunii nii hästi kui toidu kujul võetuna, kompleksvitaiinid võivad tekitada võltsturvatunde, et isegi kui ma söön ühekplgselt, on kehal olemas, mis vaja. Tegelikult ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ÄE soovitas võtta foolhapet ja kuna mul kalduvus d-vitamiini defitsiidile siis ka d-vitamiini. Vereproovist tuleb välja kui millegi puudus, siis saab vajadusel juurde võtta. Tean et paljudel need kompleksvitamiinid ajavad iiveldama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Vitamiinid rasedatele