Esileht Kodunurk Võõrkeele õpe

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Võõrkeele õpe

Postitas:

Kas on võimalik kolm võõrkeelt erialase suunitlusega aasta ajaga iseseisvalt selgeks õppida niipalju, et suudaks korralikult ja veatult kirjutada ja rääkida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:06; 09.08 16:35; 09.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Sa maini konkreetselt, mis keeltega on tegemist. Näiteks vene keelt on palju raskem õppida kui hispaania keelt. Sest juba kirillitsa õppimine võtab aega. Vene keelt kindlasti aastaga ära ei õpi.

Hispaania keele kohta ma nii ei julge väita, sest tuttav õppis seda ülikoolis valikainena vist natuke ja pärast sai Hispaanias kenasti hakkama.

Ja kui inglise keel on juba suus, siis prantsuse keelt on selle baasil näiteks lihtne õppida, sest sõnakujud kirjapildis on nii sarnased.Ainult hääldus on prantsuse keeles hoopis teine ooper. Samas raamatuid oli inglise keele valdajal sõnaraamatuga täitsa ok lugeda pr keeles juba kuu aja möödudes.

Seega kirjuta, mis keeli valdad ja mis keeli soovid omandada. Siis saad täpsemalt tagasisidet.Iga juba omandatud keel teeb järgmise keele õppimise tunduvalt lihtsamaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome ja rootsi keel, kusjuures rootsi keelt pole kunagi õppinud varem aga soome keelega on tutvust tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:06; 09.08 16:35; 09.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome ja rootsi keel, kusjuures rootsi keelt pole kunagi õppinud varem aga soome keelega on tutvust tehtud.

Kolm keelt, soome ja rootsi keel 😀
Aga arvutamise õppimine? Ok, enam ei nori…

On küll võimalik. Tean paari inimest kes sellega hästi hakkama on saanud – B2 tase 3 kuuga. Seega on täiesti reaalne. Sh vene keel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome ja rootsi keel, kusjuures rootsi keelt pole kunagi õppinud varem aga soome keelega on tutvust tehtud.

Kolm keelt, soome ja rootsi keel ????

Aga arvutamise õppimine? Ok, enam ei nori…

On küll võimalik. Tean paari inimest kes sellega hästi hakkama on saanud – B2 tase 3 kuuga. Seega on täiesti reaalne. Sh vene keel.

Jah, kolm keelt, ühe jätsin mainimata täiesti teadlikult sest seda keelt enam-vähem oskan, lihtsalt praktikat selles ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:06; 09.08 16:35; 09.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll võimalik. Tean paari inimest kes sellega hästi hakkama on saanud – B2 tase 3 kuuga. Seega on täiesti reaalne. Sh vene keel.

Kas B2 tase on “veatult kirjutada”? Mul on kohaliku riigi riigikeeles kõrgeim tase, aastaid kasutanud, aga reaalselt ma veatult kirjutada selles küll ei suuda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll võimalik. Tean paari inimest kes sellega hästi hakkama on saanud – B2 tase 3 kuuga. Seega on täiesti reaalne. Sh vene keel.

Kas B2 tase on “veatult kirjutada”? Mul on kohaliku riigi riigikeeles kõrgeim tase, aastaid kasutanud, aga reaalselt ma veatult kirjutada selles küll ei suuda.

Üsnagi kui uskuda https://multilingua.ee/keeletestid/keeletasemed/keeletase-b2/ toodud taset. Kuigi kui neid oskusi omavahel võrrelda, siis on nad tasemelt üksteisele vastukäivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll võimalik. Tean paari inimest kes sellega hästi hakkama on saanud – B2 tase 3 kuuga. Seega on täiesti reaalne. Sh vene keel.

Kas B2 tase on “veatult kirjutada”? Mul on kohaliku riigi riigikeeles kõrgeim tase, aastaid kasutanud, aga reaalselt ma veatult kirjutada selles küll ei suuda.

Peale seda, kui olin paar aastat inglise keelt töökeelena kasutanud ja selles teadusartikleid kirjutanud (kus nõutakse ka keelelist korrektsust), tegin keeletaseme testi ja tuli välja, et mu tase on B2.2. Suulist praktikat oli siis vähevõitu ja rääkides tegin mõned vead. Kirjalikus osas vist jäi ka punkt või kaks maksimumist puudu, aga vestlusel kaotasin rohkem, kuulamine ja lugemine olid max punktid. Ei valmistunud testiks, tahtsingi reaalset seisu teada.
Nii et erialaselt veatult kirjutada on B2 tasemega võimalik küll. Erialane veatu kirjutamine ei pruugi seejuures tähedada, et inimene igat võimalikku stiili teksti suudaks veatult toota.

Rääkimisega on see asi, et mõnel (näiteks minul) pole erilist keeleannet ja hääldust võib olla iseseisvalt raske heaks treenida. Vene keele hääldust näiteks on minul raske iseseisvalt õppida. Soome keelega ei tohiks probleeme tekkida ja rootsi keele hääldus ei tundu ka kuigi raske. Kirjutamise, lugemise ja tänapäeval neti abiga isegi kuulamise saab iseseisvalt omandada küll. Kas aasta ajaga, sõltub sellest palju aasta jooksul aega on ja kuivõrd on keelte peale annet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Võõrkeele õpe