Esileht Sünnitus Võru või Tartu?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Võru või Tartu?

Postitas:
Kägu

Sünnituseni on küll veel aega aga tahaksin rasedusega arvel olla seal, kus sünnitada plaanin. Ajaliselt mul erilist vahet pole kumba haiglasse sõita, nii et ma ei oskagi otsustada. Kui teil oleks valida, kumba läheksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin TÜKis ja saan vaid kiita personali. Söök meeldis ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituseni on küll veel aega aga tahaksin rasedusega arvel olla seal, kus sünnitada plaanin. Ajaliselt mul erilist vahet pole kumba haiglasse sõita, nii et ma ei oskagi otsustada. Kui teil oleks valida, kumba läheksite?

Aga kus sa arvel oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrus on üsna privaatne, minu mõlemad lapsed on olnud oma päeva jooksul ainsad sündinud beebid. Õed ja ämmaemandad on imelised ja mõistvad, paar arsti aga otsekohesemad ja nendega ei pruugi head klappi tekkida. TÜKis on jällegi sünnitusjärgne osakond üsna tõrjuv ja nende eesmärk oli vist minust võimalikult kiiresti lahti saada. Võrus saad 100% kindlusega perepalati (kui seda soovid), Tartus ei pruugi ja võid sattuda ühispalatisse (võõrad bakterid, lärm). Võrus sünnitades vaatasin imeilusat talvist metsa ja päikeseloojangut, TÜKis linnamelu ja siblimist. Küll aga peab arvestama, et enneaegseid sünde Võrus vastu ei võeta, pole nende toetamiseks lihtsalt parimaid võimalusi. Samuti ei tahetud Võrus eriti epiduraali pakkuda, pidi korduvalt nõudma. Tartus pead raseduse jooksul kaks korda ultrahelis käima isegi kui Võrus arvel oled. Ootan ise samuti uut beebit, arvel olen TÜKis aga sünnitama lähen Võrru.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnituseni on küll veel aega aga tahaksin rasedusega arvel olla seal, kus sünnitada plaanin. Ajaliselt mul erilist vahet pole kumba haiglasse sõita, nii et ma ei oskagi otsustada. Kui teil oleks valida, kumba läheksite?

Loomulikult ikka suurem keskus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise sama valiku ees. Arvel olen erakliinikus aga nii Võrru kui Tartusse sünnitama sama kauge minna suht. Muidugi on mul veel see, et suure tõenäosusega tuleb üldse keiser. Kui muidu rasedus kulgeb hästi ja komplikatsioone ei ole ja laps ka ajaline siis kaldun Võru poole.. kui aga miskit peaks muutuma sellega siis ilmselt siiski Tartu.. lihtsalt endal kindlam tunne. Aga kellele mis oluline on.. kas perepalat või meditsiini tase ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kus sa arvel oled?

Ei olegi veel kuskil, nüüd peakski valima ja aja panema.

Muidu enne rasedust kaldusin kogu aeg Võru poole aga nüüd mõtlengi, et kõrgema etapi haigla tundub turvalisem. Samas Tartu puhul pelgan seda, et seal palju sünnitajaid, ämmaemandad/arstid tegevuses ja tüdinud.  See on nagunii selge, et kui enneaegne sünnitus tuleb või miskit muud “viga”, siis jääb Tartu valikuks, kuid just, et kuhu see soovitud siht võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrus on üsna privaatne, minu mõlemad lapsed on olnud oma päeva jooksul ainsad sündinud beebid. Õed ja ämmaemandad on imelised ja mõistvad, paar arsti aga otsekohesemad ja nendega ei pruugi head klappi tekkida. TÜKis on jällegi sünnitusjärgne osakond üsna tõrjuv ja nende eesmärk oli vist minust võimalikult kiiresti lahti saada. Võrus saad 100% kindlusega perepalati (kui seda soovid), Tartus ei pruugi ja võid sattuda ühispalatisse (võõrad bakterid, lärm). Võrus sünnitades vaatasin imeilusat talvist metsa ja päikeseloojangut, TÜKis linnamelu ja siblimist. Küll aga peab arvestama, et enneaegseid sünde Võrus vastu ei võeta, pole nende toetamiseks lihtsalt parimaid võimalusi. Samuti ei tahetud Võrus eriti epiduraali pakkuda, pidi korduvalt nõudma. Tartus pead raseduse jooksul kaks korda ultrahelis käima isegi kui Võrus arvel oled. Ootan ise samuti uut beebit, arvel olen TÜKis aga sünnitama lähen Võrru.

Oscar ja looteanatoomia siis tehakse Tartus, mitte Võrus? Võrru jah, just see privaatsus, väiksem sünnitajate koormus jms meelitabki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise sama valiku ees. Arvel olen erakliinikus aga nii Võrru kui Tartusse sünnitama sama kauge minna suht. Muidugi on mul veel see, et suure tõenäosusega tuleb üldse keiser. Kui muidu rasedus kulgeb hästi ja komplikatsioone ei ole ja laps ka ajaline siis kaldun Võru poole.. kui aga miskit peaks muutuma sellega siis ilmselt siiski Tartu.. lihtsalt endal kindlam tunne. Aga kellele mis oluline on.. kas perepalat või meditsiini tase ????

On suur vahe, kas sinu jaoks on saadaval terve sünnitusosakonna personal või joostakse näiteks nelja sünnitaja vahet ega jõuta ühegi sünnitaja soovidega korralikult tutvuda ega neid julgustada ????

Ning pole mõtet tulla ütlema, et perepalat pole äsjasünnitanud naisele vajalik. Kasvõi esimesed 24h võiks ikka mees oma lapsega ise hakkama saada ja oma naist teenindada. Ps, perepalati hind oli Tartus 60€/ööpäev aga Võrus 15€/ööpäev. Ise olin haiglas nädala seega perepalat oleks Tartus korraliku summa nõudnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise sama valiku ees. Arvel olen erakliinikus aga nii Võrru kui Tartusse sünnitama sama kauge minna suht. Muidugi on mul veel see, et suure tõenäosusega tuleb üldse keiser. Kui muidu rasedus kulgeb hästi ja komplikatsioone ei ole ja laps ka ajaline siis kaldun Võru poole.. kui aga miskit peaks muutuma sellega siis ilmselt siiski Tartu.. lihtsalt endal kindlam tunne. Aga kellele mis oluline on.. kas perepalat või meditsiini tase ????

On suur vahe, kas sinu jaoks on saadaval terve sünnitusosakonna personal või joostakse näiteks nelja sünnitaja vahet ega jõuta ühegi sünnitaja soovidega korralikult tutvuda ega neid julgustada ????

Ning pole mõtet tulla ütlema, et perepalat pole äsjasünnitanud naisele vajalik. Kasvõi esimesed 24h võiks ikka mees oma lapsega ise hakkama saada ja oma naist teenindada. Ps, perepalati hind oli Tartus 60€/ööpäev aga Võrus 15€/ööpäev. Ise olin haiglas nädala seega perepalat oleks Tartus korraliku summa nõudnud.

Olen sünnitanud väikehaiglas ja ikka joosti mitme sünnitaja vahelt.. kui tahta väga personaalset lähenemist siis selleks on ka era ämmakas/doula vms..

lisaks on perepalat kindlasti väga oluline, justnimelt eriti siis, kui tegemist on esmasünnitajaga või näiteks kui sünnitus lõpeb keisriga. Aga lihtsalt selle põhjal otsustada, et kus saab perepalati on veits rumal. Sa vist ei saanud mu kommentaari mõttest aru, et kohe peale lendasid ????

ps! olen ka nädala olnud perepalatis haiglas.. ja justnimelt tartus. Arvestades haiguslugu siis täis hinda ei pidanud siiski maksma, seega see kõik on väga individuaalne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Olen kõik kolm last Võrus sünnitanud ja neljas sünnib ka Võrus. Pole ühtegi halba kogemust õnneks.

Olen Võrus arvelgi rasedusega.

 

Oscar ja LA jaoks Tartusse sõita pole mu jaoks probleem. Mulle sobibki nii rohkem ????  nüüd tuleb uuel nädalal 30.nädala UH ka näidustatud põhjusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene Tartus 2012. Kohutav kogemus personaliga, keda ma praktiliselt ei näinudki. Perepalatit ei saanud. Nõustamine oöematu.

Teine 2020 Võrus. Väga hea kogemus. Ma ei jõudnud sünnitustoas küll üle poole tunni olla. Arst oli mõnusa huumoriga, mis tõesti kõigile ei pruugi sobida. Minule väga meeldis. E. Kons on imearmas ämmakas. Iga palat on eraldi palat, kellegiga koos ei ole. Perepalat oli ka saadaval aga oli covidi aeg. Olin nagu hotellis männimetsa all.

Kolmas Tartu 2022. Õnneks oli vaikne õhtu aga ämmakat nägin siis kui kutsusin. Hea, et kutsumise peale kiiresti tuli ja jõudis lapse peaaegu, et kinni püüda. Ilmselgelt oleks pidanud ta varem kohal olema ja aitama sünnitada. Põhimõtteliselt jälle üksi. Olin paar päeva kauem haiglas. Sünnitusjärgne teema sõltus inimesest, oli väga head suhtumist kui ka sellist, mis isegi kolmanda lapse sünnitanu emotsionaalselt rööpast välja viis.

 

Igal juhul läheks Võrru!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile. Panin ka aja Võrru ja sihin siis sinna sünnitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsustasin vahetult enne sünnitust (kui veed puhkesid) – enese sisetunde järgi, läksime Võrru ja oli väga meeldiv kogemus.

Kogu rasedusaja arvestasingi, et kui on alust kahtlustada, et lapse või rasedusega midagigi erakorralist või komplitseerivat, siis kindlasti Tartusse, aga kui kõik hästi, siis Võrru. Mind selline vaikne, privaatne ja rahulik looduslähedana keskkond väga toetas sünnitusel, ei olnud üldse haigla tunnetki ja sünnitus edenes ludinal. Samas esikohal muidugi see, et lapse ja enda tervisega kõik ok oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus Võru või Tartu?